User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: yeni bir dolandırıcılık şekli....

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

yeni bir dolandırıcılık şekli....

bikaç saat önce annemi bi çağrı merkezinden aramışlar, numara 08509970613, 10 yıllık geriye dönük kredi kartı aidatlarınızı geri ödeyeceğiz falan fişman diye konuştuktan sonra gelen mesaja iki kere evet diye cevap yazın yollayın demişler annemde saf mesaj gelmiş iki kere evet yazmış yollamış, mesaj bidaha gelmiş bidaha yollamış, toplamda 4 defa mesaj gelmiş hepsine eveti çakmış yollamış, telefonundaki mesajlara baktığımdada 4 defa turkcell mobil ödemeden mesaj gelmiş 50tl lik ödemeniz gerçekleştirilmiştir diye.... ben bu olayı öğrenince turkcell mobil ödeme hattını aradım ancak açan yok drek müşteri hizmetlerinide aradım yine kimseye ulaşamadım herhalde hatlar yoğun, bu yapılan ödemeleri iptal etmenin bi yolu varmıdır acaba?

ayrıca bi 15 dakka öncede beni 03123242500 numarasındanda beni aradılar, annemi bi adam aramış beni arayan numaradan bi kadın çıktı, aynı hikayeyi anlattı ve isminizi öğrenebilirmiyim dedi, dedim sen kimi aradın, sen söyle bakalım benim ismimi dedim aradığına göre biliyorsundur dedim, kadının ses tonu bi değişti böyle biz bankacılık bilmemnesinden arıyoruzda bilmemne diye bende az öncede annemi aramışsınız 200 lira dolandırmışsınız dava edicem sizi diyince çat suratıma kapadı telefonu...

herneyse arkadaşlar dikkatli olalım, annemin saflığı yüzünden 200 lrialık olduk, sizde cevrenizdekileri tongaya düşmemesi için uyarın lütfen...

birde mümkünse bu ödemelerin iptali için bi yol varmı bilen varsa söylerse sevinirim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi mesajlara tekrar baktım ödeme atölyedanışmanlık diye bir yere yapılmış...

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı olayın bi benzeri babamın başına geldi , sistem aynı fakat yöntem farklı. Babam baya bi uğraştı ama iptal ettiremedi umarım siz iptal ettirirsiniz

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    benide zırt pırt arıyıp duruyorlar. ankara numarasından 10 yıllık kredi kardı ücreti diye. hat babamın üstüne olunca o diye düşünüyolar heralde muhtemel 10 yıllık kartm yok amaaa yaptım olsun olanı alırsın ozaman diye devam edip en son sie diyip kapattım. nerdeyse haftada 5-6 kere arıyolar bazen arka arkaya artık ben bıktım mesgule vermekten
    1881 - 193

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İptal olmuyo çünkü sizde zorla almış gibi değil bide mesaja kendi telefonunuzdan evet dediğiniz için onlar yaptırdı deme hakkına sahip değilsiniz
    Ücret olarakda "danışmanlık hizmeti" olarak fatura ederler ispat olarakta konuşma süresini koyarlar
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20 yasinda oldugum halde bile beni arayip 10 yillik kartinizin odemesi cart curt salliyorlar, cılkı cikti iyice dur demeleri lazım. ..

Silvia17
    Misafir
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İptal olmuyo çünkü sizde zorla almış gibi değil bide mesaja kendi telefonunuzdan evet dediğiniz için onlar yaptırdı deme hakkına sahip değilsiniz
    Ücret olarakda "danışmanlık hizmeti" olarak fatura ederler ispat olarakta konuşma süresini koyarlar
    Gayette güzel iptal edilir mahkemeye başvurursunuz dersiniz beni dolandırdılar konuşma kayıtlarını ister mahkeme operatör şirketi konuşma kayıtlarını yollar herşey ortaya çıkar dolandırıcılıgı yapan firma öder o 200 tl'yi bahsi geçen şahsa (Annesi oluyor ) operatör şirket geri ödeme yapmaz.

Babam 20 yılı aşkın süredir adli personel

eyuparsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gecmisolsun
    aynisinin bir degisigini banada yaptilar facebooktan arkasasimin hesabini hackleyip onun adina konusarak
    bende fazla dikkat etmedim hehe dedim gectim sonra hir baktim is isten gecmis
    nasil yedim bu numarayi anlmadim vallaa

benimki bilmemne oyunparasi olarak cekilmisti allah belanizi versin deyip
    ugrasmadim

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silvia17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gayette güzel iptal edilir mahkemeye başvurursunuz dersiniz beni dolandırdılar konuşma kayıtlarını ister mahkeme operatör şirketi konuşma kayıtlarını yollar herşey ortaya çıkar dolandırıcılıgı yapan firma öder o 200 tl'yi bahsi geçen şahsa (Annesi oluyor ) operatör şirket geri ödeme yapmaz.

Babam 20 yılı aşkın süredir adli personel
    Dediğiniz gibi iptal edilirde mahkemeye git gel masraflar vs o parayı epey geçecektir...
    Yani uğraşmaya değmez
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer bir odeme varsa bi hizmet olması lazım bunun kanıtlamak gerekli telefonda bahsi edilen 10 yıllık kart aidatı ise ortada bir kart aidatı alımı olmadığından bence dava açılıp alınabilir

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Uur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte uğraşmaya değmez dediğimiz için bu adamlar devam ediyor bu işe.

Peki buna mahkeme olarak tüketici mahkemesinden başvurabiliyorsanız hiç bir ücret ödemezsiniz 15-20 lira harç parası. Eğer diğer mahkemelerden ise avukat masrafı 1000 lirayı bulacaktır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu mobil odeme guzel bisey diye gozukse de kotu amacli kullanilmaya cok musait

Sizden giden 200tlnin 100tlsi de turkcele kaliyor kemiksiz

Operatorler %40-50 ile calisiyo

Silvia17
    Misafir
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi iptal edilirde mahkemeye git gel masraflar vs o parayı epey geçecektir...
    Yani uğraşmaya değmez
    Masrafların hepsini şirkete ödetiyorlar sadece önce sizin cebinizden çıkıyor sonra size geri ödüyorlar

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende aradım şimdi, dedim aidat geri ödüyo musunuz ? Ne alaka yaaa burası atölye danışmanlık dedi. Dedim 200 lira dolandırmışsınız doğrudur dedi. Aynı bu şekilde dedim size dava açıcam. Başım üstüne diyo ne zaman isterseniz. Bu nasıl bir rahatlıktır ben anlamadım geçmiş olsun
    .

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim anlamadığım bizim numaraları nereden buluyorlar ? Milletin icloudlarını mı patlatıyorlar :S

to1ga
    Misafir
    sabahtan akşama kadar 0850 arayıp duruyor.. birini engelliyorum başka arıyor onu engelliyorum başka arıyor.. adamlar bildiğin çete arkadaş ya.. demek ki bu yüzdenmiş hee..

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım bizim numaraları nereden buluyorlar ? Milletin icloudlarını mı patlatıyorlar :S
    kanka bir kate upton değişiz bizi napsınlar

şaka biyana

facebook twitter icloud google illaki biyere numaranı vermissindir kayıtta orda burda. illaki ulaşırlar biryerden topluca satın alıp gazlıyorlar galib boyle
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Runo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aradım şimdi, dedim aidat geri ödüyo musunuz ? Ne alaka yaaa burası atölye danışmanlık dedi. Dedim 200 lira dolandırmışsınız doğrudur dedi. Aynı bu şekilde dedim size dava açıcam. Başım üstüne diyo ne zaman isterseniz. Bu nasıl bir rahatlıktır ben anlamadım geçmiş olsun
    hangi numaradan açtında cevap verdiler yav? ben arıyorum hep meşkul....

to1ga
    Misafir
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanka bir kate upton değişiz bizi napsınlar

şaka biyana

facebook twitter icloud google illaki biyere numaranı vermissindir kayıtta orda burda. illaki ulaşırlar biryerden topluca satın alıp gazlıyorlar galib boyle
    aynen öyle.. bi ara bi hosting şirketim vardı.. millete mesaj atarak reklam edim dedim tıklansa bile sadece kafi google ön plana çıkartır zaten diye.. adamlar binlerce gsm numarası satıyor ben sorduğumda valla nasıldı 1 gsm numarası galiba 35 krş. 10 bin kişiye mesaj at 3500 TL

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)