User Tag List

Sayfa 1/18 12311 ... SonSon
339 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Evde Isınma Sorunlarımız

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evde Isınma Sorunlarımız

***** zamlardan sonra ( aman hükümetimiz zeval görmesin ) doğal gaz fiyatları yüzde 40 lara kadar arttı kombide petekte vs ne gibi tasarruflar ayarlar yapmamız lazım petekleri kısmak hakkında bir sürü yorum var bu işi yapan arkadaşlarımızın tecrübelerine ihtiyacımız var diye düşünüyorum

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Petek olayı tamamen evi kullanımla alakalı. ben sabah 7 de akşam 5 evde degilim, hatta akşamlarıda icabında arkadaşlarda ,dışarda vs olabiliyorum. Benim gibi kullanıcılar için kısık ayarda kombiyi açık bırakmanın kullanmanın cok avantajlı olmayacagını düşünüyorum,
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

orhan_guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 yıldır kendı evimde kışları pilot modunda yakarım hiç kapatmam en iyi yöntem bu ben cok araştırdım.7/24 acık 30 da yanıyor hem ev devamlı sıcak kalıyor evde olsakda olmasakda acık ama bu sene bıraz ayar verdım ***** bebek var evde. bakalım ne gelıcek doğalgaz bu ay.
    DRİLL
    Dr.Ecu

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ay ki gelecek faturadan sonra yorumumu yapıcam bu konuya.
    Her akşam posta kutusuna bakıyorum tırsa tırsa gelmiş mi diye,evin 2 odası boş ısınmıyor arkadaş yaktıkça yakıyorum fena girecekmiş gibi geliyor

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde daha dun yaktık ev her cepheden güneş aldığı için ve yalıtım olduğu için soğuk olmuyor

bakalım bir ay sonra nekadar gorucem faturada normalde 200-300 arası geliyordu

gerçi bu sene klimayı yeniledim artık klima takviyesi yapıyorum daha çabuk ısıtıyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kısık ayarda sürekli yakmak en iyi çözüm... kombiyi en düşük olan 40 dereceye ayarladım hiç kapatmam... kapatınca hem ew soğuyor hemen hemde ısıtmak için biraz daha fazla açıyorsun bu sefer daha çok yakıyor... en iisi sürekli açık bırakmak... tabiki uzun süreli ewden ayrılacaksınz kapatın komple kısa süreli ewden ayrılamlardan bahsediyorum...
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim ev merkezi sistem ama, bi zımbırtı taktılar herkes yaktıgı kadar ödeyecekmiş. Bakalım nolacak.
    Tango-1 never dies.

JapanVsGermany - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evin en üst kat kuzey cephedeyse ve yokuşta olup önünde başka bina yoksa, izolasyon yoksa...
    bir de alt katın BOŞ ise...

çatıdan direk soğuk..
    epheden soğuk..
    zemin buz gibi...

aylık 400civarı doğaz gaz alıp üzerine de 2 adet ufo yakıyorum, bu şekilde doğuğpu kırıyorum ancak ama ev sıcak değil hala
    M.Resat Simsek

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim evdede (öğrenci) merkezi sistem dediler içerde peteklerin üstünde 1-2-3-4 kademeler var banyolar kapalı salon ve odalar 1. kademede sürekli açık bırakıyoruz şu 3 gündür böyle bakalım ay sonunda neler olacak merakla bekliyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün demirdöküm servisi çağırdım eve hem kışlık bakım hem kontrol bu eve ağustosta taşındım petekler ve kombi 2 senelik kombiler sağırdı resmen hemen soğuyordu havalarını aldım ama nafile servisten gelen baca vs temizlemiş bayağı bir pislik çıkmış sonra tesisatın merkezi olan peteği bulmuş annem anlattı musluğa bağlamış girişini peteklerden fena pislik çıkmış o sağır olan petklerde açılmış demiş bu havalarda 55 de yakın anneme dedim ona sor bakalım soba mı yakıyor petekler kızınca ayarları kısın demiş peteklerden, benim amca oğlunun bana dediği petekler üzerinde sıcak girişi sonuna kadar aç alttaki soğuk çıkışı sonuna kadar kapat bir tur açtı bunu deneyeceğim

metinmb407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar kalirofer petekleri kombiye seri bağlı ise hiçbirini kapatmayın. Fakat ana borudan her peteğe ayrı bağlantı varsa kullanmadıklarınızı kapatabilirsiniz. Kullanmadığınız odaların kapıları kapalı olsun kapı altlarına da paspas vs birşeyler koyun aralıktan soğuk gelmesin.

Banyoya girdiğinizde elinizi yüzünüzü yıkamak için sıcak suyu kullanmayın. Hem su ısınana kadar birsürü su harcayacaksınız hem de kombi o suyu ısıtana kadar gazın anasını ağlatacak.

Perdeler muhakkak petekleri kapatmasın. Güneş gördüğünüz günlerde perdeleri açın güneş iyi ısıtıyor. Kısa süreli evden ayrılmalarda (1-2 gün e kadar) kombiyi kısık ayarda yakın sakın kapatmayın evi ısıtmak için daha çok harcarsınız. Bir evde önce duvarlar ısınır sonra ortam.

Geceleri falan kalın perdeleri muhakkak kapatın camdan gelebilecek soğutmaları biraz olsun engeller. Ortam sıcaklığı 18-20 derece olması yeterli. Canım birazda hırka kazak giyin yani

Ev kendinize aitse muhakkak termostat taktırın, değilse ev sahibinden rica edin. İki de bir kombinin başına gidip sıcaklık ayarı yapmaktansa termostatı ayarlarsınız 20 dereceye kombi otomatik olarak ayarlar sıcaklığını.

Evlenince tasarruf tedbirleri sağlam oluyor

Edit: Bu şekilde bir buçuk ayda ısınma, banyo, ocak 139 lira geldi. Kombi derecesi gündüz 40-45, gece 30-35 Sadece tüpe 70-80 lira bayılıyoduk tüp kullanırken.

Blackbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kombilerin tavsiye edilen tasaruflu çalışma sıcaklığı 40-55 arası yazıyor çoğu yerde, bende uzun süre denedim 35 derece yaktığımda daha sık aralıklarla yanıp söndüğü için hem ısıtmıyor hemde daha fazla yakıyor.

Oda termostatı çok tavsiye ediyorlar bu evde ilk kışımız olduğu için daha taktırmadık ama önümüzdeki ay taktırmayı düşünüyorum, odayı gündüz 20-23 derece gece 18-19 ayarlayıp hem daha konforlu hemde tasarruf edildiği söyleniyor insan havada 3-4 derece sıcaklığı fark edemiyor ama her bir derece sıcaklık %10 faturayı etkilediği söyleniyor.

ısı kaybını çok azda olsa faydası olması için peteklerin arakasına ısı yalıtım köpüklerinden koyduk, duvarı ısıtmak yerine sıcaklığı içeri vereceğini düşünüyorum.

Evde ısı yalıtımı yok, evin konumu oldukça yüksek ve etrafı açık, evin tamamını ısıtmaya kalkmıyoruz zaten kullanılmayan yerlerdeki petekler kapalı geçen seneye göre %30 dan fazla zam geldiğini düşünürsek 300-400 TL ısınırsak iyi

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam super mario beyler Tesisatı yemişl bitirmiş
    Tango-1 never dies.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Walla bizim apartman merkezi ısıtma.Daha dün akşam yönetici 250 tl istedi.

sasuuke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    185 geldi 35-40 arası 1 ay boyunca açıktı.
    Olgun bir insanı dost edinmek istiyorsanız tenkit edin, basit bir insanı dost edinmek istiyorsanız methedin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı metinmb407 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kalirofer petekleri kombiye seri bağlı ise hiçbirini kapatmayın. Fakat ana borudan her peteğe ayrı bağlantı varsa kullanmadıklarınızı kapatabilirsiniz. Kullanmadığınız odaların kapıları kapalı olsun kapı altlarına da paspas vs birşeyler koyun aralıktan soğuk gelmesin.

Banyoya girdiğinizde elinizi yüzünüzü yıkamak için sıcak suyu kullanmayın. Hem su ısınana kadar birsürü su harcayacaksınız hem de kombi o suyu ısıtana kadar gazın anasını ağlatacak.

Perdeler muhakkak petekleri kapatmasın. Güneş gördüğünüz günlerde perdeleri açın güneş iyi ısıtıyor. Kısa süreli evden ayrılmalarda (1-2 gün e kadar) kombiyi kısık ayarda yakın sakın kapatmayın evi ısıtmak için daha çok harcarsınız. Bir evde önce duvarlar ısınır sonra ortam.

Geceleri falan kalın perdeleri muhakkak kapatın camdan gelebilecek soğutmaları biraz olsun engeller. Ortam sıcaklığı 18-20 derece olması yeterli. Canım birazda hırka kazak giyin yani

Ev kendinize aitse muhakkak termostat taktırın, değilse ev sahibinden rica edin. İki de bir kombinin başına gidip sıcaklık ayarı yapmaktansa termostatı ayarlarsınız 20 dereceye kombi otomatik olarak ayarlar sıcaklığını.

Evlenince tasarruf tedbirleri sağlam oluyor

Edit: Bu şekilde bir buçuk ayda ısınma, banyo, ocak 139 lira geldi. Kombi derecesi gündüz 40-45, gece 30-35 Sadece tüpe 70-80 lira bayılıyoduk tüp kullanırken.

Ben banyodaki sıcak suyu kapadım mutfaktaki açık bulaşik için vs birader saçma sapan kullanıyordu o sıcak suyu traş olurken dedim bundan sonra ocakta ısıtırsın hava soğumadan önce eco 40 ta yanıyordu şimdi bir üst seviyenin 40 ında bakımdan sonra iyi olacak 50 lira verdim bakım için bişey değil aya bölersek 4 TL

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bireysel ısınmada ise merkezi değilse pimaşları değiştirin geçen sene değiştirdim kapılarla beraber ısı yalıtımlı pimaş taktırdım çift cam kalın 9lukmu ne diyorlar kalın çerçeveli ahşap görünümlü bu sene bariz fark etti dahada edicek gibi görüntüsüde çok güzel gören pimaş değil ahşap sanıyor..

birde evin kapıları yeni nesil vakumlu kapılarla değiştirdim kullanılmayan odaların kapıları kapalı.. soğuk evin içinde gezinmiyor sıcakda öyle..

birde iç cephede kullanılan bir bez gibi madde varmış duvara boyanmadan önce sürülüyormuş dış cepheden gelen soğuğu emip kendi içinde dağıtıyormuş abzorve ediyormuş bir nevi..
    onun üstüne alçı onun üstünede boya çekiliyormuş ama boyacının dediği çok maliyetli bir işmiş malzeme pahalı değilmişde işçiliği masraflıymış.. ama yaptırırsan %70 evin içinde ısıda izalasyon farkı olur dedi..

Evi bu tip öncelikli izalasyon ettikden sonra ısınmayı düşünmek lazım.. yoksa ne kadar ısınsak bir yerden çerçeve altından camdan duvardan ev soğuğu emiyorsa ısındığımız o doğalgaz yada türevi enerjide boşa gidiyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Yiğit Ş. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar şöyle bişi önerebilirim. peteklerin hepsini açın sonuna kadar. snra kombiyi açın. ilk hangisi ısınıyor ona bakın. o ilk ısınan peteğin derecesini kısın. son ısınanında yükseltin. bu şekilde tasarruf yapabilirsiniz.
    *
    Alıntı 10ur_K Nickli Üyeden Alıntı
    *simdi yok homsitora gidelim yok midpoyint yok starbaks
    *a..... o zmnlar yoktu oyle
    *bi cay iciriodun
    *bisinema
    *finishim

despe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    milleti ne hale soktular yaw yazık günah
    MTM-PROSTOCK GARAGE
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı
    oynama olm arabayla oyuncak gibi turbo yap dedik garip garip ecu lar bağlıosun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)