User Tag List

Sayfa 1/52 1231151 ... SonSon
977 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: DİKKAT !!! PPR Kaan Hakkında !

canozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Unhappy DİKKAT !!! PPR Kaan Hakkında !

Siteye modifiye ile uğraşan insanlar için açılan şikayet konuları gün geçmiyor artıp gidiyor.
    Bunu gördüm ve bende mağduriyetimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Bu şikayetlerle ilgili yeni bir topic açılsa hiçte fena olmaz neyse konuya dönelim.

Aracım civic si d16a9 motor ve projemiz full motor girip atmosferik olarak yüklemek(ti)
    Bunun için burada ozamanlar bir çok yerde övülen reklamları olan ppr motorsports u tercih ettim
    Kaanla ilk görüşmemizde bana vaadedilen işçilikler parça listesi ve bunlara kaanın bana verdiği toplam fiyatları belirtiyorum.

Bisimoto egzantrikler
    Race Port Kapak
    Bisimoyo yay
    Bisimoto Şapka
    Ayarlı Kasnak (kendi önerdiği güzel bir marka)

şuan aklıma gelen ilk parçalar bunlar bunların hepsine 5.000 TL dedi ve bende motoru araçtan söküp komple gönderdim. Tak çalıştır şeklinde geri gelecek diye konuştuk.
    Bu zaman içinde işin içine krank hafifletme girdi. Bloğu hiç açmayın kesinlikle ellemeyin dememe rağmen 200hp olcak deyip bu işlemi yapmamız lazım gibi bahanelerle beni ikna etmeye çalıştı neden böyle bir şey olduğunu bilmiyorum en son bende motor sorun çıkarmasında kırılmasında ona göre işlem yap dedim. Biz profesyoneliz biz yaparsak bir şey olmaz deyip ikna etmeye çalıştı diğer ustalara benzemediğini biz farklıyız deyip bi şekilde ikna etti. Buişlemler içinde eyine aradı emmeye işlem yapcaz 1000 TL de ona istedi ben istemediğime rağmen itb yapacam dememe rağmen yine biz en iyisini yaparız bizden iyisi yok deyip ordanda 1000 TL aldı bunları hep peşin istedi ve gönderdim. Egzantrikleride ben bisimotodan daha iyi yaparım bizim yaptığımız daha iyi güç verir daha agrasif yapacaz PPR imzalı olacak bizi sor herkese bizden iiyisi yok deyip yine kandırıp ikna etti onada tamam dedik. Onada bi 2000 TL yazdı haşırt
    Neyse sözde motor çok kısa zamanda geri dönecekti ama 4-5 ay geçti ne motor var ne ses. Arayıp soruyorum telefonlara çıkmamalar herkesin bildiği ıvır zıvır bahaneler böyle sürüp gitti en son dayanamadım ben geliyom dedim bir tarih verdim her seferinde hazır olcak dediği halde erteleyip sallamaya başladı kalktım istanbula gittim. Motoru başka bir dükkanda hondanın özel bir servisinden teslim aldım. Teslim alırken ne hikmetse fiyat birden 10.000 TL ye çıktı. Neden böyle bir şey olduğunu sorduğumda krankı taşladığını alt taraftada bir çok işlem yaptığını volanıda söküp taşladığını hafiflettiğini söyledi. Ben bloğu açma dediğim halde biz yaptık fiyat bu çıktı yine para yine para derken Bütün işlemler yapıldı dendi o şekilde mecburen alıp geri döndüm.
    Montajı hiç bir şeyini değiştirmeden kulaklardan takıp hallettik marşa bi bastık yağ fışkırmayan yer yok motorda duman desen dükkanın içinde zehirlenecektik o an zaten başımdan aşşağı kaynar sular döküldü. Paramamı yanayım beklediğim harcadığım zamanamı yanayım tekrar uğraşacağımamı yanayım derken kaanı aradım. Dedim ne yap et bu durumu düzelt dedim 1 hafta sonra geldi. Üst kapağı söktük baktık ne görelim !!! Kapak taşlanmış ama köşesinde bir kısmı 1cm2 civarında bir kısım taşlanmamış sözde unutulmuş yada görülmemiş bu şekilde kapak kapatılmış haliyle conta kapak hiç bişi oturmamış gelişi güzel sıkılmış kapatılmış bu işlerlede kendi ustam uğraştı kaan yanımızdayken kapağı resmen eğeleyerek kapattık düzelir umuduyla sonra araç ne rölantide duruyor nede düzgün bir çalışması var patırdıyor emmeden yağ atmalar vs vs bu şekilde oooooo çok iyi oldu çok agresif çalışıyor deyip kalan 2000 tl yi almadan sorunlu halde çekip gitti.
    Biz ustamla kaldık kendi başımıza orda araba bize biz arabaya bakıoz ne rölantisi rölanti nede çalışması çalışma hala hafiften duman atmalar vs vs
    Sonraki telefonlaşmalarımızda kapakta sorun olabileceğini inceleyeceğini söyleyip tekrar göndermemi istedi bende eli mağkum söktüm kapağı mecburen yine gönderdim. Yine 1-2 ay geçti ses soluk yok telefona bakan yok gene aynı hikayeler... Neyse bir şekilde zor bela yine kendim gidip zor bela kapağı aldım. Yaptığım yol bunların cabası zaten onu hiç katmıyorum. Her yaptığımız kapak sökme takma işinede kendi ustama para verip duruyorum. Neyse kapağı taktırdım yine dumanlar yağlar hayattan bezdim resmen. Bu seferde ayardan sonra düzelecek demeler vs vs derken beni özgünün dükkana yönlendirdi. Özgün bekliyor dedi özgünden randevu aldığını söyledi özgünü arıom yok öle bişi diyor ama sağ olsun arada beni okadar yolu dönmeyim diye aldı dynoda ayar yapmaya başladı ama özgünün dükkan oldu sinek ilacı arabasının dumanı gibi birbirimizi göremioz orada ayar yapmaya çalışıoz birbirimizi göremioz dynoda verilen 200hp sözden sonra en son görebildiğimiz rakam sadece 138hp di. Kaan yanımda düzeltecem diyor kasnaklarla oynuyoruz araba dahada düşük çıkıyor özgün gülüyor biz uğraşıyoruz bütün uğraşmaya rağmen 138 den bi tık yukarı çıkaramadık. En son özgün aracın yağ yaktığını sorunlu olduğunu vuruntu odluğunu bu şekilde ayarın olmucanı söyleyince yine sinir olmuş şekilde okadar yolu tepip memlekete geri döndüm.
    Araca ne binesim kaldı nede hevesim nede cebimde param kaldı. Bu kadar olaydan sonra birde telefonda kaan arayıp bişi olmaz o şekilde istediğin gibi gazla diyor. Çıktım daha ilk denememde araba tak dedi yolun ortasında *** gibi kaldım. Artık ağlıcak dereceye geldim sinirden çektik aracı sanayiye motoru açtık araba kol çıkarmış yataklar dağılmış krankın ağzına sıçılmış blok delinmiş yani direk al çöpe at o anki ruh halimi empati yapıp düşünmenizi isterdim.

Kaanı aradım dedim motor böyle böyle bana verdiği cevap "allah allah nasıl olur yahu" oldu.
    Sonraki muhabetleri az çok tahmin edersiniz zaten

Bunlar bir kenara sonrasında işler tek tek ortaya çıkmaya başladı.
    Aldım motoru Kaandan umudu kesip taa ankaraya civic d motorlardan anladığı için Erkut ustaya götürdüm.
    Tek tek inceledik. Birde ne görelim.

PPR özel yapım denilen eksantrik üstünde HKSM diye bir yazı bu nedir diye Google a yazdık direk Google ın cevabı HÜNER CAMSHAFT geçmiş olsun oldu.
    Ordan aşşağı indik bisimotomu supertechmi neyse artık subaplar yaylar şapkalara bakalım çok para verdik dedik anaaa bi baktık bildiğin Aksaray üretim türk subaplar
    Zaten yediğimiz kazığı yemişiz derken kranka baktık ondada bi halt olduğu yok
    Volan desen ondada bi halt yok ellenmemiş yani bildiğiniz berbat bir sanayi ustasının yaptığı yalan dolanlarla iş yapılmış

Bu olaylardan sonra kaanı aramak farz oldu arayıp bu olanların hepsini söyledim harcadığım 10.000 TL yi ve elimden yok olan sağlam motor karşılığında ondan sadece 5.000 TL sini geri istedim onlada kendime stock motor alıp takarım dedim zaten battım batacağım kadar verdiği cevaplar "şuan veremem 2014 eylülde verecem" dedi. bende senet istedim senette yollamadı. baktım para falan geleceği yok bana motoru toplıcağım şekilde oem parçalar yolla dedim. bana yolladığı tek şey krank eksantrik ve yatak oldu bunlarla hiç bir motoru düzeltemeyiz dediğim halde bana benim sana başka borcum yok deyip kesip attı. Kalan malzemeleride cebimden aldım aracımı stock halde çıkma parçalarla toplayıp yürütmeye çalışıyorum cebimde 5 kuruş param yok.

Ha bu anlatılanlara yalan dolan diyen birisi çıkabilirse ki sanmıyorum hepsinin telefon kaydı mesaj kaydı parça fotoğrafları var kaanında bunlardan haberi var hayattan arabadan herşeyden soğudum resmen psikolojik bunalıma soktu araç beni.

Herşeyi eksiksiz yalansız anlattım araç çöp halde kapıda yatıyor motorsuz şekilde tek isteğim aracımın stockta olsa toplanıp yürümesi yaptıracak ne param nede gücüm var tek isteğim toplanacak kadar 3.000 tl para göndersin yada motor göndersin takayım geri arabasızım tek arabamda bu zaten

Şimdi sorarım tüm techturkey e siz olsanız ne yaparsınız ?

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam geçmiş olsun,daha öncede bahsi geçen kişinin bu tarz problemi olmuştu,umarım senin adına en mutlu olacağın şekilde sonuçlanır.
    Cahille uğraşmak bi nevi zordur,yarı cahille uğraşamazsınız.

Hakan-N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay vay vay büyük geçmiş olsun cidden üzüldüm gelde sövme simdi
    DR.ECU

SAFKAN Le Mans

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun.
    herşeyi anlarim da bu tarz mevzularda takilacak denilen marka parçalarin takilmamasi , gizli kapakli şekilde dandik versiyonlarinin takilmasini anlamam.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelikle cok gecmis olsun. Bu kadar olaydan sonra keske guvenip gazlamasaydiniz, baya gozle gorulur sorunlar varmis. Zaten acilan ilk konu degil, memnun olanda var bir o kadarda siizn olaylari yasayan var

alicancalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer gerçekten yazdığınız gibiyse yakında işleri bozulur zaten. Piyasada bir çizgin olucak. Yaptığın işin arkasında olucan. Yalan dolanın olmayacak. Düzgün esnaf bulmak bu zamanda kolay değil.
    Ali Can Calis

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haklı haksız tartışmasına giremem ama benim egzantiriğim diye hüner takıldıysa allah yardımcın olsun bu kadar parayla emekle canavar olurdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben zaten o şekilde hiç gaz basmak istemiyordum kaan kendisi onların normal olduğunu söyleyip bir şey olmaz gazla dene dediği için ilk gaza oturmamda kırdı zaten ben o şekilde arabaya bile binmek istemiyordum

AdemAr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    allah sabır versın ben olsam deliririm heralde

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Söylenecek bir şey yok aslında, Allah sabır versin umarım maduriyetiniz çözüme ulaşır en kısa sürede.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Tuncay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yuhhhhhhh diyorum ve gelecek cevabi cok merak ediyorum
    .

M50B25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun. O parçalar farklı marka çıktı ya, üstüne üstlük o kadar vaade rağmen vasat işçilikle iş yapıldı ya, ciğerini sökerdim onun.

Yok "biz en iyisiyiz, şöyle yaparız böyle parça takarız, fiyatı da şu" diyen adam bana bunu yapsa, aynı motoru ona tekrar yaptırırdım. Her şey parayı alana kadarmış. Bu firma isim de yapmış, sen de ona güvenerek motoru göndermişsin, hakkaten çok şaşırdım. Fakat siz bu motorun gerçekten 5 bine çıkacağına inanıyor muydunuz? buna çok takıldım. Kaan denilen arkadaşın arada kalma durumu yaşadığı da aklıma gelmiyor değil. Motoru kendi toplamıyorsa, bu işi başka bir usta yapıyorsa, değişik parça takılma konusunda onun parmağı olabilir. Ve kapak taşlama işini de başka biri yapıyorsa aynı şekilde. Aslında öyle bile olsa 138'den tık yukarı çıkmayan motora canavar deyip savuşturması da düşündürücü. Benim anlamadığım tek nokta kapağı aldıktan sonra mı Özgün'ün dükkanına gittiniz, yoksa memlekete gidip tekrar arabayla geri mi döndünüz? Yani motoru mu dynoya soktunuz yoksa kapağı almaya giderken araba yanınızda mıydı? Sanki orada bir karışıklık olmuş. Tekrar tekrar geçmiş olsun.

Cliosportve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 ay once falan gormustum sizi burgazda hala arabayla ugrasıyodunuz, demek olay buralara kadar geldi
    valla ben sunu anlayamıyorum bizimde yeri geliyor insannlarla ticaretimiz oluyor millet 5 liranın bile hesabı oluyor
    fakat ne hikmetse bole durumlarda hicmi biseyi takip edip sormuyosunuz. bize gelincemi millet uyanık
    50 tane parcadan işten bahsetmissin yanında giden 10 liramıdır motorumudur cabası
    surekli bole mevzular duyuyoruz sagdan soldan, arayanı dert yananı cabası
    benden tavsiye bu işlerle ugrasıyorsanız motordanda anlayın egzantriktende reklifiyedende. he ben anlamak zorunda degilim ustamıyım diyosanda hic girme bu işlere
    yanlıs anlasılmasın o haklıdır bu haksızdır demiyorum işin ayrıntısına vakıf olmadıgım için sadece genel bir yorumdur
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 30 a aldım adam 31 dese almayacaktım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Giden paraya zamana yazık başka bişey değil geçmiş olsun çok kötü bi durum hem 10 bin TL hem de motor mu gitmiş oldu şimdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M50B25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. O parçalar farklı marka çıktı ya, üstüne üstlük o kadar vaade rağmen vasat işçilikle iş yapıldı ya, ciğerini sökerdim onun.

Yok "biz en iyisiyiz, şöyle yaparız böyle parça takarız, fiyatı da şu" diyen adam bana bunu yapsa, aynı motoru ona tekrar yaptırırdım. Her şey parayı alana kadarmış. Bu firma isim de yapmış, sen de ona güvenerek motoru göndermişsin, hakkaten çok şaşırdım. Fakat siz bu motorun gerçekten 5 bine çıkacağına inanıyor muydunuz? buna çok takıldım. Kaan denilen arkadaşın arada kalma durumu yaşadığı da aklıma gelmiyor değil. Motoru kendi toplamıyorsa, bu işi başka bir usta yapıyorsa, değişik parça takılma konusunda onun parmağı olabilir. Ve kapak taşlama işini de başka biri yapıyorsa aynı şekilde. Aslında öyle bile olsa 138'den tık yukarı çıkmayan motora canavar deyip savuşturması da düşündürücü. Benim anlamadığım tek nokta kapağı aldıktan sonra mı Özgün'ün dükkanına gittiniz, yoksa memlekete gidip tekrar arabayla geri mi döndünüz? Yani motoru mu dynoya soktunuz yoksa kapağı almaya giderken araba yanınızda mıydı? Sanki orada bir karışıklık olmuş. Tekrar tekrar geçmiş olsun.
    motoru başta komple gönderdik zaten herşey bittikten sonra duman ata ata dynoya çıktık birde o şekil ayar yapmaya çalışıoduk araca
    arada yağ yaktığı için kapağı gönderdik kontrol etsin diye zaten ozaman başkası bile bu parçaları taksa görmesi lazımdı sonrasında dyno yaptık zaten
    başkasıyla hiç muhattap olmadım herşey kaan ppr motorsports diye geçiyordu kendi yapacaktı ben onun sözüyle bu işe kalkıştım zaten başkasına vermiş vermemiş orası onun bileceği iş

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hahaha el klasikoo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok sıkıcı bir durum allah kolaylik versin.Bunlarin ustune bir de karşı tarafi dinlemek lazim

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    karsi tarafin neyini dinliceksin dostum ?

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandir dikkatimi cekiyor, bahsi gecen kisi diger tum bu tur konular icerisinde, konunun sonuna geldiginde adina konu acilan adamin ise yarar-yaramaz oldugu ortaya cikar ve bu daha sonradan hic degismez.

Ancak bahsi gecen kisi hakkinda acilan/acilmis konularda ismi gecerse ya isini cok iyi yaptigi icin tesekkur edilir ve yaptigi is ovulur. Ya da tam tersi yaptigi is hakkinda sikayet gelir. Orta nokta yok.

Bu da adamina gore is yaptigini akillara getiriyor.

Neyse karsi taraf gelsin de, onu da dinleyelim. Tek tarafin dinlendigi yerde adalet olmaz.
    "Korkmadık, savaştık"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler