User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ankara'da Tsi Lpg Takabilecek usta

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ankara'da Tsi Lpg Takabilecek usta

Aracımda miltek egzoz revo yazılım hava filtresi ıvır zıvır 220hp civarı gücündeki aracıma lpg takmayı düşünüyorum. Hem artık eksi olarak olumlu olumsuz yönlerini merak ediyorum hangi markayı kullanmam gerektiğini sıkıntısız kurulum yapabilecek bi usta arıyorum... Şimdiden teşekkürler.. Ayda 5.000km yapıyorum aracımı sewdiğimden benzin fiyatları böyle olduğunda mecbur taktırmam gerekiyor :/

iyi lpg ustası aramıyorum tsi araç konusuda işten anlayan usta arıyorum.. Lpi ? deniliyormuş snırım tsi'ın lpgsine
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gurcell le konustunmu yavrum

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    lpi veya lpdi .. lpdi de direk aracın enjektörleri kullanılıyordu sanıyorum.

Vialle var benim bildiğim LPi veya LPdi markası olarak,

LPG Dönüşümünde Devrim! Vialle LPi Sıvı Püskürtmeli LPG Sistemi
    Ankaradaki bayisi,

ANKARA AZİZOĞLU
    İstanbul Yolu Üzeri 8.KM. No:312 Batıkent
    T. 0 312 252 70 70
    F. 0 312 252 64 64

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mavidenizler Mahir'e git, Erkut yönlendirir

onurunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPI diye geçiyor.. motorda hiçbirşekilde tadilat yapılmıyor diye biliyorum... otogaz sıvılaştırılmış bir şekilde kullanılıyormuş...
    2 sene kadar önce kuzenim 'vialle' marka taktırmıştı.. ve hala çok memnun.... taktırdığı yer hakkındaki tek bilgim ankarada iken dükkanı istanbula taşındıkları.... bu konuda bişey diyemeyeceğim..

S.Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam benim bildiğim kadarıyla çok fazla randıman alınamıyor bu tarz sistemlerden. bir ustayla muhabbet arasında lafı geçmişti; "takılıyor, araç yürüyor, teklemiyor, direk marş alıyor vs ama yakıt çok fazla düşmüyor ve performans kaybı oluyor" demişti. yani arabada bir sıkıntı çıkarmaz ama takıldığına değmez gibi birşey söylemişti. geçen yaz durum böyleydi, şuan nasıldır bilmiyorum belki sistemi geliştirmişlerdir.

CGR328 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ramazan ilk önce iyi bi hesap yap kendince bu arabaya ne kadar süre binceksin ne kadar km yapıp ne tasarruf edebilirsin diye ? daha sonra aldığn lpi fiyatlarını karşılaştır arada fark yoksa yani zor amorti ediyosa hiç taktırma , quattro bekir abiylede görüş derim

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı S.Mert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam benim bildiğim kadarıyla çok fazla randıman alınamıyor bu tarz sistemlerden. bir ustayla muhabbet arasında lafı geçmişti; "takılıyor, araç yürüyor, teklemiyor, direk marş alıyor vs ama yakıt çok fazla düşmüyor ve performans kaybı oluyor" demişti. yani arabada bir sıkıntı çıkarmaz ama takıldığına değmez gibi birşey söylemişti. geçen yaz durum böyleydi, şuan nasıldır bilmiyorum belki sistemi geliştirmişlerdir.
    o normal LPG için geçerli idi

Alıntı CGR328 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ramazan ilk önce iyi bi hesap yap kendince bu arabaya ne kadar süre binceksin ne kadar km yapıp ne tasarruf edebilirsin diye ? daha sonra aldığn lpi fiyatlarını karşılaştır arada fark yoksa yani zor amorti ediyosa hiç taktırma , quattro bekir abiylede görüş derim
    Doğruya doğru ki LPi fiyatları 3000 + TL idi en son kit olarak montaj fiyatı..

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ramazan ne kadar yakıyo su an

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CGR328 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bekir abi yıllar önce yine böyle bi konuda audi tt aracıma lpg montajı yapmışstı sorunsuz 2 sene bindim 1 kere cıt demedi ilk yine onlarla görüşeceğim ama bu sistem cok yeni cook cekincelerim var... Araba zor çalışıyor performans alamıyorsun.. Enjektör eritiyor gibi bi ton laf dolanıyor.. araştırmalara başladım. Amorti konusuna gelince lpg bağlatma maliyetini değil arabayı bile amotri ederim 52100 km de aldım 55200 km de aracım 2 hafta olmadı bi çözüm bulmam gerek en acilinden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ramazan ne kadar yakıyo su an
    abi şehirler arası 240 Tl yakıt aldım 97 oktan 650 km gitti fakat 110 u hiç geçmedim..

FcX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPi değil, LPDi olacak levo.

LPi'de yine LPG sisteminin kendi enjektörleri olur, tek esprisi LPG'yi sıvı şekilde veriyor olması. Direkt enjeksiyonlu motorlara takılması gereken LPDi sistemdir. LPDi'nin kendi enjektörleri yoktur, benzin enjektörlerini kullanır.

o.b.k.'nın çok detaylı açıklamaları mevcut, arama yaparsanız bulabilirsiniz.

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Bildiğiniz gibi ülkemizdeki yüksek akaryakıt fiyatlarını dizel kullanarak veya lpg dönüşümü yaptırarak herkes veya otomobil kullananların büyük bir bölümü aşmaya çalışıyor. Emme manifoldundan yakıt beslemesi yapan MPI sistemli benzinli motorlara kolay ve zahmetsizda LPG dönüşümü yapılabilirken silindirlere doğrudan yakıt püskürten motorlarda bu şimdiye kadar ya mümkün değildi, ya da %80 LPG/%20 Benzin şeklinde bir çözüm getiriliyordu.

Artık beklemenin sonu geldi. Tamamen yeni bir sistem var.

Hollandalı VIALLE özellikle 1.4 TSI 122 HP motor için

-tamamen % 100 LPG ile çalışan(!)
    -lpgiyi silindire sıvı halde püskürten(lpi sistemde olduğu gibi)
    -aracın soğutma suyu sistemine bağlanmayan (!)(lpi sistemde olduğu gibi
    -doğrudan lpg ile devreye giren.
    -çok daha az parçadan oluşan

LPdi Liquid Propane direct injection

sistemini 15.09.2009 tarihinde satışa sunmuştur. Bu sistem, belirttiğim gibi, özellikle 1.4 TSI 122 HP motor için geliştirilmiştir. 3 Yılı aşkın süren araştırmalar yapılmış, VIALLE'nin sahip olduğu LPi sisteminin üzerine kurulmuştur. Tak Çalıştır sistemi gibi, çok az parçadan oluşmakta, boru, hortum, evaporatör gibi parçalar bulunmamaktadır. LPG doğrudan motora sevk edilmekte ve tamamen tek yakıt sistemi esasına göre çalışma sağlanmaktadır.

İlk çalıştırma dahi LPG ile yapılmakta, benzine hiç ihtiyaç duyulmamaktadır. Motorun soğutma suyuna hortum ile bağlantı olmadığından ve evaporatör (buharlaştırıcı) bulunmadığından motor bölümünde çok az parça takılmaktadır. Orjinallilk bilhassa ve özellikle bu sistemde muhafaza edilmektedir."

diyor bir web sitesi
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

bahadırtelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı undertaker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Bildiğiniz gibi ülkemizdeki yüksek akaryakıt fiyatlarını dizel kullanarak veya lpg dönüşümü yaptırarak herkes veya otomobil kullananların büyük bir bölümü aşmaya çalışıyor. Emme manifoldundan yakıt beslemesi yapan MPI sistemli benzinli motorlara kolay ve zahmetsizda LPG dönüşümü yapılabilirken silindirlere doğrudan yakıt püskürten motorlarda bu şimdiye kadar ya mümkün değildi, ya da %80 LPG/%20 Benzin şeklinde bir çözüm getiriliyordu.

Artık beklemenin sonu geldi. Tamamen yeni bir sistem var.

Hollandalı VIALLE özellikle 1.4 TSI 122 HP motor için

-tamamen % 100 LPG ile çalışan(!)
    -lpgiyi silindire sıvı halde püskürten(lpi sistemde olduğu gibi)
    -aracın soğutma suyu sistemine bağlanmayan (!)(lpi sistemde olduğu gibi
    -doğrudan lpg ile devreye giren.
    -çok daha az parçadan oluşan

LPdi Liquid Propane direct injection

sistemini 15.09.2009 tarihinde satışa sunmuştur. Bu sistem, belirttiğim gibi, özellikle 1.4 TSI 122 HP motor için geliştirilmiştir. 3 Yılı aşkın süren araştırmalar yapılmış, VIALLE'nin sahip olduğu LPi sisteminin üzerine kurulmuştur. Tak Çalıştır sistemi gibi, çok az parçadan oluşmakta, boru, hortum, evaporatör gibi parçalar bulunmamaktadır. LPG doğrudan motora sevk edilmekte ve tamamen tek yakıt sistemi esasına göre çalışma sağlanmaktadır.

İlk çalıştırma dahi LPG ile yapılmakta, benzine hiç ihtiyaç duyulmamaktadır. Motorun soğutma suyuna hortum ile bağlantı olmadığından ve evaporatör (buharlaştırıcı) bulunmadığından motor bölümünde çok az parça takılmaktadır. Orjinallilk bilhassa ve özellikle bu sistemde muhafaza edilmektedir."

diyor bir web sitesi
    bu iyiymiş daha önce bilseydim passata taktırırdım istanbul trafiginde dsg ile 12lt yakıyordu nerdeyse.

DoDo_hamann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volkswagen Scirocco 1.4 TSI Sportline 2011 Model 69.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 105148222

Samimi bir şekilde tecrübelerini anlatmış ilanda, faydası olursa inceleyebilirsiniz.
    Alıntı R-Turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lanet Olasıca Sokak Yarışçıları...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arkadaşla tanıştım aracına baktım tek sıkıntısının aracın bazen geç çalıştığını söylemesiydi performansla ilgili bi sıkıntı olmadığını bizzat onayladım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    passat tsi+dsg var bizdede bu sistem dedikleri kadar iyi ise taktırılabilir keşke sitede kullanan biri olsa da birebir görüş alsak

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    LpDi olacaksa kafanız rahat olsun Avrupada oldukça yaygın kullanılıyor. Tabili güzel bir montaj olması çok önemli.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ramo sitelerde aygaz ın oldugu sokakta biyer vardı
    " tsi lara lpg dönüşümü yapılır " diye branda okumuştum bi bakın oraya istersen

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)