User Tag List

Sayfa 7/11 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
209 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: askerlik çürük raporu ile ilgili

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kol çıkması ve geçmişte yaşanan kalp rahatsızlığı çürük vermeye sebep oluyor mu?

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kol çıkması ve geçmişte yaşanan kalp rahatsızlığı çürük vermeye sebep oluyor mu?
    Olmaz sanmıyorum spordan muaf olursun en fazla
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

braga26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanmıyorum ancak süresiz spor istirahati almanız iyi olur.Bol bol dua edersiniz

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski bi revirci olarak tavsiyem; muayenede neyiniz var neyiniz yok söyleyin, ayrıntılı tetkik istiyorlarsa hepsini yaptırın. Askere gittikten sonra ''Vay benim şu sıkıntım vardı, sivilde üstelemiyordum ama burada nüksetti'' falan dinlemiyorlar. Çünkü oraya gittikten sonra numara yapanla gerçekten rahatsız olanı ayırmak bir hayli zor oluyor doktorlar için. Gitmeden evvel belgelemek en iyisi. Aksi takdirde işin aslı ortaya çıkana dek eziyet çekersiniz boş yere.

tremx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi daha kolay olduğunu söylediler, devlet hastaneleri pek kurcalamıyormuş.benden sağlam bir tanıdığım aldı 1 ay önce.
    K 1989 BB - TYPER / K 1997 BM - S2K / K 1595 BM - ML350

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilaç kullanıyor musun ? yani sürekkli veya uzun süre kulllanman gerekecek ise ilaç kullanımı askerde sıkıntı olabilceği için doktorlar verebiliyor.
    crohn'um kronik olduğu için muaf veriliyor mesela.
    MS hastası olup sureklı gunluk olarak ılac kullanmak gerekıyosa aksatmadan ve belırlı surelerde ataklar gecırme durumu da varsa?

Dedıgınız gunluk ılac kullanmaktan kasıt boyle bırsey mı?
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

kimbubye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kalp rahatsızlığının detayını inceleyin derim. Yanlış hatırlamıyorsam askeriye için sağlık dokümanı vardı. Bir zamanlar bende bakmıştım ne tarz sıkıntıda nasıl sonuç geliyor diye. Araştırmanızı öneririm.

Kol çıkmasına ise hayır diye cevap verebilirim. Benim de omuzdan kol çıkma problemim çok var. Abik gubik bi ton tetkike sokarlar sizi, ki bunların en belalısı artrografi denilen eklem arasına 'HAYVANİ' bir iğne ile ilaç zerk edilmesi ile çekilen MR diyebilirim.

Askeri hastanedeki doktor onu isterse hemen uzaklaşın.

Benim gibi boşa acı ve ağrı çekip, sadece spor yapamaz ve komando olamaz belgesi alırsınız.
    '89 Audi 100 2.0 Turbo Diesel

CRX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rahatsızlığın detayı önemlidir tabi ama kuzenim çocukken yaşadığı kalp rahatsızlığı sebebi ile çürük raporu almıştı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gimifayf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MS hastası olup sureklı gunluk olarak ılac kullanmak gerekıyosa aksatmadan ve belırlı surelerde ataklar gecırme durumu da varsa?

Dedıgınız gunluk ılac kullanmaktan kasıt boyle bırsey mı?
    evet bu şekilde sürekli ilaç kullanıcak kadar ciddi bir rahatsızlığınız varsa büyük ihtimal muaf oluyorsunuz.
    araştırdığım kadarıyla ms hastaları genelde muaf olmuşlar...

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 defa pnömotorax (akciğer sönmesi) çürüğe neden olur mu acaba ya ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu iş birazda doktora bağlı heralde..Belimde 26 tane implant, bacağımda bi platin, akciğer sönmesi, kürek, köprücük kemiği kırıktan yanlış kaynamasına rağmen rağmen baya uğraştırdılar
    Umut Kukul - F30 320iED

okanackgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sol kulağım da işitme kaybı var hiç duymuyor aynı zamanda düz taban var ve 2 defa pnömotorax(akciğer sönmesi) oldu açık amelıyat oldum muaf almaya sebep olur mu ?

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle artık askeri hastaneler kalmadı ***** sebepten dolayı.. artık devlet hastanesine yolluyoruz askerlerimizi,orada da herkes çürük peşinde olduğu için bakmıyorlar direk yolluyorlar. Ne kadar raporunuz varsa gidin şansınızı deneyin. Göründüğünüz doktor eğer inanırsa heyete çıkarsınız oradan da yırtarsınız
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı okanackgz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sol kulağım da işitme kaybı var hiç duymuyor aynı zamanda düz taban var ve 2 defa pnömotorax(akciğer sönmesi) oldu açık amelıyat oldum muaf almaya sebep olur mu ?
    duz taban için eğitim muafiyeti veriyorlar ama işitme kaybı ve görme kaybı için sanırım direk askerlikten muaf veriyorlardı akciger sonmesinin bir riski varsa zaten hiç uğraştırmazlar risk almak istemiyorlar, arkadaşıma gözleri çok bozuk diye muafiyet vermişlerdi ama ozaman devlet hastanesi bakmıyordu çocuk git gel git gel keşke askere gitsem de kurtulsam şunlardan diyordu

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tremx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi daha kolay olduğunu söylediler, devlet hastaneleri pek kurcalamıyormuş.benden sağlam bir tanıdığım aldı 1 ay önce.
    Yok yaw iplemiyorlar bile gidersin sikinti olmaz diyo hemen

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı okanackgz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşitme kaybı direk Askerliğe Elverişsizdir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski bi revirci olarak tavsiyem; muayenede neyiniz var neyiniz yok söyleyin, ayrıntılı tetkik istiyorlarsa hepsini yaptırın. Askere gittikten sonra ''Vay benim şu sıkıntım vardı, sivilde üstelemiyordum ama burada nüksetti'' falan dinlemiyorlar. Çünkü oraya gittikten sonra numara yapanla gerçekten rahatsız olanı ayırmak bir hayli zor oluyor doktorlar için. Gitmeden evvel belgelemek en iyisi. Aksi takdirde işin aslı ortaya çıkana dek eziyet çekersiniz boş yere.
    Simdi ben heyete girdim bana elverisli raporu verirlerse o yinede dursun abi

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende buradaki tecrübeli abilerime danışayım, yaş 21, 2 yıllık myoyu bitiremedik, 4. yılımız bu sene, iş güç bakıyoruz askerlik problem oluyor, kiloluda bir arkadaşım, bu yüzden çürük almak istiyorum, askere gitmek istemiyorum, boy 1.68, kilo 115, okuldan ötürü 2019 1 ocağa kadar tecilliyim ama şuanda kilo verme işiyle uğraşıyorum zaten, kilo vermeden tecili bozdurup çürük alayım diyorum, sizce bu boy bu kiloyla ilk seferde çürük alma ihtimalim nedir, bildiğin *** göbekli, hafiften kelleşmiş bir arkadaşım. Mevzuata göre 1.68 boyla sınır 95 kilo, 20 kilo fazlam var, bu kiloyla erteleme almadan direk çürük alabilirmiyim acaba, eğer erteleme alırsam okula yine devam edecem.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende buradaki tecrübeli abilerime danışayım, yaş 21, 2 yıllık myoyu bitiremedik, 4. yılımız bu sene, iş güç bakıyoruz askerlik problem oluyor, kiloluda bir arkadaşım, bu yüzden çürük almak istiyorum, askere gitmek istemiyorum, boy 1.68, kilo 115, okuldan ötürü 2019 1 ocağa kadar tecilliyim ama şuanda kilo verme işiyle uğraşıyorum zaten, kilo vermeden tecili bozdurup çürük alayım diyorum, sizce bu boy bu kiloyla ilk seferde çürük alma ihtimalim nedir, bildiğin *** göbekli, hafiften kelleşmiş bir arkadaşım. Mevzuata göre 1.68 boyla sınır 95 kilo, 20 kilo fazlam var, bu kiloyla erteleme almadan direk çürük alabilirmiyim acaba, eğer erteleme alırsam okula yine devam edecem.
    Aynı senin boy ve kilonda bir arkadaşıma çürük verdiler 2-3 ay önce
    06 SS 0006

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler