User Tag List

Sayfa 1/9 123 ... SonSon
157 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hgs yüzyilin geçiş sistemi

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hgs yüzyilin geçiş sistemi

Bu sistemi getirtenler , ogs gibi sorunsuz çalışan bir sistemi kaldırıp yerine HGS yi getireceklerini söyleyenler ne yiyip içiyor , yedikleri ve içtikleri bünyelerinde nasıl bir reaaksiyona giriyor da bu denli mallaşıyorlar anlamak mümkün değil.
    HGS aldığım güne nalet olsun , OGS nin billurlarını sevin siz.

Yaa arkadaş , sevdimin etiketini alıp arabana yapıştırıyosun , okumuyor. Otoban çıkışı kenara çekip karayollarına uğruyorsun ' Sorun değil bey efendi , plakanıza kayıtlı ise sistem otomatik olarak düşüyor ' Diyor zeka küpü görevli.

Yav adam , tamam düşüyor da , girişini okumadığı için en uzak mesafe alıyor , şanslıysan yada sık sık kontrol ediyosan ( kontrol etmekte öyle kolay değil , kabız bi siteleri var girene kadar , sonuca ulaşana kadar antidepresanlık olursun ) fark ediyosun ama çile artarak devam ediyor.

Fark ettin , 03128010404 - 03128010505 nolu fax numaralarına geçiş değişiklik formunu doldurup fax çekeceksin.Tabi başarabilirsen , 1 aydır hergün deniyorum daha başaramadım.

Tabiki yılmıyosun , ptt.hgs.gov.tr diye bir mail adresi var , 34 kere mail attım ne bir düzeltme , ne bir geri dönüş var.

1 ampul diazem i damardan aldıktan sonra ,sakinleşlip müşteri hizmetlerini arıyosun.4441117.Telesekreter çıkıyor hgs için 2 yi tuşluyosun , telesekreter abla sıralamada bekleyen 48. kişisin diyor , diazem inde etkisiyle yaklaşık 30-35dk bekliyosun. Operatör ile buluşmayı başarabilirsin ancak bu senin başarılı biri olduğunu göstermez . Abla sana bizimle ilgili bir konu değil lütfen 03128010404 karayolları genel mügürlüğüne fax çekin diyor.

Aaaa bide siz siz olun etiket şeklindeki hgs nizi kapatın demeyin , içindeki 38Tl de gitti , kapama işleminden sonra aktarım yapamıyorlarmış.

Gelelim yaşanan sıkıntıya ; 2013 yılında araç sık sık otobabanı kullanıyor.HGS etiketi okumuyor gişe geçişlerinde alarm çalıyor ve karayollarına uğrayıp soruyorum.

Siz hayırdır ?

Abi bana , sıkıntı yok çoğu okumuyor zaten. Plakanıza kayıtlı olduğundan sistem otomatik olarak düşümü yapıyor diyor. Tabi rahat rahat girip çıkıyoz.

Ben ne biliyim en uzak mesafe alıp her seferinde 15-15 indiragandi yaptığını. 100Tl yüklemişim bana 3 ay yetmesi lazım.Ama sistem 15-15 doğradığından 3 gidiş gelişte para bitiyor , zaten her geçişte alarm çaldığından çıkan o ses ile aramızda duygusal bir bağ oluşmuş duymadan uyuyamıyorum.
    Arkası eksik bakiyeden ötürü en uzak mesafe x10 hayırlı işler. Toplamda 2600Tl hgs kaçak geçiş cezası.

Bunun bir çözümü yok , zaten ulaşabileceğiniz bir yer de yok. En son görüştüğüm abla , ' Ödemeyin zaten af gelir , gelmezse bile dava açar kazanır tüm ihlallerin sadece en uzak mesafesini ödersin ' dedi. Oda 250 lira gibi bişey.

Normal de 74Tl ödiyeceğim geçişler için devlet benden 2600Tl istiyor.

Plakanızdan sorgulayın MazAllah devlet içinizden geçmesin.

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/#violation

Üye olun ara ara girip geçişlerinizi ve bakiyenizi kontrol edin.

İşin tuhaf tarafı , hgs nin kart olanından aldım 4 ay önce , pasif yaptırdım.Girip bir baktım yaldır yaldır geçiş yapılmış.Aradım sordum , üzerinizde taşımayın manyetik alanı çok kuvvetli cebinizden okur dedi. Ulan okuması gerekeni okusun , cebimdeki pasif kartı okuyup nasıl para düşer diye sormadım , soramadım.

Şimdi tebligat gelmiş saolsun devletim beni düşünerek , maddi durumumun iyi olmadığını beyan edersem ,4 taksit yapabileceğini yazmış.

Ben tabiki tüm bu yaşadıklarımın aslında bir provakasyon olduğunu , paralelcilerin kumpası olduğunu biliyorum.

Allah devletimizin mükemmel çalışan kurumlarına zeval vermesin.

Geçiş cezaları ile daha önce muhatap olmuş ve çözebilmiş arkadaşlar varsa tavsiyelerini yazsınlar lütfen.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah belasını versın hepsının. işini sevmeyen eğitimsiz ve cahil bir grup adamı müşteri hizmetleri diye oraya koymuşlar, bir boktan haberleri yok. arıyoruz sonuca bile ulaşamıyoruz. 600 kusur lira ceza yollamışlar, üstüne üstlük üye olup kontrol ettim sadece 1 geçişimde bakiyem yokmuş. Diğerleri sıkıntısız olmasına rağmen ceza yağdırmışlar. ayptır, bu kadar denetımsız bir kurum daha olamaz !

Aykut106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen boyle oluyor birde her seferinde fazla cektigi icin o para geri dusene kadar bakiyede parada bitiyo yine cezalı geciyosun, bitmesin diye yukluyosun bakiyede bi dunya para birikiyo ama hep cezalı geciyosun.
    T r u t h i n e n g i n e e r i n g

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HGS'yi camın neresine yapıştırdınız? Site de bir postta okumuştum ama şu anda bulamıyorum, araç camlarının (dikiz aynasının arkasında ki pütürcüklü küçük alan harici) HGS gibi sinyalleri engelleyen bir özelliği varmış, bu yüzden HGS'lerin dikiz aynasının arkasında bulunan pütürcüklü yere yapıştırılması lazımmış. Kendi aracımız da da oraya yapışmış durumda, şu ana kadar bir veya iki defa okumama durumu oldu.

Tabi bu sadece bir teori. Sonuçta doğru düzgün çalışmayan bir sistemden bahsediyoruz. He rşey olmuş olabilir.
    "Korkmadık, savaştık"

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorunsuz OGS'leri kaldirip her zaman problem acan HGS'leri getirdikleri ilk gun demistim.. Birinin cebinin para dolmasi gerekiyor herkesi HG'ye mahkum ediyorlar diye..
    En son caliscagim firmalar arasidna olan PTT'ye bir de HGS isini verdiler helal olsun.. Durmak yok yola devam..

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar akılsızlık olamaz, bilerek vatandaşa bu tür sıkıntılar çıkardıklarını düşünüyorum ben. Toplu taşımayı iyileştirmek yerine, bu tarafı kötüleştiriyorlar. Kesilen vergileri, yöneticilere tahsis edilen lüks araçları, yöneticilerin hayat standartlarını yabancı birine anlatsan bizi kusursuz yolları olan, ulaşım ağı mükkemmel, vatandaşı musmutlu bir ülke zanneder.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir sürü sıkıntı yasamıssın Allah sabır ve kolaylık versin
    ben de hgs kullanıyorum henuz sıkıntı yasamadım
    cama yapısık değil bazen kacak geciyorum normal bedel kesiliyor bazen sunroofdan tutuyorum okuyor
    bazen bakıye bitiyor 20 atıyorum normal cekime devam ediyor.
    senın yazıyı okuyunca tırstım artık sürekli okuturum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne oldu yani bu etiketli aleti getirince vatandaşa bi ton masraf cıktı başka da bi boka yaramadı şaka gibi bi ülkeyiz zaten ne doğru ki hgs düzgün çalışsın

rapstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende çok sorun yaşamıştım Hgs ile fakat sıksık kontrol ettiğimden her seferinde giriş düzeltme formu doldurup uygun bir üslupla mail attığımda düzeltme işlemini yapmışlardı. Geçmişlerimin karıştığı bile olmuştu 1 gün otobanda konaklamışım haberim yok o derece Cezai işlem için mahkeme yolundan başka bir çözüm görünmüyor gibi duruyor. Hala oturmuş bi sistem değil ki bilgisayardan internetten habersiz bu kadar insan varken kim nasıl takibini yapabilir doğru düzgün düşündürücü.Allah sabır versin geçmiş olsun.
    Önceden hgs@ptt.gov.tr adresinden düzeltme yapıyorlardı fakat artık hgs@kgm.gov.tr adresinden yapıyorlar düzeltmeleri.

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla Allah yardımcınız olsun. Geçen ay 4 kere izmir'e gidip gelirken kaçak geçiş yaptım gelir gelmez direk PTT'den HGS ' mi aldım. İşiniz gerçekten zor.

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun ve ağzına sağlık. Başından sonuna sistemin vahim durumunu çok güzel özetlemişsin.

Ben de PTT ile yaşadığım tüm sorunlardan sonra otomatik talimatlı banka hgs'sine geçtim. Aktarım yapmadım. İadelerimi 30 gün sonra PTT'den aldım. Her seferinde bakiye kontrol etmekten, PTT'lerde sıra beklemekten kurtuldum.

Okumadığından ötürü uzak mesafe düştüğü durumlarda mail atın, düzeltiyorlar.
    Giriş çıkış gişe hatalarında, en uzak mesafe kesme durumlarında yetkili yer Karayolları; hgs@kgm.gov.tr
    Bakiye aktarma, yetersiz bakiye, iptal vs durumlarında yetkili PTT

Ama hepsinden önce HGS etiketini doğru yere yapıştırmanız lazım. Yeni model tüm araçlarda bulunan dikiz aynası arka-üstündeki o siyah pütürlü bölge RFID etiket yapıştırma yeridir. Etiketinizi oraya yapıştırın. Eğer emin olamıyorsanız selobantla geçici tutturarak veya el ile tutarak bir kez geçip okuduğunu kontrol edin, sorun yoksa yapıştırın. Herkese aynanın 10cm altı diyorlar, millet de çekmez karartmalı bölgeden diye o özel bölge dışına yapıştırıyor ve okumuyor.

Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    Ben tabiki tüm bu yaşadıklarımın aslında bir provakasyon olduğunu , paralelcilerin kumpası olduğunu biliyorum.
    ...
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun. evet ogs daha iyi idi ama hgs de sıkıntı yaşamadım yapıkrediden otomatik talimatlı aldım. sonra ister okur ister okumaz umrumda olmuyor. hgs nin sitesinden geçişlere bakıyorum sıkıntı yok varsa mail atıyorum şu tarih şu saatte giriş gözükmüyor düzeltiyorlar sanırım kameralar inceleniyor. he genelde okuyor benimki bazen 100 km üzeri falan geçince okumuyor kaçak falan yazıyor ama sonra düzeliyor otomatik 1 -2 güne.

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yıl sistemde ciddi iyileşme oldu , bir çok hatayı düzelttiler zaten. Dediğim gibi bırakın camdakini , cüzdandaki kartı okuyor o derece . Ama 2012 ve 2013 yıllarındaki sıkıntılardan dolayı oluşan bir problem ve malesef çözülemiyor. Kaçak geçiş sorgulamaları , bakiye ve geçiş kontrolleri 2012-2013 te yoktu. Vardıysa da ben bilmiyordum ki günün yarısı internetteyim.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ogs nın gözünü sevim senelerdır sıkıntısız kullanıyorum farklı araclarımda..

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim aracın plakayı sorguladım 1.343 tl borç çıktı. bana herhangi bir sıkıntısı olurmu yarın öbürgün. Ben 2.sahibiyim.

exclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok nalet bir iş bu hgs benimde bazen okuyor bazen okumuyor geçen gün kaçış yazdı ertesi gün bakiye yetersiz :S içindeki paraya ne oldu herhangi bir fikrim yok

emredağla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla 1 ceza yedim 2 ceza yedim aldım elime jileti kazıdım camdan . plakaları söküp geçiyorum cezaların ücretini alana kadar geçersem gidip kart olan hgsden alacam
    PROJECT 01 GARAGE

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim yatan arabama 600 küsür lira geçirmişlerdi.

Bu geçişleri benim yapmadığımı, kontrol edilmesi ve gerekli düzeltmenin yapılması gerektiğine dair birdilekçe yazıp hgs@kgm.gov.tr adresine e-mail attım. 2-3 gün sonra olumlu olarak dönüş yapıp cezaları sildiler. İptal olmayan bir kaçak geçiş kalmıştı (hgssiz geçip sonradan hgs aldım. Düşmesi gerekirdi,cezaya girdi. Lanet olsun dedim, ödedim)
    Ödeme makbuzunu sizin bahsettiğiniz fax numarasına faxladım.

Fax dediğiniz gibi sürekli meşgul. Kız arkadaşım bankacı. Onların fax pc aracılığı ile gidiyor ve fax karşıya ulaşana kadar zorluyor Sürekli durmadan otomatik denediğinden meşgul olmayan anı yakalayıp gönderebiliyor.

İstersen o konuda yardımcı olabilirim. Faxın ulaştığına dair rapor gelmiyor.

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim filmden dolayı hgs okumuyor hiç hesaptan düşüyor sürekli ama hiç öyle 15-20 düşmedi normal düşüyorlar ?
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler