User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Almanya'ya İŞÇİ olarak gİtmek...yardim...

kingaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Almanya'ya İŞÇİ olarak gİtmek...yardim...

herkeze iyi forumlar...
    merak ettiğim bir kaç konu da yardımlarınızı bekliyorum.
    yabancı bil öğrenmek için almanya'ya gitmek istiyorum fakat maliyetleri en aza indirmek adına işçi statüsünde giderek orada hem çalışarak hem de herhangi bir kursa gitme şansımız varmıdır..
    almanya'ya işçi olarak gitmek için orda iş bulmamız gerekıyor oncelıkle bunu oradaki iş sahibi akrabalarımla halledebilirim diye düşünüyorum fakat işçi olarak giderken ne derece de bir almanca istiyorlar...
    onun haricinde hem işçi hemde kursiyer olabilirmiyim orda..
    yani maddi ve manevi her konuda fikirlerinizi soylersenız cok memnun olurum..

şimdiden teşekkürler...

not:sürekli pc başında olamıyor yorumlarınıza ara ara cevap verırsem kusura bakmayın sımdıden...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hem isci olup hem kursa gidebilirsin, calistigin yerden oturma-calisma iznini alirsin, kurslarin cogu zaten yetkili degil oturma izni vermeye, verebilenlerde pahalidir eminim,
    Eger ingilizce biliyorsan rahat rahat calisabilirsin, almancada zamanla ogrenirsin,
    Maddiyat olarak ( duydugum kadariyla ) Almanyada ev kiralari pahaliymis tabi neresinde olacagin bu konuda cok onemli, sonucda para birimi EUR ister istemez yasanti ve genel giderler de pahali gelecektir,
    Alicagin maas kurtarmiyorsa seni birazda ailemden yada kendimden katarim mantigiyla yurtdisinda calismaya gidilmez, yurtdisi calisma mantigi kenara para koymaktir,
    Imkanlar yetiyorsa ben tavsiye ederim, hem kendini gelistirisin hemde bir meslek dalinda tecrube edinirsin, aramizda cok yas farki yok ama ben 7 yil olucak neredeyse yurtdisinda okudum-calisiyorum.

FeVıDun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben eşimden dolayı yurt dısına gidicem. ama ayrıyetten okumak çalışmak için nasıl gidiliyor bilemıyorum. aile birleşimi için a1 kurs belgesi isdiyorlar ve vize onaylandıktan sonra gıtdıgınden bellı bir süre olarak a1 kurs evragını a2 ye cıkarmak için kursa gidiyorsun. bildigim kadarı ile oturma izni olmadan resmi çalışamıyorsun. yanlışım olabılır bilen arkadaşlar düzeltir. ama benim bilgim bukadar şimdilik 10 ayın 16 sında bende vize için basvurucam şu anda a1 kurs evragı alma cabaları içerisindeyim...

TolgaCtk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimsenin hevesini kirmak istemem ama Almanyadan gelmis biri olarak dil bilseniz dahi belirli bir diploma sahibi olmadan is bulmak bir hayli zor. Calisabileceginiz yerler ancak Türklerin elinde olan insaat veya temizlik sektörü olabilir. Tabi gideceginiz ve kalacaginiz sehire göre degisir imkanlar ama ben ögrenci iken Almanyada temizlik sirketinde calisiyordum aylik 400 Euro'ya. Mutlaka gitmeden önce isinizi garantiye alin yoksa büyük skinti yasarsiniz.

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanyamı kaldı ya işçi statüsünde gitme hayallerini geçmelisin bence almanya vasıfsız işciyi kapıdan geçirmez.... çalışma izni almak o kadar kolay değil akraba vasıtasıyla davet veya ancak evlenirsen bir iş tutturabilirsin diğer türlü kursa gidip aynı zamanda iş tutturamazsın almanyada eski almanya değil orasıda çok bozuldu iş konusunda doyum noktasını geçti almanya geriye düşüyor... işcilerin alayını doğu ülkelerinden getiriyor büyük firmalar ve almanlara bile çalışacak iş kalmadı ucuz işci gücünden.... aklın varsa okuyarak git sağlam birdiplomayla orda bir üniversite oku ve sağlam bir şirketde düzügn bir pozisyonda işe başla diğer türlü işci sınıfı olacağım dersen almanyada türkiyede kal daha çok kazanırsın emin ol ve rezil olmazsın.... almanyaya işci olarak gitmek 70 lerde kaldı...
    1991 HONDA CRX - TOTALLED
    1988 TOYOTA CELICA GT ST162 - SOLD
    1991 HONDA INTEGRA LS - SOLD
    1990 HONDA CIVIC EF - SOLD

85-92 OLDSKOOL COMING SOON

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gidenler bile geri dönüyor kardeşim, fark yaratacak bi özelligin yoksa bence düşünme.. SAna maddi olarak bişe katması zor.
    Tango-1 never dies.

emrah-58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başka bir ülke desen tmm derimde Almanya için pek iyi söylemiyorlar ekonomi bakımından..
    BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME ' PDR DENT REPAİR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanya batali cok oldu bakmayin medyanin yansitmadigina ailem 2010da zor kurtardi kendini ben de cok sükür yaklasik 3 senedir Türkiyedeyim. Bosuna calisip skinti cektigimizi düsünüyorum geldigimden beri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslinda asil sorun avrupa birligi battiyor, iclerindeki en iyisi almanya, avrupa birligini cekmek istemiyor onlar da, ayrilmalari yakin

yalniz gecen sene almanyada staj yaptim,turkler genelde taxi vs yapiyor, ama yine de halleri fena degildi. Vasiflilarin durumlari cok daha iyi tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana göre Avrupa birligi Almanyayi batiriyor. Bulgaristan, Romanya, Ispanya vs. gibi ülkelerden o kadar ucuz isci geldi ki Almanlar onlari bu yüzden cok sacma bir maasla ise aliyor. Ha güzel paraya calisan Türkler yok mu var ama zor is. Cok seyler dönüyor perde arkasinda; maasi düsük gösterip, parayi elden vermek gibi. Bu da bir issizlik durumunda skintiya neden oluyor. Cünkü Alman devleti resmi gelirin yüzde 60 civarini ödüyor o esnada (1 yilligina).
    Özetlemek gerekirse ne kadar skinti yasanacaksa dahi kendi memleketinizde yasayin. Arti olarak gurbete gidip de ordaki insanlarin agiz kokusunu cekmeyin. Bu da benim sahsi görüsümdür

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşi buradan garanti etmeden gitmek çok mantıksız olur, hoş ortak para birimi Euro olan Avrupa Birliği Ülkeleri zor durumda şuan, 70 ler 80 lerde gitmek gibi değil artık, 400,500 Euro civarı kazanacağınızı var sayarsak gitmenin bir mantığı olmayacak.
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

SerkanYazgan. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstteki posta katılıyorum, garanti bir işin olmadığı sürece gidip geri dönebilirsin. Almanya da ucuz işçilik başladı ve eskisi gibi para maaş felan alınmıyor. Ev kiraları pahalı, aldığın ücret saatlik ve 8 saat çalışmak için can atan insanlar tanıyorum. Sigorta sistemi farklı orda o yüzden çalışma saatlerini düşük tutup 1 kişinin yapacağı işe 3 kişi alıyorlar diye biliyorum. Almanyada iyi bir hayat istiyorsan 1 eve en az 2 dolgun maaş girmeli. Millet şimdi Tr ye dönmek için can atıyor.
    "Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir."

freelife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanya yanlış seçenek bence...

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben de aile birleşimi yaparak gitmek istedim ama şartlar uymadı. Orada yaşayan arkadaşlarla ve akrabalarla görüştüğümde size ordan burası güzel geliyor ama biz bile Tr.'ye dönmeye çalışıyoruz dediler.

Eskidenmiş öyle işçi sınıfında Almanya'ya gidip para-pul kazanıp ülkeye dönmek.
    Almanya'nın tek cazibesi Avrupa'yı yönetmesidir.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SerkanYazgan. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstteki posta katılıyorum, garanti bir işin olmadığı sürece gidip geri dönebilirsin. Almanya da ucuz işçilik başladı ve eskisi gibi para maaş felan alınmıyor. Ev kiraları pahalı, aldığın ücret saatlik ve 8 saat çalışmak için can atan insanlar tanıyorum. Sigorta sistemi farklı orda o yüzden çalışma saatlerini düşük tutup 1 kişinin yapacağı işe 3 kişi alıyorlar diye biliyorum. Almanyada iyi bir hayat istiyorsan 1 eve en az 2 dolgun maaş girmeli. Millet şimdi Tr ye dönmek için can atıyor.
    ucuz iş gücü çok bozdu almanyamızı. kahrolsun güneybatılı ve balkan ucuz iş gücü.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkezin cevapları için teşekkür ederim..benim iş konusundaki düşüncem burdan oraya işçi olarak gitmek istiyorum ama amacım para kazanmak ya da biriktirmek değil.. Almancamı gelıstırmek ve ordakı kendı masraflarımı kendım karşılamak amacıyla bir iş iştiyorum yanı o amaçla çalışmak istiyorum işin ne olduğu pek önemli değil tabi..
    benim almanya ya gidebilirsem duracağım sure maksımum 1 sene belki daha da azdır.
    yani bu konuda en mantıklı yapacağım iş nedir fikirlerinizi o konuda bekliyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    direk kursiyer olarak gidersem masaflarım çok fazla olacağından küçük bir iş bulursam az da olsa kendı masraflarımı cıkaracagım bır ıs olsun ıstıyorum.. küçük bir fabrıkası olan bır akrabamız var bu konuda o bana yardımcı olursa işçi olarak benı cagırırsa bana engel olacak başka bır sorun varmıdır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi ben Üniversite ögrencisiydim 500 euro burs aliyordum kira + elektrik + su bana bir sey kalmiyordu dolayisiyla haftada 4 gün (hafta ici) temizlik sirketinde calismak zorunda kaldim aylik 400 euroya. Tabi o esnada üniversite aksadi ve hayatimdan hic bir sey anlamadim. Türkiyeye geldim büyük bir oh cektim yeminle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eger is imkaniniz varsa degerlendirin, yoksa tek basiniza size kimse kolay kolay is vermez orda haberiniz olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)