User Tag List

Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon
209 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: askerlik çürük raporu ile ilgili

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun dilekleri için çok teşekkürler şuan gata'ya sevk edildi ama bugün mesela muayene etmemişler pazartesi tekrar gel demişler ne zaman muayene olur bilinmez bir düzen olduğuna inanmıyorum sadece doktora bağlı olan bir durum isterse yaparsın istemezse yapmazsın gibi bir izlenimimi var beni bu konuda

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşimin geçirdiği bir kaza sonucunda 2 eline yüzüne çenesine platinler takıldı ve kafa tasında çatlak vardı. heyet raporunda sağ el parçalı kırık liflerinde kopma vardı hareket kaybı ise sağ el %20 vücut genelinde ise %10-12 çürük raporu verirler mi belli bir kriter var mı ?
    Kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun umarız sağlığı sıhhati yerindedir.. Bundan bir kaç ay önce arkadaşım testis kanser teşhisi konulmuştu ve çürük raporu almıştı. Doktordan almış olduğun raporlar ile birlikte eğer heyet karşısına çıkar ve durumu izah eder ise yüksek ihtimalle çürük raporu alır.. Arkadaşın da dediği gibi hasta da olsa öyle de olsa iş yaptırmak için askere alıyorlar işte. Doktorlarında insiyatifine kalıyor bu durum. Umarım raporu alır ve rahat bir yaşama devam eder..

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu çürük olayı çok göreceli bence, çok kolay çürük alanda var, acaip uğraşıpta alamayanda.

Ben askerdeyken birisi acemiliğin 3.gününde çürük alıp terhis olmuştu. Halbuki çürük almak için 5yıl uğraşmış.

Sizin operasyonu yapan doktordan alacağınız raporla bu başvuru yaparsanız, sizi askeri hastahaneye yönlendirirler büyük ihtimal.

%90 alır diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    heyet raporunda yazıyor zaten heyet raporumuzu aldık gata'ya sevk yapıldı askerlik şubesinden sadece muayene olup çıkacak sonuç kaldı

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her askerı hastane de mevzuat değpişik herhalde ben ptesı askerıye'ye başvurdum aynı gün doktor muaynesıne gırdım. salı gunu heyete cıkıp çürük aldım.
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her askerı hastane de mevzuat değpişik herhalde ben ptesı askerıye'ye başvurdum aynı gün doktor muaynesıne gırdım. salı gunu heyete cıkıp çürük aldım.
    şimdi konuştuk pazartesi çağırmışlar bilmiyorum artık mevzuat nasıl

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hastalık neydi,baya seri bi işlem olmuş da..

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi gidip askeriyeye başvurup evrakları veriyorsunuz..durumu anlatıyorsunuz sizi en yakın sağlık ocağı yada mahalle/bölgedeki sağlık kuruluşuna yönlendiriyorlar..

oraya gidip muayne oluyorsunuz ve durumu anlatıyorsunuz onlarda sizi gata ya sevk ediyorlar

gataya gidip başvuruyorsunuz..odadan odaya doktordan doktora ortalama 6 aylık bir serüven başlıyor..en sonunda büyük bir ihtimallede çürük raporunu alıyorsunuz..askerlik kısaldığından beri sağlık problemi olan herkesi almamaya başladılar..ben gitmedim mesala..
    2000 A3 8L

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ha birde bu kurul işleri çok garip..aynı anda bi kaç kişi giriyor odaya derdini dinlemeden kağıda bakıp yapmıyorsun dediler çıktım dışarı bu kadar raporlarda her şeyi doğru yazdırın biraz uğraştırırlar gel git yaptırırlar ama ilerisi için sıkıntı olmaz..eğer konuşmada / yemek yemede vs. sorun çekiyorsa kalem tutamıyorsa zaten zor bunlar büyük ihtimal kısa sürede raporu verirler..her hafta 2 gün toplanıyor kurul..
    2000 A3 8L

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben askerde iken kolunda platin olan uzun dönem bir asker vardı çürük vs gibi bir durum yoktu alamamıştı.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi gidip askeriyeye başvurup evrakları veriyorsunuz..durumu anlatıyorsunuz sizi en yakın sağlık ocağı yada mahalle/bölgedeki sağlık kuruluşuna yönlendiriyorlar..

oraya gidip muayne oluyorsunuz ve durumu anlatıyorsunuz onlarda sizi gata ya sevk ediyorlar

gataya gidip başvuruyorsunuz..odadan odaya doktordan doktora ortalama 6 aylık bir serüven başlıyor..en sonunda büyük bir ihtimallede çürük raporunu alıyorsunuz..askerlik kısaldığından beri sağlık problemi olan herkesi almamaya başladılar..ben gitmedim mesala..
    6 ay hangi durum için koşturuluyor merak ettim. Askeri hastanede doktora muayene olunuyor. Doktor çürük olduğuna karar verirse 2 3 gün içinde heyet toplanıyor, heyette onaylarsa muaf oluyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 ay hangi durum için koşturuluyor merak ettim. Askeri hastanede doktora muayene olunuyor. Doktor çürük olduğuna karar verirse 2 3 gün içinde heyet toplanıyor, heyette onaylarsa muaf oluyorsun.
    bazı bölümler de git geller oluyor ama 6 ay biraz uzun. ben işlem günü beklemesi falan filan 3 ay uğraştım.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    platin takılıysa %100 çürük verirler.
    Öncelikle geçmiş olsun , bence almazlar askere , alsalar bile hastaneye sevk olup oradan rapor alır.

bende şubat ayında aldım raporu. sol kalçamda 5 cm platin var. askerden önce günde 10 km bile yürüsem yorulmazdım askere gittim bacağım ağrımaya başladı çök kalktan. Eskişehir askeri hastanesinde doktor röntgene bakınca direk çürük dedi , 1 hafta hastanede yattım boş yere , raporu verip yolladılar , kurtuldum ama o acemilikte bacağım ağrıyor dememe ve spor istirahatim olmasına rağmen , üçkağıt yaptığımı sanıp bana eğitim ve spor yaptıran çavuşlara hakkımı helal etmiyorum. şuanda her allahın günü bacağım ağrıyor , kalıcı hasar oldu herhalde
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ha birde bu kurul işleri çok garip..aynı anda bi kaç kişi giriyor odaya derdini dinlemeden kağıda bakıp yapmıyorsun dediler çıktım dışarı bu kadar raporlarda her şeyi doğru yazdırın biraz uğraştırırlar gel git yaptırırlar ama ilerisi için sıkıntı olmaz..eğer konuşmada / yemek yemede vs. sorun çekiyorsa kalem tutamıyorsa zaten zor bunlar büyük ihtimal kısa sürede raporu verirler..her hafta 2 gün toplanıyor kurul..
    Bende aldığımda aynısını yaşadım. sabah 10.30 da topladılar bizi bir odanın önüne , adı okunan içeri girdi , yaklaşık 40-50 kişi rapor aldık. evladım askerlik yapmayan elverişli değilsin dedi babacan bir komutan dosyayı verdi elimize.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

driftboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde kronik ülser olan benden daha sağlam olan arkadaşıma çürük vermişler değişiyo galiba
    ülserden harbiden çürük veriyolar mı ? bende kronik ülser gastrit var. Aşırı şiddetli bide ?
    Marblex Mining & Marble

Harput Yapı İnsaat

Alıntı CasabLanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın önüyle arkası arasında 3 yaş fark var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ülserden harbiden çürük veriyolar mı ? bende kronik ülser gastrit var. Aşırı şiddetli bide ?
    endoskopi yaparlar çıkarsa muaf alabilirsin

driftboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    endoskopi yaparlar çıkarsa muaf alabilirsin

uhh ben çürüğüm ozaman yaptırdık çünkü
    Marblex Mining & Marble

Harput Yapı İnsaat

Alıntı CasabLanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın önüyle arkası arasında 3 yaş fark var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işte bazı hastalıklarda yada sorunlarda eğer inandırıcı bulmazlarsa sallıyolarlar bugün git yarın gel diye..ben işitme testleri için giricektim uzun sürdü o yüzden git gel yaptırdılar..

güreşci bir kardeşimide almadılar ama hangi sorundan onu bilmiyorum çocuk baya iri kıyımdı
    2000 A3 8L

srkn.ylc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşinize çok geçmiş olsun.
    Benim bi arkadaşım 90-100 kg arasında futbol oynarken bacağı kırıldı ve platin takmışlardı bacağında platin olduğundan çürük raporu verdiler.
    Sana dar gelmiyecek makberi kimler kazsın?
    'Gömelim gel seni tarihe' desem, sığmazsın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler