User Tag List

Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
172 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Scottish Fold Yavru Kedi

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scottısh buyuyunce bana gore bıraz o guzellıgını kaybedıyor,crkınlesıyor.Ona gelene kadar sokaklarda yuzlerce mis gibi sokak kedisi var ,her yas aralıgında sec begen al (: perpa da dolu var blmeyenler ıcın oradan alabılırler.

gokayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scottısh mcottısh boşverin şimdi. Etraf kar, kıyamet kedi,köpek seven sevmeyen herkes 5 Liraya kuru mama alabiliyorsunuz kapınızın onune duvar dibine koyun lütfen.
    1 LT az benzin alalım yarım kilo mama alalım
    1998 106 XR "sold"

2007 207 GT "sold"

2015 F20 LCi 1.20i

badmast3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Caesar yakın olsaydık senin oğlan benim kıza kıysaydı iyi olurdu
    www.atk.gov.tr
    Fatal error: Call to undefined function huzur() in C:\Turkey\DENİZLİ\Life.php on line 2017
    Kimi bendEn Daha Çok seversEn Onu Alırım Senden ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende scotish var 1.5 yildir bakiyorum. Cok eglenceli bi hayvan masallah, ben para verip almadim binarkadasim pra verip almis bakamayacagini anlayinca 40 gunlukken sahiplendim. Acikcasi para verip almaya karsiyim, ha tekirin kotu huyu cok hareketli namussuz bazilari saldirgan karaktere de sahip olabiliyor. Bizimki 15-16 saat uyuyor geceleridr devriyeye cikiyor etrafinkirip dokmez yirtip parcalamaz, zararsiz saldirganlik gibi bir huyu yok vs ben cok memnunum

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında her hayvana destek olmaya çalışıyorum fakat evde bakmaya gelince çalışan aile için hem hayvanın evdekilerle hem evdekilerin hayvanla uyumlu yaşayabileceği bir ırk almak lazım. British shorthair ve scotish fold yavrusu bu özelliklere uygun ırklar olduğu için ben de araştırıyorum fakat pet shoplardan almak istemem. Aramızda sahibi olan yönlendireceği bir tanıdığı olan varsa bizde ailemize bir evlat eklemek istiyoruz. İstanbulda yaşıyoruz fakat il dışındaysa da evladı almaya gelebiliriz sorun değil.
    Para vermek çok doğru gelmiyor o nedenle mama yardımı vs her türlü destek olarak yardımcı olabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    scottish gerçekten değişik bir ırk. Biz bizimki sıkılıyor diye yanına sarman i yavru kedi aldık dişi. Herif bildiğin intihara kalkıştı. 4.9 kilodan 4.2 kiloya indi. bütün gün olduğu yerde yatıp hiç yanımıza yanaşmadı. Kusmaya başladı hayatta yapmaz plastik birşey yutmus onu çıkardık ama sürekli ateşi var. Serum bağlıo vet ateş düşüo eve getirioruz ertesi gün gene aynı. Kan testleri temiz hiç bir anormallik yok. Ama ateş sürekli 41-42. En son vete sordum öteki kediden olabilir mi dedik. Olabilir onu getir bırak ben onu sahiplendiririm olmadı dedi. Ötekini vet e bıraktım deneme için ve bizimkinde ne ateş kaldı ne başka bişey. Mamasını yemeğe başladı kilosu yerine geldi. Anında toparladı.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar scottishtir vs dir benzeri kedilerin bağışıklık sistemi sıkıntılı diyorlar sürekli hasta oluyorlarmış bakımı zormuş besleyen sizler öneririmisiniz? gerçektende narin sıkça hastalanan keyifsiz hayvanlarmı?

kül grisi olanları var almayı düşünüyorum

JANJ@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evde 1 sultan bi kanarya bi de su kaplumbagası var, scotish kediyi çok istiyorum ama çok pahalı, haftasonu bi petshopa girdik, nasıl fiyatlar düştümü diye, 1500den agzını acıyolar, biz de 15 liraya tavşan aldık geldik
    K.Atatürk

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Caesar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahiplendirme ile bulamazsınız minimum.1500 tl yi gözden çıkaracaksınız normal kedilere benzemez oyuncu pek değildir dünyanın en sakin kedisidir erkek var bende bir tane günün 18 saati uyur bir köşede kendini gizler bulamazsın bile şu ana kadar gördüğüm bakımı en kolay ve en asil kedi.

hiç bir zararlı tarafını göremedim o yüzden yazamıyorum eksisi yok yani. Ama oyuncu olsun çok oynayım hamur gibi yoğurayım türü bir kedi değil onuda söyleyim. Kucağınızda bile maksimum 5dk duruyor
    5 dakika duruyorsa iyi , bizimki kucakta 10 saniye durmuyor ısrar edersem ıssırığı ve patiyi yiyorum anında. dünyanın en asil kedileri bencede, hayvandan terbiye asalet akıyor resmen ingiliz kraliyet kedisi

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak SARIKAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar scottishtir vs dir benzeri kedilerin bağışıklık sistemi sıkıntılı diyorlar sürekli hasta oluyorlarmış bakımı zormuş besleyen sizler öneririmisiniz? gerçektende narin sıkça hastalanan keyifsiz hayvanlarmı?

kül grisi olanları var almayı düşünüyorum
    sokak kedileri gibi bir bağışıklık bekleme , kesinlikle çok daha narinler , ama bildiğim kadarıyla scottish fold o konuda bir tık önde. Scottishler zaten doğuştan özürlüler. O çok beğendiğiniz kırık kulaklar aslında cinsinin getirdiği bir şey değil bir özür. Aynı şekilde kemik yapıları da bozuk oluyormuş ve çok daha kolay hastalanıyorlarmış. Güzel duruyor diye bu hayvanları ölene dek acıyla kıvrandırıyorlar çoğaltıp gerçekten çok acıyorum.

yavuz364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok mu sahiplendirilecek kedi uzun süredir kedisiz kaldık, artık bir tane bulmanın vakti geldi Ancak yukarda arkadaşların da dediği gibi tekir çok hareketli ve zor oluyor o yüzden artık biraz cins bi kedi bakmak istiyoruz..
    Quattro...Torukcars ARGE & Kulvar.info.tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkes görüntüsüne ve güzelliğine aldanıp sahip olmak istiyor fakat bu kedi bildiğiniz kedilerden farklı,
    diğer kediler gibi oyuncu ve sıcakkanlı değillerdir, kucağa gelmeyi sevmezler , sık sık sevmenizden hiç haz almazlar , kendi haline bırakmanız gerekir , alayımda maymun gibi oynayayım kedileri değiller.
    kendi halinde soğukkanlı arasıra kendi canı isstediğinde kendisini sevdiren hayvanlar.diğer kediler gibi sağı solu kırıp dökmez asilce ev içinde volta atar yada gecer bir kenara uzanır yatar.stres topu gibi her dakika oynayacagınız hayvanlar değil bunun özellikle bilinmesi lazım.

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ümitech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkes görüntüsüne ve güzelliğine aldanıp sahip olmak istiyor fakat bu kedi bildiğiniz kedilerden farklı,
    diğer kediler gibi oyuncu ve sıcakkanlı değillerdir, kucağa gelmeyi sevmezler , sık sık sevmenizden hiç haz almazlar , kendi haline bırakmanız gerekir , alayımda maymun gibi oynayayım kedileri değiller.
    kendi halinde soğukkanlı arasıra kendi canı isstediğinde kendisini sevdiren hayvanlar.diğer kediler gibi sağı solu kırıp dökmez asilce ev içinde volta atar yada gecer bir kenara uzanır yatar.stres topu gibi her dakika oynayacagınız hayvanlar değil bunun özellikle bilinmesi lazım.
    Aynen öyle siz kediye sahip değilsiniz kedi size sahip sizin ne istediğiniz önemli değil onun ne istediği önemli. Çok akıllı ve çok seziciler eve gelmeden binadaki ayak sesinizden sizin geldiğinizi anlar ve kapıda sizi karşılar mutlaka.Başkasının ayak sesine asla kalkmaz. Küçük çocuklara asla ve asla bir şey yapmaz zarar vermez aksine çocuklarla oynarlar. Bizimkinin cinsi British Shorthair Blue. Kediler içinde en asil olanıymış.

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam eve ideal ırk techturkey ahalisinde british shorthair kedisi olup yavrusu olduğunda haberdar edecek olan yokmudur ya.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende yeni evlendim, evde bir canlı istiyoruz. Normalde küçük bir köpek istiyorduk ama bakımı zor olacağından kediye yöneldik. Bizim hatun biraz tırsıyor ama bu kedi tam bize göreymiş Şimdi baktımda internette 1300 TL civarına bulunuyor ama sokaklar kedi doluyken bir hayvana para vermek ne derece doğru bilemiyorum. Dayımda erkek İran kedisi var, ve gerçekten tıpkı söylenenler gibi. Misafir geldiğinde falan direk başka odaya kaçar ve öyle sevdirmezdi kendini. Tipleride anımsatıyo birbirini. Varmıdır forumda İran kedisi besleyen?

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şimdi yazacaklarım bazılarınızın hoşuna gitmeyecek dostlar
    Tipine bakıp kedi köpek vs evcil hayvan almak yapılacak en kötü davranış olur.
    Bu satılan ithal hayvanları euro dolar üzerinden satılan hayvanlar uzun süreli akrabalı çiftleştirmeler sonrasında birçok genetik defekt barındıryorlar.
    Nesillerdir pet hayvanı olduklarından bizim doğamızda bulunan birçok hastalığa da çok duyarlı oluyorlar
    Öyle herhangi bir mama bakım vs sıkıntı oluyor.
    Ama sokak hayvanları hiç bu sorunları barındırmıyorlar ne verirseniz yerler yıldan yıla aşıları 6 ayda bir parazit tedavileri o kadar
    Doğada zaten genetik defektler ölümle sonuçlandığı için bunlarda genetik rahatsızlık çok nadirdir.
    Ciftleşme doğal olduğu için kızlar en güçlü erkeklerle çiftleşiyor bu nedenle çocuklarda yakışıklı güzel ve iri oluyor
    Duygusal olarak ta
    Sizi de ölürcesine severler ve öyle çok da naz yapmazlar
    Hem de bedava artı sevabı var
    O verdiğiniz parayla sokaktan aldığınız hayvana ömür boyu bakarsınız

Orhan Kahraman
    Veteriner Hekim
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayvanlara lütfen para vermeyiniz. Sokakta binlerce başıboş, hasta,yaralı, bakıma muhtaç hayvan varken, bir kediye yüzlerce/binlerce TL vermek bana insafsızca geliyor.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sürekli gittiğim cafe'de yavru bir kedi bulmuştum, direk aldım sahiplendim, şu an 1.5 yaşında. Sokak gibi de durmuyor, gören Russian Blue sanıyor.

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yaşında Scottish Fold erkek kedi besliyorum. Çok tatlı şerefsiz.

Tam, garfield arasıra sev, yemeğini suyunu eksik etme, kumu temiz olsun keyfine diyecek yok

hemde zararsız,
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)