User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
50 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 16+1 master mı transit mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

16+1 master mı transit mi

Merhabalar daha öncede benzer bir konu açtım diğer markaları eledim geriye 2 araç kaldı. master ve transit. Çok araştırdım içinden çıkamaz hal aldı şuanda. Transit çift teker diye alma diyorlar. Okul taşıtı olacak araç bu arada onuda belirteyim. Hani motor sağlamlık alt gibi unsurlar ve deneyimleri olan özellikle transitin yenisi hakkında bilgisi olanlar kullanıcı yorumları çok önemli. Alma arifesine geldim pejom satılır satılmaz alacağım ama dünya para almışken 1 kere alacaz uzun müddet kullanılacak o yüzden sağlam karar vermek istiyorum.

Reno 72,000 tl ye kadar düştü fiyatı özel bir indirime kadar girdi stok tüketiyorlar belli ama sonuçta en full versiyon + okul paketlisi için rakam mükkemmel dereceye indi.

Ford 84 bin diyor ve burnundan kıl aldırmıyor desem yeridir. Biri satmaya can atıyor arada 12 bin tl fark var diğeri sanki satmamak için direniyor.

Muallaktayım yardımlarınızı bekliyorum. Biliyorum ford daha dayanıklı ama tranbzon yaylalarına yada ne bilim cudiye gabara çıkmayacağız sonuçta.

sizin tercihiniz ne olur

crazydog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakırköy taksim dolmuşlarıyla konuşmama istinaden söylüyorum transit alanların arasında pişman olanlar vardı masterlara göre tüketimi fazla oluyor diye master kullananlar ise memnundu tabi bunlar okul servisi olan transit ve masterla aynı boyutta değiller ama sonuçta motor vs yapısı aynı diye biliyorum açıkçası ben tercihimi masterdan yana kullanırdım. ayrıca fiyatıda bayağı bi düşürmüşler yazdığına göre.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani elbette ki birtane beğenmeyen biri çıkacak ağzı yanmış olan çıkacak dört dörtlük olması için crafter yada siplinter almak gerekir onlara bile laf eden var ayrı konu :d
    fiyat beni şok etti abi 72 bin tl resmen facia dibin dibi vallahi o yüzden master kafamı bulandırdı. yakıt olarak elbette transit fazladır çünkü hep bundan şikayet ediliyor yıllardır. bende master düşünmeye başladım ama dediğim gibi git geller çıldırtacak beni. pişman olma durumunu düşünüyorum korkuyorum. transitin yeni kasasını çok beğendim ama hem 135 lik hemde çift teker oluşu beni itiyor ve arıyorum hiç oralı olmuyorlar ama reno gerçekten sağlam karşıladı iyi davrandı sonuçta alıcıyız ona göre davranılması gerek tokluk ta bir yere kadar olsa gerek.

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt ve alış maliyeti önemliyse tabi ki Master.

Çift teker çok yakar vs söylentileri genelde V347 eski kasadaki 3.2 200ps çift teker için geçerliydi. Yeni V363 kasada tamamı 2.2 Puma C motor. Dayanıklılık önemliyse ve aradaki fark dokunmayacaksa Transit tercih edilebilir.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    emsaline göre her segmentte az yakan ford göremeyecegiz galiba her arabasımı fazla yakar digerlerine göre
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Osman Bahadır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt ve alış maliyeti önemliyse tabi ki Master.

Çift teker çok yakar vs söylentileri genelde V347 eski kasadaki 3.2 200ps çift teker için geçerliydi. Yeni V363 kasada tamamı 2.2 Puma C motor. Dayanıklılık önemliyse ve aradaki fark dokunmayacaksa Transit tercih edilebilir.
    ama hala insanlarda bir ağız var çok yakar diye kimse 2. eline bile yaklaşmıyor abi. yaklaşanada yakınları aman ha alma diye uyarıyorlar. adanada bu durum bu şekilde. fark beni etkileyecek miktarda. 2013 model düşük km tek teker transit bulursam düşünmeden alırım onu ama piyasada yok şu aralar. Masterin avantajı yakıtı ve sıfır oluşu. tek problemi ise dayanıklılık ses çıkarma tak tuklar vs. forda göre ne durumda olur ilerde onu düşünmekteyim.

heryeri araştırıyorum mastere herkes hayran kalmış kaportadan gelen sesler şikayetler arasında ve turu hakkında biraz şikayet var ama transitinde çok yakmasından başka bir şikayeti yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emsaline göre her segmentte az yakan ford göremeyecegiz galiba her arabasımı fazla yakar digerlerine göre
    malesef durum böyle olunca birde arada ki fark 12 bin tl ve gıdım inmiyor ford. kasanında güncel oluşu durumu bozuyor fiyat olarak.

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben transitin suan yeni kasa olani deildr bir onceki kasa olani tercih ederim 155 ps 2 yildir kullanıyoruz bos halde sakin kullanimda 380 400 kurus araliginda konfor olarak master transitin yaninda sönük kalir bi cift teker kullanmanizi oneririm

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    master az yakar transit daha sağlam
    evox

bora1311 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki araç arasında ford daha tutulan ve ikinci eli daha kuvvetli olan bir modeldir.
    renault master ın depo hacmi 105lt dir, az yakma konusunda burasi biraz aldatiyor, ford un depo hacmi 80lt dir.
    Ayrıca master da en cok karsilasilan sorun baskı balatayı erken bitirmesidir.

Mercedes-Benz Mengerler Ankara Hafif Ticari Araçlar Satış bölümündeyim, aklınıza takılan bi soru olursa yardımcı olmak isterim.
    fordfocus2st-diesel edition-
    suzuki swift GL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi gerçekten katılıyorum her aracı sınıfıma göre fazla yakıyor
    Sultan SAKA

Okan.A.A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni kasanın motoru bi önceki tdci ile aynımı bilmiyorum ama nezaman servise gitsem , mutlaka motoru indirilmiş bi tdci görüyom. Hatta ustalar kendiside bu arbalara neden eski motoru yada adam gibi motor koymadılar anlamadım diyodu. Bu arada bizdede var 100 t 300 tdci arac karma kullanımda 45 kr tüketiyo şuanki mazot fiyatıyla (mazot 4,17).

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MDeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama hala insanlarda bir ağız var çok yakar diye kimse 2. eline bile yaklaşmıyor abi. yaklaşanada yakınları aman ha alma diye uyarıyorlar. adanada bu durum bu şekilde. fark beni etkileyecek miktarda. 2013 model düşük km tek teker transit bulursam düşünmeden alırım onu ama piyasada yok şu aralar. Masterin avantajı yakıtı ve sıfır oluşu. tek problemi ise dayanıklılık ses çıkarma tak tuklar vs. forda göre ne durumda olur ilerde onu düşünmekteyim.

heryeri araştırıyorum mastere herkes hayran kalmış kaportadan gelen sesler şikayetler arasında ve turu hakkında biraz şikayet var ama transitinde çok yakmasından başka bir şikayeti yok.
    Çok yakar diyen 2,4 , 3,2 vs eski motorlardan konuşuyordur. 2.2 motordan çok yakıyor şikayeti pek duymadım. Kaldı ki 135ps olanı tam olarak yakıt ekonomisi için optimize edilmiş en güncel versiyonu. Önceki kasadaki 100-155ps aralığındaki tüm 2.2 motorlar yerine bu 135ps versiyon geldi.
    Ama tabi en nihayetinde transit. O kadar farkı eder mi, orası sana kalmış.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Esnaf adama 12 lira iyi para , al renoyu geç bence..
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumlara bakiyorum hepsi tam istedigim yorumlar. cok tesekkurler. 12bin tl gercekten buyuk rakam 1 sene yakit parasi demek. transit elbette almaktan yanayim notmalde tartismam bile ama aradaki fark cok ciddi. master da beni uzermi karar veremedim. sonucta ayni parayi kazanacaz. tek sikintim bana acabilecek problem sıklığı dusundurmekte. tabiki şans birazda ama oldun düşünmekte fayda var. eger ford ta burnundan kil aldirmamayi birakip 77 banlarina inse alacam da malesef adamlar umrunda degil.

2013 model cift teker 18bin km de transit var 72 bin tl ama sifir olmasi renonun cazip geliyor . iste burada donuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sweap07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben transitin suan yeni kasa olani deildr bir onceki kasa olani tercih ederim 155 ps 2 yildir kullanıyoruz bos halde sakin kullanimda 380 400 kurus araliginda konfor olarak master transitin yaninda sönük kalir bi cift teker kullanmanizi oneririm
    cift teker var galiba sizde nasil memnunmusunuz sikinti varmi cift ile tek teker arasinda. adanada kiyamet kopaetiyorlar cift teker diyince adama.

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MDeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cift teker var galiba sizde nasil memnunmusunuz sikinti varmi cift ile tek teker arasinda. adanada kiyamet kopaetiyorlar cift teker diyince adama.
    yok usta tek teker 140 kamyonet ama suan satıp çift teker almayi düşünüyoruz sana kadar hiç bi sıkıntı çıkarması allaha sukur

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12000 tl buyuk rakam, o fark mercedes veya vw ıcın olsa dusunulebılırdı ama ford ıcın degmez bence.
    samsunda da ford cok tutuluyor ama 3.2 lik motorun begenılmeme mevzu burda da var. uzun kasada bıle tek teker goruyorum hep.
    yazılım yapılmıyor mu bu motorlara yakıt bıraz daha duser.
    ama master kullancı olarak ıcınıze sınıyorsa 12000 tl ıle mazot alınır bı sonrakı yıl araba yenılenır. ıkıncı eldekı deger kaybı amortı edılır.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Master niye üzsün mastera bişey olcak transite bişey olmicak yada transite olcak mastera olmicak diye bi durum yok O kısım tamamen şans meselesi ve kullanımla alakalı bence hep olumsuz düşünmemek lazım Bide sonuçta 0 garantici araç alıcaksınız illaki sıkıntılar çıkıcaktır ama dert edilicek şeyler olmaz.Ben olsam,

Önce fiyata bakarım ki 12bin tl ciddi para
    2 aracıda sürerim sürüş keyfi rahatlığına bakarım
    Servislerin kalitesine durumuna ilgi alakasına bakarım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler