User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
132 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kalorifer Böceklerii!!!

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kalorifer Böceklerii!!!

Arkadaşlar son 2 haftadır evde sayıları iyice arttı başta önemsemedim ama artık gerçekten midem bulanıyor. Mutfak dolapları lavobo her yerden çıkıyorlar ve çok çabuk ürüyorlar napmalıyım daha önce yaşayan eden var mı? kiracıyım mutfak dolapları vs çok eski. masraflı olmayan bi çözüm yolu var mı lütfen yardım edin..

derece43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çözümü Tarım ilaçları satan bi yerden sağlam bi ilaç fıs fısa 1 kaşık dök ama sende kaç o evden ilaçladıktan sonra kesin çözüm marketlerdeki ilaçlar yalan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı derece43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çözümü Tarım ilaçları satan bi yerden sağlam bi ilaç fıs fısa 1 kaşık dök ama sende kaç o evden ilaçladıktan sonra kesin çözüm marketlerdeki ilaçlar yalan
    ya gerekirse 1 hafta girmem tek yaşıyorum zaten inanın 1 haftadır yemek vs hep dışardan yiyorum mutfak dolapları vs heryeri sarmış durumdalar taşınmayı bile düşünüyorum o derece mide bulandırıcı..

derece43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende yaşamıştım izmirde aynı sorunu ilacın ismini hatırlamıyorum ama tarım zirai ürünü kesin cok kuvvetli ilaçlar orjinalleri zaten dediğimi yap birde bu böceğin anasını yok edersen gerisi biter çok çabuk yüzlerce ürüyorlar

schizophrenic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    moralinizi bozmak gibi olmasın ama askerde karakolda çıkmayan yer yoktu 12 ay boyunca kökünü kurutamadık , karanlıkda ve köşelerde priz içlerinde dolap arkalarında çok hızlı ürüyolar , ışığı pek sevmiyolar

Solunmasında bile insanı öldürebilecek güçte tarım ilaçları kullandık yemekhanemizde komple boşaltıp sadece 2 gün görünmediler ortada sonrasında tekrardan devam

Yani demek istediğim profesyonel bu işi yapan firmalardan destek almanız , kendi imkanlarınızla önüne geçemezsiniz

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankarada da son sellerle beraber çok başladılar görülmeye, 10 yıldır aynı apartmanda bizimkiler, orada bile evde olmasa da (çok şükür) apartmanda görülüyorlar. Yakında evin içine de girer bunlar, şimdiden nasıl bir önlem alınmalı?

Bukalemun iguana falan beslesek? Çok ciddiyim, öyle hayvanları da severim...
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çözüm ilaç değil o geçici oluyor bizim evdede vardı aynı sorn bikaç kez ilaçlandı geri geldiler midem bulanıyodu genelde geceleri boy gösteriyolardı kaynakta mutfaktı. Bigün nerden gelebilirler diye düşünürken mutfaktaki bütün puatların etrafını bşlk olan yerlere gazete sıkıştırıp güzelce bantladım ogün bugündir 1 tane bile görmedim

schizophrenic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankarada da son sellerle beraber çok başladılar görülmeye, 10 yıldır aynı apartmanda bizimkiler, orada bile evde olmasa da (çok şükür) apartmanda görülüyorlar. Yakında evin içine de girer bunlar, şimdiden nasıl bir önlem alınmalı?

Bukalemun iguana falan beslesek? Çok ciddiyim, öyle hayvanları da severim...
    Alınabilecek en iyi yöntem dip kıyı köşe temizlik bu böcekler en fazla mutfakda görülür , su olan nemli yerleri severler , açıkta yiyecek bulaşık artığı ekmek kırıntısı gibi şeyler bırakmayın.

Dolap içleri , fırın , buzdolabı arkaları vs rutin temizlenmeli çünkü sıcaklık veren aletin arkasına altına karanlıksa direk bırakırlar yumurtalarını çokda hızlı ürerler

O kadar hassaslarki kesme tahtasında sucuk doğradınız su ile yıkadınız koydunuz onun kokusuna bile gelirler üstünde gezerler , deterjanla yıkanması lazım

Bu şekilde önleminizi alabilirsiniz , olaki gördünüz hemen karanlık dip köşelere bu raid ' in fln böcek yemlerinden koyun ve bulunduğu bölgeyi ilaçlayın başlamadan bitirirsiniz .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çözüm ilaç değil o geçici oluyor bizim evdede vardı aynı sorn bikaç kez ilaçlandı geri geldiler midem bulanıyodu genelde geceleri boy gösteriyolardı kaynakta mutfaktı. Bigün nerden gelebilirler diye düşünürken mutfaktaki bütün puatların etrafını bşlk olan yerlere gazete sıkıştırıp güzelce bantladım ogün bugündir 1 tane bile görmedim
    ozan pampa ben serhat olm yardım et bana çok zor durumdayım

son çözüm olarak taşınmayı düşünüyorum arkadaşlar çünkü çok mide bulandırıcı bi durum. Mutfakta yemek yapmıyorum artık sadece su içmeye giriyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sirhot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozan pampa ben serhat olm yardım et bana çok zor durumdayım

son çözüm olarak taşınmayı düşünüyorum arkadaşlar çünkü çok mide bulandırıcı bi durum. Mutfakta yemek yapmıyorum artık sadece su içmeye giriyorum..

dediğimi yap panpa gördüğün btn delkleri kapak özellkle elektrkle ilgili olnları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

dediğimi yap panpa gördüğün btn delkleri kapak özellkle elektrkle ilgili olnları
    içerde kalannları neyle öldürcez mutfak dolaplarının içinde bile var :d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sirhot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    içerde kalannları neyle öldürcez mutfak dolaplarının içinde bile var :d
    onada bas sağlam bi ilaç öldür panpa ama delikler önemli

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendiniz ilaclamak yerine prof bir firmayla anlasin en yakin arkadasim ilaclama sirketi sahibi forumada uye referanslarida oldukca iyi.Isterseniz yardimci olurum cozum garantili calisiyorlar.

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek olarak:Kendiniz yanlis bir ilac ve uygulamayla hem kendi sagliginiza zarar verebilir hemde daha fazla uremelerine sebep olabilirsiniz.Bende isi bu kadar yakin takip etmiyorken ilac alin sıkın derdim ama su an kesinlikle prof bir firmayla anlasin diyorum.Bu arada cok sahtekar var sektorde ve isimlerine kanmayin onada dikkat edin adamlar cok cok ucuz bir fiyat soyleyip sizi bagliyorlar gelip su sıkıp gidiyorlar ve her gelmeye ayri ucret alip ayni hesaba getiriyorlar ve daha neler neler bu arada hic bir baglantim yoktur sirketin geliriyle yanlis anlama olsun istemem isi canli gordugum ve bircok sey ogrendigim icin yazma geregi duydum sadece.Birkac cok meshur yerin mutfagini gordum ve o gun bugundur disaridan yemek soyleyemiyorum inanamazsiniz,mutfagini gormediginiz yerlerden yemek yememeye ozen gosterin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek olarak:Kendiniz yanlis bir ilac ve uygulamayla hem kendi sagliginiza zarar verebilir hemde daha fazla uremelerine sebep olabilirsiniz.Bende isi bu kadar yakin takip etmiyorken ilac alin sıkın derdim ama su an kesinlikle prof bir firmayla anlasin diyorum.Bu arada cok sahtekar var sektorde ve isimlerine kanmayin onada dikkat edin adamlar cok cok ucuz bir fiyat soyleyip sizi bagliyorlar gelip su sıkıp gidiyorlar ve her gelmeye ayri ucret alip ayni hesaba getiriyorlar ve daha neler neler bu arada hic bir baglantim yoktur sirketin geliriyle yanlis anlama olsun istemem isi canli gordugum ve bircok sey ogrendigim icin yazma geregi duydum sadece.Birkac cok meshur yerin mutfagini gordum ve o gun bugundur disaridan yemek soyleyemiyorum inanamazsiniz,mutfagini gormediginiz yerlerden yemek yememeye ozen gosterin
    arkadaşınız fiyat verebilr mi bu konuyla ilgili pm bekliyorum..

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ocak ayından beri bende aynı sıkıntıyı çekiyordum. Mutfağı alman hamam böceği (kalorifer böceği) sarmıştı. Dolapların eski olmasından dolayı malesef bu. Mutfak dolabının altını söktüğümde elektrik süpürgesiyle 1000 civarı böcek çektim. Ortalıkta 20-30 tane olduklarına bakma.

Bu işi kesin olarak çözebilirsin ilk yapman gereken çok iyi bi temizlik. Çöpleri kapalı yerde tut günlük at, bulaşık bırakma ortalıkta. Bulaşık makinasında bile bekletme kapak kapalıyken bile çok rahat giriyorlar içine. Wc ve banyoyu ıslak bırakma hep kuru tut. Besin ve su kaynaklarını kes yani. Sonra eczaneden 200 gr borik asit ve marketten pudra şekeri al. Borik asit tuz gibi bi toz. Onu biraz daha ez ve pudra şekeri gibi yap. Sonrada pudra şekeriyle eşit oranda karıştır ve toz olarak çay tabaklarında evin her köşesine koy (mutfak dolaplarının içine ve buzdolabının altına falanda koy ekstradan). 15 gün içinde büyük böcek kalmıyor hepsi ceset olarak halının üzerinde oluyor çıkan yavrularla beraber 1.5 ayda ev tertemiz. En önemli şey ortalıkta çöp, bulaşık ve su olmaması mutfak tezgahı lavabo wc ve banyoda.

Maliyetine gelince borik asidin kilosu normalde 3-4 lira ama eczanede 50 tl civarına satılıyor medikal ürüne girdiği için. Sana 200-300 gram çok rahat yeter.

Borik asit zehirlidir ama cilde falan zararı yoktur. Zaten kozmetik ürünlerinde, göz damlalarında falan kullanılır dezenfektasyon özelliğinden dolayı. İsmi asit olmasına rağmen korkulacak bi madde değil.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarım ilacı ve marketten alınma sprey kullanma çok kolay bağışıklık kazanır yok etmen hepten imkansız hale gelir. Böcek yumurtaları ilaçlardan etkilenmezler. Ddt bile atsan yumurtadakiler 20-25 gün sonra çıkarlar.

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz 2 senedir bende yaşadım ne kadar ilaçlasakta fayda etmedi kesin çözüm komple apartmanın ilaçlanması sadece evinizi ilaçlamanız pek işe yaramıyo 15 günde tekrar çıkıyolar bu sene Mayıs'ta ilaçlandı apartman 1 tane bile görmedim
    Everyday I ** çapuling...

bahadı-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir iki tanesini mutfakta diğerlerinin gözü önünde öldür.İbret olsun gelmezler belki bi daha
    miniks´isimli üyeden Alıntı
    bundan sonra her gıdere ANAHTARIMI KOYUYORUM. anahtarınızı koyuyorsanız ARACI 2 gune hazır ederım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)