User Tag List

Sayfa 3/12 İlkİlk 12345 ... SonSon
220 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: AHM Performance Ahmet Mucuk'tan Uzak Durun

Mert G - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=bladerk;7646957]Insanlari tek tarafli habersiz kayda almak vede bir kisi hakkinda dolandirici iddiasiyla sosyal medyada karalama yapmak ve cesitli sekillerdeki tavriniza karsi size dava aciyoruz. Yapilan hersey ortadadir faturalidir sahitlidir dava sonucu da bu karalama yapmaya calistiginiz siteye bildirilecektir. Bakalim insanlari karalamak bukadar kolaymiymis buna adalet karar versin. Bu konudaki hicbir mesaj silinmesin mahkemece incelenicektir. Herkezin yazdigi postlarin ekran goruntusu alinmistir.[/QUOTE]
    İnsanları tek taraflı habersiz kayda almak suç olduğuna göre önceden insanlardan onay alarak bilgileri dahilinde aldınız değil mi ekran görüntülerini?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçenki amerikadan jant getirme konusunda yazılanlar bazılarında kalıcı etki bırakmış hemen karşıt harekat başlamış..

Konu sahibine geçmiş olsun..
    Önden ok gibi arkadan b.k gibi

drn106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bladerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahm ahmetin yeni ortagiyim araciniz ilk geldigim gunlerde gelmisti hatirliyorum arac arife gunu saat 15:30 civari boyacidan cikip garaja geldi. Ahmet once bozuk olan cam motorunu degistirdi ardinda test surusune cikti geldiginde abi aracin debriyaji kaciriyor bu adam hataya gidecek debriyajinida degistiriyim dedi cevresinde calistigi firmalari aradi butun parcacilar kapali olunca elimde bir adet debriyaj var cikma ama bunu takalim adam yoluna gidebilsin dedi aracin debriyajini degistirdi ardinda siz geldiniz durumu size anlatip cam motorunu cikmasiyla vede debriyaji cikmasiyla degistirdigini soyledi sizde araci alip gittiniz ardindan bazi dostlarimiz arayip ahmet hakkinda soylediginiz kelimeleri soyledi(size atilan mesaj ve cevaplar konuya eklenicek) bugun sizin ile konusurken ahmetin yanindaydim ve gayet sakin konusuyordunuz o esnada bir kamyon biz yolda iken uzerimize kirdi emniyet seridine sikistik oluyodukciddi bir kaza atlattik frene basip direksiyonu kirinca kamyoncuda ne sulale ne ana biraktik ahmetin telefonu elinden dustu kapanmisti sonra tekrar sizi aradi siz sanirim kufuru uzerinize alindiniz yada siz bnu bahane etmeye calisiyorsunuz bilemiyorum. Buna adalet bakanligi karar vericek. Ardindan telefonu kapattiniz ve ahmetin aramalarina cevap vermediniz. Ardindan sizi iki kerede ben aradim hem yanlis anlasilmalari hemde aradaki problemleri duzeltmek adina sizden bir cevap yada donus alamadim.ardindan sizin boyle bir konu acitigi haberinizi aldik konuyu okuduktan sonra ozellikle dolandirici gibi kelimeleriniz uzerine avukatimi yonlendirdim. Sizinle ilgili yapilan islemlere dair kesilen faturayida gonderdim. Insanlari tek tarafli habersiz kayda almak vede bir kisi hakkinda dolandirici iddiasiyla sosyal medyada karalama yapmak ve cesitli sekillerdeki tavriniza karsi size dava aciyoruz. Yapilan hersey ortadadir faturalidir sahitlidir dava sonucu da bu karalama yapmaya calistiginiz siteye bildirilecektir. Bakalim insanlari karalamak bukadar kolaymiymis buna adalet karar versin. Bu konudaki hicbir mesaj silinmesin mahkemece incelenicektir. Herkezin yazdigi postlarin ekran goruntusu alinmistir.
    Ben de avukatlarımla görüştüm merak etmeyin,

ayrıca bana fatura falan kesmediniz, şu saatten sonra keseceğiniz faturanın EVRAKTA SAHTECİLİK kapsamında cezai işleme maruz kalacağını unutmayınız.

Son olarak, şu yazdığınızla forumda herkes neyin ne olduğunu anladı, benim konuşmama gerek kalmadı.

Üzerine kamyon sürmüş de emniyet şeridine sıkışmış Kamyoncuya küfür etmiş
    HORSEPOWER is how fast you hit the wall
    TORQUE is how far you take the wall

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -araçtan çikan parçaların hurdaya satılması( amortisör takozu vs 0 parçalar)
    -çikma parçalarla araç teslim edip garantisi biziz demek
    -değiştrilmeyen debriyaj teli( değiştirildi denilen?)
    -geçmeyen vitesler
    -takilmayan kalorifer motoru
    -indi denilip inmeyen şanzıman
    -değişmeyen baskı
    -ödenen ikinci işçilik bedeli
    -değişmeyen parçaya yapilan ödeme
    -gelmeyen dodik
    -edilen küfür

konuyu okuduktan sonra aklimda oluşan ve cvbını merak ettiğim topic'ler..

tremx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buyuk gecmis olsun yapilanlar cok yanlis ozellikle bu camiadan bir esnafin yapmasi hic olmamis.bende 106m varken birkac ustayla calistim fakat Eyup ustadan gordugum ilgi alaka ve hizmeti hic birinde gormedim hala bi derdim olsa whatsapp dan yazarim cewap werir sagolsun.
    K 1989 BB - TYPER / K 1997 BM - S2K / K 1595 BM - ML350

Firattoptas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahm performans ahmet abiyi 1-1.5 ay önce bladerk erkut abi sayesinde tanıtım çorluda cıkıp dükkana gittik bir işlemimiz vardı saolsun ahmet abi geç saatte gitmemize rağmen o saatte olamayacak işimizi elimizdeki imkanlar dahilinde çözdü dahasıda ayara çıktığımızda bizimle kendi arabasıyla çıkıp çatalcaya kadar geldi yolda durup muhabbette ettik dükkandada konusduk baya suraya geleceğim ben evveliyatı bilmem benim gördüğüm kadarıyla bu tarz bir insan değil tabii yaşayan bilir o ayrı yanlış anlaşılmasın ayrıca benim bunu söylememde bana bir artısı yok sadece yakın zamanda gördüğümü paylaşmak istedim
    MK I Turbo Focus
    MK II Turbo Mondeo
    Mapper Bladerk

Special Ford Service & Original Spare Parts & Ford Performance Parts

fzs106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir küsür yıl önce başladığimiz red106 yı hızlandırma çalışmalarımıza bir kaç arkadaşın iknasıyla AHM PERFORMANCEDE yaptırma kararı aldık.

İlk aşamada düşüncemiz ince kısa polişh yazılımdı fiyatta anlaşıldı araç teslim edildi
    bir kaç gün sonra kapak söküldü ahm tarafından polişhin yapıldığı fakat kapagın değişmesi gerektiği haberi aldık gidip kapağa baktıgımızda 2 ile 3 silindirin tam ortasında büyük bir kaynak vardı (bu kaynağı hiç işten anlamayan bir çırağa yada kör bir arkadaşa gösterin orda kaynak oldugunu görür)
    bir düşünün ustasın araç yüklüyosun bu aracı hızlandırmak için söktün araca polişh yapıcaksın kapagı söküyosun söktükten sonra hiç yüzeyine bakmadınmı kör olsa o kaynağı görür .
    sözde pize polişhin yaptıktan sonra kaynağı gördüğünü bu kapagın değişmesi gerektigini söyledi bu kaynağını görmedınmı dedıgımızde ben yüzeyine bakmadım yüzeyi kirli ve kurumluydu dedi fakat kapagın her yeri pırıl pırıldı .
    yeni kapak alınması lazım dedi tamam dedik 1000 tl oldugunu söyledi onada tamam dedik (şuan red106 itb montajı için magiçte kapak söküldü ve kapagın limit çizgisinde taşlandığı daha önce 2 ci gözün supap yerinin patladığı yerinin kaynak görüp tamir olan bir kapak taktığını gördük )
    2 gün önce kapak söküldü kapağı magiçten aldık akşamında ahmet ustanın yanına gittik ve kapağı gösterdik kapağı yere koydum kapağın yüzeyinde ne gördüğünü söylemsini istedim .
    ahmetin yorumu =bu araç motor kırmış
    hayır araç motor kırmadı dedik kapagın durumunu söyle dedik
    ahmet kapağa iyi dedi ve kapagın limiti altında taşladıgını supap yerlerinin patladıgını tamir gördüğünü söyledim bu kapak sıfır ben bu kapağı 3 defa daha taşlarım dedi .
    bu kapağı alırken bize kapağın 0 yakın oldugunu sadece bir kere taşlandıgını söyledi
    dün ise kapağı aldıgı zaman eyik oldugunu daha önce taşlı oldugunu kapagın böyle olması gerektiğini söyledi
    peki kapak böyle olması gerektiyse neden en kalın contayı koydun dedıgımızde cevap bulamadı. araç teslim alınalı 2000 km olmadı şimdi yeni kapak alınıcak burdaki işçiliginden dolayı ahmete teşekkür ediyoruz
    bu enson olan olay !!!

ınce kısa polısh yazılım için başladıgımızda aracı bitirmesi 1 ay sürdü aracı dynoya cıkaması kaldı bunun parasınıda işin işlk basında 500 tl dynoyla birlikte yazılım parasını verdik peşin arac tam 4 yada 5 hafta civarı dükkanının karşısındakı otoparkta pislik icinde bekledi bize bahanesi dyno dolu cok sıra var yanındakı arkadaslarımızdan ögrendıgımız kadarı ıle ahm nın parasının olmadıgı yazılımı ondan yaptıramadıgını söyledıler gene gıttık yazılım parasını karttan cekelım genel sana verdıgımız 500 tl yı genel hesaptan düseriz dedik kendı yaptırıcagını söyledı nıhayet yazılım yapıldıgını söyledı fakat dynoya cıkmadıgını cok dolu oldugunu söyledı ( mekanın adını vermıcem sonradan ögrendıgımız ahm nın dyno ıcın hıc aramadıgı yazılım ıcın gıttıgı gunde dynonun bos oldugunu ve yazılımıda 100 150 tl lık standar 8200 yazılım attıgını ögrendık bız bu ücret ıcın 500 tl verdık

ahm nın dedıgıne göre arac yazılımdan cıktıktan sonra test sırasında yag pompasının pislik toplaması sonucu yatak sarmış krank kollar degişcek ve motor komple rektefıyeye gıdıcek
    onada tamam dedik motor söküldü
    madem dedık motor ıncek pıst egzantırık yapalım fıyatta anlastık motor rektefıyeye gıtttı geldı ama bız hıcbır parcanın eskısını goremedık eskı parcaları gormek ıstedıgımızde üzerimize 3 tane söket atmıstı hıc unutmam
    motor rektefıyeden geldı 2 haftaya yakın toplanmadı öyle yerde durdu sonucunda pıstonlar gıydırıldı sanzuman takıldı motor yerde durmakta aracı mekanık ıtecek takarsak daha ıyı olucagını soyledı onada artı fıyat yazdı oky dedık motor yerde arac askıda 2 hafta tornacıdan mekanık ıtecek gelmesını bejkledık 2.haftanın sonunda ıtecekler geldı ama emme yada egzos tam hatırlamıorum bırını yanlıs geldıgını yenıden tornacıya gonderdıgını soyledı 2 haftada oyle gectı 3. haftanın sonlarında motor toplandı ve arac calıstı 4 haftadan fazla mekanık ıtecek ıcın bekleyen red106 toplandı aracı gecen sene ıst lun kilit trafıguınde beylıkduzune kendı getırdı ve bıze teslım ederken frenler patlamıs radyatorede kalın bı vıda atmıs su kacırıo nolcak dedım bu vıdayı sokun daha kalın atın kacırmaz dedı ve o karda evıne bıraktı ahm ustamızı
    aracı 100 km den az kullandıktan sonra ıtecekler cok sıddetlı bır sekılde vurmaya basladı ve aracı ahm ye gerı goturduk iteceklerden bi kac tanesı bozuk degısmesı gerektıgını soyledı fakat bıze aracı teslım ederken aracta mekanık ıtecek oldugunu soylemıstı sesımızı cıkarmadık aracı yaptı bız radyator aldık ahm ye verdık montajını yaptı ( sonradan o radyatoru ben aldım aracınıza taktım sızden para almadım dıcek ahm usta ) arac partner kulagı takmasını ıstedık kırılmasın dıe bu asamada onuda taktı sozde ama eskı kulagı taktı onuda 3 defa kırıldı 1 ay ıcınde ordanda tesekkur borcluyuz

red106 yenıden bıttı teslım aldık
    motor rodajına oyle boyle basladık aracın fren arka dıngıl dıreksıyon kutusu eksıklerı vardı rodaj bıtımıne yakın ahm ye aracı verdık eksıklerı yapması ıcın
    4 fren merkezı 4 dısk 4 balata dıreks kutusu tamırı dıngıl tamırne 2000 bın kusur lıra yazdı ve
    4 merkeze 500 tl yazıldı 2 gun once sılındır kapagını gostermeye gıttıgımızde arka merkezlerın degısmedıgı soyledım daha once ben kendım degıstırdım dıyen ahm bıraz sonra ben degıstırmedı dıngılle bırlıkte tornacıya gonderdım o degısırdı dıcektı
    dun dıreksıyon kutusunuda yaptırdıgını soylede anahtar bıle deymemısti
    2 gün once konustugumuzda 4 dıskın degıstıgını soyledı yenıden arka dıskler degımemıstı fakat
    sonradan cıkan parcaları ıstedıgımızde hepsını hurdaya attıgını soyledı
    ahm ye gore bu işlerin hepsı yapıldı fakat red106 ya hıcbır sey yapılmadıgı alelan ortadadır
    arac suan magıc te itb montajı ıcın kapak söküldü ve kapagın bıtık oldugu ortaya cıktı bız bu kapaga 1000 tl para verdık
    kapakla bırlıkte krank kollarıda yazmıstı 1000 tl lık kapak bıtık cıktıgına gore kırangın ve kollatrın degısıp degısmedıgını siz düşünün ben inanmıyorum
    araca bı ara c2 headers takalım dedık anlastıgımız kısı ıle fıyatı duyunce ne olduysa adamla konustuktan sonra ahm fıyat ıkıye katlandı ve bız vazgectı
    ıtb baglayalım dedık o zaman um 106 da olan ıtb yı alalım dedık ve sahıbı ıle anlastık fıyatta sonra kendısı vazgectı draglara cıkıcagını ıtb yı sonra verıcegını soyledı tmm dedık draglarada cıkmadı ıtb yı sok takalım red106 ya dedık um nın sahıbı ıtb yı satmaktan vazgectı meger ıtb ahmet ustanınmıs ıtb yı bızım alıcagımız duymus umden söküp almıs biz almıyalım kapak sökülmesın kapagın bıtık oldugu ortaya cıkar dıe heralde
    red106 ya gecen sene ahm de sözde yapılan işlemlerin masrafının ödemesını yaptık en son işlemden 600 tl kaldı onuda vermedık ki böyle bısey cıkıcagını bılıoduk
    arac suan magıc te bu yaptımız masrafların hepsını yenıden 2. ye yapıcaz bız ahm performace den ne para talep ettık nede baska bısey sadece red106 ya yaptıgı işcilik ve kendısının esnaflıgı ortada

cıkan parcaları ıstedıgımız zaman ahmet ustanın cevabı
    20130901_154229.mp4 - YouTube

sözde dingil tamırı arac teslım alınalı 2000 bın km olamadı

20130901_133451.mp4 - YouTube

Red106 - YouTube

kimseyi afiş etmek istemiyoruz kımseyı kırmak ıstemıyoruz fakat bu araca ahm performancede 10 bın kusur lıra harcadım ve arac ortada aynı masrafı gene yapıyorum
    ben bu camıaya yenı gırdım ama son 1 senede cok yol kat ettım cok kişilerle tanıstım ama ahmet usta gıbısını gormedım sunuda soylemek ısterım bu sıkıtıları ahm performancede yasayan sadece ben degılım cok yasaya kısıler var fakat herkes sessız kalıyor ben bunuda anlamıs degılım

bladerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim orada gordugum ahmet fren balatalari bilumum cikan parcalar yani patlak ve bozuk olan parcalari alabilirsin dedi ve kendisi kalsin dedi. Ayriyetten getirdigi parcalar cikmaydi ve rafta duruyo degisenler hatta arkadasin yeni dodikleride geldi ancak garaja ugramadi. Ayrica soylemeden telefon kaydi sucmus bende yeni ogrendim sosyal medya ekran goruntuleri degil. Bahsedilen debriyaj teli onceki bakiminda sahsin getirdigi ile degistirilmis. Orda benim gordugum sadece tele ayar yapildi. Ayrica biz sopa gostermiyoruz madem arkadasin soyledikleri gercek dava sonucu bildirecegimi zaten yazmistim. Madem ortagim dolandirici patlak amortisor takozlarini satarak bogazda yali alacak bende biliyim dimi. Benim arkadasa onerim aramizdaki gereksiz tatsizligi duzeltip en duzgun sekilde islerinizin yapilmasidir. Bunun icin arac sahibi bana da ulasabilir. 05366924725 anladigim kadariyla aralarinda gereksiz bir tartisma olmus.
    ECUTECH İstanbul

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çıkma parça ve faturalı ?
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama suan magic's red 106 sağlıklı bir şekilde kosturuyor ve profosyenel ellerde magiç performance ustalari aracimla kendi araçları gibi ilgilenip baktiklari için
    MagicPerformance
    red 106 GTİ Onur Aslan

Ne kingler gördük güle güle öldük...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herhalde tüketici hakları hakem heyetine başvurulunacak ondan sonra bilirkişi olarak teknik üniversite arabayı inceleyip rapor tutacak . zaten üniversite bu işi çok kolay çözer .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TabI bu yazdıklarım 2 sene önce yasamistim ve tekrardan paylasmak istedim aracımi ordan alıp tekrardan magic performance de motor komple sokulerek tekrar yapılmıştır ve suan yürü ru bellidir buda profosyenel ellerde çalışma farkı diyelim
    MagicPerformance
    red 106 GTİ Onur Aslan

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her şeyi geçtim bir esnaf hakkında bu kadar şikayet normal değil . İlla ki kötü zamanlar şanssızlıklar olacaktır ama bu istatik olarak yükselerde geziyorsa bir anormallik var demektir.

Geçmiş olsun .
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim orada gordugum ahmet fren balatalari bilumum cikan parcalar yani patlak ve bozuk olan parcalari alabilirsin dedi ve kendisi kalsin dedi. Ayriyetten getirdigi parcalar cikmaydi ve rafta duruyo degisenler hatta arkadasin yeni dodikleride geldi ancak garaja ugramadi. Ayrica soylemeden telefon kaydi sucmus bende yeni ogrendim sosyal medya ekran goruntuleri degil. Bahsedilen debriyaj teli onceki bakiminda sahsin getirdigi ile degistirilmis. Orda benim gordugum sadece tele ayar yapildi. Ayrica biz sopa gostermiyoruz madem arkadasin soyledikleri gercek dava sonucu bildirecegimi zaten yazmistim. Madem ortagim dolandirici patlak amortisor takozlarini satarak bogazda yali alacak bende biliyim dimi. Benim arkadasa onerim aramizdaki gereksiz tatsizligi duzeltip en duzgun sekilde islerinizin yapilmasidir. Bunun icin arac sahibi bana da ulasabilir. 05366924725 anladigim kadariyla aralarinda gereksiz bir tartisma olmus.
    Hurdacıya satılan ürünler şimdi bir anda rafta oldu,
    Sıfır iken çıkma oldu,
    Ben hangi parçalara kalsın demişim?

Konuştukça batıyorsunuz. Şu ana kadar uğraşmayayım dedim mahkemeyle savcılıkla, ancak görünen o ki beni buna mecbur edeceksiniz.

Size havale yaptım, Türk ticaret kanununun 23. maddesine göre 7 gün içerisinde fatura düzenleyip bana teslim etmeniz gerekiyordu, kestiniz mi, hayır. Şimdi burada çıkıp faturalar elimizde cart curt diyorsunuz. Sizin elinizde bu yaşananlardan sonra düzenlenen bir fatura varsa evrakta sahtecilik suçu işlemiş oluyorsunuz, ve bu sefer de TCK 5237'ye göre ağır cezada yargılanıyorsunuz.

Üstümüze kamyon kırdı kamyoncunun anasına küfür ettik diye burada yüzlerce insanın aklıyla dalga geçeceğinize bence yol yakınken şapkanızı önünüze koyun ve hem benden hem de diğer mağdurlardan özür dileyin, aksi halde benim değil sizin başınız ağrıyacak.

Son olarak; abanızdan sopanızdan tehditinizden asla korkmam, korkacak olsam sizden paramı geri alır burada konu açmazdım. Elinizden geleni ardınıza koymayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fzs106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir küsür yıl önce başladığimiz red106 yı hızlandırma çalışmalarımıza bir kaç arkadaşın iknasıyla AHM PERFORMANCEDE yaptırma kararı aldık.

İlk aşamada düşüncemiz ince kısa polişh yazılımdı fiyatta anlaşıldı araç teslim edildi
    bir kaç gün sonra kapak söküldü ahm tarafından polişhin yapıldığı fakat kapagın değişmesi gerektiği haberi aldık gidip kapağa baktıgımızda 2 ile 3 silindirin tam ortasında büyük bir kaynak vardı (bu kaynağı hiç işten anlamayan bir çırağa yada kör bir arkadaşa gösterin orda kaynak oldugunu görür)
    bir düşünün ustasın araç yüklüyosun bu aracı hızlandırmak için söktün araca polişh yapıcaksın kapagı söküyosun söktükten sonra hiç yüzeyine bakmadınmı kör olsa o kaynağı görür .
    sözde pize polişhin yaptıktan sonra kaynağı gördüğünü bu kapagın değişmesi gerektigini söyledi bu kaynağını görmedınmı dedıgımızde ben yüzeyine bakmadım yüzeyi kirli ve kurumluydu dedi fakat kapagın her yeri pırıl pırıldı .
    yeni kapak alınması lazım dedi tamam dedik 1000 tl oldugunu söyledi onada tamam dedik (şuan red106 itb montajı için magiçte kapak söküldü ve kapagın limit çizgisinde taşlandığı daha önce 2 ci gözün supap yerinin patladığı yerinin kaynak görüp tamir olan bir kapak taktığını gördük )
    2 gün önce kapak söküldü kapağı magiçten aldık akşamında ahmet ustanın yanına gittik ve kapağı gösterdik kapağı yere koydum kapağın yüzeyinde ne gördüğünü söylemsini istedim .
    ahmetin yorumu =bu araç motor kırmış
    hayır araç motor kırmadı dedik kapagın durumunu söyle dedik
    ahmet kapağa iyi dedi ve kapagın limiti altında taşladıgını supap yerlerinin patladıgını tamir gördüğünü söyledim bu kapak sıfır ben bu kapağı 3 defa daha taşlarım dedi .
    bu kapağı alırken bize kapağın 0 yakın oldugunu sadece bir kere taşlandıgını söyledi
    dün ise kapağı aldıgı zaman eyik oldugunu daha önce taşlı oldugunu kapagın böyle olması gerektiğini söyledi
    peki kapak böyle olması gerektiyse neden en kalın contayı koydun dedıgımızde cevap bulamadı. araç teslim alınalı 2000 km olmadı şimdi yeni kapak alınıcak burdaki işçiliginden dolayı ahmete teşekkür ediyoruz
    bu enson olan olay !!!

ınce kısa polısh yazılım için başladıgımızda aracı bitirmesi 1 ay sürdü aracı dynoya cıkaması kaldı bunun parasınıda işin işlk basında 500 tl dynoyla birlikte yazılım parasını verdik peşin arac tam 4 yada 5 hafta civarı dükkanının karşısındakı otoparkta pislik icinde bekledi bize bahanesi dyno dolu cok sıra var yanındakı arkadaslarımızdan ögrendıgımız kadarı ıle ahm nın parasının olmadıgı yazılımı ondan yaptıramadıgını söyledıler gene gıttık yazılım parasını karttan cekelım genel sana verdıgımız 500 tl yı genel hesaptan düseriz dedik kendı yaptırıcagını söyledı nıhayet yazılım yapıldıgını söyledı fakat dynoya cıkmadıgını cok dolu oldugunu söyledı ( mekanın adını vermıcem sonradan ögrendıgımız ahm nın dyno ıcın hıc aramadıgı yazılım ıcın gıttıgı gunde dynonun bos oldugunu ve yazılımıda 100 150 tl lık standar 8200 yazılım attıgını ögrendık bız bu ücret ıcın 500 tl verdık

ahm nın dedıgıne göre arac yazılımdan cıktıktan sonra test sırasında yag pompasının pislik toplaması sonucu yatak sarmış krank kollar degişcek ve motor komple rektefıyeye gıdıcek
    onada tamam dedik motor söküldü
    madem dedık motor ıncek pıst egzantırık yapalım fıyatta anlastık motor rektefıyeye gıtttı geldı ama bız hıcbır parcanın eskısını goremedık eskı parcaları gormek ıstedıgımızde üzerimize 3 tane söket atmıstı hıc unutmam
    motor rektefıyeden geldı 2 haftaya yakın toplanmadı öyle yerde durdu sonucunda pıstonlar gıydırıldı sanzuman takıldı motor yerde durmakta aracı mekanık ıtecek takarsak daha ıyı olucagını soyledı onada artı fıyat yazdı oky dedık motor yerde arac askıda 2 hafta tornacıdan mekanık ıtecek gelmesını bejkledık 2.haftanın sonunda ıtecekler geldı ama emme yada egzos tam hatırlamıorum bırını yanlıs geldıgını yenıden tornacıya gonderdıgını soyledı 2 haftada oyle gectı 3. haftanın sonlarında motor toplandı ve arac calıstı 4 haftadan fazla mekanık ıtecek ıcın bekleyen red106 toplandı aracı gecen sene ıst lun kilit trafıguınde beylıkduzune kendı getırdı ve bıze teslım ederken frenler patlamıs radyatorede kalın bı vıda atmıs su kacırıo nolcak dedım bu vıdayı sokun daha kalın atın kacırmaz dedı ve o karda evıne bıraktı ahm ustamızı
    aracı 100 km den az kullandıktan sonra ıtecekler cok sıddetlı bır sekılde vurmaya basladı ve aracı ahm ye gerı goturduk iteceklerden bi kac tanesı bozuk degısmesı gerektıgını soyledı fakat bıze aracı teslım ederken aracta mekanık ıtecek oldugunu soylemıstı sesımızı cıkarmadık aracı yaptı bız radyator aldık ahm ye verdık montajını yaptı ( sonradan o radyatoru ben aldım aracınıza taktım sızden para almadım dıcek ahm usta ) arac partner kulagı takmasını ıstedık kırılmasın dıe bu asamada onuda taktı sozde ama eskı kulagı taktı onuda 3 defa kırıldı 1 ay ıcınde ordanda tesekkur borcluyuz

red106 yenıden bıttı teslım aldık
    motor rodajına oyle boyle basladık aracın fren arka dıngıl dıreksıyon kutusu eksıklerı vardı rodaj bıtımıne yakın ahm ye aracı verdık eksıklerı yapması ıcın
    4 fren merkezı 4 dısk 4 balata dıreks kutusu tamırı dıngıl tamırne 2000 bın kusur lıra yazdı ve
    4 merkeze 500 tl yazıldı 2 gun once sılındır kapagını gostermeye gıttıgımızde arka merkezlerın degısmedıgı soyledım daha once ben kendım degıstırdım dıyen ahm bıraz sonra ben degıstırmedı dıngılle bırlıkte tornacıya gonderdım o degısırdı dıcektı
    dun dıreksıyon kutusunuda yaptırdıgını soylede anahtar bıle deymemısti
    2 gün once konustugumuzda 4 dıskın degıstıgını soyledı yenıden arka dıskler degımemıstı fakat
    sonradan cıkan parcaları ıstedıgımızde hepsını hurdaya attıgını soyledı
    ahm ye gore bu işlerin hepsı yapıldı fakat red106 ya hıcbır sey yapılmadıgı alelan ortadadır
    arac suan magıc te itb montajı ıcın kapak söküldü ve kapagın bıtık oldugu ortaya cıktı bız bu kapaga 1000 tl para verdık
    kapakla bırlıkte krank kollarıda yazmıstı 1000 tl lık kapak bıtık cıktıgına gore kırangın ve kollatrın degısıp degısmedıgını siz düşünün ben inanmıyorum
    araca bı ara c2 headers takalım dedık anlastıgımız kısı ıle fıyatı duyunce ne olduysa adamla konustuktan sonra ahm fıyat ıkıye katlandı ve bız vazgectı
    ıtb baglayalım dedık o zaman um 106 da olan ıtb yı alalım dedık ve sahıbı ıle anlastık fıyatta sonra kendısı vazgectı draglara cıkıcagını ıtb yı sonra verıcegını soyledı tmm dedık draglarada cıkmadı ıtb yı sok takalım red106 ya dedık um nın sahıbı ıtb yı satmaktan vazgectı meger ıtb ahmet ustanınmıs ıtb yı bızım alıcagımız duymus umden söküp almıs biz almıyalım kapak sökülmesın kapagın bıtık oldugu ortaya cıkar dıe heralde
    red106 ya gecen sene ahm de sözde yapılan işlemlerin masrafının ödemesını yaptık en son işlemden 600 tl kaldı onuda vermedık ki böyle bısey cıkıcagını bılıoduk
    arac suan magıc te bu yaptımız masrafların hepsını yenıden 2. ye yapıcaz bız ahm performace den ne para talep ettık nede baska bısey sadece red106 ya yaptıgı işcilik ve kendısının esnaflıgı ortada

cıkan parcaları ıstedıgımız zaman ahmet ustanın cevabı
    20130901_154229.mp4 - YouTube

sözde dingil tamırı arac teslım alınalı 2000 bın km olamadı

20130901_133451.mp4 - YouTube

Red106 - YouTube

kimseyi afiş etmek istemiyoruz kımseyı kırmak ıstemıyoruz fakat bu araca ahm performancede 10 bın kusur lıra harcadım ve arac ortada aynı masrafı gene yapıyorum
    ben bu camıaya yenı gırdım ama son 1 senede cok yol kat ettım cok kişilerle tanıstım ama ahmet usta gıbısını gormedım sunuda soylemek ısterım bu sıkıtıları ahm performancede yasayan sadece ben degılım cok yasaya kısıler var fakat herkes sessız kalıyor ben bunuda anlamıs degılım
    Geçmiş olsun kardeşim, başımdan geçenlere benziyormuş senin de yaşadıkların.

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diren abiyi yakından tanırım,kalkıpta millete iftira atacak,yalan yanlış görüşlerde bulunacak bi insan değildir ne diyorsa o'dur ki dürüstlüğünden,iyi niyetinden dolayı bu tarz insanlar tarafından çok zarar görmüştür. O yüzden saçma sapan,yalan yanlış şekilde kendinizi iyice yerin dibine sokmak yerine özür dileyip hatanızı telafi etmeniz daha doğru olur.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

dc_crx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2-3 kuruş ekmek parası kazanacağız diye açtığınız dükkanları döndüremeyip insan oğlunun rızkından kısıp size ödediği paranında hakkını veremiyorsanız yazık böyle esnaflık iş olmaz kızdığım nokta insanları başka garajlara fişeklerken yaptığınız yanlışları görün gerek beyin gerek mekanik olarak hakkınızdan fazlasına göz koyup insanları mağdur ediyorsunz hiç mi aileniz çoluğunuz çocuğunuz yok şurda 3-5 garaj kaldı hep bu kötü esnaflık ilişkilerinden insanları korkar durumlara soktunuz daha diyecek kelime çok ama insan tutuyor işte yazık inşallah birgün Haram yediğiniz paralar tek tek çıkar diyecek kelime bulamıyorum drn106 kardeşim elinde açıklamalar belgeler ne varsa direk avukat buralarda daha fazla dil dökme yorma kendini avukat mahkeme bu işi çözer...
    Onurcan Korkmaz
    Bemaps Chiptunıng

ErT_ThM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    erkut usta işe elini attı ise iş çözülür şüphem yok..
    anlamadığım bi konu fzs106 2 yıl önce olan bi olayı neden şimdi burda paylaştınıZ amaç ne? Ustanız profosyonel olabilir ama yaptıgınız hoş değil
    Powered and Map by PowerTune
    D-16 TuRBo
    34 ZZ 5235

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErT_ThM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erkut usta işe elini attı ise iş çözülür şüphem yok..
    anlamadığım bi konu fzs106 2 yıl önce olan bi olayı neden şimdi burda paylaştınıZ amaç ne? Ustanız profosyonel olabilir ama yaptıgınız hoş değil
    Ben orda yapılanları tekrar belirttim para kolay kkazanilmio kardeşim bunu bil benim yasadillarim senin başına gelse daha farklı davranir sin bunada eminim sen 50 tl etmeyen bi üst kapağı 1000 verdin mi ve daha neler nwle
    MagicPerformance
    red 106 GTİ Onur Aslan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)