User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
85 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Emlakçılık işine ne zaman kanun düzen gelecek ?

Ae86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Emlakçılık işine ne zaman kanun düzen gelecek ?

Arkadaşlar bu emlakçılık sektörüne ne zaman düzen gelecek ? Geçtiğimiz bir haftadır canım baya sıkkın...Biraz uzun olacak ama başımdan geçenleri anlatayım.Bütçem dahilinde satın alıp hem yatırım hemde detailing işlerimi yapacağım dükkan arayışı içindeyim.Bulduğum dükkanların hepsi emlakçılarda.Alım satımlar da %3 satıcıdan %3 alıcıdan komisyon alınır.Kimse bu kurala uymadığı gibi anormal paralar istemekteler.Geçen hafta satılık iki dükkan buldum.İki dükkan birden satılık. Bütçem yetmeyeceği için birtanesini almak istedim.Apartman ve dükkanlar inşaattan kalma sıva dahi yok.Geçtiğimiz salı gündüz emlakçıyı aradım birtanesini mal sahibinin satma niyeti yok ama alırız dedi.Aynı gün akşam üzeri dükkan önünde buluştuk.65 yaşlarında ton ton amca modunda ilgilenmeye başladı.35.000 alırız dedi.Sahibini aradı yanımda telefonu kulağıma tuttu 40.000 TL ye aldık dedi aşağısına inemeyiz dedi.Emlakçı ben pazarlık yapacağım olmadı öbür dükkanı ben alırım sen bunu alırsın ben seni sevdim evlat dedi.İçimden uyuz olmaya başladım ne alaka bu samimiyet...Çarşamba oldu ses seda yok. Aradım ne oldu diye 40.000 aşağı inmiyor ama ben sesin için 2000 TL de olsa indirmeye çalışıyorum halledicem merak etme dedi.Sonra sen ne kadar komisyon alacaksın dedim 2500 TL dedi !!!Dedim 40.000 TL alırsam 1.200 tl veririm dedim yani yasal oranı.Cevap olarak ne dedi sizce ? Bu paraya bu iş yapılır mı? Sanki bana çalışıyor.Perşembe günü saat 11.00 de mal sahibi ile konuşacağım hayırlı haber veririm cuma tapuya gideriz dedi.Bende 40.000 kredi çektim param hazır bekliyorum dedim.(Sadece imza atıcam parayı alacağım onay evrak işi bitti).Perşembe oldu yine ses seda yok.Öğleden sonra aradım ne oldu diye.Mal sahibi sanırım vazgeçti dedi gelecekler konuşucaz dedi.Mal sahipleri gelince beni konuşturdu fiyat 45.000 TL oldu! İki dükkanı alırsam 65.000 TL pazarlık yok..Mal sahibine dedim 40.000 TL anlaştık para hazır olacak iş mi bu dedim.Emlakçı aldı telefonu bende emlakçıya dedim hani sen öbür dükkanı alacaktın ? Ses yok.. Sen öbür dükkanı al bana 35.000 TL ye gelmiş olsun ben sana 3000 TL komisyon vereceğim diğer dükkan 27.000 gelecek 30.000 satsan 6000 TL kar karşıdan komisyon alsan 2000 TL 8000 bin tl kazanmış olacaksın cevap bana pahalıya gelir....Ben vazgeçtim 40.000 TL param var dükkan bakmaya devam edeceğim işinize gelirse ararsınız dedikten sonra telefonu kapadım...Sonra bana telefon açtı teklife bakın ben 45.000 TL dükkanı alacakmışım oda 20.000 TL diğer dükkanı alacakmış asıl maksat ortaya çıktı....Bu adam yüzünden işim bozuldu sinir olduğum ile kaldım..Belki de mal sahibine 45.000 satalım 40.000 siz alın 5.000 ben alırım dedi bilemiyorum...Hayatımda beddua etmem yaradana sığınırım ama ilk defa beddua attim inşallah kimseye nasip olmaz dönerler kapıma.Bir hafta heveslendirip üzerimden mal sahibi olmaya çalıştı...Bu tarz insanlara kim dur diyecek nasıl bir düzen gelecek bilmiyorum.Uzun oldu kusura bakmayın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesajı düzenleyemedim apartman değil dükkanlar inşaatan kalma.

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakın bir abim İstanbul'da emlak işine girdi, çok dürüst, haram lokma yemeyecek biridir ve geçen hafta aynı senin yazdığın konu benzeri bir şeyden facebook'ta yakarırcasına şikayetlerde bulunmaya başladı.

Adamlar kendileri çakal olduğu gibi birde sektöre yeni giren dürüst insanları batırmak için her türlü kolay satılacak sorunlu emlağı ve ederinden fazla emlak işlerini konsinye olarak bir şey talep etmeden yeni girişimcilere vererek adlarını çıkartıyorlarmış onlarla iş yapılmaz gibi. Ne ticaret ahlakı kaldı ve esnaflık!

Paran cebinde ise en zor tarafı tamamlandı demektir bence, şimdi malını satmak isteyen seni bulsun

Millet cebindeki para yokken çalar çırpar, bizler cebimizdeki parayla rezil oluyoruz valla!
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın bir abim İstanbul'da emlak işine girdi, çok dürüst, haram lokma yemeyecek biridir ve geçen hafta aynı senin yazdığın konu benzeri bir şeyden facebook'ta yakarırcasına şikayetlerde bulunmaya başladı.

Adamlar kendileri çakal olduğu gibi birde sektöre yeni giren dürüst insanları batırmak için her türlü kolay satılacak sorunlu emlağı ve ederinden fazla emlak işlerini konsinye olarak bir şey talep etmeden yeni girişimcilere vererek adlarını çıkartıyorlarmış onlarla iş yapılmaz gibi. Ne ticaret ahlakı kaldı ve esnaflık!

Paran cebinde ise en zor tarafı tamamlandı demektir bence, şimdi malını satmak isteyen seni bulsun

Millet cebindeki para yokken çalar çırpar, bizler cebimizdeki parayla rezil oluyoruz valla!
    Paranla sinir olmak var ya onu yaşıyorum.... Hemde kredi ödeyeceğim yatırım olsun diye bir yandan ekmek parası kazanmak için yapacağım ama bu insanlar bir günde bu paraları cebe indirsin diye karşısındakiler aptal yerine koyup kısa yoldan köşe olma yolundalar.Ya biz salağız emek verip elde etmeye çalışıyoruz yada bunlar çok akıllı...

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    E bir de özellikle konut kredisi çekerken daire bedelinin düşük tutulmasına ne demeli abi, ki eminim dükkanda da aynı şey söz konusudur.

Sana tapuda satış bedeli 45 e alsan 30 görünecek, kredi çekmek istesen %75-80 inden fazlasını çekemeyeceksin, gidip ihtiyaç kredisi ile üstünü tamamlayacaksın, ekstradan faiz ödeyeceksin. Bizim millet çok çakal, herkes karşımdakini nasıl s.kerim derdinde, çok afedersin.

Ki sen orayı alsan inşaat daha diyorsun, içi için bi dünya masraf yapman gerekecek vs.. Yazık günah, daha köhne yerde olsun ama bütçene göre olanına bak ve mümkünse direk sahibinden bulmaya çalış derim, arkadaş ev alırken emlakçı 110 diyordu ilanda, ev sahibine komşular aracılığı ile ulaşınca 85 gibi bir rakama aldı, farka bak..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beğendiğin her dükkana teklif ver vede 40000 lik dükkana 32-33 lira de! nakit paranın olduğunu söyle son fiyat için onlar sana geri dönsün!

Bir de dükkanı bir yakınına tespit ettir, emlakçı seni görmesin, sonra gidip civardan sordurarark mal sahibine ulaş ve elmakçıyı aradan çıkart.

Bu zamana kadar 10 daire kiraladıysam sadece 1 kere komisyon ödedim oda evleneceğim eşimin istediği ev olsun, ben araştırana kadar kaçmasın diye
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E bir de özellikle konut kredisi çekerken daire bedelinin düşük tutulmasına ne demeli abi, ki eminim dükkanda da aynı şey söz konusudur.

Sana tapuda satış bedeli 45 e alsan 30 görünecek, kredi çekmek istesen %75-80 inden fazlasını çekemeyeceksin, gidip ihtiyaç kredisi ile üstünü tamamlayacaksın, ekstradan faiz ödeyeceksin. Bizim millet çok çakal, herkes karşımdakini nasıl s.kerim derdinde, çok afedersin.

Ki sen orayı alsan inşaat daha diyorsun, içi için bi dünya masraf yapman gerekecek vs.. Yazık günah, daha köhne yerde olsun ama bütçene göre olanına bak ve mümkünse direk sahibinden bulmaya çalış derim, arkadaş ev alırken emlakçı 110 diyordu ilanda, ev sahibine komşular aracılığı ile ulaşınca 85 gibi bir rakama aldı, farka bak..
    Levet konut kredisi alsam olmayacak zaten ihtiyaç kredisine yöneldim.Nasip kısmet rabbim yardım etsin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buda ilk baktığım dükkan.Duvardan duvara 3.88 mt içerisi 7 mt.Ufak bir batarı var.60.000 TL sokak arası.Sahibine ulaştım 50.000 TL olur hayır.60.000 TL alsam emlakçıyı aradan çıkarıcakmısın hayır...1,5 yıldır satmaya çalışıyor.Böyle mal sahipleride var.

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tip insanlara dur diyemezsin abi.. Çok ev arsa alıp sattığım için sana söyleyeyim piyasa çar çakal dolmuş.. piyasadaki evlerin dükkanların bu kadar aşırı pahalanmasının nedenide şu son 2 3 yılda türeyen yüzlerce adı sanı belli olmayan emlakcılar piyasayı balon gibi şişirmesinden kaynaklanıyor yok suriyelilermiş yok euroymuş yok inşaat harcı yükselmiş bunların alayı hikaye... bu devirde alacaksan direkt mütahitden topraktan veya direk sahibini bulman çok yararlı arada emlakcı oldumu emlakcı 3 liraya ev sahibinden sat dediği yeri sana 5e pazarlayıp bide üstüne %3 komisyon ister bide üstüne geri kalan 2 lirayı cebine atıyor... bir çoğu haram yiyor... bide yeni moda oldu 30 40 liralık yerleri sattıklarında sendeki örnekte olduğu gibi %3 beğenmiyorlar yauff bu iş bu paraya yapılacak işmi diye senden fazladan bide komisyon yemeye çalışırlar... bide şöyle yüzssüzler yeni moda ben karşı taraftan komisyon alamıyacam çok yakın arkadaşım 1500 komisyonun üsütne 2500 ister yok dersende işin olmaz diyip işin içinden çıkarlar.. yani muhtaçsan adam becermeyi severler... 10 emlakcı tanıyorsam 2 3 tanesi düzügn gerisi çar çakal bid eher önüne gelene emlakcılık ruhsatı vermeleride ayrı bir mesela geçen senelerde bir yasa çıkacaktı bunlara dur demek için ama yalan oldu...
    1991 HONDA CRX - TOTALLED
    1988 TOYOTA CELICA GT ST162 - SOLD
    1991 HONDA INTEGRA LS - SOLD
    1990 HONDA CIVIC EF - SOLD

85-92 OLDSKOOL COMING SOON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde ev almayı dusunuyorz bu ay ıcerısınde alum fıyatlar yuksek nası bıl yol izlememızı onerırsınız abiler ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elle tutulur mal satan adamin ne kadar kar koyacagina iliskin bir duzenleme var mi ki hizmet satan emlakciya cok para istedi diye kiziliyor?

Serbest ekonomi, o istedigi parayi istemekte serbest, sende alip almamakta..

İsin diger boyutu 40 a aldin, 2 ay sonra biri istedi 50 dedin, bu durumda da sana kimse laf edemez sonucta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı timucintt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tip insanlara dur diyemezsin abi.. Çok ev arsa alıp sattığım için sana söyleyeyim piyasa çar çakal dolmuş.. piyasadaki evlerin dükkanların bu kadar aşırı pahalanmasının nedenide şu son 2 3 yılda türeyen yüzlerce adı sanı belli olmayan emlakcılar piyasayı balon gibi şişirmesinden kaynaklanıyor yok suriyelilermiş yok euroymuş yok inşaat harcı yükselmiş bunların alayı hikaye... bu devirde alacaksan direkt mütahitden topraktan veya direk sahibini bulman çok yararlı arada emlakcı oldumu emlakcı 3 liraya ev sahibinden sat dediği yeri sana 5e pazarlayıp bide üstüne %3 komisyon ister bide üstüne geri kalan 2 lirayı cebine atıyor... bir çoğu haram yiyor... bide yeni moda oldu 30 40 liralık yerleri sattıklarında sendeki örnekte olduğu gibi %3 beğenmiyorlar yauff bu iş bu paraya yapılacak işmi diye senden fazladan bide komisyon yemeye çalışırlar... bide şöyle yüzssüzler yeni moda ben karşı taraftan komisyon alamıyacam çok yakın arkadaşım 1500 komisyonun üsütne 2500 ister yok dersende işin olmaz diyip işin içinden çıkarlar.. yani muhtaçsan adam becermeyi severler... 10 emlakcı tanıyorsam 2 3 tanesi düzügn gerisi çar çakal bid eher önüne gelene emlakcılık ruhsatı vermeleride ayrı bir mesela geçen senelerde bir yasa çıkacaktı bunlara dur demek için ama yalan oldu...
    Mal sahipleri de acayipleşti... Acil paraya ihtiyacı olup para beğenmiyorlar.Alıcı bulunca fiyat yükseltiyorlar.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cem abi boşver sen bunları.Aramaya devam et.Emlakçıları pek sevmem.(Kimse yanlış anlamasın.) Evimizi satmak istedik.80 000 tl verdiler.Ertesi gün bir adam geldi.Abi evi satıyormuşsun hayırlı olsun.90 falan dersen düşünürüm dedi. Artık emlakçıdan kaç duyduysa.

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ae86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mal sahipleri de acayipleşti... Acil paraya ihtiyacı olup para beğenmiyorlar.Alıcı bulunca fiyat yükseltiyorlar.
    onlar ayrı mevzu zaten başıma çok geldi.. 60 liralık ev arkadaşa alıcı olduk 70 lira oldu fiyatı anında.. bide böyle mallar var...
    1991 HONDA CRX - TOTALLED
    1988 TOYOTA CELICA GT ST162 - SOLD
    1991 HONDA INTEGRA LS - SOLD
    1990 HONDA CIVIC EF - SOLD

85-92 OLDSKOOL COMING SOON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elle tutulur mal satan adamin ne kadar kar koyacagina iliskin bir duzenleme var mi ki hizmet satan emlakciya cok para istedi diye kiziliyor?

Serbest ekonomi, o istedigi parayi istemekte serbest, sende alip almamakta..

İsin diger boyutu 40 a aldin, 2 ay sonra biri istedi 50 dedin, bu durumda da sana kimse laf edemez sonucta.
    Mal sahibi 3 alsın 5 satsın birşey demiyorum.Emlakçı diye geçinen uyanıkların yasal komisyon oranına uymayıp karşısında ki insanı aptal yerine koyup kazıklamaya kalkmasına tepki gösteriyorum.Bu devirde kimse parayı sokakta bulmuyor...

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dukkan tutarken kira 2000 tl emlakci komisyonu %20dir diyo 400tl+bi kira bedeli 2400tl sadece komisyon ulan naptin uyuz oluyorum inat ettim tutmadim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunlar emlakçı değil..fırsatçı, tokatçı, üçkağıtçı, dolandrıcı, Allah korkusu olmayan hak yiyici tayfası.
    Crm performance

ersandeniz
    Misafir
    Ben batikentteki bir kac mutahitin canini yakmayi dusunuyorum vergi kacirdiklari icin, 300den asagi daire satmiyorlar kredi cekerken 180 uzerinden cektiriyorlar, hesap yaptim en az 2 daire parasi kaciriyorlar bir sitede, ev alanlarin da cani yanacak tabi..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler