User Tag List

Sayfa 1/10 123 ... SonSon
179 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Modifiye Etiği Toplantısı (Önemlidir) "Modifiye yap, Güvenli ve Onaylı Olsun"

President - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Modifiye Etiği Toplantısı (Önemlidir) "Modifiye yap, Güvenli ve Onaylı Olsun"

Arkadaşlar,

Modifiye işinin profesyonelce yapılması, firmaların katılım göstermesi, yetkili firmalarca modifiye işlerinin yapılarak onaylatılması gibi kısaca modifiye hakkında her şeyin artısıyla eksisiyle değerlendirilerek, modifiye firmalarının ve modifiye severlerin dernekleşip profesyonel modifiye mantığının oturtularak resmi girişimlerin başlatılmasını hedefleyen bir oluşum bulunuyor.

Özellikle Chip Tuning firmalarının ve TechTurkey ailesinin aktif rol oynamasının doğru olacağını düşündüğüm bu oluşumda, emek veren mühendislere destek vermeliyiz diye düşünüyorum.

16 Ağustos 2014 tarihinde Taksim Makina Mühendisleri Odası İSTANBUL adresinde yapılacak toplantıya tüm müsait olan arkadaşların katılım göstermesi önem arz ediyor.

Ankara dan gitmeyi düşünen arkadaşlar ile de bu konu altından haberleşip gidebiliriz.

Katılım işin tek şart.

"Modifiye yap, güvenli ve onaylı olsun."
    "Pistte sportmen, caddede centilmen"

Düşüncelerinin benimsenmiş olması.

Modifiye araç kullanıcılarının ve modifiye firmalarının dernekleşip modifiye kurallarının belirlenmesi ve gerekli yasal girişimlerden sonra yurt dışındaki gibi profesyonel modifiye mantığının ülkemizde oturtulması için yapılan bu çalışmaya hepimizin destek vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Aşağıdaki gruba da katılabilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/629462757162744/

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam yerınde olmuş,ınsallah sonuca ulasır....

YsnErhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Organizasyon tam yerinde olmuş. İnş kesin ve net sonuclar elde edilir
    xbox live : YsnErhn

Setre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paylaştığınız için çok teşekkür ederim ... Ne kadar çok özellikle Firma katılımı sağlayabilirsek çok iyi olur gerçtekten ...

İlk toplantımız çok yararlı geçti. İkinci toplantının amacı ciddi adımlar atmak ve işi tamamen resmileştirmek.

Toplantıda konuştuğumuz üzere dernek kurulduğunda yardımcı olması amacı ile imzalarıda toplamaktayız arkadaşlar.

Alper Lök bey ve ben olmak üzere diğar arkadaşlarımız ile birlikte desteklerinizi beklemekteyiz ...

https://www.change.org/tr/kampanyala...rmek-istiyoruz
    Risksiz bir Sürüş düşünemiyorum, her pilot kendini geliştirmeli, her pilotun kendi limitleri var benim ki diğerlerinin biraz üstünde !
    A.Senna

http://instagram.com/emresetre

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk toplantıda alınan kararlar ve toplantı notlarını burayada paylaşmak isterim ;

Merhaba arkadaşlar,

Bugün yapmış olduğumuz tolantıda konuşalanları, alınan kararları, firmaların yapması gerekenleri ve bizlerin yapmaları gerekenleri kısaca özetlemeye çalışacağım. Kısaca özetlemek gerekirse modifiye’yi yasallaştırmak imkansız değil ancak biraz uğraş gerektiricek bir durum ancak bugün ki toplantıda gördümki bu uğraşı vermeye hazır bir çok abimiz ve arkadaşımız var.

Toplantıda genel olarak, modifiye’nin kapsamının ne olduğu, diğer teknik değişikliklerden farklılıkları, neler ve nerelerde yapıldığı kimlerin nasıl yaptığı gibi konular konuşuldu ve tartışıldı. Başlıca nasıl çözeceğimiz konusu üzerinde özellikle duruldu.

Türkiye’de şu anda özellikle bu parçalar ile ilgili açık bugüne kadar bunu satan ve üreten firmaların özellikle devletin gözünde dernekleşmemesi olduğunun altı çizildi.

Tabiki sadece sorumlu firmalar değil bizleriz. Modifiye yapan kullanıcılar olarak hepinizin bildiği üzere itibarımız çok düşük. İnsanların gözünde sadece yarış yapan, ses çıkartan çevreye zarar veren tipler olarak gözükmekteyiz.

Bugün özellikle toplantıya katılan @TeamArt MotorSporları'na çok teşekkür ediyorum beni kırmadılar ve hemen geldiler. Dernek kurulması ile ilgili çalışmayı onların öncülüğünde yürüteceğiz modifiye piyasası için. Şimdiden bir çok destek almaya başladık bile.

Ancak bu süre zarfında onların dışında bizlere de çok önemli bir görev düşmekte.

Üzerimizdeki bu kötü algıyı en kısa sürede silmemiz lazım arkadaşlar. Abuk subuk gazlamalardan, trafiği tehlikeye atan hareketlerden bir an önce vazgeçmemiz gerekmekte. Biz ne kadar sakin durur edebimizle arabamızı kullanırsak Türkiye’de modifiyenin yasallaşması hızlanacaktır.
    Slogan çok basit arkadaşlar, kendimize bunu uygun gördük ;

“Yolda Centilmen, Pistte Sportmen “

Bundan yola çıkar isek, tahminimce çok kısa bir sürede önemli adımlar atılacak ve bu kanayan yaraya merhem olacaktır.

Öncelikle basit olarak yapılacak adımları ve önerileri şu şekilde açıklayabilirim ;
    1. Modifiye kullananlar dernek kursun
    2. Modifiye yapan firmalar dernek kursun
    3. Modifiye garantili olmalı
    4. Modifiye yapanlar onay alsın
    5. Halk ikna edilmeli
    6. Tadilatçılar, lastikçiler tamamı bu girişime ve dernek olayına katılmalıdır.

Buradan şunu’da duyurayım, 16 Ağustos’ta 2. Bir toplantı daha düzenleyeceğiz. Süre uzun olduğundan mümkünse bütün firmalar da kendini bu tarihe göre ayarlasın. Bu toplantıdan sonra çok ciddi adımlar atılacak ve bu şekilde özellikle “DERNEK” kurulması için firmalar bir araya gelicek. Dernek geldikten sonra BAKANLIK onayı ile bu işi halledeceğiz inşallah.
    Bu şekilde bilgilendirmeye devam edeceğim gün geçtikçe

Bugün ki desteklerinden ve bizi bir araya getirdiğinden dolayı özelikle Alpay Lökbey’e çok teşekkür ediyorum. Bugün bizi yanlız bırakmayan bütün abilerimize gerçekten gönülden teşekkür ederim. Umarım herşey istediğimiz gibi olacaktır.
    Risksiz bir Sürüş düşünemiyorum, her pilot kendini geliştirmeli, her pilotun kendi limitleri var benim ki diğerlerinin biraz üstünde !
    A.Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca toplantı katılımı şu şekildeydi ve kararlar ;

“Modifiye onaylanır mı” TOPLANTI TUTANAĞI

TOPLANTI TARİHİ: 19 Temmuz 2014

TOPLANTI YERİ : MMO İstanbul Şubesi

DÜZENLEYİCİ : “Modifiye Etiği” Facebook Grubu / Alpay Lök / FRENTEKNİK KATILIMCILAR :

1) Alpay Lök…………. Mak.Y.Müh……. “Modifiye Etiği” / MMO AİTM Komisyonu Başkanı
    2) Metin Ergeneman…Prof.Dr……………İTÜ / OTAM
    3) Nihat Kölük…………Mak. Müh.
    4) Hacı Çiçek………… Mak. Müh……….. MMO İstanbul Şubesi AİTM Komisyonu üyesi
    5) Doruk Kotan……….Satış / Pazarlama………………………………….Modifiyeli araç kullanıcısı
    6) Emre Setrelioğlu….Bilgisayar Mühendisi……………………………….Modifiyeli araç kullanıcısı
    7) Aydın Boyar……….Satış Müdürü / ZIEBART / Cam filmi…………….Tadilatçı
    8) Mehmet Tamer….. Mak.Y.Müh. ……………… TOSFED Teknik Komite Başkanı
    9) Halit Bolkan……… OTOHABER Dergisi Genel Yayın Yönetmeni
    10) Savaş Bozdemir…. Sigorta Eksperi / Sigorta Eksperleri Derneği
    11) Adem İren……......Sigorta Eksperi / Sigorta Eksperleri Derneği
    12) Mehmet Becce…... DEM-ART………………………………………….Tadilatçı
    13) Levent Uysal………İstanbul Off-Road Klubü…………………….……Modifiyeli araç kullanıcısı
    14) Mustafa Orduluoğlu TeamART Karbon ……………………………...Tadilatçı
    15) Oktay Kabaktaş……TeamART Karbon ……………………………….Tadilatçı
    16) Bigen Şimşek Akman Mak. Müh. MMO İstanbul Şubesi Y.K. üyesi / AİTM kom.
    17) Mehmet Pank……….Mak.Müh. / MMO İstanbul AİTM Komisyonu üyesi
    18) Timuçin Özsöyler….. Mak.Müh. / MMO İstanbul AİTM Komisyonu üyesi
    19) Cengiz Tanrılı……... Borusan / BMW M Power …………………….. OES

Katılımcılar “Modifiye” diye anılan tadilatlı otomobiller ve kullanıcılarının sorunlarını detaylı bir şekilde konuşmuş, bu sorunların hızlı bir şekilde çözülmesi için işbirliğinin geliştirilmesi konusunda mutabık kalmışlar ve aşağıdaki kararları almışlardır:

TOPLANTI KARARLARI
    1) Modifiyeli araç kullanıcıları;
    SORUNLAR: Araç sahipleri sürekli tarfik cezası yemekten çok şikayetçidir. Araçlarında yapılan tadilatların tescil edilmesini istemektedirler, ancak başaramamışlardır, yetkililerle görüşmeleri de sorunu çözmemiştir. Tadilatlarını tescil eetirerek ceza yemekten kurtulmak, sigorta konusunda risksiz olmak isterken yetkililerden destek beklemektedirler.
    KARARLAR: Modifiyeli araç kullanıcıları; Türkiye çapında bir dernek kurarak;
    - Sorunlarına çözüm aramalıdır,
    - Kamuoyunda yarattıkları olumsuz izlenimleri düzeltmelidir,
    - Trafik kurallarına uygun araç kullanmalıdır,
    Otomobillerinde yaptırdıkları tadilatları onaylatmalıdır,

2) Modifiye yapan tadilatçılar;
    SORUNLAR: Kaç tane tadilatçı firma olduğu tam olarak bilinmiyor, ancak merdivenaltı CHİP-tuning yapan yüzlerce firma olduğu tahmin ediliyor. Kimse onay ve garanti vermiyor. OES’ler bu tür araçların motorlarındaki (özellikle Diesel) yazılım değişikliğini kolaylıkla farkediyor ve garantiyi iptal ediyor. Bazı OES’ler fabrika onaylı kitler (süspansiyon alçaltma, Chip-tuning, Spoiler vs) takıyorlar. Bazı tadilatçıların ürettikleri tadilat kitlerini yurtdışına sattıkları biliniyor. Bunun önemli bir potansiyel olduğu, ancak bu kitlerin yurtiçinde tescilli olarak takılamadığı bildiriliyor.
    KARARLAR: Tadilatçılar;
    Türkiye çapında bir dernek kurarak;
    - Örgütlenmeli ve üyelelerinin sorunlarını çözmeye çalışmalı,
    - BSTB ve TSE ile temasa geçmeli,
    Yaptıkları tadilatlara onay almalı ve Garanti vermelidir,

3) İkinci toplantı: 16 Ağustos 2014 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir.
    Bu toplantıya;
    - Otomobil tadilatçıları çok daha geniş katılım yapmalıdır,
    - Lastik firmalarının temsilcileri de katılmalıdır,
    - Modifiyeli araç kullananların Türkiye çapında temsilcileri katılmalıdır,
    - BSTB, TSE, OSD, TOSFED, Sigorta Eksperleri Derneği, TSB yetkilileri davet edilmelidir.Toplantı yeri daha sonra bildirilecektir.
    https://www.facebook.com/events/2661...ilter=upcoming
    A.Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Destekleriniz son derece önemlidir ... Özellikle yakın olduğunuz iş yaptığınız parça aldığınız firmaları ikna edip bu toplantıya yönlendirin arkadaşlar ...

Artık hepiniz sıkınldınız bende çok sıkıldım durup dururken ceza yemekten, trafikten men edilmekten ...

Artık resmi olarak başlattık bunu gerisini getirmek ve sonuca ulaştırmak özellikle benim boynumun borcudur.
    A.Senna

President - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up

Alıntı Setre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Destekleriniz son derece önemlidir ... Özellikle yakın olduğunuz iş yaptığınız parça aldığınız firmaları ikna edip bu toplantıya yönlendirin arkadaşlar ...

Artık hepiniz sıkınldınız bende çok sıkıldım durup dururken ceza yemekten, trafikten men edilmekten ...

Artık resmi olarak başlattık bunu gerisini getirmek ve sonuca ulaştırmak özellikle benim boynumun borcudur.
    Emeğinize sağlık. Alpay bey ile face üzerinden kontak kurup kendisinin tavsiyesi üzerinde bu konuyu sadece kendi face profilimden ve sadece buradan duyurdum. Çünkü modifiye denince akla TechTurkey gelir. Bu forumdaki firmaların, sponsorların, Tuning firmalarının ve Tuner'lerin, profesyonel modifiye yapanların, yarışçıların, pilotların, mekanikerlerin hepsinin bu konudaki desteği çok önemli. TechTurkey destek vermezse bence başarıya ulaşmak daha zor olacaktır. Bu yüzden hepimiz elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.

Profesyonel modifiyenin yasallaşması ve haksız cezai yaptırımlara maruz kalmamak için el ele vermeliyiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı President Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık. Alpay bey ile face üzerinden kontak kurup kendisinin tavsiyesi üzerinde bu konuyu sadece kendi face profilimden ve sadece buradan duyurdum. Çünkü modifiye denince akla TechTurkey gelir. Bu forumdaki firmaların, sponsorların, Tuning firmalarının ve Tuner'lerin, profesyonel modifiye yapanların, yarışçıların, pilotların, mekanikerlerin hepsinin bu konudaki desteği çok önemli. TechTurkey destek vermezse bence başarıya ulaşmak daha zor olacaktır. Bu yüzden hepimiz elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.

Profesyonel modifiyenin yasallaşması ve haksız cezai yaptırımlara maruz kalmamak için el ele vermeliyiz.
    Evet forum yöneticilerinin ve özellikle forum sponsorlarının desteği gerçekten çok önemli.

Bu problem yıllardır hepimizin en büyük sorunu ve çözülmesi için destekler şart.
    A.Senna

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    katılıyorum kısmetse toplantıya, faydam nekadar olur bilemem ama en azından tarafım belli olsun
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edittttt başarılar, inşallah hayırlı olur

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beklenmedik bir şey çıkmazsa gelmeye çalışacağım, Ankara'dan beraber de gidilebilir yukarıda dendiği gibi. Önceden dediğim gibi aktif rol almaya da hazırım, bir de resmi yolları deneyelim bakalım ne olacak...
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar hepinize selamlar. "Söylenmek yerine söylemek" için taleplerinizi ve sorunlarınızı bir dernek yardımıyla iletin. Mümkünse Türkiye çapında bir derneğiniz olsun. Bu derneğin sloganı da "Pistte Sportmen, Caddede Centilmen" olsun. Kamuoyunda "gürültücü, yarışçı, asi, kurallara uymayan," gibi size yakışmayan algıyı üzerinizden atın. Benim için otomobil aşkı içinde aracına bu kadar emek ve para harcayan modifiyeciler bu algıya layık değil. Tadilat yapan kuruluşların da "Modifiye yap, Güvenli ve Onaylı olsun" sözü altında dernekleşmesini teşvik edin. Bu şekilde yetkililer sizin söylediğinizi dinler. Amacımız modifiye edilmiş araçlarınızın tadilatlarının tescillendikten sonra rahat rahat ve centilmence caddede gidebilmenizdir. Pistte sportmence hız yapın ve aracınızın sınırlarını yaşayın, ama bunu caddeye taşımayın. Aracını herkesden daha çok seven sizler, caddede en güvenli sürücüler olun. En güzel müzik sistemleri sizde olsun, ancak sizin çaldığınız müziği isteyen ve kulak veren dinlesin, istemeyenlere zorla dinletmeyin. Kapalı camların arkasında nasıl bir müzik çaldığını insanlar merak etsin, ama siz onlara zorla dinletmeyin. Güzel bir müzik setinin kalitesi en çok kısık sesle anlaşılır. Yolda kalan ve yardım bekleyen sürücülere ilk siz yardım edin. Yaya geçidinde karşıdan karşıya geçmekten korkan yayalara ilk siz yol verin ve diğer araçların da yol vermesi için onları nazikçe uyarın. Yol hakkının kimde olduğu belli olmayan durumlarda siz yol verin. Size yol veren sürücülere nazikçe teşekkür edin. Gülümseyin ve gülümsetin. Var mısınız?

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpay Lök Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize selamlar. "Söylenmek yerine söylemek" için taleplerinizi ve sorunlarınızı bir dernek yardımıyla iletin. Mümkünse Türkiye çapında bir derneğiniz olsun. Bu derneğin sloganı da "Pistte Sportmen, Caddede Centilmen" olsun. Kamuoyunda "gürültücü, yarışçı, asi, kurallara uymayan," gibi size yakışmayan algıyı üzerinizden atın. Benim için otomobil aşkı içinde aracına bu kadar emek ve para harcayan modifiyeciler bu algıya layık değil. Tadilat yapan kuruluşların da "Modifiye yap, Güvenli ve Onaylı olsun" sözü altında dernekleşmesini teşvik edin. Bu şekilde yetkililer sizin söylediğinizi dinler. Amacımız modifiye edilmiş araçlarınızın tadilatlarının tescillendikten sonra rahat rahat ve centilmence caddede gidebilmenizdir. Pistte sportmence hız yapın ve aracınızın sınırlarını yaşayın, ama bunu caddeye taşımayın. Aracını herkesden daha çok seven sizler, caddede en güvenli sürücüler olun. En güzel müzik sistemleri sizde olsun, ancak sizin çaldığınız müziği isteyen ve kulak veren dinlesin, istemeyenlere zorla dinletmeyin. Kapalı camların arkasında nasıl bir müzik çaldığını insanlar merak etsin, ama siz onlara zorla dinletmeyin. Güzel bir müzik setinin kalitesi en çok kısık sesle anlaşılır. Yolda kalan ve yardım bekleyen sürücülere ilk siz yardım edin. Yaya geçidinde karşıdan karşıya geçmekten korkan yayalara ilk siz yol verin ve diğer araçların da yol vermesi için onları nazikçe uyarın. Yol hakkının kimde olduğu belli olmayan durumlarda siz yol verin. Size yol veren sürücülere nazikçe teşekkür edin. Gülümseyin ve gülümsetin. Var mısınız?
    valla hocam iyi hoş diyosun ama bu dediklerin insanın içinden gelmeli kimsenin zoruyla kimse bişey yapmaz bu ülkede.
    maalesef bana dokunmayan yılan bin yasassın modunda bbir milletiz.
    ve ayrıca su daha acı verici bir durum ki bu ülkede kaliteli modifiye yapan insanlar gelir seviyesi yüksek buna paralel olarak okumuş adabını nasıl davrancagını bilen eğitilmiş insanlardan oluşmakta ve o suruculer genellikle daha az dikkat cekmekte ve bu yazmıs olduklarınızı uygulamaktaa
    işin bokunu cıkaran ya 20 yasında baba parasıyla arabaya binen dünya umrunda olmayan bebeler
    yada eğitim seviyesi düşük geliri az düşük bütçeli arac alıp bununla dikkat cekmek isteyen gruplar.
    ünal turan tayfaları sahinciler e30cular gibi
    bu genellmedir acınmayın.
    bahsettıklerımın içinde elbette dediğim gibi olmayanlarda vardır.
    işin sonucu umarım hersey guzel gider ama ülkemizde bu işler zor
    gecenın 2sınde mahalle arasında yardıra yardıra basan gerizekalı hastayı bebeği düşünmüyosa onun arabasının camına yazsan bunları yap diye yapmaz önce beyin olcak sonra o beyın calıscak sonrada bişiler düşünüp yapcak insan
    beyinsizlerle olmaz bu iş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış yapana doğruyu söylemenin çok bir anlamı olmayabilir. Ben sizlere ders verecek değilim. Sizin araçlarınızın tadilatlarının onaylanması için çaba göstereceğim. Elimden geldiğince. Kriminal insanlarla işim olmaz. Ancak toplantıda anladık ki, bu süreçte modifiyecilerin imajlarını düzeltmeleri şart. TOSFED yetkilisi modifiyecilerin pistlerde yarışması için çaba gösterecek. Ama caddeleri yarış pistine çevirenler olduğu sürece bu çabalar baltalanır. Modifiyecileri "Pistte Sportmen, Caddede Centilmen" sözü altında sizler birleştirebilirsiniz.. Ben sadece size yardım ederim.

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    17) mehmet pank ismi hiç yabancı gelmiyor...

çok zor bir süreç, başarılı olmakta bir o kadar zor görünüyor. yinede umutlu olmak gerek.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ins guzel bi sonuca ulasir.Basarilar diliyorum tum kalbimiz sizinle
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla hocam iyi hoş diyosun ama bu dediklerin insanın içinden gelmeli kimsenin zoruyla kimse bişey yapmaz bu ülkede.
    maalesef bana dokunmayan yılan bin yasassın modunda bbir milletiz.
    ve ayrıca su daha acı verici bir durum ki bu ülkede kaliteli modifiye yapan insanlar gelir seviyesi yüksek buna paralel olarak okumuş adabını nasıl davrancagını bilen eğitilmiş insanlardan oluşmakta ve o suruculer genellikle daha az dikkat cekmekte ve bu yazmıs olduklarınızı uygulamaktaa
    işin bokunu cıkaran ya 20 yasında baba parasıyla arabaya binen dünya umrunda olmayan bebeler
    yada eğitim seviyesi düşük geliri az düşük bütçeli arac alıp bununla dikkat cekmek isteyen gruplar.
    ünal turan tayfaları sahinciler e30cular gibi
    bu genellmedir acınmayın.
    bahsettıklerımın içinde elbette dediğim gibi olmayanlarda vardır.
    işin sonucu umarım hersey guzel gider ama ülkemizde bu işler zor
    gecenın 2sınde mahalle arasında yardıra yardıra basan gerizekalı hastayı bebeği düşünmüyosa onun arabasının camına yazsan bunları yap diye yapmaz önce beyin olcak sonra o beyın calıscak sonrada bişiler düşünüp yapcak insan
    beyinsizlerle olmaz bu iş
    Ömercim olaya birde şöyle bakalım herşey yolunda gitti dernek kuruldu ruhsata işletme tadilat olayları yasallaştı bu saydığın insanlar zaten bunlarla uğraşmaz aynı tas aynı hamam devam eder sen ve senin gibi bilinçli insanlar işi kuralına uygun yapar aracını ona göre kullanır polis çevirsede bir şey diyemez her türlü bilinçli kullanıcılar karlı çıkar bir denensin farzedelim olmadı ters gitti kaybedilcek ne var ? yada herşey yolunda gitti ? en kötü şuankinden bir tık daha iyi olur
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sigorta şirketlerinden biri de katılmalı panele , tadilatı onaylayan kurumdan sonra sigorta şirketinin insiyatifine kalınacak kasko primleri artacak .. Muhtemel Ceza ile Artan kasko ve trafik sigortası primi arasında seçim yapma durumunda kalacak insanlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)