User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
74 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Kiracı belasından kurtulmama yardım edin

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7 senedir kirada oturuyorum. 2 senede bir boyasını badanasını yaptırıyorum. Elektrik ve su ev sahibinin üzerine. Fatura ve kira gününü geçirmem hayatta. Ancak geçtiğimiz sene çakallık yapmaya kalktı. Enflasyon oranından fazla zam yapmaya çalıştı. Fiyatı duyduğum an ''senle pazarlık yapılmaz, 1 haftaya boşaltıyorum evi'' dedim. Bu sefer geri vites yaptı ve enflasyon oranında zam ile sözleşme yaptık tekrardan.

Demem odur ki. Buradakileri tenzih ederek söylüyorum. Çakal kiracı çok orası kesin. Allah kimseyi ellerine düşürmesin ancak bir o kadar da çakal ev sahibi var. Nasıl olsa kiram günü gününe yatıyor deyip de ne koparırsam kardır mantığıyla yaklaşan da var.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mayday Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam direk karokala gidip bunları atma şansım varmıdır?
    Eğer evden çıkması için ihtarname çektiysen ve itiraz etmediyse bu kısmı önemli 15 günlük itiraz süresi vardı galiba bu süre zarfında etmediyse.. zaten otomatik sizin ihtarnameyi kabul etmiş oluyor.. haliyle kira kontratınızda kontrat bitimi geçersiz hale geliyor.. benim bildiğim bu.. sen gene bir avukata danışmadan hiç bir şey yapma..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burkaykalyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7 senedir kirada oturuyorum. 2 senede bir boyasını badanasını yaptırıyorum. Elektrik ve su ev sahibinin üzerine. Fatura ve kira gününü geçirmem hayatta. Ancak geçtiğimiz sene çakallık yapmaya kalktı. Enflasyon oranından fazla zam yapmaya çalıştı. Fiyatı duyduğum an ''senle pazarlık yapılmaz, 1 haftaya boşaltıyorum evi'' dedim. Bu sefer geri vites yaptı ve enflasyon oranında zam ile sözleşme yaptık tekrardan.

Demem odur ki. Buradakileri tenzih ederek söylüyorum. Çakal kiracı çok orası kesin. Allah kimseyi ellerine düşürmesin ancak bir o kadar da çakal ev sahibi var. Nasıl olsa kiram günü gününe yatıyor deyip de ne koparırsam kardır mantığıyla yaklaşan da var.
    enflasyon oranının üstünde zam yapamaz
    hatta enflasyon oranında yapılacak zamdan daha yüksek bir fiyata kiracı bulsa bile seni bu sebeple evden çıkartamaz diye biliyorum
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    tabiki burda konuştuklarımız namuslu dürüst doğru düzgün kiracılar değil öyle insanlar zaten bırak kirayı 10 lira bir yere borcu olsa gece uyuyamaz yatağında dört döner.. burda konuştuğumuz insanlar belli..

bizde şirkette kiracıyız 6 yıldır aynı yerdeyiz daha bir gün 6 yıldır geciktirmedik yeri geldi ödemeleri erteledik faiz yedik vade farkı yedik ama kiramızı gününde yatırdık..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hacı öyle adamların ya sağlam muhasebecisi ya da avukatı var. Adama diyor ki benim şu kadar dairem var ya yüzde hesabı ya da total para çalışıyorlar. Diyorki şu kadar dairenin toplam kirası şu kadar sen topla, %x i senin. Ya da diyor bana her ay xxx para var evleri al işlet. İstersen günlük kirala istersen 1 liradan kiraya ver karışmam diyor. Yani uğraşmıyor hiçbirşeyi ile.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hacı öyle adamların ya sağlam muhasebecisi ya da avukatı var. Adama diyor ki benim şu kadar dairem var ya yüzde hesabı ya da total para çalışıyorlar. Diyorki şu kadar dairenin toplam kirası şu kadar sen topla, %x i senin. Ya da diyor bana her ay xxx para var evleri al işlet. İstersen günlük kirala istersen 1 liradan kiraya ver karışmam diyor. Yani uğraşmıyor hiçbirşeyi ile.
    genelde kiradan yüzde alıyorlar ve birazda bu tip insanlar mafyamatik sakat insanlar oluyor.. neticede ekmek kapısı sen olduğun için seni mağdur etmemek için ekmeğide aksamasın diye senin malına senden iyi bakıyor desem yeridir..

exclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah yardımcın olsun aynı dert bendede var benım zarar o kadar değil ama zarar zarardır avukata verdim icra yoluyla çıkarıcakmış ayrıca komiktir avukat şöyle diyor '' yasalar dolandırıcılardan yana ''

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 4 sene kiracı oturdum, direk otomatik ödemeye baglamıştım kirayı.. senede bir boya badanasını yaptırdım.. sonra ev satın aldım, mülk sahibi karalar baglamıştı evden çıktıgımda.. Bu biraz insanlıkla , aile terbiyesiyle alakalı..
    İşin aslı bu , bizde mülkümüzü kiraya verirken 2kuruş eksik olsun karşı tarafta üzülmesin mantığı ile veriyoruz..Allah'a çok şükür şu zamana kadar 1 kere sıkıntı çektik , sadece 3 ay alamadık..Kiracı ödeyemeyeceğini belirterek evden çıktı..Sonra kendi kirayı taksit taksit ödedi..Daha yeni bir evimizi kiraya verdim , düzgün kiracı bulmak için 2ay bekledim..Ama sonunda temiz , referanslı bir doktor buldum..

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar konu hort olacak ama bir şey sormak istiyorum. ilk defa kiracı oldum. kira ödemesini banka üzerinden yaparken kira ödemesi olarak seçmediğimde bana ne gibi bir yaptırımı oluyor bunu öğrenmek istiyorum. açıkcası ev sahibi kira ödemesi yazmassanız falan ayağı yaptı.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konu hort olacak ama bir şey sormak istiyorum. ilk defa kiracı oldum. kira ödemesini banka üzerinden yaparken kira ödemesi olarak seçmediğimde bana ne gibi bir yaptırımı oluyor bunu öğrenmek istiyorum. açıkcası ev sahibi kira ödemesi yazmassanız falan ayağı yaptı.
    Size bi yaptirimi olmaz. Kira secerseniz devlet ona bi vergilendirme ayarlar ev sahibine. Onun icin yan ciziyor ev sahibi
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende ayak yaptım başımız ağırır falan diye. muhasebecime bir sorayım dedi.
    10 tane falan dairesi var galiba. hesabına bukadar para giriyorsa devlet takibe almazmı ?

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vergisini vermek zorunda kalır
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz kira olarak seçin vergi kaçırmaya sizi alet etmesin. Aklı sıra çakallık yapmaya çabalıyor.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu arada benim de bir sorum var,

Kısmetse 1-2 aya ev alıp kirada oturduğum evden çıkacağım. Ancak kira sözleşmem 2017 haziranda bitecek. Kanunda "kiracı ev alıp da kirada oturduğu evden çıkarsa, 1 ay önceden mal sahibine bilgi vermek şartıyla herhangi bir tazminat ( hazirana kadarki kira toplamı ) ödemez" diye bir madde var dediler.

Bunun doğruluğu nedir?

chevelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yatırılan para ''kira'' olarak belirtilmesi durumunda ev sahibi gelir vergisi ödüyor.
    Konuyu görmüşken ben de başımızdan geçen bir olayı anlatayım.
    Kirada bir evimiz var. Babam kiraya verdikten sonra 1 seneye yakın kira alamamış. Ödeme yapılmayan ay sayısı 7-8 e ulaştığında öğrendim. Söylememiş de, kendi kendine halletmeye çalışmış adamcağız.
    Bu şeref yoksunu kiracı aylarca bugün vericem yarın vericem diye diye ayları geçiriyor, telefonlara cevap vermiyor, apartman aidatını ödemiyor, apartmandaki herkesle kavga ediyor vs vs. Kısacası binadakiler de çok şikayetçi. Bir kaç kez polise şikayet etmişler binada rahatsızlık yaratıyor diye. Kapısına polis dayanmış. Fakat biz çıkarmak için imza toplasak imza atar mısınız dediğimizde kimse yanaşmadı.
    İlk olarak kaba kuvvetle çözelim diye düşündük, bu sefer de haklıyken haksız duruma düşücez. Çünkü çevremde benzer bir olay yaşayan olmuştu, hukuk sistemimiz gerçekten de mağduru(!) koruyor. En iyisi avukata gidelim bir danışalım dedik. Avukatla anlaştık; önce bir ihtarname çekti, şu kadar aylık toplam bu kadar borcunuzun ödenmesi gibi bir yazı. Kiracı bu ihtarnameye itiraz etmezse hemen dava açılabiliyor. İtiraz ederse bir ay bekleyip ikinci ihtarnamenin çekilmesi gerekiyor. Bizimki gidip itiraz etmiş borcum yoktur diye. İkinci ihtarname çekildi, artık iş tamamen avukatta.
    2. ihtarnameden iki ay sonra avukata ne oldu bizim dava diyorum, henüz tarihi belli değil, öyle hemen bitmez gibi açıklamalar yaptı. Ocak ayında avukatla anlaşmıştık bu arada. Şubatta da ikinci ihtarname çekilmişti. Nisan ayında hala mahkeme günü belli değildi. Biz artık evimiz olduğunu da, alacağımız olduğunu da, avukatla anlaştığımızı da unutmuşken haziran ayında kiracı bi gece evi boşaltıp kaçıp gitmiş. Sağa sola borç takmış, adamlar da tekin kişiler değilmiş duyduğumuz kadarıyla. Çok şükür o beladan böylece kurtulduk. Fakat şimdi konuyu görünce aklıma geldi, bizim avukatın bu herifin çıktığından hala haberi yok. Bize de bi haber vermedi mahkeme ile ilgili şunu bi arayıp sorayım bugün
    Bu arada bahsettiğim ev kira piyasasının çok çok altında bi rakama kiradaydı. Babam oldukça anlayışlı biridir. Hatta alacaklı olduğu halde kiracının çocuğuna bayramda ayakkabı hediye etmiş (ayakkabı imalatçısıdır babam). Böyle de iyi davranılan insan karşılık olarak böyle şerefsiz, haysiyetsiz, karakter yoksunu olabiliyor. Eşinin, çocuğunun suratına nasıl bakıp, evladını nasıl bir kişilikle yetiştiriyor merak ediyorum.
    Devlet kiracıyı koruyor ama artık devir değişti. Eskideki ev sahiplerinin kiracıya baskıları, yüksek kira zamları, evden kovmaları yerine kiracının ev sahibini resmen süründürdüğü bir döneme girdik. 15 aylık kira kaybıyla ve içine edilmiş, parkeleri paramparça, duvarları pislik içinde, banyo fayansları delik deşik bi evle kurtulduk bu işten. İki tarafı da eşit miktarda koruyan bir sistem malesef yok.
    Allah kimseyi böyle insanlarla karşılaştırmasın.

samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bİzde de vardı böyle bir kiracı,

6 ay kirayı ödemeyip evi boşaltıp çıkmasını söylemiştik.Kiracı çıkmamakta direnince mahkemeye verdik.Mahkeme kararı ile evi boşaltıp ödemediği kiralarıda almıştık.Sağlam bir avukat tutup evden çıkartabilirsin
    Samara 2109/Peugeot 207/Skoda Fabia III/Octavia Sport

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kiradaki evimizi sattık, evi hiç gidip görmedik, yeni ev sahibi ile annemin arasındaki diyalog:
    annem: evde kiracıda olsa duşakabini falan yeni taktırmıştık, hayırlı olsun sizede güle güle oturun
    yeni ev sahibi: abla ne duşakabini evde duşakabin falan yoktu
    Allah hepimizin karşısına düzgün insanlar çıkarsın

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sözleşmenın tarihi bitince kaymakamlıktan fuzuli işgalden tahliye iste en kısa yontem bu

adliyeden o iş cok uzun surer

İlker G.

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok geçmiş olsun her türlü başa bela böyle insanlar. Dövsen çekip vursan sen suçlusun dövmesen içine dert valla allah yardımcınız olsun...
    SM PERFORMANCE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)