User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
74 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kiracı belasından kurtulmama yardım edin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kiracı belasından kurtulmama yardım edin

Arkadaşlar konuyu uzun yazdığım için kusura bakmayın. Yanlış birşey yapmamak için, konuyu bütün detaylarıyla anlatacağım.

Ağustos 2013 de mobilyalı olarak kiraya verdiğimiz bir dairemiz var. Kiracı o tarihden beri kira bedelini hiçbir zaman zamanında ve düzgü yatırmadı. Hiçbir faturayı üstlerine almadılar. Bunun haricinde 6 aylık doğalgaz borcundan dolayı (3400TL) belediye doğalgaz sayacını söküp götürmüş ve dosyayı avukata devretmiş. Aynı şekilde su faturasını (350TL) yatırmadıkları için su sayacı da sökülmüş durumda. Evden çıkmaları için zorlamak için bende elektriklerini kestirdim ama kaçak kullanmaya devam ediyorlar. Apartmanın hiçbir aidatını yatırmadıkları için apartmanda bize dava açıcakmış. Bu kiracılardan kurtulmak için sözleşmenin dolmasından 1 ay önce kendilerine noterden sözleşmenin yenilenmeyeceği hakkında ihtar çektim. İhtarın üzerinden 2 aydan fazla zaman geçti ve kiracı halen evde kalmaya ve hiçbir ödeme yapmamaya devam ediyor. Sormak istediğim şey,

1-) Ben bunları en kısa yoldan evden nasıl çıkarırım?
    2-) Elimizde senet var. Bu senedi nasıl tahsil edebilirim?
    3-) Evden bunları yaka paça dışarı atsam cezam ne olur?

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende uğraştım bu kiracı illetiyle üzerine bişey yoksa ve sigortalı işte çalışmıyosa senetle bişey yapılamıyo .benim bildiğim yani en azından biz bişey yapamamıştık. arık en son dövmeye gittik ondada evden kaçtı resmen herif. çoluğunu cocuğunu karısını bırakıp.daha sonra korkusunda çıkıp gittiler.

polisle kapısına dayanmayı deneseniz belki gözü korkar çıkar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam bilmiyorum ama sanki mülkten attırma hakkınız doğmuş gibi duruyor
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en son böyle bir olay basımıza gelmişti 6 7 sene önce babam artık silah çekmişti adama
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karşı komşumuz yaşamıştı böyle bir problem , 3kuruş fazla alacak diye ne sözleşme yapmış , ne senet sadece adamın sözüne güvenmişti..

3ay kira alabildi , 15ay bedava oturdu oturanlar , elektriğini kesti , suyunu kesti , doğalgazını kesti ama adam yinede çıkmamıştı..Çok sıkıntılı bir durum..

onurgoyunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer olay başımıza geldi, yaklaşık 1.5 senelik kira+site masraflarını takıp gitti. Avukatınızı doğru seçmeniz lazım, bizim avukat başarılı olamadı. Avukat borcun 1/4 üne denk gelecek şekilde 5 senetle uzlaştı. Kiracı 1 ini ödedi. Kalanlar için icraya verdik. İcradan da sonuç almak çok zor ve çok uzun. İcra dairesinden size haber gelecektir satılabilecek bir ürünleri bulunduğunda.

Eğer sizden önce başkasına icralık durumları varsa öncelik onlarda olacak. Alıcaklılar sıralı olarak bekliyor.

Hukuksal olarak uğraşarak sonuca ulaşmak çok zor

0zan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kirasını ödemiyorsa icra yolu ile tahliye mümkün, en hızlısı bu şekilde olur.

Kendin halletmeye kalkarsan başın çeşitli konulardan belaya girer zira kiracının sana para borcu var ancak ne olursa olsun kira borcu dahi olsa taşınmaz onun kullanımında.

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı dertten bizde muzdarip haldeyiz, babam sağ olsun hiç karıştırmaz işlerine ve doğru düzgün bir kontrat yok ortada(yapılan kontratta kiracı imzası yok ve kontrat kiracıda)

apartman aidatı vermiyor. kiraları gününde vermiyor. bize 3-4 kira borcu var. arada sırada üsteleme ile zora ki bir kaç sefere farklı tarihlere baştan savma ile kira veriyor. evden çıkmasını talep ettik çıkmıyor ve babam hala karışmama izin vermiyor...

kansız,nemrut, para göz bir ev sahibi olsak anlarımda. piyasa altına kiraya verdiğimiz halde bu duruma düşmüşüz. yasal yolla kontratsız iş yapmak imkansız gibi.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kira sözleşmesi yapılırken, ''apartman aidatları, elektrik, su vs vs faturaları ve kira zamanında ve eksiksiz ödenmeli, aksi taktirde mülk sahibinin kiracıyı mülkten atma hakkı vardır'' gibi bir madde eklense aslında yamuk yaptığı ilk andan itibaren yasal işlem yapılabilinir diye düşünüyorum haksızmıyım???

besyoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı olay Başımıza geldi 2 yıl bedava oturdu verdiği zarar cabası en son babam Kafayı çekti evine gitti aşağı çağırdı arabaya bindiler konuşalım bahanesiyle sonra 7-8kişi tehdit korku falan herif çıktı ama evin içine etmiş tabi biz kurtulduğumuza sevindik şimdiki tüm kiracılara çok sıkı sağlam kontrat yapıyoruz ve Depozitoyu yüksek alıyoruz
    Ağzımız yandı sütten yoğurdu üflüyoruz anlayacağın
    Geçmiş olsun inşallah halledersin

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu kiracı olayları hakkaten sıkıntılı tanıdık dışında herkezi geri çevirdim hatta bazı tanıdığımada vermedim
    sağlam bi komşumun akrabasını koydum eve sözleşme falan yapmadım 2-3 seneye evlilik durumumda çıkarsın dedim, oda tmm dedi
    maaşı erken aldım diyip gününden önce kirayı getiriyo adam
    nazar değmesin maşşallah

ersandeniz
    Misafir
    hukukçu değilim yanıltıcı olabilir verdiğim bilgiler, ama 5 sene once aynı sıkıntıdaydık(bizimki daha ufak boyutlardaydı), ulaştığım sonuçlar:
    1-elektrik-su-doğalgaz vs. ödememesi çıkartmak için yeterli değil.
    2-kirayı ödemediğinde noterden protesto çekmeniz gerekiyor, belli sure içinde ödemezse tahliye hakkınız var,
    3-protestodan sonra öderse, bir kira döneminde 2 kere protesto çekilmesi halinde tahliye hakkınız var,
    senet işi sıkıntılı, iyi bir avukatla tahsil edebilirsiniz, bizimki kaçtıydı, babam takip etmiş, yeni adresini bilmemiz sebebiyle tahsil edebildik(1500 tl filandı, aylık 60-70 mi ne kesinti oldu da maaşından öyle sanırım, babam ilgileniyordu tam bilmiyorum..

kiraları ödemiyorsa tahliye kolay da, alacakların tahsili için iyi bir avukat şart, Allah kolaylık versin

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı şekil bir kiracımız vardı.Evden çıkması için her şeyi yapmıştık,çıkaramamıştık.Tam babam adamı vurmaya karar vermişti ki adam evi başkasına kiralayıp kaçmıştı.Yeni taşınandan da 2-3 kira depozito almış bide.Sonra onu çıkarmıştık evden.Çok sıkıntılı durumlar allah sabır versin

GökhanAkarsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi doğru olmuya bilir ama böle adamlara anladığı dilden konusucaksın hiç elini sürmüyüceksin bile herkezin mahalesinde cevresinde tanıdığı belalı birileri vardır . bir kira parasını o arkadaşa vericeksin bak nasıl cıkıyor evden. bi arkadaşım öle yapmışdı çünkü
    34 TT 0011 ( 98 HB 1.4 iS )
    34 DEJ 21 ( 08 CİVİC ELEGANCE )
    06 RJE 57 ( 12 SCİROCCO 122 PS )
    34 SGN 49 (97 CLİO RSİ )
    34 ZP 8225 (2000 CDTİ VECTRA )

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    noterden evi boşaltması gerektiğine dair ihtarname çekmişsin, cevap vermediyse -ki sanırım vermemiş- bağlı olduğun semt karakolundan memurlarla gidip (yanında mümkünse avukatın ve evin tapusu vs olsun) kapı kilidini değiştirebilirsin, eşyalar tutanak tutulup listelenir ve max 7 gün içinde evin boşaltılması gerekir... 6 sene önce başımıza geldi, bu şekilde çözmüştük ama zaman içinde değişim olduysa bilemem
    her zafer acı ister...!

Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aga ankara da ımıs hangı semtte bu ev cok techlı var buralarda gıdelım zorla dovelım cıkaralım gerekırse sıddet cozumdur bazen

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşa çok güzel yöntem tavsiye ediyorsunuz şiddet uygulayın da haklı durumda iken haksız duruma düşsün benim de basim da böyle bi kiracı var 3400 tl kira bedeli varken gidiyor 1000 2000 yatiyor bazen yatirmiyor falan bi kere gidip dövmeye kalktım kendi mulkumden polis zorunla atıldım. Çıkarmak için mahkemeye verdim. Hâkime tehdit ettiğimi söylediği için 3 ay ona süre verdi borcu odemesi için ödedi ama şimdi de son 3 aydır aynısını yapıyor yine mahkemeye verdim anca 3-4 ay sonra bi sonuç alırım artık gidip o şerefsiz dovmeseydim belki şimdi cikarmistim siz siz olun 500 600 tl avukat parasindan kacmayin verin sağlam sözleşme yaptırın avukata odemezse yine avukatla çıkarın. Siz hiç bulasmayin. Günümüzde en küçük tokat cezası 1500 tl den başlıyor bilginize
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklınızda olsun evlerinizi verirken Tahliye Taahütnamesi doldurun... Yoksa Şuan mahkemeye verseniz 6 ayda mahkemesi sürüyor bu aralar Devlet kiracılardan yana
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyle kiracılar adama ev sattırıyor maalesef
    geçmiş olsun, evin kullanımı halen kiracıda olduğundan bence kendi başınıza iş yapmak yerine bir avukata danışın, gerekli prosedürleri izlemişsiniz gibi gözüküyor...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)