User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kentsel Dönüşüm Yapan İnşaatçılara İş Fırsatı!

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    firmanız yanlış.. bu kadar küçülme normal zaten değil.. ben ıraq da inşaat işi yapıyorum az çok anlıyorum.. seni doğru birine bilgi alman amaçlı yönlendirebilirim. kendisi yapmasa bile sana en doğru bilgiyi verebilcek bir mimardır. aynı zaman da kendisini de inşaat yapıyor bagdat caddesinde.
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

tricky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yetkili kişinin iletişim bilgilerini verebilirsen görüşüp gerekli fizibiliteyi yaptırabilirim. Verilen m2 çok az. Sizin zor durumda olduğunuzu bilerek faydalanmak istemişler bir nevi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hic bi zaman bazi durumlar disinda m2 ni alamqzsin zaten ki herkes cebini dusunur malesef durum bu ama gidipte yari yariya duseni bu zamana kadar gormedim.130 un 100 e dustuguny gordum yada 90 in 70 e falan.cepten bi miktar para verilip ayni m2ye sahip olabilirsin

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her şey arsaya bağlı bana arsa m2sini emsal oranını ve kaç adet kaçm2lik daire olduğunu söyleyin size dairenizin olabileceği m2yi aşağı yukarı söylerim. Bazen öyle durumlar oluyor ki, Caddebostan'da bir arsa geldi arsa sahiplerinin mevcut binası arsaya göre çok küçük, yeni yapılan binada herkese 2 daire kaldı.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence firmayı değiştirin 120 m2 yaşanyan biri 60 m2 alışamaz
    Elbette yasayamaz 3 cocuklu bir aileyi düşünürsek oldukca zorlanacak bir cok ev sahibi. Esyanın yarısı bile sıgmaz.

Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    firmanız yanlış.. bu kadar küçülme normal zaten değil.. ben ıraq da inşaat işi yapıyorum az çok anlıyorum.. seni doğru birine bilgi alman amaçlı yönlendirebilirim. kendisi yapmasa bile sana en doğru bilgiyi verebilcek bir mimardır. aynı zaman da kendisini de inşaat yapıyor bagdat caddesinde.
    Abi verdiğin bilgiler için cok tesekkür ederim. Fikirlerini ve yönlendirmeni ileteceğim.

Alıntı tricky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yetkili kişinin iletişim bilgilerini verebilirsen görüşüp gerekli fizibiliteyi yaptırabilirim. Verilen m2 çok az. Sizin zor durumda olduğunuzu bilerek faydalanmak istemişler bir nevi.
    Eve gittiğim zaman gerekli iletişim bilgilerini paylaşacagım.

Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hic bi zaman bazi durumlar disinda m2 ni alamqzsin zaten ki herkes cebini dusunur malesef durum bu ama gidipte yari yariya duseni bu zamana kadar gormedim.130 un 100 e dustuguny gordum yada 90 in 70 e falan.cepten bi miktar para verilip ayni m2ye sahip olabilirsin
    Elbette aynı m2 de istemiyoruz. Mimarda yapılan işe karsılık para kazanacağından dolayı m2 küçültüp kendine yer cıkartacaktır. Ama bu yarı yarıya olmaz. 80-90m2 ye kimse sesini cıkartmaz.

Alıntı mimarsertac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her şey arsaya bağlı bana arsa m2sini emsal oranını ve kaç adet kaçm2lik daire olduğunu söyleyin size dairenizin olabileceği m2yi aşağı yukarı söylerim. Bazen öyle durumlar oluyor ki, Caddebostan'da bir arsa geldi arsa sahiplerinin mevcut binası arsaya göre çok küçük, yeni yapılan binada herkese 2 daire kaldı.
    Aynen o durumu da biliyorum. Site cok sıkısık bir yapıya sahip olsa anlarım yer yoklugundan böyle birsey yapıılıyor diye ama öyle de değil. Tüm daire m2 lerini ve arsa çapını bilmiyorum. Ama yönetimden kolaylıkla öğrenilir diye düşünüyorum. Hatalı bilgi vereceklerini sanmıyorum.

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefon numarası da ben alabilirmiyim acaba, bende mütaitim. Değerlendirmek isterim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arsanin durumunu belediyeye sormadan muteahhit teklif vermez, en onemli sey yapilabilecek insaat alani.

O teklif ona gore gelmistir zaten. Cok fazla bisey beklemeyin farkli tekliflerden hayal kirilligi yasamayin sonra.

İnsaat maliyetleri 3 assagi 5 yukari belli. Ev fiyatlari belli o muhitte, alacaginiz ev ilk teklifte 60 ise 65 olur ama 90 olmaz, 2x2=4.

rahmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım kentsel dönüşüm,inşaat ve danışmanlık hizmeti veriyor yerleri bağdat caddesinde telefonunu pm atıyorum.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    küçülme normal binanın bulunduğu taks ve kaks ölçüleri ile ilgili.. yeni imar yönetmeliklerinde bir sürü zorunlu şeyler var ve eski tip binalarda bunları çoğu yok.. bunlar eski bina yıkılıp yeni bina projesi çizildiğinde mecburi olarak eklendiğinde evlerin boyutlarından ister istemez feragat ediceksiniz.. sadece imar yönetmeliğide değil bağlı bulunan belediyeninde belli yönetmeliği zorunlu kıldığı şeyler vardır bunada uymak zorunlu..

en basitinden arkadaşımın beşiktaşda bulunan apartmanın geri dönüşüm projesi içince yıkıp yenisini yapıcaklar şu anki binada asansör falan yok 30 yıllık bina yeni binada mecburi imar yönetmeliği gereği asansör olması lazım asansör boşluğu zaten projeye eklendimi arkadaşın 120m2 evi 70-80m2 civarına düşüyor.. projeyi çünkü bizede getirdi yapıcak bir şey yok bunlar zorunlu dedik.. belli bir bloğun üstünde 30 du sanırım kapıcı dairesi zorunlu misal..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhabalar,
    ben de şöyle cevaplayayım, öncelikle kimse gelip sizin evinizi 3 ay sonra yıkamaz, çürük raporu alan binlerce bina yıllardır durmaktadır, henuz gelip zorla yıkılan bir örnekle karşılaşmadım,
    eğer kentsel dönüşümden yararlanmak istiyorsanız, devletin size bir takım yardımları oluyor, daire başına 100.000 tl lik 2 yıl ödemesiz sonrasında faizsiz ve uzun vadelerle ödeme imkanınız olan kredi alma durumunuz var.
    ayrıca inşaat süresi boyunca kira bedelleri devlet tarafından hibe şeklinde ödeniyor,
    yukarıda arkadaşların da belirttiği gibi inşaat alanları yeni kanunlarla ve projelerle olması gereken noktalara çekildiği için sahip olduğunuz dairelerin aynı sayıda tekrar yapılması istendiğinde,
    m2 lerinde azalmalar gerçekleşebiliyor. fakat bu deprem yönetmeliklerine uygun daire sahibi olduğunuz için genelde sizin için ekonomik anlamda getirisi olan bir iş oluyor.
    sizin şöyle bir avantajınız olabilir, site şeklindeki yapılar kentsel dönüşümden faydalanırken, sahip oldukları yeşil alanlarda istenirse ve izin alınabilirse 1 veya 2 blok daha yapılabiliyor,
    bu da size extradan daire veya maliyetlerde azalmalar olarak yansıyor.
    doğru araştırılması ve doğru kişilerle çözülmesi gereken bir iş, bol bol araştırın, teklifler alın sonra karar verin,
    elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım, sorularınız olursa daha da yardımcı olmaya çalışırım.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ek olarak devlet kira yardımıda yapıyor ayda 680tl alıyorum ben

projelerinizde mutahite ne kalıyor tam olarak onuda oğrenmek lazım genelde bu tarz yerlerde yoneticiler ceblerini doldırmak için binbirturlu yol izliyorlar o yüzden dikkatli olun kesinlikle m2 nizi tam oğrenip farklı yerlerden proje ve teklif isteyin

benimde birkaç çalıştığım kişi var ama şuan orayla ilgilenemeyecek kadar yoğunlar genede bir sorucam

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    küçülme normal binanın bulunduğu taks ve kaks ölçüleri ile ilgili.. yeni imar yönetmeliklerinde bir sürü zorunlu şeyler var ve eski tip binalarda bunları çoğu yok.. bunlar eski bina yıkılıp yeni bina projesi çizildiğinde mecburi olarak eklendiğinde evlerin boyutlarından ister istemez feragat ediceksiniz.. sadece imar yönetmeliğide değil bağlı bulunan belediyeninde belli yönetmeliği zorunlu kıldığı şeyler vardır bunada uymak zorunlu..

en basitinden arkadaşımın beşiktaşda bulunan apartmanın geri dönüşüm projesi içince yıkıp yenisini yapıcaklar şu anki binada asansör falan yok 30 yıllık bina yeni binada mecburi imar yönetmeliği gereği asansör olması lazım asansör boşluğu zaten projeye eklendimi arkadaşın 120m2 evi 70-80m2 civarına düşüyor.. projeyi çünkü bizede getirdi yapıcak bir şey yok bunlar zorunlu dedik.. belli bir bloğun üstünde 30 du sanırım kapıcı dairesi zorunlu misal..
    Bazı hususlar değişti en son. Örneğin kat bahçesi kaldırıldı, asansör boşluğu, apartman içindeki yangın merdiveni falan emsalden sayılmamaya başladı. Benim apartman daha 1 yıl önce bitti, 38 daire, kapıcı dairesi yok. Profesyonel bir firmadan teklif almak faydalı.
    İnternette arsanın boyutu, emsal değeri falan vardır. En azından Kadıköy belediyesi web sitesinde bu hizmet var. Arkadaş bakabilir.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi her blokta iki tane kocaman asansör mac yapabicegin kat boslukları kapıcı dairesi bekci kulubeleri balkon ıvır zıvır mevcut. yani yeni binaya ek birsey yapılıp bu yuzden m2 dusmesi söz konusu değil.

Alıntı hilmi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar,
    ben de şöyle cevaplayayım, öncelikle kimse gelip sizin evinizi 3 ay sonra yıkamaz, çürük raporu alan binlerce bina yıllardır durmaktadır, henuz gelip zorla yıkılan bir örnekle karşılaşmadım,
    eğer kentsel dönüşümden yararlanmak istiyorsanız, devletin size bir takım yardımları oluyor, daire başına 100.000 tl lik 2 yıl ödemesiz sonrasında faizsiz ve uzun vadelerle ödeme imkanınız olan kredi alma durumunuz var.
    ayrıca inşaat süresi boyunca kira bedelleri devlet tarafından hibe şeklinde ödeniyor,
    yukarıda arkadaşların da belirttiği gibi inşaat alanları yeni kanunlarla ve projelerle olması gereken noktalara çekildiği için sahip olduğunuz dairelerin aynı sayıda tekrar yapılması istendiğinde,
    m2 lerinde azalmalar gerçekleşebiliyor. fakat bu deprem yönetmeliklerine uygun daire sahibi olduğunuz için genelde sizin için ekonomik anlamda getirisi olan bir iş oluyor.
    sizin şöyle bir avantajınız olabilir, site şeklindeki yapılar kentsel dönüşümden faydalanırken, sahip oldukları yeşil alanlarda istenirse ve izin alınabilirse 1 veya 2 blok daha yapılabiliyor,
    bu da size extradan daire veya maliyetlerde azalmalar olarak yansıyor.
    doğru araştırılması ve doğru kişilerle çözülmesi gereken bir iş, bol bol araştırın, teklifler alın sonra karar verin,
    elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım, sorularınız olursa daha da yardımcı olmaya çalışırım.
    zaten 2014 ocakta 1 aya yıkılıcak diye kagıt göndermişler işlem hala devam.
    kredi bilgilerini vs söylediler.
    emsal artısı mı ne yapmaya calısıyorlar.

Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ek olarak devlet kira yardımıda yapıyor ayda 680tl alıyorum ben

projelerinizde mutahite ne kalıyor tam olarak onuda oğrenmek lazım genelde bu tarz yerlerde yoneticiler ceblerini doldırmak için binbirturlu yol izliyorlar o yüzden dikkatli olun kesinlikle m2 nizi tam oğrenip farklı yerlerden proje ve teklif isteyin

benimde birkaç çalıştığım kişi var ama şuan orayla ilgilenemeyecek kadar yoğunlar genede bir sorucam
    insaat firmasndan ayrı olarak mı 680 alıyosun onur onun işlemleri nasıl işliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar cok fazla kagıt var o yuzden işe yarayacagını düşündüklerimi buraya koyuyorum. Kalanları hep yeni bina detayları.
    arsa ve mevcut daire blok bilgilerine iletişim bilgilerine hepsıne asagıdaki resimlerden ulaşabilirsiniz.

Bu arada yapacak olan firma kira vs hiçbirsey vermiyormus 680tl sadece devletten alınıyor o kadar. Ben tasınma yardımı vs demiştim o firma toplantıya katılmamıs. Tehdit edildiği söyleniyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emsal artisi olmayabilir.

Bana kalirsa en iyi cozum tum kat malikleri bir kooperatif olusturun. Bazilari cebinden para ciksin istemeyerek daha kucuk m2 eve razi gelecek, bazilarida bir yatirim yapacak buyuk ev icin para yatiracak. Yeterli gelmezse disardan uye bulunarak insaat masrafi karsilanacak.

Muteahhitin payida size kalacak. Kooperatifi kurun, ekibi kurun projeye baslayin. Devletin destegide var kira vs. En hayirli cozum bu olur.

Emsal artisi olsa bile kendi kooperatifiniz ile ilerleyin. Kazanan siz olursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o iş imkansız kimse bir daha kooparatife girmez ev zaten o sekilde baslandı 5 sene dedikleri ev 15 senede teslim edildi herkesin agzı sütten yanık

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kentsel dönüşüm kapsamında aktif inşaat yapan bir firmada çalışıyorum şantiye şefi olarak. Genelde avrupa yakasında şantiyelerimiz ama yer avantajlıysa maltepeyede girebilirler. Firma sahipleri bilinçli insanlar, her türlü sonuna kadar kefil olurum güven konusunda. İncelemeye aldırabilirim arsalarınızı, teklif hazırlatabilirim düşünürseniz.

Aykar Devam eden ve bitmiş projelerimizi siteden inceleyebilirsiniz.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    düşük emsal oranları yüzünden dönüşemiyoruz bizde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar iletısım bilgilerını paylştım ilgilenen hber versın bizde yonetımle takıbını yapalım kaynamasın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler