User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: yardımınıza ihtiyaç var dostlar hukuki olarak ne yapabilirim..

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ödenen 5000TL'nin ne olarak ödendiği sözleşmede belirtilmemiş. Karşı taraf ödememek için kapora diyecektir. Hukuken pay akçesi, yani kapora olarak kabul edilse dahi 5000TL kaporanın tabiatına ve genel kabule aykırı bir tutar olduğundan itiraz edilebilir. Ödenen kısım ücretin neredeyse yarısıdır ki sözleşmeye konu iş hiç gerçekleşmediğinden ücretin iadesi istenebilir.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gaza gelmeyin. 2500tlyi alın.

GökhanÖzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar hepinizin yazdıklarını tek tek okudum vakit ayırdığınız için teşekkür ederim..
    durum söyle ben vazgectiğimi söylediğimde ben bu günü eğer satarsam hepsini öderim dedi satamazsam bi kısmı kalır diye söyledi bende epey zaman var bunu bi şekilde telafi edelim sonuçta daha iki ay var cumartesi gününü hayli hayli satarsınız dedim..
    ama bu sürede haliyle aradım sordum ne durum diye coğunda telefona bakmadı şehir dışındayım vs vs bahanelerle oyaladı bende hem düğün telaşı hemde iş temposundan sebep telefondan başka türlü koşamadım bu işin peşinden..
    5000 tl ye gelince kaporadan ziyade 13.750 tl nin 5000 tl nakten ödenmesi alınmış olup organizasyon gününden en geç 3 günce kalan 8.750 si nakten tahsil edilecektir yazısından başka parasal en ufak bi kelime bile yok..
    büyük ihtimalle o gün kü tarih satıldı o güne bi organizasyonu var çünkü ramazan bayramı öncesi bayramın 3cü günü biri gelcek muhtemelen sattım vs didu artık olmamışta olabilir.. bilmiyorum ama güvenmiyorumda..
    bu konu 2500 tl ile o işletme kurtulmicak soncuta o günü satamadığını bile varsaysak 1000 tl yatırmıs olsaydım onla mı avutcaktı yani?
    işletmenin sahibi kadın ve resmen pislik yapıyor..
    başka bi durum yok..
    2500 tl yi hesaba yolllamış ama kalanı konusunda hem ihtiyaç var hemde hak var bu işte kimse parayı kolay kazanmıyor..
    benim vazgecme sebebim aynı tip bi organızasyon baska bı mekanda 6 bın tl daha ucuza cıkıyor diceksiniz arastırmadınız mı tabiki araştırdım ama iş sözleşmeye adı altında kagıt parcasına dokulene kadar hersey guzeldı sözlesme işin içine girince roller değişti yok bu bu fıyata dahıl degıldı yok oyle dememıstım yok boyle dememıstım organızasyoncu ben bu fıyata bunun olmayacagını zaten mekan sahıbıne soylemıstım dıye resmen düdüklemeye döndüler bende caydım..
    hesapta 13.750 tl ye bıtcek durum bı anda mekan+organızasyon 22 000 bınlerı bulcak onların hesabına göre..
    hıc bıseyın bırım fıyatı yok hep paket fıyat sorunca da ciromuzu dusurmeyın ne guzel iş yanii..
    bende bu parayı bastan nasılsa odıcem ne odesem borctan kurtulurum nasılsa odıcem parayı tuttukca çar çur olur borctan kurtulayım dedım başıma dert aldım
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

hobi instagram @thegarageoffical_

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediğiniz gibi pislik yapıcak birileri ise sonuçta kadının dediği gibi avukatla görüştüm hiç vermesemde olur ama sen 2500 u al kapansın gibi diyorsa bence o paranın tamamını alırsınız.çüünkü kadın eğer dediği giibi hiç vermeyecek konumda haklılıkta olsa bence vermezdi.
    sizde arayın bende avukatla görüştüm bulunan sözleşme ile tamamını alabilirmişim ve masraflarıda siz ödeyeceğiniz için problem olmayacak gibi şeyler söyleyin sizde onları korkutun.

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapora Türk Borçlar Kanunu çerçevesinde düzenlenmiş olup, cayan taraf verdiği kaporunun iadesini kural olarak isteyemez. Ancak sizin bahsettiğiniz olayda kapora adı altında alınan miktar fahiş olup, karşı taraf ben bunu kapora altında aldım dese dahi bu iddiası dinlenmez. Açacağınız davada miktarın fahiş olduğunu, kaldı ki organizasyon tarihinden 3 ay önce caymanın gerçekleştiğini ifade ederseniz, sanıyorum ki 300-1000 TL arası bir bedel ile kurtulabilirsiniz. Sizden alınan 2500 TL kapora bedeli yine ifade ettiğiniz bedele göre fahiştir.
    men dakka dukka.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Osman Bahadır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ödenen 5000TL'nin ne olarak ödendiği sözleşmede belirtilmemiş. Karşı taraf ödememek için kapora diyecektir. Hukuken pay akçesi, yani kapora olarak kabul edilse dahi 5000TL kaporanın tabiatına ve genel kabule aykırı bir tutar olduğundan itiraz edilebilir. Ödenen kısım ücretin neredeyse yarısıdır ki sözleşmeye konu iş hiç gerçekleşmediğinden ücretin iadesi istenebilir.
    katılıyorum

sözleşmede cayma hakkı var mı? yasal olarak 10 gündür ama kaç gün kalana kadar cayablirsiniz bilmiyorum
    ayrıca caydığınız gün yazılı bir belge ile bunu belirttiniz mi? karşı taraf şu tarihte caydı bende zarar ettim diyebilir
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)