User Tag List

Sayfa 8/11 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
209 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: askerlik çürük raporu ile ilgili

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CelalMrz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı senin boy ve kilonda bir arkadaşıma çürük verdiler 2-3 ay önce
    Direk mi aldı yoksa erteleme alıp 2. muayenede mi çürük aldı?
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direk mi aldı yoksa erteleme alıp 2. muayenede mi çürük aldı?
    Valla hiç bilmiyorum da gündüz öğrenip mesaj atıyım sana
    06 SS 0006

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CelalMrz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hiç bilmiyorum da gündüz öğrenip mesaj atıyım sana
    Çok makbule geçer kardeşim, cevabını bekliyorum.
    1994 Opel Astra F GSi

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne gerek var ekim gibi bedelliyi cıkaracaklar yaş sınırıda 21 istihbarat sağlam at fav a bekle

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende buradaki tecrübeli abilerime danışayım, yaş 21, 2 yıllık myoyu bitiremedik, 4. yılımız bu sene, iş güç bakıyoruz askerlik problem oluyor, kiloluda bir arkadaşım, bu yüzden çürük almak istiyorum, askere gitmek istemiyorum, boy 1.68, kilo 115, okuldan ötürü 2019 1 ocağa kadar tecilliyim ama şuanda kilo verme işiyle uğraşıyorum zaten, kilo vermeden tecili bozdurup çürük alayım diyorum, sizce bu boy bu kiloyla ilk seferde çürük alma ihtimalim nedir, bildiğin *** göbekli, hafiften kelleşmiş bir arkadaşım. Mevzuata göre 1.68 boyla sınır 95 kilo, 20 kilo fazlam var, bu kiloyla erteleme almadan direk çürük alabilirmiyim acaba, eğer erteleme alırsam okula yine devam edecem.
    2012 de 1.73 boy 120 kilo ile çürük aldım sen rahat rahat alırsın. Ama söyleyim şimdiki aklım olsa kılo verir giderdim
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne gerek var ekim gibi bedelliyi cıkaracaklar yaş sınırıda 21 istihbarat sağlam at fav a bekle
    Bedelli yapabilmek için, önce iş bulmam lazım.

Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 de 1.73 boy 120 kilo ile çürük aldım sen rahat rahat alırsın. Ama söyleyim şimdiki aklım olsa kılo verir giderdim
    İlk seferde mi aldınız abi, valla askerliğin pek gidilecek bir yanı kalmadı, geçen sene o masum erlerin kafa kesilme olayları, köprüden atma vs b*ktan püsürük olaylar yüzünden askerlikten soğudum, her iş başvurusunda ayağıma takılmasından sıkıldım, o yüzden kurtulmak istiyorum, keşke babamın amcamın yaptığı zamanlardaki gibi, doğuda kırsalda gezip vatan koruması yapsak, ozaman kilo verir giderim vatan savunması için ama, vatan savunması mı kaldı Allah aşkına, vatan toprakları her ne kadar bütün olsada, adamlar başka yerden fethediyor de neyse bu konu çok uzun.
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bedelli yapabilmek için, önce iş bulmam lazım.

İlk seferde mi aldınız abi, valla askerliğin pek gidilecek bir yanı kalmadı, geçen sene o masum erlerin kafa kesilme olayları, köprüden atma vs b*ktan püsürük olaylar yüzünden askerlikten soğudum, her iş başvurusunda ayağıma takılmasından sıkıldım, o yüzden kurtulmak istiyorum, keşke babamın amcamın yaptığı zamanlardaki gibi, doğuda kırsalda gezip vatan koruması yapsak, ozaman kilo verir giderim vatan savunması için ama, vatan savunması mı kaldı Allah aşkına, vatan toprakları her ne kadar bütün olsada, adamlar başka yerden fethediyor de neyse bu konu çok uzun.
    O konulardan demedim. Zaten hemfikiriz o konularda. Ama arkadaş ortamında milletin anılarını dinlerken koyuyor. Birde hala askere gitmeyene kız vermeyiz olayı var. benım başıma gelmedı ama kuzenımde çürük aldı benımle beraber. 4 yıllık sevgılısını ailesi vermedi askere gitmedi diye. kaçırmak istedi kız kaçmadı çocuk şuan hala bunalımda.

Valla ben pazartesi askeriye'ye başvurdum, tecil bozdurdum. Salı günü heyet toplantısı varmış. çürük verip yolladılar Önce sağlık ocağına yolluyorlar kılo,boy ölçüyorlar,sonra askeri hastaneye gönderiyorlar. ben bunları yaptırdıgımda 25 tı yaşım doktor da iyi birisiydi. Bu yaşa kadar gitmediysen bu yaştan sonra napıcaksın gidipte dedi. orda'da boyumu kılomu ölçtüler. yarın heyet toplanıcak orda karar verilecek dediler. Ama kendı aralarında konusuyorlardı buna çürük verdik diye. ertesi gün gittim 3 saat sıra bekledım yüzüme bişeyler okudular 2 baş parmağımın izini aldılar, bi kağıt verdiler. hadi git bunu askeri şubeye ver, elverişsiz kağıdını al dediler. Tek sivil bendim. 12 günlük askerden,9 aylık askere kadar bir sürü obezdik Benden zayıfta vardı,şişmanda hepimize çürük verdiler.

cosekar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende buradaki tecrübeli abilerime danışayım, yaş 21, 2 yıllık myoyu bitiremedik, 4. yılımız bu sene, iş güç bakıyoruz askerlik problem oluyor, kiloluda bir arkadaşım, bu yüzden çürük almak istiyorum, askere gitmek istemiyorum, boy 1.68, kilo 115, okuldan ötürü 2019 1 ocağa kadar tecilliyim ama şuanda kilo verme işiyle uğraşıyorum zaten, kilo vermeden tecili bozdurup çürük alayım diyorum, sizce bu boy bu kiloyla ilk seferde çürük alma ihtimalim nedir, bildiğin *** göbekli, hafiften kelleşmiş bir arkadaşım. Mevzuata göre 1.68 boyla sınır 95 kilo, 20 kilo fazlam var, bu kiloyla erteleme almadan direk çürük alabilirmiyim acaba, eğer erteleme alırsam okula yine devam edecem.
    Ben 6 sene önce çürük raporu aldım, boyum 1.78 di, 1.76 ölçtüler, kilom 118 di, askerlik şubesine gidene kadar 2 tane 1.5 lt lik su içtim, 121 ölçtüler, direk tek seferde raporu aldım.
    Coskun ARIKAN

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlamayın da kilo için tek seferde nasıl elverişsiz raporu veriyorlar yahu böyle bi mantık olabilir mi ?
    Adam 2-3 ay sonra zayıflayabilir tığ gibi olabilir
    Ben kronik hastayım düzelmem tıbben imkansız 2 senede alabildim

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın da kilo için tek seferde nasıl elverişsiz raporu veriyorlar yahu böyle bi mantık olabilir mi ?
    Obezitede bi hastalıktır. 19 yasımdan beri her türlü tedaviyi rejimi gördüm, spora gittim kilo verdim. Ama. Her seferinde verdiğimden fazla aldım.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kilo sadece kilo değil çünkü belli bir seviyede.

Metabolik Sendrom Nedir? | Metabolik Sendrom Derneği

Artan kilonun uzun dönem etkileri artan kan basıncı, bozulmuş kan yağları profili, bozulmuş insülin cevabı. Bunların sonucunda tansiyon, hiperlipidemi, tip 2 diyabet. Daha ne olmalı elverişsiz olması için burada kastedilen biraz kilolu olma durumu değil.

Bu kişilerin mide cerrahisi sonrası daha tamamen düzelme oranı oldukça düşük. Yani ciddi rahatsızlık aslında.

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende merak ettiğim birşey sorayım şimde diyelimki bedelli çıktı ve okuldan dolayı askerlik tecilli tecilli olan kişilerde bedelliden yararlanabiliyor mu ?

Bu adara @300E boy kilomuz eşit eğer çürük verirlerse haber ver benimde 31/12/2017'de tecilim bitiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O konulardan demedim. Zaten hemfikiriz o konularda. Ama arkadaş ortamında milletin anılarını dinlerken koyuyor. Birde hala askere gitmeyene kız vermeyiz olayı var. benım başıma gelmedı ama kuzenımde çürük aldı benımle beraber. 4 yıllık sevgılısını ailesi vermedi askere gitmedi diye. kaçırmak istedi kız kaçmadı çocuk şuan hala bunalımda.

Valla ben pazartesi askeriye'ye başvurdum, tecil bozdurdum. Salı günü heyet toplantısı varmış. çürük verip yolladılar Önce sağlık ocağına yolluyorlar kılo,boy ölçüyorlar,sonra askeri hastaneye gönderiyorlar. ben bunları yaptırdıgımda 25 tı yaşım doktor da iyi birisiydi. Bu yaşa kadar gitmediysen bu yaştan sonra napıcaksın gidipte dedi. orda'da boyumu kılomu ölçtüler. yarın heyet toplanıcak orda karar verilecek dediler. Ama kendı aralarında konusuyorlardı buna çürük verdik diye. ertesi gün gittim 3 saat sıra bekledım yüzüme bişeyler okudular 2 baş parmağımın izini aldılar, bi kağıt verdiler. hadi git bunu askeri şubeye ver, elverişsiz kağıdını al dediler. Tek sivil bendim. 12 günlük askerden,9 aylık askere kadar bir sürü obezdik Benden zayıfta vardı,şişmanda hepimize çürük verdiler.
    Askerlikle övünen tek millet biziz sanırım.
    daha bi tane askerlik anısı anlatanın : suratıma karşı anama, bacıma, soyuma sopuma adam emmeli gömmeli girdi de götüm yemediği için sesimi çıkartamadım.. dediğini duymadım. sorsan herkes ya ülkeyi kurtarmış, ya da alkol esrar partileri düzenlemiş garajlarda vs.

jr1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende merak ettiğim birşey sorayım şimde diyelimki bedelli çıktı ve okuldan dolayı askerlik tecilli tecilli olan kişilerde bedelliden yararlanabiliyor mu ?

Bu adara @300E boy kilomuz eşit eğer çürük verirlerse haber ver benimde 31/12/2017'de tecilim bitiyor
    Evet yararlaniyor. Kuzenim en son cikan bedelliden yararlanmisti okulu devam ederken.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    troll değil dimi bu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorum yapan herkese teşekkür ederim, haftaya askerlik şubesi yolu gözüktü bize. @tuner faruk gelişmelerden sonra haber veririm.
    1994 Opel Astra F GSi

arsenikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Niye çürük veriyolar kilolulara onlarıda alsınlar gıcıklığına alsınlar
    Bunlara çikolata istediğinde fare zehri vermeyen bakkalın amk.....

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diğer konuda vatanım için asarım keserim havasında olanların burda gelip nasıl çürük alırım diye sorması da ayrı bi komedi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler