User Tag List

Sayfa 24/44 İlkİlk ... 14222324252634 ... SonSon
825 sonuçtan 438 ile 456 arası

Konu: Techde üyelere hesaplı trafik sigortası / kasko yapan arkadas

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1998 yılından bu yana hizmet vermekteyiz.
    Acentemiz Pendik Çarşı'da Doğu Mah. Namık Kemal Cad. No:12 - Pendik - İstanbul
    Acente Tel : 0(216) 390 73 98 - 0(216) 390 27 29
    mail: goksel@alemdarsigorta.com

Acil teklif almak için whatsapptan gerekli bilgileri 0532 374 02 22 yollarsanız daha hızlı yardımcı olurum.

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Trafik sigortası,kasko,dask,sağlık,seyahat,konut sigortalarınız için mail ya da pm atmanız yeterlidir.
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

burakk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatalim. Üstadlar simdi cok hatri sayilir bi miktara motosiklet buldum kacirmadan almak istiyorum henuz ehliyetim bile yok tamamen ticari amacli dusunerek alacagim. Kullanmayi bilmedigim icin trafige de cikmam mumkun olmayacak. Dolayisiyla alicam kapida yatacak 1 bilemedin 2 ay icinde sigorta yapsam sorun olur mu sigortada zam cezasindan baska?
    Çeyrek Mühendis

chatlaxs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakk. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatalim. Üstadlar simdi cok hatri sayilir bi miktara motosiklet buldum kacirmadan almak istiyorum henuz ehliyetim bile yok tamamen ticari amacli dusunerek alacagim. Kullanmayi bilmedigim icin trafige de cikmam mumkun olmayacak. Dolayisiyla alicam kapida yatacak 1 bilemedin 2 ay icinde sigorta yapsam sorun olur mu sigortada zam cezasindan baska?
    sigorta için 30 gün içinde yaptırırsan sürprim almaz 30 günü geçerse sürprimli yaptırırsın, Ama sigortasız trafiğe çıkıp polise yakalanırsan ozaman işler karışır
    Trafik & Kasko Sigorta işleri Yapılır

Onu-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba. Hasarsızlık indirimiyle ilgili bir sorum olacak

Adıma kayıtlı ilk aracımı alalı bir sene olmasına 2 gün var.
    Satıp yeni araba alma arifesindeyim.
    Kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası hasarsızlık indirimlerini elde edebilmek için, 2 gün daha bekleyip, 1 yılı eski aracımla doldurup daha sonrasında mı satış ve yeni aracın alımını gerçekleştirmem gerekiyor?

Yoksa bugün satsam, yenisini alsam, yeni araç için 2 günlük kısa bir poliçe yapıp, ardından 2 gün dolduktan sonra 1 yılı doldurduğum için indirimli olarak tekrar bir poliçe mi düzenlenir veya durum ne olur bilginize danışmak istedim hem kasko hem sigorta anlamında.

(2 gün kısa bir süre biliyorum ama karşı taraf kaynaklı alımı gerçekleştirmem gerekebilir diye sormak durumunda kaldım)
    Onur
    14' f30 316

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 ay olması yeterlı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onu-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası hasarsızlık indirimlerini elde edebilmek için, 2 gün daha bekleyip, 1 yılı eski aracımla doldurup daha sonrasında mı satış ve yeni aracın alımını gerçekleştirmem gerekiyor?

Yoksa bugün satsam, yenisini alsam, yeni araç için 2 günlük kısa bir poliçe yapıp, ardından 2 gün dolduktan sonra 1 yılı doldurduğum için indirimli olarak tekrar bir poliçe mi düzenlenir veya durum ne olur bilginize danışmak istedim hem kasko hem sigorta anlamında.

(2 gün kısa bir süre biliyorum ama karşı taraf kaynaklı alımı gerçekleştirmem gerekebilir diye sormak durumunda kaldım)

selam 2 gün kaldıysa eski aracınkini 2 gün sonra sat önce yeniletip aynı gün satış yapabilirsiniz ayın 26 sında indirim alabilirsin bu şekilde yeni araç indirimli olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, zaten 2 gün beklenebilecekse eğer, 2 gün bekledikten sonra satış da yeni aracın alımı da aynı gün yapılır indirimli şekilde.
    Benim sormak istediğim 2 gün beklenemez ise ne olacağıydı.

Yani şu şekilde bir soru sorayım;
    Bir kişinin ilk arabasında birinci yılını kazasız geçirip hasarsızlık indirimi alabilmesi için kesinlikle aynı arabayla, tam 1 yılı tamamlamış olması mı gerekiyor,
    Yoksa aynı kişi yeni bir araç alsa ve o yeni araçla eski araçtan başlayan bir yılını tamamlamış olsa indirim alamıyor mu, yeni aracı aldığı tarihten itibaren yine mi 1 yıl dolmasını beklemesi gerekiyor.. Gibi.
    Onur
    14' f30 316

rcpyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba arkadaşlar birsey sormak istiyorum üzerime kayıtlı ve hasarsızlık indirimi olan bir araç ve poliçesi vardı sonrasında bir araç daha aldım ve ilk basamaktan sigorta yapıldı haliyle ilk aracı sattım satılan poliçedeki indirimi suanki aracın üzerine aktarma sansım varmı ( 2ci araca 1350 tl ye poliçe yapıldı 4-5 ay önce )

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafik sigortası,kasko,dask,sağlık,seyahat,konut sigortalarınız için mail ya da pm atmanız yeterlidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sigorta şirketi genel merkezi ile yaptığım görüşmede şu sonuca ulaştım:

1) 1 yıllık süre dolacak

2) poliçeler yenilenecek

3) 'öncelikle' eski aracın satışı yapılacak, noter satış belgesindeki bilgiler sigorta sistemine girilip araç satışı gösterilecek (indirimli poliçeler bu şekilde boşa çıkmış oluyor sanırım)

4) ardından yeni araç satın alınacak, poliçeler ona geçirilmiş olacak.
    Onur
    14' f30 316

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigorta şirketi genel merkezi ile yaptığım görüşmede şu sonuca ulaştım:

1) 1 yıllık süre dolacak

2) poliçeler yenilenecek

3) 'öncelikle' eski aracın satışı yapılacak, noter satış belgesindeki bilgiler sigorta sistemine girilip araç satışı gösterilecek (indirimli poliçeler bu şekilde boşa çıkmış oluyor sanırım)

4) ardından yeni araç satın alınacak, poliçeler ona geçirilmiş olacak.
    Hazır burada sigortacı arkadaşlar varken, araçsız kalmamak adına önce yeni aracı alıp, eski aracımı hemen satışa koyacağım, hasarsızlığı aktarmamın bir yolu var mı?

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dükkanı halledecen dimi kankam hayırla esnaf işi fiyatından
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dükkanı halledecen dimi kankam hayırla esnaf işi fiyatından
    Senin canın sağolsun kardeşim hallederiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazır burada sigortacı arkadaşlar varken, araçsız kalmamak adına önce yeni aracı alıp, eski aracımı hemen satışa koyacağım, hasarsızlığı aktarmamın bir yolu var mı?
    Benim araştırmalarım sonucu anladığım kadarıyla bahsettiğiniz şekilde olmuyor.
    Hasarsızlık indirimi kişiye değil araca hasrediliyor sanırım, dolayısıyla öncelikle eski aracın satışı, ardından bu satışın sigorta sistemine işlenmesi, ardından yeni aracın satın alınarak poliçelerin ona geçirilmesi ile indirim sağlanabiliyor. (noter satış sözleşmesi tarihi/saati, sigorta sistemine satış bilgilerinin giriş tarihi/saati, ardından yeni aracın alındığı noter sözleşmesi tarih/saati arasında irtibat olması gerektiği için bu prosedür önem arz ediyor kanımca)

Sistem epey enteresan geldi bana. Adam 363 gün hasarsız kullanmış, şimdi otomobil olan aracını yine otomobil ile değiştirmek istiyor, 2 gün indirimsiz şekilde yap, 2 gün sonra indirim kazanınca düşür fiyatı. Nedir yani. Mutlaka mantıklı bir açıklaması vardır (olduğunu düşünmek istiyorum) ama benim olayım için bana saçma geliyor tabi.
    Onur
    14' f30 316

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rcpyldz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar birsey sormak istiyorum üzerime kayıtlı ve hasarsızlık indirimi olan bir araç ve poliçesi vardı sonrasında bir araç daha aldım ve ilk basamaktan sigorta yapıldı haliyle ilk aracı sattım satılan poliçedeki indirimi suanki aracın üzerine aktarma sansım varmı ( 2ci araca 1350 tl ye poliçe yapıldı 4-5 ay önce )
    geçen sene zeyille aktarılıyordu şimdi sistem yapılırken otomatik çekiyor, 90 gün içinde iptal ettirip yenisini yaptırabilirdin oda geçmiş

Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni alacağın aracın eski poliçesi noter satış tarihinden itibaren 15 gün geçerli, 30 gün içinde yaptırırsan cezaya girmez eski aracıda bu 30 gün içinde satış yapar trafik sigortasını iptal ettirirsen hasarszılık yeni aldğın araca aktarılır. Yani yeni aracın sigortasını yapmadan önce eskisini satıp iptal ettirmen gerekli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tramer hasar bilgi düzeltme kısa sürede çözülür mü? Bir araçta olan lastik hasarı, o kişinin diğer aracına girilmiş.
    Onur
    14' f30 316

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güç bela 1. kademe %30 hasarsızlık indirimini alabildim, ancak 1 gün önce düzenlenen indirimsiz poliçe ile bugün düzenlenen %30 indirimli poliçe arasında ödemem gereken rakamlar anlamında %3 indirim var %30 değil

Bu da teknoloji marketlerinin %50 indirim yapmadan dakikalar önce %45 zam yapıp sonra %50 yazması gibi bir durum mudur?

Bu konuda tecrübem olmadığı için cevaplarınızı bekliyorum. Ona göre telefon trafiğine devam edeceğim veya etmeyeceğim.
    Onur
    14' f30 316

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güç bela 1. kademe %30 hasarsızlık indirimini alabildim, ancak 1 gün önce düzenlenen indirimsiz poliçe ile bugün düzenlenen %30 indirimli poliçe arasında ödemem gereken rakamlar anlamında %3 indirim var %30 değil

Bu da teknoloji marketlerinin %50 indirim yapmadan dakikalar önce %45 zam yapıp sonra %50 yazması gibi bir durum mudur?

Bu konuda tecrübem olmadığı için cevaplarınızı bekliyorum. Ona göre telefon trafiğine devam edeceğim veya etmeyeceğim.
    hangi şirket?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)