User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
74 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kiracı belasından kurtulmama yardım edin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç bir zaman mülkümüzü elektrik-su-doğalgaz açık olarak vermedik. Bu gibi durumları önlemek için. Adam kendi üzerine alsaydı, bu kadar borç sonrası tekrar abone olmazdı borcunu kapatmadan. Sistem TC no üzerinden kontrol ediyor artık.
    Tahliye içinse avukata danışmak en güzeli, hukuk dışına çıkınca suçlu sen oluyorsun birden bire.....
    Okumadan imzalamam.....

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    elektriği suyu bilmemnesi yoksa nası yasıyorlar onuda anlamıyorm. kaçak elektrik galiba diyorsunuz ozaman ihbar edin gitsin size ucu dokunmuyorsa
    1881 - 193

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı durum bizimde başımıza geldi. İki veya üç kere babam konuşmaya gitti. Hep geçiştirdi. En son şiddet uygulama durumuna gelince olan borçlarını ödeyip çıktı. Kiraya verdiğimiz ev semt dolayısıyla biraz çevresi kötü. Ya gelen düzgün temiz insan oluyor komşuları yüzünden durmuyor fazla ya gelen kötü oluyor çıkmak bilmiyor. çareyi evi satmakla bulduk
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

mody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya bu kadar çok kiracı sıkıntısı varken, emlak zenginleri (40- 50 dairesi olan insanlar) böyle kiracılarla nasıl uğraşıyor ya...

sözleşmeyi çok sert yapıncada kiracı gelmiyor, beni zikicek bu ev sahibi diye, sözleşmeyi biraz yumuşak tutunca bu sefer ev sahibini zikmeye çalışıyor kiracı...
    Everyone knows that 2003 was the last year of the real S2000!

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay anasını yapılan yorumları okudukça şok oldum, ne kiracılar varmış ya ben parayı cebime koymadan kira veriyorum, faturaları aksatmadan yatırıyorum, eve tertemiz bakıyorum ev sahibi i.nelik yapıyor sürekli. Pazar sabah 7 de başlar gürültüye, ellerine ne geçerse aşağı silkeler, sizinkide acayip bir durum geçmiş olsun.
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 4 sene kiracı oturdum, direk otomatik ödemeye baglamıştım kirayı.. senede bir boya badanasını yaptırdım.. sonra ev satın aldım, mülk sahibi karalar baglamıştı evden çıktıgımda.. Bu biraz insanlıkla , aile terbiyesiyle alakalı..
    Tango-1 never dies.

rahatsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni sözleşmeler artık farklı. bir kağıt imzalatıyorlar. 1-2 ay geç ödersem her seyi kabul ediyorum(tahliye vs) seklinde. aklınızda bulunsun.
    a piece of heaven, goes like hell. NİSSAN 350z

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam seçerken dikkat etmemekten oluyor genelde bu durumlar. gerekirse uyguna verin ama adam olana verin evinizi. araştırmadan kira sözleşmesi yapıyor çoğu ev sahibi istediği kirayı veren çıkınca.

bu mahalledede birkaç evi piyasası 450 iken 600 700 civarına bi kaç kişi kiraya verdi suriyelilere şimdi hiç biri parasını alamıyor üstüne birde mahallelinin başına bela ettiler. birde böyle ev sahipleride var malesef. devir kötü iyi araştırın kiracı alırken. kendine diye tutar gider günlük kiraya verir v.s neler neler yapıyor millet.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için teşekkü ederim. Haklı durumda iken haksız duruma düşmek istemiyorum. O yüzden temkinli olmaya çalışıyorum. Elektriği kaçak kullanıyorlar ve ben defalarca ihbarda bulundum hiçbir şey yapamıyorlar. Bunun haricinde elimizde tahliye taahhütnamesi de var.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Devlet her zaman kiracıdan yanadır, kiracıyı korur. Şaka ya da gaza getirmek amacıyla söylemiyorum ama ben sizin yerinizde olsam ya sokakta bir yerde denk gelip döverdim ya da sokak çocuklarının ceplerine 100 lira koyar onlara dövdürürdüm.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kiracım var, kiradayım...

Kiram, her ayın en geç 2'sinde banka havalesi ile ev sahibime ulaşır. Keza apartman aidatım da aynı zamanda yatar..
    Elektrik, su, doğalgaz elbette benim üstüme..

Ben bu kadar dikkat ederken kiracım ayın 10'undan önce yatırmıyor kirasını..

Biraz "empati" ve insan olmakla alakalı bu durum.. Benden gelecek kiraya göre plan yapıyor neticede ev sahibim, ödemelerini vs ona göre ayarlıyor. Bunu bildiğimden, icab ederse kredi kartımı ödemeyip ilk başta kiramı yatırıyorum.. Ben de bu ödeme planlarımı ayarlarken kiracımın kirayı vaktinde yatıracağını varsayıyorum lâkin yatırmadığında zor durumda kalan ben oluyorum...

Senin durumuna gelince, kaba kuvvet kullanma.. Haklı iken haksız duruma düşersin. Kanuni haklarını araştır, gerekli protestolarını vs çek. Sonuç alamadığında da attırırsın yine kanuni yollarla..

RickPierOneiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kafasını gözünü kırıp atın dışarıya olsun bitsin.

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en iyisi hiç kiraya vermemek, satarım ya da boş bırakırım daha iyi.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zor kullanarak çıkartmaya kalkarsanız sizin başınız ağrır icraya vericeksiniz en temizi böyle olur aynısını yaşadık evden gizlice kaçmaya çalıştılar yakaladık kapının kildiini değiştirdik parayı alana kadar eşyalarını vermedik ama sizin işin kötü yanı eşyalı daire vermiş olmanız

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yapacağın her agresif hareket karşı tarafı haklı duruma çıkartacaktır.

asla ve asla eşyalar senin olsa dahi içeri girip evi boşalma, içeri girmesen bile kilidi değiştireyim deme! Haneye tecavüzden dava açarsa yüksek tazminat ödersin, borçlu olduğu rakamları düşse bile yinede sen zararlı olursun.

son olarak herkes yaşadığını yazar ama yaşanan zaman ile şuan ki zamandaki kanunlar aynı olmayabilir, bu nedenle MUTLAKA BİR AVUKATA DANIŞmanı tavsiye ederim.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Daha yeni mahkemem bitti.. kiracı seçmekle olmuyor.. benim en son mahkemelik olduğum kiracım öğretmendi karı koca.. elli yeden olumlu referans aldım..

Artık kim nedir belli olmuyor girerken bizde yamuk olmaz biz şöyleyiz böyleyiz diyorlar güler yüzle sonra sözleşmeyi imzaladınmı bir anda değişiyorlar..

Yapılması gereken bu işlerde benimde hatamdır o aslında.. bu tip insanlar oyalama taktiklerine bayılır bugün vericem yarın vericem köyde tarla satıldı bir yerden para gelicek yurtdışından abim ablam amcam para yollıycak v.b.. diye oyalatırlar .. aslında kira aksadığı an icraya vericeksiniz alacağınıza binayen..

Tahliye davası uzun sürüyor icra yollu tahliye daha iyi o açıdan kısa sürüyor.. ben kiracının maaşına haciz yollattım paramı alamayınca..

Birde vurma kırma dövme diyen arkadaşlara bilgili tecrübeli kiracıya tokat atsanız yumruk atsanız işi biliyor ise ki bu tipler bilir size el bile kaldırmaz tam aksine onu bol bol darp etmenizi ister koşa koşa hastaneye gider darp raporu alır ordan gider karakola beni dövdü buda darp raporum der sonra siz haklıyken haksız konuma düşer üstüne birde tazminat ödemek zorunda kalabilirsiniz..

birde sakın elektrik,doğalgaz,su bunları üstünüze yapmayın bunun bir mantığıda yok zaten.. siz parasını ödemedi diye elektriği kesseniz kendi hat çekebilir yeniden sizin hattınız üstüne neticede elinde kontrat var..

Son kiracımda şunu gördümki gerçekten böyle yaşayan hayatlarını bu şekilde idame ettiren bunu bir yaşam şekline dönüştürmüş insanlar var.. ustaca profesyönelce sistemdeki tüm açıkları bilen kiracılar var birazda ev sahibini acemi görürlerse vayki vay ..

bir iki ay kira ödüyorlar sonra kalabilicekleri kadar maksimumda bedavaya evde oturup kaçıp gidiyorlar başka bir eve geçiyorlar o evdede aynısını yapıyorlar böyle evden eve atlayıp yaşıyorlar bedava kalabildikleri zaman zarfı yanlarına kar.. tabi bu kalabildiğince bedava kısmı ev sahibinin tutumuyla orantılı..

Arkadaşın olaya gelince niye atamamış anlamadım zaten sözleşmenin yenilenmiyceğine dair ihtar çekilmiş itirazda gelmemiş sanırım karşı taraftan..
    sözleşme kontrat süresi doldumu biter yani fes olur.. kiracı artık o evde işgalci haline gelmiş olur.. karakoldan avukatınız ve polisle elinizdeki tapu ile gidip kiracıyı evden çıkartabilirsiniz..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha yeni mahkemem bitti.. kiracı seçmekle olmuyor.. benim en son mahkemelik olduğum kiracım öğretmendi karı koca.. elli yeden olumlu referans aldım..

Artık kim nedir belli olmuyor girerken bizde yamuk olmaz biz şöyleyiz böyleyiz diyorlar güler yüzle sonra sözleşmeyi imzaladınmı bir anda değişiyorlar..

Yapılması gereken bu işlerde benimde hatamdır o aslında.. bu tip insanlar oyalama taktiklerine bayılır bugün vericem yarın vericem köyde tarla satıldı bir yerden para gelicek yurtdışından abim ablam amcam para yollıycak v.b.. diye oyalatırlar .. aslında kira aksadığı an icraya vericeksiniz alacağınıza binayen..

Tahliye davası uzun sürüyor icra yollu tahliye daha iyi o açıdan kısa sürüyor.. ben kiracının maaşına haciz yollattım paramı alamayınca..

Birde vurma kırma dövme diyen arkadaşlara bilgili tecrübeli kiracıya tokat atsanız yumruk atsanız işi biliyor ise ki bu tipler bilir size el bile kaldırmaz tam aksine onu bol bol darp etmenizi ister koşa koşa hastaneye gider darp raporu alır ordan gider karakola beni dövdü buda darp raporum der sonra siz haklıyken haksız konuma düşer üstüne birde tazminat ödemek zorunda kalabilirsiniz..

birde sakın elektrik,doğalgaz,su bunları üstünüze yapmayın bunun bir mantığıda yok zaten.. siz parasını ödemedi diye elektriği kesseniz kendi hat çekebilir yeniden sizin hattınız üstüne neticede elinde kontrat var..

Son kiracımda şunu gördümki gerçekten böyle yaşayan hayatlarını bu şekilde idame ettiren bunu bir yaşam şekline dönüştürmüş insanlar var.. ustaca profesyönelce sistemdeki tüm açıkları bilen kiracılar var birazda ev sahibini acemi görürlerse vayki vay ..

bir iki ay kira ödüyorlar sonra kalabilicekleri kadar maksimumda bedavaya evde oturup kaçıp gidiyorlar başka bir eve geçiyorlar o evdede aynısını yapıyorlar böyle evden eve atlayıp yaşıyorlar bedava kalabildikleri zaman zarfı yanlarına kar.. tabi bu kalabildiğince bedava kısmı ev sahibinin tutumuyla orantılı..

Arkadaşın olaya gelince niye atamamış anlamadım zaten sözleşmenin yenilenmiyceğine dair ihtar çekilmiş itirazda gelmemiş sanırım karşı taraftan..
    sözleşme kontrat süresi doldumu biter yani fes olur.. kiracı artık o evde işgalci haline gelmiş olur.. karakoldan avukatınız ve polisle elinizdeki tapu ile gidip kiracıyı evden çıkartabilirsiniz..
    Hocam direk karokala gidip bunları atma şansım varmıdır?

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evinmi var derdin var en güzeli ihtiyacın yoksa alıp kiraya vermemek

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)