User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Muhabbet kuşu besleyen var mı?

bayramoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Muhabbet kuşu besleyen var mı?

merhabalar 6 aydır bizde yaklaşık 10 aylık dişi herkese yakınlaşıyor kendisini öptürüyor sakallarımla oynuyor hatta yabancılama huyu falan yok gelenin üstüne atlıyor şerefsiz fakat ele zıt gidiyor fena ısırıyor saldırganlaşıyor garip garip sesler çıkartıyor kaçıyor falan. nasıl alıştırcam ben bunu ben nekadar ısrarcıysam o da okadar inat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ele derken avuçlamak değil de parmağınızla bile yaklaşamazsınız dokundurtmuyor kendisine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    parmağını uzak gelmiyor mu.bazıları cinsten öyle olabiliyor.yakala parmağına koy kalsın oyle alısabılır. bız uzatıyoruz parmağı hemen bacak atıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alıyorum parmağıma koyuyorum sımsıkı tutuyor bırakmıyor hiç sonra geri bırakınca yok nuh diyor peygamber demiyor elime yem alıyorum gelip yiyor sonra pırr kaçıyor 6 aydır sırf bunla uğraşıyoruz nerdeyse konuşcak acaba karakterimi var kuşların da köpek gibi

Mert Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karakterleri var... Ama size nasıl alıştığıda önemli, ilk zamanlar hemen salıp parmağınıza alıştırmaya çalıştınızmı bilinç altına yerleşmiş olabilir. Bizimkini ilk aldığımda siyah eldivenle tutmuştum ısırır diye... Sonraları alıştırdım ama siyah renkten çok korkardı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğru ilk geldiği zamanlar kafesin içinde parmağıma alırdım alışsın diye salmaktan ziyade. 6 aydır unutmadıysa daha da unutmaz heralde

ta_one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben senelerdir muhabbet kusu beslerim oncelıkle muhabbet kusu ele alistircaksan erkek olcak be 1 aylıkken ele alistircan.Ele aliştirmak için kafesin icine cok yavas hareketlerle parmagını altına ıtecenkı ustune cıkcak ve sureklı kafes ıcınde egıtcenkı ozgurlugu tatmiycak eger tadarsa ele gelmez ve disilerde kıskanma huyu vardır arada pıskoya baglarlar arada bısmıs yumurta kuru bıskuvı ıyı karıstır ve mama kutusuna koy vıtamın olsun elma koy mesela oyle alıstır bosuna ugrasma yanı ve benım tavsıyem besledıgıne deysin diyosan jumbo yada tepeli muhabbet kusu besle yada çekostavak beyaz kırmızı gozlu besle...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artık aldık iş işten geçti ama bunun hakkını verelim inşallah kar gibi bembeyaz göğsüde mavi çok güzel bişey uçmaya alıştırdım bol bol uçuyor kaçsa yakalayamam heralde evet erkekler çok cana yakın oluyormuş bi tanıdığın erkek muhabbet kuşu avcuna yatıp karnını kaşıttırıyor imreniyorum öyle şeylere bizimki anca vik vik

Dctrlprn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dişiler erkeklere göre extra huysuz oluyolar onları alıştırmak imkansız değil ama sabır gerektiriyo. kesinlikle size güvenmesi gerek e buda baya bi süreç demek. sonrası zaten çorap söküğü gibi geliyo hele konuşmaya başladılarmı susturabilene aşkolsun. Buda benim nur topu gibi aslan oğlan inşallah sizinkide böyle olur

https://www.facebook.com/video.php?v...4004762&type=3

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    üç tane muhabbet kuşu besledim ilk aldığım parmağımı uzatmamla gelip konuyodu hiç bir şekilde öğretmedim di bir başka vardı oda ilk aldığımdan beri dudağımı uzatınca öpüyodu karaktere göre değişiyolar bir tane dışarda buldum yaralıydı yemledım baktım ettım saldığım zaman geri gelmiyodu hep ben yakalıyodum sanırım alışma huyları yok
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhabbet kuşları genel olarak ellenilmekten heleki avuç içine alınmaktaz pek haz etmezler kendi haline bırakın her şey daha güzel olacaktır :]
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ulan ben jakoyu konuşturamadım
    millet muahbbetle muhabbet ediyo resmen
    acayip kıskandım valla maşşallah nazar değmesin tüyü kadar ömrü olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuşa messi dedirttik,messiye ulaşmam lazım iyi para verir adhash.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    masallah şebek nasilda tekrar ediyo hemen bizimkide konusur insallah acaip komikler ama hareketler falan otur izle bizimkide opucuk yapiyo bide askiim diyince iiim diyo ask cikmiyo bi turlu olcak olcak ins olcak kac haftanizi aldi alperen dedirtmek

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hort.. muhabbet kuşu besleyen ya da üreticisi olan var mı aramızda ? Eğer kendi aramızda biri var ise ondan almak isterim yavru bir muhabbet kuşu. Dışarılar da akvaryumcular ücret karşılığında satıyor;ama güvenemiyorum hastalık mı verir düzgün müdür bilmiyorum.

1 adet olmak üzere konuşabiliriz. Nasıl besleyebilirim,nelerine dikkat etmeliyim fikirlere de açığım. Şehirlerarası olarak yollanır mı otobüs ya da uçak ile öğrenmek isterim.
    imzasız..

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında 10 yıl+ beslemiştim.. Aileden biri gibi olmuştu ölünce bir daha almadım.

Her hayvan beslemek gibi tüyü, temizlemesi biraz zahmeti vardır. Uzun yola çok dayanıklı değiller uçak otobüs zor olur. Tatile filan giderken bırakacak akraba, arkadaş, komşu olmalı.. 4-5 gün yemini suyunu koyunca idare eder ama arada ilgilenmek iyi olur. Kışın cam kapı kapalıyken bizimki hep dışardaydı. Avize temizliği elzem olur böyle bir durumda

Yakınlarda güvenilir bir kuşçudan alabilirsin. Hastalıktan kastın insanlara geçebilecek bir hastalık mı ?
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wromm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanında 10 yıl+ beslemiştim.. Aileden biri gibi olmuştu ölünce bir daha almadım.

Her hayvan beslemek gibi tüyü, temizlemesi biraz zahmeti vardır. Uzun yola çok dayanıklı değiller uçak otobüs zor olur. Tatile filan giderken bırakacak akraba, arkadaş, komşu olmalı.. 4-5 gün yemini suyunu koyunca idare eder ama arada ilgilenmek iyi olur. Kışın cam kapı kapalıyken bizimki hep dışardaydı. Avize temizliği elzem olur böyle bir durumda

Yakınlarda güvenilir bir kuşçudan alabilirsin. Hastalıktan kastın insanlara geçebilecek bir hastalık mı ?
    Yok hastalıklı yavrulardan bahsediyorum,bir arkadaş kafesin içinde çok hareketsiz ve halsiz şekilde duruyorsa alma o yavruyu demişti.

herhalde bir köpek kadar temizliği icap etmiyordur,kuş ve minik dışkılarından bahsediyorsun değil mi ? Dışkıları asitli olduğu için koltuklara zarar verir diyorlar..

bir canlı beslemek istiyorum evde,köpek kedi bize göre değil aslında en çok köpek istiyorum;ama zor yapamayız yazık hayvana. Muhabbet kuşunu da kafese mahkum etmek gibi bir düşüncem yok,elimden geldiğince kapağını açık bırakacağım.
    imzasız..

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok hastalıklı yavrulardan bahsediyorum,bir arkadaş kafesin içinde çok hareketsiz ve halsiz şekilde duruyorsa alma o yavruyu demişti.

herhalde bir köpek kadar temizliği icap etmiyordur,kuş ve minik dışkılarından bahsediyorsun değil mi ? Dışkıları asitli olduğu için koltuklara zarar verir diyorlar..

bir canlı beslemek istiyorum evde,köpek kedi bize göre değil aslında en çok köpek istiyorum;ama zor yapamayız yazık hayvana. Muhabbet kuşunu da kafese mahkum etmek gibi bir düşüncem yok,elimden geldiğince kapağını açık bırakacağım.
    Köpek daha zahmetli tabi. Bunun tüyü dökülür kafesin içini haftada bir temizlemek gerekir birde dışkı var ama bir yere zarar vermez günlerce kalmadığı sürece Yakın zamanda Balık daha temizdir diye besledim ama zevk alamadım ben fazla. Bu daha kanlı canlı insanla iletişim olduğu için seviyorum belki de.

Mümkün olduğunca canlı ve hareketli olanları al zaten. Bende 3-4 tane olduğu için hepsinin karakteri farklı sessiz sakin duran hastalıklı diye bir şey yok. Kanatları çok düşük, aşağıya sarkık olmasın ona dikkat et.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wromm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köpek daha zahmetli tabi. Bunun tüyü dökülür kafesin içini haftada bir temizlemek gerekir birde dışkı var ama bir yere zarar vermez günlerce kalmadığı sürece Yakın zamanda Balık daha temizdir diye besledim ama zevk alamadım ben fazla. Bu daha kanlı canlı insanla iletişim olduğu için seviyorum belki de.

Mümkün olduğunca canlı ve hareketli olanları al zaten. Bende 3-4 tane olduğu için hepsinin karakteri farklı sessiz sakin duran hastalıklı diye bir şey yok. Kanatları çok düşük, aşağıya sarkık olmasın ona dikkat et.
    ahşap kafes mi alayım ? Hangi vitaminleri temin edeyim ? Belli bir internet sitesi var mı alışveriş yaptığın ?
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)