User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Vip transfer hakkinda

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vip transfer hakkinda

Arkadaslar Ataturk havaalanindan konsolosluklarin transfer islerini yapmak icin baglantilar kurduk,is garanti ancak tanidik kişi ben evrak isinden anlamam hallet,araci al gel dedi,gerekli evraklar prosedurler yetki belgeleri nelerdir bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.son yasa ile 8+1 ticari aractan cikartildi diye biliyorum ve d1 belgesi sarti kalkti sanirim,hali hazirda personel tasimaciligi yapmaktayim vergi levhasi vs mevcut sadece truzim belgesi alarak bu transferler yapilabilirmi ?

rekord2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir dönem bende çok düşündüm, hatta bağlantılar kurdum, 7 8 adet taksim oteli ile anlaşma noktasına kadar vardık, müşterilerini Atatürk hava alanından alıp otele ve hava alanına bırakacaktık, araçlar Vito ve caravelle olacaktı. Fakat taksıcılerın başbakana havaalanında yaptıkları toplantı sonucu havaalanından vip minibüs ile yolcu almak için b1 miydi d1 miydi hatırlamıyorum bu belgeye ihtiyaç vardı. Hatta belgesiz yakalandığında araca sahibine falan filan büyük cezalar kesılıyordu. Bizde hesap kitap yaptık, kazandıgın para belge araç kirası ve yakıta gidiyordu. Riske girmedik vaz geçtik. Suan nedir durumu bilmiyorum ama çok bi değişiklik olacağını sanmıyorum. Coca Cola ceo'sunı vıtodan indirip taksiye bildirdi polıs havaalanı içinde, vıtoyu bağladı acımadı. Merak ettim simdi bana da bilgi verirseniz evrak olayı yoksa gene plana kaldığı yerden devam edebilirim.
    bbm pin :2B244451

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34btr1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Ataturk havaalanindan konsolosluklarin transfer islerini yapmak icin baglantilar kurduk,is garanti ancak tanidik kişi ben evrak isinden anlamam hallet,araci al gel dedi,gerekli evraklar prosedurler yetki belgeleri nelerdir bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.son yasa ile 8+1 ticari aractan cikartildi diye biliyorum ve d1 belgesi sarti kalkti sanirim,hali hazirda personel tasimaciligi yapmaktayim vergi levhasi vs mevcut sadece truzim belgesi alarak bu transferler yapilabilirmi ?
    Selam ,
    Turizm işindeyim , özelden cep telini yazarsan abim yardımcı olabilirim konu ile ilgili

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rekord2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir dönem bende çok düşündüm, hatta bağlantılar kurdum, 7 8 adet taksim oteli ile anlaşma noktasına kadar vardık, müşterilerini Atatürk hava alanından alıp otele ve hava alanına bırakacaktık, araçlar Vito ve caravelle olacaktı. Fakat taksıcılerın başbakana havaalanında yaptıkları toplantı sonucu havaalanından vip minibüs ile yolcu almak için b1 miydi d1 miydi hatırlamıyorum bu belgeye ihtiyaç vardı. Hatta belgesiz yakalandığında araca sahibine falan filan büyük cezalar kesılıyordu. Bizde hesap kitap yaptık, kazandıgın para belge araç kirası ve yakıta gidiyordu. Riske girmedik vaz geçtik. Suan nedir durumu bilmiyorum ama çok bi değişiklik olacağını sanmıyorum. Coca Cola ceo'sunı vıtodan indirip taksiye bildirdi polıs havaalanı içinde, vıtoyu bağladı acımadı. Merak ettim simdi bana da bilgi verirseniz evrak olayı yoksa gene plana kaldığı yerden devam edebilirim.
    benım bıldıgım son yasa ıle d1 belgesı kaldırıldı , öğrendıkce konuya yazarım bende henuz arastırıyorum.

rekord2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34btr1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benım bıldıgım son yasa ıle d1 belgesı kaldırıldı , öğrendıkce konuya yazarım bende henuz arastırıyorum.
    Valla belge kalktı ise ben direk giriyorum o ise ozaman. Ama iyi öğrenmek lazım, gerçi zaten istanbula geliyorum arastırırım bende.
    bbm pin :2B244451

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel.

Bu işi yapanlar var mı şuan ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belgesiz taşımacılık yapamazsınız.
    Binekle taşımayı D sınıfı araç altı yapamazsınız.
    Bu nedenle de Vito ve Sprinter ı tercih etmek en doğrusudur.
    Belgeniz yoksa da olan bir firmaya bedel karşılığı aracınızı kaydettirerek taşımacılık yapabilirsiniz.
    Arabanız yatmamalı yoksa zarar edersiniz. VIP taşımacılık da zordur şöförün İngilizce bilmesi, hiç bir surette nazlı kaprisli olmaması, aracın her daim temiz ve bakımlı olması gerekir.
    Bu öyle sanıldığı gibi kolay bir iş değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belgesiz taşımacılık yapamazsınız.
    Binekle taşımayı D sınıfı araç altı yapamazsınız.
    Bu nedenle de Vito ve Sprinter ı tercih etmek en doğrusudur.
    Belgeniz yoksa da olan bir firmaya bedel karşılığı aracınızı kaydettirerek taşımacılık yapabilirsiniz.
    Arabanız yatmamalı yoksa zarar edersiniz. VIP taşımacılık da zordur şöförün İngilizce bilmesi, hiç bir surette nazlı kaprisli olmaması, aracın her daim temiz ve bakımlı olması gerekir.
    Bu öyle sanıldığı gibi kolay bir iş değildir.
    Belge nedir ? Fiyatı nedir ? Vito tarzı araçlar ile düşünüyoruz bizde.

Bunun ne gibi avantajı veya dezavantajı var ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belge nedir ? Fiyatı nedir ? Vito tarzı araçlar ile düşünüyoruz bizde.

Bunun ne gibi avantajı veya dezavantajı var ?
    Belgeler çeşitli. Ancak siz bugün A1 alırsınız yarın bir midibus alıp şirkete kaydetmek isediğinizde yapmazsınız. Hepsinin bir kapsamı var. TURSAB sayfasında detaylara ulaşaiblirsiniz.

Örneğin D2 almak için en az 75 koltuk kapasitesin ihtiyacınız var. 3 5 Vitoyla bu mümkün olmuyor. Ancak halihazırda bir taşıma şirketinde diyelim ki 90 koltuk var. Bu şirket üzerine kaydınızı yaptığınızda en üst düzeyde belgenizi almış oluyorsunuz. Diyelim araç başı aylık 300 500 TL artık neyse ödüyorsunuz. Resmi hiçbir işlemle ve takiple uğraşmıyorsunuz. Genelde 1-2 aracı olup sağa sola çıkan işlere giden kişiler için makul oluyor.

Sıfırdan firma kuracaksanız önce TURSAB'a sonra da KOSGEB e gidin. Ne gibi şartlar konuyor ne gibi imkanlar faydalar sağlanıyor öğrenin, varsa tanıdığınız 1-2 sektör temsilcisiyle konuşun, ona göre yol haritanızı çıkarın.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yardımcı olabilirim. İlk önce yaptığım tespit bu iş yatırımı kadar kazandırmıyor. Sektördenim.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belgeler çeşitli. Ancak siz bugün A1 alırsınız yarın bir midibus alıp şirkete kaydetmek isediğinizde yapmazsınız. Hepsinin bir kapsamı var. TURSAB sayfasında detaylara ulaşaiblirsiniz.

Örneğin D2 almak için en az 75 koltuk kapasitesin ihtiyacınız var. 3 5 Vitoyla bu mümkün olmuyor. Ancak halihazırda bir taşıma şirketinde diyelim ki 90 koltuk var. Bu şirket üzerine kaydınızı yaptığınızda en üst düzeyde belgenizi almış oluyorsunuz. Diyelim araç başı aylık 300 500 TL artık neyse ödüyorsunuz. Resmi hiçbir işlemle ve takiple uğraşmıyorsunuz. Genelde 1-2 aracı olup sağa sola çıkan işlere giden kişiler için makul oluyor.

Sıfırdan firma kuracaksanız önce TURSAB'a sonra da KOSGEB e gidin. Ne gibi şartlar konuyor ne gibi imkanlar faydalar sağlanıyor öğrenin, varsa tanıdığınız 1-2 sektör temsilcisiyle konuşun, ona göre yol haritanızı çıkarın.
    Şahıs firmam üstüne kuracağım kurarsam. Araştırma aşamasındayım.

Belge vs teknik detaylardan önce öğrenmem gereken şu ; Ben bu iş için araçlar hariç belge kağıt kuyut hazır hale getirebilmem için kaç TL gider ?

Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olabilirim. İlk önce yaptığım tespit bu iş yatırımı kadar kazandırmıyor. Sektördenim.
    Derdim yüksek kar değil. Söylediğini açabilir misin biraz ? Mesela 500 Bin TL bu işe yatırmak mı ? Vadeliye yatırıp arkana yaslanmak mı ?

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Uber bitti iş bitti aslında

Ben arabaları kiraya verdim
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Belge vs teknik detaylardan önce öğrenmem gereken şu ; Ben bu iş için araçlar hariç belge kağıt kuyut hazır hale getirebilmem için kaç TL gider ?

Derdim yüksek kar değil. Söylediğini açabilir misin biraz ? Mesela 500 Bin TL bu işe yatırmak mı ? Vadeliye yatırıp arkana yaslanmak mı ?
    turizm sektöründeyim. Sektörün en büyük taşıyıcı firmaları ile de çalışıyoruz.
    Tam olarak ne yapmak istiyorsun?
    Misal, 2 h limanından da turizm bölgesi (sultanahmet) tarafları 280-90+kdv.
    Arkadaşlarında dediği gibi, belgeleri almanız önemli.
    Şu an TURSAB ve polisler ciddi derecede kontrol yapıyorlar.
    Benim bildiğim TURSAB belgesi biraz tuzlu, az buz değil.
    Alabiliyorsanız aracı belgeli almaya çalışın..
    Sorun olursa cevaplarım seve seve..
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turizm sektöründeyim. Sektörün en büyük taşıyıcı firmaları ile de çalışıyoruz.
    Tam olarak ne yapmak istiyorsun?
    Misal, 2 h limanından da turizm bölgesi (sultanahmet) tarafları 280-90+kdv.
    Arkadaşlarında dediği gibi, belgeleri almanız önemli.
    Şu an TURSAB ve polisler ciddi derecede kontrol yapıyorlar.
    Benim bildiğim TURSAB belgesi biraz tuzlu, az buz değil.
    Alabiliyorsanız aracı belgeli almaya çalışın..
    Sorun olursa cevaplarım seve seve..
    Benim derdim ; T.dağda oldukça fabrika var. Fabrikalara günübirlik şehir dışından gidip gelen oluyor hava yolu ile. Bu ihtiyacı karşılamak istiyorum. Belgeler hakkında bilgim yok. Evraklarım tam olmalı,yamuk yumuk işler olmadan temiz iş yapma derdindeyim. Yani çalışan şöfor polis görünce göğsünü gere gere evrakları sunabilmeli. Tüm bunlar için araç fiyatları hariç ne kadar para gider ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vadeli hesapta ne kadar kazanırsın bilemiyorum ama şu an günde 500 km yol yapan araçlar 20 bin civarında fatura kesiyor. 3 bin şöför, 600 sigortası. Kmde 70 kuruş yaksa gunde 350 lira yakıtından 30 gun 10500 yakıt.
    14100 lira şöför ve yakıt.
    Aracın bakımı kaskosu trafik sigortası temizliği hgs ogs park ücretleri beklenmedik arızalar derken 17yi buluyor aylık gideri.

Şu an ortalama 170bine vito alsan 3 taneden kazanacağın para 9 bin lira. Aracın yıpranması, değer kaybı gibi konuları da ekleyince iş asla kazandırmıyor

otomotiv mühendisi

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir arkadaşım yapıyor istanbul içi hava alanı otel vb, firma yolcu paslıyor. belgelere 27 bin gibi bir rakam ödedi diye hatırlıyorum.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vadeli hesapta ne kadar kazanırsın bilemiyorum ama şu an günde 500 km yol yapan araçlar 20 bin civarında fatura kesiyor. 3 bin şöför, 600 sigortası. Kmde 70 kuruş yaksa gunde 350 lira yakıtından 30 gun 10500 yakıt.
    14100 lira şöför ve yakıt.
    Aracın bakımı kaskosu trafik sigortası temizliği hgs ogs park ücretleri beklenmedik arızalar derken 17yi buluyor aylık gideri.

Şu an ortalama 170bine vito alsan 3 taneden kazanacağın para 9 bin lira. Aracın yıpranması, değer kaybı gibi konuları da ekleyince iş asla kazandırmıyor
    Anlattıklarına göre tekerlek boşa dönüyor

Alıntı Frid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir arkadaşım yapıyor istanbul içi hava alanı otel vb, firma yolcu paslıyor. belgelere 27 bin gibi bir rakam ödedi diye hatırlıyorum.
    Teşekkürler...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Anlattıklarına göre tekerlek boşa dönüyor

Teşekkürler...
    Aynen öyle

Ben araçları 4000 tl aylık ile yıllık kiraya verdim

Gelen işleride whatsapp gruplarında atıyorum komisyonculuk yapıyorum

Uber bitmeseydi o zaman işler değişirdi
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle

Ben araçları 4000 tl aylık ile yıllık kiraya verdim

Gelen işleride whatsapp gruplarında atıyorum komisyonculuk yapıyorum

Uber bitmeseydi o zaman işler değişirdi
    Şu an sıfır Vito 200 üstü. Aylık 4 desen 12 ay 48... Hadi 50 diyelim 5 senede 250 bin lira anca. 5 senede kendi parasını zor çıkaran kira... Turizm işi tamamen bitmiş durumda bu fiyatlara bu rakamlara

otomotiv mühendisi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler