User Tag List

Sayfa 9/11 İlkİlk ... 7891011 SonSon
209 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: askerlik çürük raporu ile ilgili

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günümüzde artık askerliğin vatan sevgisiyle alakası olmadığını çoğu kişi biliyordur galiba. Kısa - uzun dönem farketmesizin giden adam askerliğe , devlete söverek geliyor zaten. Duyar kasmanın çokta mantığı yok askerlik askerlik diye
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

cosekar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın da kilo için tek seferde nasıl elverişsiz raporu veriyorlar yahu böyle bi mantık olabilir mi ?
    Adam 2-3 ay sonra zayıflayabilir tığ gibi olabilir
    Ben kronik hastayım düzelmem tıbben imkansız 2 senede alabildim
    Dediğim gibi benim dönemimde boy ile kilo arasındaki fark 30 ile 40 arasında olursa 1 sene sonra tekrar çağırıyorlardı (örnek; boyy 1.60 kilo 90 ile 100 arası)

Ama 40 üzeri olursa, ki benim 1.76 boy 121 kilo idi, direk raporu verdiler.
    Coskun ARIKAN

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Obezitede bi hastalıktır. 19 yasımdan beri her türlü tedaviyi rejimi gördüm, spora gittim kilo verdim. Ama. Her seferinde verdiğimden fazla aldım.
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kilo sadece kilo değil çünkü belli bir seviyede.

Metabolik Sendrom Nedir? | Metabolik Sendrom Derneği

Artan kilonun uzun dönem etkileri artan kan basıncı, bozulmuş kan yağları profili, bozulmuş insülin cevabı. Bunların sonucunda tansiyon, hiperlipidemi, tip 2 diyabet. Daha ne olmalı elverişsiz olması için burada kastedilen biraz kilolu olma durumu değil.

Bu kişilerin mide cerrahisi sonrası daha tamamen düzelme oranı oldukça düşük. Yani ciddi rahatsızlık aslında.
    Pardon da kim dedi size kilolu olanları askere alsınlar diye e tabikide alınmayacak
    Ama dikkatli okumuyorsunuz tek seferde ömür boyu askerlikten men edilirmi demişim
    1 yıl tecil verirsin diyet verirsin olmaz 1 yıl daha verirsin olmaz belki 1 yıl daha verirsin tecil oda olmazda tamam sen muafsın dersin olur biter
    Kilo almak zor değil bu 1 kere de muaf etme suistimale çok açık kilo almak birçok kişi için zor değil hatta çok kolay kasıtlı alırsın kiloyu alırsın raporu 3-5 ay sonra verirsin kiloyu bitti...
    Hasta insan zaten gerçekten veremez obez olmasının başka nedenleri vardır vb..
    Haklıyı haksızı burda ayırt edin
    Bakın dikkatli okuyun yineliyorum 1 kerede rapor verilmesi resmen saçmalık..

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben çok kişi gördüm askere gitmemek icin kilo alıp daha sonra gezi eylemlerinde Ulkeyı kurtarmaya Çalışan sonrada Ulkeden Kaçıp Usa ya yerleşen

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pardon da kim dedi size kilolu olanları askere alsınlar diye e tabikide alınmayacak
    Ama dikkatli okumuyorsunuz tek seferde ömür boyu askerlikten men edilirmi demişim
    1 yıl tecil verirsin diyet verirsin olmaz 1 yıl daha verirsin olmaz belki 1 yıl daha verirsin tecil oda olmazda tamam sen muafsın dersin olur biter
    Kilo almak zor değil bu 1 kere de muaf etme suistimale çok açık kilo almak birçok kişi için zor değil hatta çok kolay kasıtlı alırsın kiloyu alırsın raporu 3-5 ay sonra verirsin kiloyu bitti...
    Hasta insan zaten gerçekten veremez obez olmasının başka nedenleri vardır vb..
    Haklıyı haksızı burda ayırt edin
    Bakın dikkatli okuyun yineliyorum 1 kerede rapor verilmesi resmen saçmalık..
    Ona katılıyorum. Bunun sebebi de askeri hastanelerin kaldırılması. Yani amiyane tabirle sivil hastaneler çok da zor olmayan şekilde çürük raporu verebiliyor askeri hastanelerde bi prosedür ve mevzuatı vardı. Artık pek yok gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben çok kişi gördüm askere gitmemek icin kilo alıp daha sonra gezi eylemlerinde Ulkeyı kurtarmaya Çalışan sonrada Ulkeden Kaçıp Usa ya yerleşen
    Ben de çok kişi gördüm sırf askere giderek ülkesini vatanını kurtardığını düşünüp, gazilerden daha fazla kasılan

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rodya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de çok kişi gördüm sırf askere giderek ülkesini vatanını kurtardığını düşünüp, gazilerden daha fazla kasılan
    siz gittiniz mi askere ?

Batuhan Gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burası karışır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siz gittiniz mi askere ?
    Ben gezi eylemlerinde ülkeyi kurtarmaya çalışanlardanım.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    180 boy varsa 80-3+41 ve ustuyse tek seferde elverissiz verirler...77+41=115 ve ustu ise direk alir

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçiniz bu mavraları. Kısa dönem askerliğimin uzunca bir dönemini revirci olarak yaptım. Nice erlerin 2-3 günlük rapor için her türlü dansözlüğü yaptığına bizzat tanık oldum. Bir etek giymedikleri kaldı. Komutanlar da durumun farkındaydı. 3 maymunu oynuyorduk hep beraber.

O yüzden siz siz olun; insanların vatanseverliğini askere gidip gitmemekle sınamayın. O yurtdışına yerleşen adamın vatana çok daha faydası dokunur belki, hiç belli olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oglumun gitmemesi icin elimden geleni yapicam ALLAH biliyo

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    askerligin bati da hicbir anlami yokki, doguyu gormedim o yuzden birsey diyemiyorum, benim oglum orda komutana cay getirsin gotursun yerleri paspaslasin cimleri bicsin ne bileyim agaclari boyasin diye mi gidecek, anlassinlar bir firmayla temizlik calisanlari gelsin gitsin ne olacak bir erin masrafi daha fazladir belkide..
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim sag gozumde tembellik var %80 gorme kaybim var, sol gozumle goruyorum sayilir. Soldada 0,75 gibi bozukluk var. Sag elimi kullaniyorum ne olur durum 30 kasim tecil bitiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Curuk alirsin

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 defa pnömotoraks (akciğer sönmesi) geçirdim aynı taraftan. İlkinde dren, ikincisinde kapalı ameliyat, 3.sünde yapıştırma ve dren, 4.sünde dren 5.sinde ise tekrar yapıştırma ve dren tedavisi gördüm bunlar 1 sene aralıkla oldu. Şuan 2 sene olucak bi sorun yok ama batma ve ağrı oluyor akciğerde. Bana çürük verirler mi acaba? (şu entry i yazarken bile hafiften ağrı oluyo )

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Equinox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim sag gozumde tembellik var %80 gorme kaybim var, sol gozumle goruyorum sayilir. Soldada 0,75 gibi bozukluk var. Sag elimi kullaniyorum ne olur durum 30 kasim tecil bitiyor.

aynı durumda arkadaşıma muafiyet verdiler kaybın çok fazla gitmek için uğraşsan bile sanmıyorum alıcaklarını

Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 defa pnömotoraks (akciğer sönmesi) geçirdim aynı taraftan. İlkinde dren, ikincisinde kapalı ameliyat, 3.sünde yapıştırma ve dren, 4.sünde dren 5.sinde ise tekrar yapıştırma ve dren tedavisi gördüm bunlar 1 sene aralıkla oldu. Şuan 2 sene olucak bi sorun yok ama batma ve ağrı oluyor akciğerde. Bana çürük verirler mi acaba? (şu entry i yazarken bile hafiften ağrı oluyo )
    seni almaları mucize olur riskin çok fazla artık doktorlar böyle duruma risk alıp askere elverişlidir dediğine şahit olmadım

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöyle bi okudumda paşapaşa gidip gelecem gibi görünüyor.. Yakın yerler cıkarsa gelirim yanınıza a dostlarrr @Equinox tayın izmire cıktı askerlik yok hayat sana güzel beni kordana götürrrrr...
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı durumda arkadaşıma muafiyet verdiler kaybın çok fazla gitmek için uğraşsan bile sanmıyorum alıcaklarını

seni almaları mucize olur riskin çok fazla artık doktorlar böyle duruma risk alıp askere elverişlidir dediğine şahit olmadım
    Nöbet tutamam üşütmemem lazım, spor yapamam kendimi kasmamam lazım yaptıracakları bişeyde yok geri hixmette spprsuz nöbetsiz askerlik yaptıırrlarmı acaba?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler