User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
132 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Kalorifer Böceklerii!!!

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bizde de bir dönem çıkmıştı. Şuan markasını hatırlayamıyorum fakat böyle diş macunu gibi sıkılan bir yem vardı. onu sıkınca birçok yere hakikaten sonları geldi. biraz uzun sürebilir ama bitiyorlar. Sabır meselesi biraz bizimkiler yine çabuk etkilenmişti. dışarıdan vs geliyorlar herhalde
    HotHatch Lovers!

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit yok: kalorifer böceği denilenler için yazdım
    HotHatch Lovers!

TechTurkey SAYGIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    banyoda ki gümüş böceğine var mı çözümü olan?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SAYGIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    banyoda ki gümüş böceğine var mı çözümü olan?
    Bizde de mevcut o lanet böcekten.
    Sedir yağı ile kekik yağı etkili oluyor diye okudum. Ama sonuç alamadım.

Evde çocuğum olduğu için kimsayal ilaçlama yaptırmak istemiyorum.

TechTurkey SAYGIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde de mevcut o lanet böcekten.
    Sedir yağı ile kekik yağı etkili oluyor diye okudum. Ama sonuç alamadım.

Evde çocuğum olduğu için kimsayal ilaçlama yaptırmak istemiyorum.
    Aynen,çocuk olduğundan dolayı fiziksel mücadele ediyorum,banyolardan bir tanesinde arada bir gözüküyor gece genel bir problem yok ama.
    İlla ki ilgili sektörde vardır forumdan birileri ,her kimyasal insana zararlı olmuyor direkt temas olmadıkça diye biliyorum ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde kanat swaplı karafatma var ya
    bildiğin uçuyorlar arada sırada
    ev müstakil bütün sitede var ilacımız var ama dışarıdan giriyor eve evde ölüyor arada sabahları baygın ceset topluyorum evden
    kökünü kurutmak için ne yapabiliriz belediyeden yardım istesek işe yarar mı?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

mrh77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde kanat swaplı karafatma var ya
    bildiğin uçuyorlar arada sırada
    ev müstakil bütün sitede var ilacımız var ama dışarıdan giriyor eve evde ölüyor arada sabahları baygın ceset topluyorum evden
    kökünü kurutmak için ne yapabiliriz belediyeden yardım istesek işe yarar mı?
    kahverengimsi olanlardan sanırım bizim lojmanda da mevcut bolca surekli ilaçlama yapılıyor fakat sonrasında tekrar çıkıyor.. ben çözümü shock marka bir ilaç ile buldum. evde tek canlı insan bırakıyor o derece güçlü ve çok az bir miktarını kullanmama rağmen. amerikan hamam böceği, karınca, gümüş böceği hepsini yok etti..

Dual Kimya Shock Out Sc 12 Karınca İlacı 50 Ml - n11.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrh77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kahverengimsi olanlardan sanırım bizim lojmanda da mevcut bolca surekli ilaçlama yapılıyor fakat sonrasında tekrar çıkıyor.. ben çözümü shock marka bir ilaç ile buldum. evde tek canlı insan bırakıyor o derece güçlü ve çok az bir miktarını kullanmama rağmen. amerikan hamam böceği, karınca, gümüş böceği hepsini yok etti..

Dual Kimya Shock Out Sc 12 Karınca İlacı 50 Ml - n11.com
    alayım hocam bunu ama benim sorun dışarıdan içeri gelmesi bu onu da çözer büyük ihtimalle değilmi?
    olmadı bi kaç kutu alıp bütün siteye uygularım ben bunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alayım hocam bunu ama benim sorun dışarıdan içeri gelmesi bu onu da çözer büyük ihtimalle değilmi?
    olmadı bi kaç kutu alıp bütün siteye uygularım ben bunu
    Amerikan hamam böceği(periplaneta americana) dışarıdan geliyorsa iki seçenek vardır:

1) Kanalizasyon sisteminde ürüyordur.
    2) bahçeniz varsa düşük ihtimalle de olsa bahçeye yuvalanmıştır.(Normalde karafatma(doğu hamamböceği-blatta orientalis) bahçede/toprakta yuvalanır. Uçan form dediğiniz için Amerikan olduğunu düşünüyorum.

Eğer Kanalizasyondan geliyorsa belediyeye haber verin. Belediyenin rogar kapaklarını rezidüel ile, kanal sistemi de yaparlarsa ulv veya termal sisleme ile ilaçlamaları kesin çözüm olacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Skyblade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerikan hamam böceği(periplaneta americana) dışarıdan geliyorsa iki seçenek vardır:

1) Kanalizasyon sisteminde ürüyordur.
    2) bahçeniz varsa düşük ihtimalle de olsa bahçeye yuvalanmıştır.(Normalde karafatma(doğu hamamböceği-blatta orientalis) bahçede/toprakta yuvalanır. Uçan form dediğiniz için Amerikan olduğunu düşünüyorum.

Eğer Kanalizasyondan geliyorsa belediyeye haber verin. Belediyenin rogar kapaklarını rezidüel ile, kanal sistemi de yaparlarsa ulv veya termal sisleme ile ilaçlamaları kesin çözüm olacaktır.
    eyw hocam uçak 1-2 tane gördük sık sık uçmuyorlar
    bizdekiler siyah renkli olanlar evde bahçe var hem önde hem arkada ama arkadan değilde önden geliyorlar ve ön bahçede kanalizasyon kapağı var muhtemelen kaynak orası şu zamanda belediyeyi bunun için yormak olmaz gibi ama bi araştırayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eyw hocam uçak 1-2 tane gördük sık sık uçmuyorlar
    bizdekiler siyah renkli olanlar evde bahçe var hem önde hem arkada ama arkadan değilde önden geliyorlar ve ön bahçede kanalizasyon kapağı var muhtemelen kaynak orası şu zamanda belediyeyi bunun için yormak olmaz gibi ama bi araştırayım
    Belediye yardımcı olamazsa kendi imkanlarınızla kanalizasyonu ilaçlamanız daha iyi çözüm sağlar. Bahçeyi ilaçlamak isterseniz, ürün seçimini dikkatli yapın özellikle Ksilen içeren ilaçlar bitkileri sarartacaktır. Su bazlı, ksilen içermeyen ürünler tercih edin. Uygulama sonrası böceklerin bi kısmı ilaçtan dolayı etrafa kaçışacaktır. O nedenle ilaçlama öncesi banyo gideri, geniş lavabo küvet giderlerini tıkayın ya da tülbent ile kapatın ki içeri doluşmasınlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belediye yardımcı olamazsa kendi imkanlarınızla kanalizasyonu ilaçlamanız daha iyi çözüm sağlar. Bahçeyi ilaçlamak isterseniz, ürün seçimini dikkatli yapın özellikle Ksilen içeren ilaçlar bitkileri sarartacaktır. Su bazlı, ksilen içermeyen ürünler tercih edin. Uygulama sonrası böceklerin bi kısmı ilaçtan dolayı etrafa kaçışacaktır. O nedenle ilaçlama öncesi banyo gideri, geniş lavabo küvet giderlerini tıkayın ya da tülbent ile kapatın ki içeri doluşmasınlar.
    eyw hocam çok faydalı oldu
    ön bahçede o kısımda bitki yok yeşil halı var o sorun değil en etkili hangisiyse onu kullanayım
    kapağı açıp ilaçlicaz değil mi? birde önereceğin bir ilaç var mıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eyw hocam çok faydalı oldu
    ön bahçede o kısımda bitki yok yeşil halı var o sorun değil en etkili hangisiyse onu kullanayım
    kapağı açıp ilaçlicaz değil mi? birde önereceğin bir ilaç var mıdır?
    Rogar kapağını açıp ilaçlarsanız daha sağlıklı olur. Burda dikkat kapağa kesinlikle açık alev ya da herhangi bir ısı kaynağı tutmayın, metan gazı birikmesi varsa ciddi tehlike arz eder.

İthallerde k-othrine SC 50 (tek aktif madde var etkisi biraz az olur ama kaliteli üretim), Icon 10 CS ( bunu şahsen denemedim ama etkili bir üründür, aktifi tahriş edicidir maske eldiven ve gözlük ile uygulayın),DRAKER 10.2
    Yerlilerde Ecotox Alfa SE( ben bunu üreten firmada çalıştım bir süre, üretimleri kaliteli, yerli üretim, bulunabilirlik konusunda firma ile irtibata geçip en yakın satış yeri öğrenilebilir, belirli eczane ve tarım ilacı satan bayilerde ürünleri bulunuyordu.) aynı firmanın Naturex adlı ürünü olabilir, Bunun dışında yerli üretim aklıma gelen pek ürün yok maalesef, bunları bulamazsanız içerik olarak muadilleri de iş görecektir.

Bunların hepsi konsantre üründür. O nedenle 50 ml işinizi rahatlıkla görür. Etiket üzerindeki bilgilere göre sulandırıp el veye sırt pompası ile uygulaması yapılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gümüşçün ile kimyasalsız mücadele biraz daha uğraştırıcı.

1) Düzenli temizlik: Özellikle halılar ve halının altı dahil olmak üzere düzenli olarak süpürge ile çekilmeli, çamaşır suyu ile düzenli olarak banyo ve diğer zeminler silinmeli.
    2) Duvar ve zemindeki çatlaklar: Bu tip alanlarda yumurtlama ve yavru barınması mümkündür. Varsa bu çatlakların kapatılması veya düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor.
    3) Eski dergi,kitaplar, tozlu raflar: Gümüşçün özellikle eski kitaplara( nişasta benzeri yapıştırıcılar ile yapıştırılmış kitaplar) gelmeyi ve bu yapışkanla beslenmeyi tercih eder. Bu nedenle kitapların kontrol ve temizliği önemlidir.

Alternatif Mücadele yöntemleri:
    Ağırlıklı olarak nişasta ile beslenen gümüşçün için üretilmiş zehirli yem yok. Kendi yem ve tuzağınızı yapıp ona gelmesini sağlayabilirsiniz. İnternette borik asitle karışım olacak şekilde tarifler mevcut (ingilizce)
    Sadece sizin evinizde değil apartman genelinde de olabilir, dışarıdan evinize giriyor olabilir. Bu nedenle apartmanı da rezidüel bir ürünle ilaçlama yaptırabilirsiniz.

fatihdurutuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorunu bende yaşadım. Yeni taşındığım evde hamam böcekleri ile verdim bu mücadeleyi. Tamamen bitmesi tam 1 ay sürdü.
    Kesin ve net çözüm öncelikle sıkı bir temizlik ile başlıyor. Ulaşabileceğiniz her yeri kalorifer petekleri içi dahil. Sirke ve çamaşır suyu ile temizleyin.sonrasında tüm kaloriferlerin belirli noktalarına,priz,mutfak banyo dolapları,giderler,elektrik boatları gibi bir çok noktaya goliath jel uygulayın ve işlem bittiğinde bayer in haşere ilacı ile evi komple ilaçlayın. 15 gün sonra ilk aşama biticek ve üremeler devam ettiği için 15 gün sonra bayer ilacı tektar uygulayın. Sonrasında göreceğiniz tüm böcekler ölü veya ölmeye yakın olucak.
    Telefon ile yazdım hatalar olmuş olabilir kusura bakmayın.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alternatif Mücadele yöntemleri:
    Ağırlıklı olarak nişasta ile beslenen gümüşçün için üretilmiş zehirli yem yok. Kendi yem ve tuzağınızı yapıp ona gelmesini sağlayabilirsiniz. İnternette borik asitle karışım olacak şekilde tarifler mevcut (ingilizce)
    Sadece sizin evinizde değil apartman genelinde de olabilir, dışarıdan evinize giriyor olabilir. Bu nedenle apartmanı da rezidüel bir ürünle ilaçlama yaptırabilirsiniz.
    Ben kalorifer böceğiyle epey mücadele etmiştim

• Temizlik
    • Delikler falan varsa alçıyla kapanacak
    • Açıkta gıda, bulaşık, çöp kalmayacak
    • Evde bir su damlası bile kalmayacak

Sonrasında borik asit, pudra şekeri karışımını su kapaklarıyla evin her yerine koymuştum.

Binlerce böcekten kısa sürede ve kolayca kurtulmuştum
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rogar kapağını açıp ilaçlarsanız daha sağlıklı olur. Burda dikkat kapağa kesinlikle açık alev ya da herhangi bir ısı kaynağı tutmayın, metan gazı birikmesi varsa ciddi tehlike arz eder.

İthallerde k-othrine SC 50 (tek aktif madde var etkisi biraz az olur ama kaliteli üretim), Icon 10 CS ( bunu şahsen denemedim ama etkili bir üründür, aktifi tahriş edicidir maske eldiven ve gözlük ile uygulayın),DRAKER 10.2
    Yerlilerde Ecotox Alfa SE( ben bunu üreten firmada çalıştım bir süre, üretimleri kaliteli, yerli üretim, bulunabilirlik konusunda firma ile irtibata geçip en yakın satış yeri öğrenilebilir, belirli eczane ve tarım ilacı satan bayilerde ürünleri bulunuyordu.) aynı firmanın Naturex adlı ürünü olabilir, Bunun dışında yerli üretim aklıma gelen pek ürün yok maalesef, bunları bulamazsanız içerik olarak muadilleri de iş görecektir.

Bunların hepsi konsantre üründür. O nedenle 50 ml işinizi rahatlıkla görür. Etiket üzerindeki bilgilere göre sulandırıp el veye sırt pompası ile uygulaması yapılır.
    Eyw hocam cevaplarının hepsini sırasıyla uygulicam olmadı lögar kapağını açıp ufaktan şansımı denicem sanırım 2 ay sonra aynı işlemi 1 defa daha yapmak gerekiyor değil mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihdurutuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorunu bende yaşadım. Yeni taşındığım evde hamam böcekleri ile verdim bu mücadeleyi. Tamamen bitmesi tam 1 ay sürdü.
    Kesin ve net çözüm öncelikle sıkı bir temizlik ile başlıyor. Ulaşabileceğiniz her yeri kalorifer petekleri içi dahil. Sirke ve çamaşır suyu ile temizleyin.sonrasında tüm kaloriferlerin belirli noktalarına,priz,mutfak banyo dolapları,giderler,elektrik boatları gibi bir çok noktaya goliath jel uygulayın ve işlem bittiğinde bayer in haşere ilacı ile evi komple ilaçlayın. 15 gün sonra ilk aşama biticek ve üremeler devam ettiği için 15 gün sonra bayer ilacı tektar uygulayın. Sonrasında göreceğiniz tüm böcekler ölü veya ölmeye yakın olucak.
    Telefon ile yazdım hatalar olmuş olabilir kusura bakmayın.
    Ben zaten ölü ve ölmeye yakın böcek görüyorum hep canlı görmüyorum hiç ama can sıkıyor yine
    Elimde bi ilaç var kutusunu attım onu evin dışına sürünce yağmur yapana kadar gelmiyorlar ama yağmurdan sonra hemen eve giriyor 1 tanesi sabaha ölü buluyorum

fatihdurutuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben zaten ölü ve ölmeye yakın böcek görüyorum hep canlı görmüyorum hiç ama can sıkıyor yine
    Elimde bi ilaç var kutusunu attım onu evin dışına sürünce yağmur yapana kadar gelmiyorlar ama yağmurdan sonra hemen eve giriyor 1 tanesi sabaha ölü buluyorum
    Ben işlemleri yaptıktan sonra max. 2 veya 3 gün gördüm ölü veya ölü şekilde olanları. Hepsi öldü ve temizlendi sonrasında hiç karşılaşmadım. Hatta üç beş ay sonra dışardan balkon kapısı vs açıkken bile gelen böcekler bir zaman sonra kendiliğinden ölüyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)