User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
50 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 16+1 master mı transit mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 arabayıda sürdüm transit maşallahı var gidişi sağlam master de yabana atılmaz atik araç. biraz iç aksam çeşitliliği ve kalite farkı gördüm ama 12 bin tl lik bir fark değildi elbette. şuan renoya gitti aklım fark denildiği gibi ciddi 12bin tl amorti edilir o şekilde arkadaşında dediği gibi. tek problem bizim markaya olan düşkünlüğümüz ama şu koşullarda master diye düşünüyorum

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Master'ın koltuk aralığı çok dar. Bazen bizim bankanın servislerini denk geliyorum. Uzun yolculukta dayanılmaz..

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir sene 2012 model Çift teker transit kullandım kapalı kasa buna ek olarak pejo boxer maxi kullandım yine kapalı kasa. Transit boxere nazaran daha sağlam motor, yürüyen vs. Ki şirket aracıydı bunlar 6 tane şoförü vardı. Yani kimse özenmezdi arabanın motor sağlığını. Pejo bi süre sonra motorda sıkıntılar çıkarmaya başlamıştı. Ama transit hala taş gibiydi. Transitin canını alıyorduk yolda yüksek torkun verdiği zevkten dolayı yanlayarak dolaşan apaçi durumlarımız bile oluyordu.
    2012 model olan transitin dreksiyonu çok ağırdı pejoya göre ve debriyajı şahin debriyajıyla aynı sertlikteydi. Sol ayak kası yapmak için idealdi sizin alacağınız ayni model mi bi fikrim yok ama gündelik sürekli bu aracın üzerinde olmaktan biz bunalıyorduk. Yakıt eski motora göre( eski motorlu olan modelinide kullandık uzun süre) çok daha iyileştirilmişti. Osman bahadır abinin belirttiği gibi öyle çok çok bi yakma durumu yok yani.
    Pejoyla bi depo benzinle Adanadan dönerken 120-130 bandında geldim 1200 km yol yapmıştım 80lt alıyordu yanlış hatırlamıyorsam yada 75.
    Ben pejoyu kıstas aldım transite karşı master hakkında bir fikrim pek yok açıkcası.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sprinter veya crafter olsaydı belki değerdi aradaki farka ama 12 bin lira ciddi bir rakam. ben olsam reno alırdım.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

emreaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi transit 2.2 söylendiği kadar çok yakmıyor şuan güncel mazot fiyatıyla dün hesapladık 37 kuruş falan yakıyor. Masterı satıp transite geçeli 5 ay falan oldu oda hemen hemen aynı yakıyordu ahım şahım fark yoktu. Masterın şöyle bir sıkıntısı var transite göre çok daha nazik transit çok daha sağlam bir araba. Master 60.000 de yağ yakmaya başladı servis normal demekten başka bişey yapmadı bizde 5000de bir 1 litre 1.5litre yağ ekliyorduk. Yeni aldığımız transit çok yeni ama ne masterdan önceki transitte ne çevremdeki transitlerde hiç böyle sıkıntılar duymadım. Ama yinede 12bin lira az para değil kararı sizin yorumlara göre vermeniz gerek

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12 bin lira fiyat farkına şöyle bir şey eklemek istiyorum; Servis olarak çalıştırılan araçlarda belli bir yaş sınırı var diye duymuştum. Bunu göz önüne alırsak iki aracın ikinci el değer düşüşlerinde transit çok daha avantajlı olacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. el olarak evet transit daha az üzer. eğer bulabilirsem zaten 2013 model tek teker jumbo 16+1 transit alırım düşünmem bile 1 yaş için. ama önce bulmak gerek 30 bin km yi geçmemiş 2013 model transit

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Esnaf adam arabasını kendi kullanacaksa, malına da düzgün bakarsa J9 olsa bile sorun çıkarmaz.. 12 bin lira da esnaf için çok güzel para, başka yatırımda degerlendirilir.. Sen arabanı at arabası gibi kullanırsa mercedes olsa bile sıkıntı çıkarır.. BU işin matematigi çok basit.. 50-60binde yag yaktıracak ne yaptılar acaba araca?
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben kendim kullanacağım arabamı ve çocuk gibi bakarım yan sanayi bir vida bile taktırmam asla. asla hor kullanmam haftada 2 kere şahsi arabamı yıkar temizlerim. en ufak beğenmedğim tarafını direk gider yaptırırım idare etmesini beklemem. borçta olsa yaptırırım. o yüzden kafam rahat son söylenilene katılıyorum abi

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emreaydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi transit 2.2 söylendiği kadar çok yakmıyor şuan güncel mazot fiyatıyla dün hesapladık 37 kuruş falan yakıyor. Masterı satıp transite geçeli 5 ay falan oldu oda hemen hemen aynı yakıyordu ahım şahım fark yoktu. Masterın şöyle bir sıkıntısı var transite göre çok daha nazik transit çok daha sağlam bir araba. Master 60.000 de yağ yakmaya başladı servis normal demekten başka bişey yapmadı bizde 5000de bir 1 litre 1.5litre yağ ekliyorduk. Yeni aldığımız transit çok yeni ama ne masterdan önceki transitte ne çevremdeki transitlerde hiç böyle sıkıntılar duymadım. Ama yinede 12bin lira az para değil kararı sizin yorumlara göre vermeniz gerek
    konu icinde transir hakkinda tek dogru yazan kisi sizsiniz galiba diger arkadaslarin yazdiklarini hic bir transit kullanicisindan nr duydum nedr gordum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya bana gorede transit cok ustun ama miktardan dolayi siz napardiniz onu sormaktayim

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sen Master'ı alacaksın, birisi buraya gelip içini rahatlatsın diye bekliyorsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e oda var cunku cekiniyorum renault dan. hic binmedim oncesinde.

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Transit'in yol tutuşu hakkında bir fikir verebilir. Sprinter'den oldukça iyi.

http://www.youtube.com/watch?v=w3BN28La2cI

Bu da 3.5 çift turbo 310 hp versiyonu:

http://www.youtube.com/watch?v=ZMRgkqVklFs

Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    içim gidiyor transite sattığım c maxı andırıyor içi süper deli olacam yarabbi yardım et çok hoşuma gidiyor transit

Risendark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence içinize Sinen fordu alın derim ben ne zaman istemeyerek bişey yapsam başıma bi iş açtı gidin transit i alınarak kafanız rahat olsun hemde severek kullanirsiniz
    Herkes ektigini Biçer bu hayatta...

Risendark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit:alınarak değil alın olacaktı orası hep bu telefonun yüzünden yanlış yazıyorum
    Herkes ektigini Biçer bu hayatta...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    master almaya karar verdik atkadaslar herkese tek tek sonsuz tesekkur ediyorum fiyattan dolayi master diyorum malesef 12 bin buyuk para

DEJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Transit ve master sahibi olarak, yakıt açısından master tercih etmekle en doğru kararı vermişsiniz. Pişman olmazsınız, hayırlı olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler