User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: LPG Sökümü ve Ruhsattan Kaldırılması

Calibra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation LPG Sökümü ve Ruhsattan Kaldırılması

Arkadaşlar merhaba,

Aracımın porje konusunu takip edenler bilirler. Komple revizyona girerken mevcut LPG sistemi iptal ederek aracı fabrika standartlarında toplamıştım. LPG sisteminin ruhsattan düşürülmesi ile ilgili danıştığım her kafadan farklı bir ses çıktı. Güncel bir konuda bulamayınca ilgili birimlerle görüşerek sorunumu halletmiş bulunuyorum.
    Böyle bir düşünce içinde olan arkadaşlara güncel kaynak olması açısından prosedürü ve masrafları paylaşıyorum..

Gerekli belgeler:

1- LPG montajı yapmaya yetkili servisten alınan söküm faturası.
    2- LPG sökümü faturası alınan servise ait imza sirkülerinin orjinali
    3- Araç tadilat projesi hazırlayan Mühendislik bürosu tarafından çizilecek LPG söküm projesi.

Prosedür:

Bayraklı makine mühendisleri odası ile görüşüp porje çizmeye yetkili 2 adet mühendislik bürosu ismi aldım. Reklam olmaması için paylaşmıyorum. Aradığınızda santral görevlisi direk yönlendiriyor.

İkisi ile de görüştüm fiyat ve işleyiş hakkında bilgi aldım. Proje çizimi için alınan ücret birinde 350TL Diğerinde 380TL

Söküm faturası için destek veren büro 380 TL Proje + 50 Tl söküm faturası fiyatı verdi. 430TL ye suya sabuna dokunmadan imza sirküsü peşinde koşmadan işimi hallettim.

Projenin çizimi, fatura ve imza sirküsünün temini, projenin TSE ‘ye onaya götürülmesi toplamda 2 günlük bir süreç.

2 gün sonunda 430 tl verip TSE onaylı proje evraklarımı teslim aldım. Evraklarla birlikte EK’1 belgesi düzenleyerek.

(Ek1 için, Tarfik takipçiler 10tl alıyıor. Muayene istasyonundaki çakallar 20tl den kapı açıyor. Şoförler odasında boş belge 50 kuruş. İnternet üzerinden doldurmaya yardımcı siteler vasıtası ile yazıcıda doldurulabiliyor. Ama bence uğraşmayın kayık vs çıkıyor en temizi takipçide doldurtmak.)

Tespit ve Muayene için muayene istasyonuna gidiliyor. Muayene bittikten sonra proje ve evraklarla birlikte en yakın Trafik Tescil Büro Amirliğine Ruhsat yenileme için başvuruda bulunuluyor.

Tescil belgesi yenileme ücreti 76,50 TL. 1 günlük bekleme süresi var.

Toplamda Maliyet. 430+76,50 = 506,50 TL Artı olarak standart vize masraflarınız..

Bu işlemde tamamlandıktan sonra LPG den kurtulmuş olarak yola devam ediyorsunuz..

Her gittiğiniz birimde işinizi yapacak görevli LPG söküm mü ?? diye soruyor.. Evet dedikten sonra Neden herkes takarken sen söküyorsun ? diye tekrar bir soru geliyor.. Keyiften deyince konu kapanıyor

Uzun uzun anlatmaya kalmayın etrafınızda ki pek çok kişi ve hatta bu konuyu okuyan çoğu kimse nedenini anlamayacak, Anlayanlara kaynak olması dileği ile selamlar..
    "Hız bir gösterge, kanıt, provokasyon veya meydan okuma değil; sadece bir zevk patlamasıdır." (Francoise Sagan )

K.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstad ben çok iyi anlıyorum. muayene istasyonuna falan gerek yok ben flash la her girdiğim benzin istasyonunda orda lpg yok bu pompaya gel önerisi ile karşılaşıyorum bende tüvtürkü aradım geçenlerde makina mühendisler odası na yönlendirdiler. onlarda bizle alakalı değil dediler. araç proje firması ara dediler. aradım 350 tl dediler. ama prosedürü sormadım. baya bir detaylıymış demek ki düşündüğümden.. mayısta muayene var yandık yani anlaşılan

Calibra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K.Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad ben çok iyi anlıyorum. muayene istasyonuna falan gerek yok ben flash la her girdiğim benzin istasyonunda orda lpg yok bu pompaya gel önerisi ile karşılaşıyorum bende tüvtürkü aradım geçenlerde makina mühendisler odası na yönlendirdiler. onlarda bizle alakalı değil dediler. araç proje firması ara dediler. aradım 350 tl dediler. ama prosedürü sormadım. baya bir detaylıymış demek ki düşündüğümden.. mayısta muayene var yandık yani anlaşılan

Fatura işini mühendislik firması hallederse çok bi detay kalmıyor geriye aslında ek 1 ile vizeye gittinmi iş tamam. Ama hesabını kitabını yapmak sana kalmış tabiki. Lpg sistemini benim gibi çöpe atmadıysan
    Anlaşıp vizeye giderken takıp çıkınca tekrar sokturebilirsin.
    "Hız bir gösterge, kanıt, provokasyon veya meydan okuma değil; sadece bir zevk patlamasıdır." (Francoise Sagan )

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende aracımdaki LPG sistemini söktürmek istiyorum. Bir ay sonra muayenem var, bu LPG söküm projesi belgesi konusunda yardımcı olabilecek olan varmıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba, yeni konu açmamak adına buradan yazıyorum.

09.05' de muayenem bitiyor bu konuda yardımcı olabilecek olan varmıdır? 350 TL proje için 150 TL' de söküm için (fatura+işçilik) fiyat aldım? Bilgili arkadaşlar bilgilendirebilirse sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yardımcı olabilecek kimse yok mudur? Muayene yaklaşıyo.

By_Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlerde lazım olursa kaynak niteliğinde elimizin altında bulunsun. Teşekkürler.
    Peugeot 406 sport pack 2.0 16v. It isn't stock.

1.8 turbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhabalar söz konusu işlemleri 15-20 gün önce yaptım. takıpcıye verdım sagolsun sorunsuz bır sekılde hallettı. rakamlar dogru bende cok arastırdım muhendısle falan gorustum
    E30 M50 TURBO & F30 320i ED

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 1.8 turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar söz konusu işlemleri 15-20 gün önce yaptım. takıpcıye verdım sagolsun sorunsuz bır sekılde hallettı. rakamlar dogru bende cok arastırdım muhendısle falan gorustum
    Yanıt için çok teşekkür ederim. Söktürme fiyatı bana biraz fazla gibi geldi ama dışarda bir yerde de yaptırsam aynı parayı vereceğim heralde. Bu hafta sonu tüpü artık söktürüp sadece söküm projesini bırakmayı düşünüyorum.

vinz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki ruhsatta lpg li yazan araçta lpg olmayınca muayenede bir sorun oluyor mu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki diyelim lpg isli degil. Ben muayne oncesi tupu ve enjektorleri soksem muaynede anlasilirmi? Evrak isleriyle hic ugrasmak istemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hörmetler... faydalı paylaşım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vinz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki ruhsatta lpg li yazan araçta lpg olmayınca muayenede bir sorun oluyor mu ?
    Sorun tabii ki olur, ağır kusurla kalır direk araç diye düşünüyorum. Önceden gidiyodum muayeneye ama 3-4 senedir artık muayeneyede gitmiyorum nedir ne değildir konusunda hiç bilgim yok. Önceden tüp sızdırmazlık raporu alıp muayeneye gidiyordun ama artık o kalktı sanırım daha bilgili arkadaşlar aydınlatacaktır bizi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüp söküm projesi ve sökme işçilik fatura dahil Pendik ABC otogazda 350 TL' ye yapıyorlar. Sadece 350 TL proje için isteyenler var. Arayanlara yardımcı olur umarım. Google' a ABC otogaz yazdığınızda adresi çıkıyor ve yeri çok kolay ve gayet ilgililer. Benim aradığım her gazcı işliyse sökme 1000 TL ver tamir edelim ama kullanma niye söktürüyosun gibi muhabbetler oldu bu abiler ilgilendiler ve çok kısa zamanda tüm işlemlerimi gerçekleştirdiler.

vinz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüp söküm projesi ve sökme işçilik fatura dahil Pendik ABC otogazda 350 TL' ye yapıyorlar. Sadece 350 TL proje için isteyenler var. Arayanlara yardımcı olur umarım. Google' a ABC otogaz yazdığınızda adresi çıkıyor ve yeri çok kolay ve gayet ilgililer. Benim aradığım her gazcı işliyse sökme 1000 TL ver tamir edelim ama kullanma niye söktürüyosun gibi muhabbetler oldu bu abiler ilgilendiler ve çok kısa zamanda tüm işlemlerimi gerçekleştirdiler.
    fiyat çok uygun. ankara'da da aynı fiyata yapan bir yer var mıdır acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vinz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyat çok uygun. ankara'da da aynı fiyata yapan bir yer var mıdır acaba ?
    Ben burayı gaz sızdırmazlık raporu veren kurumun internet sayfasındaki bir excel' den buldum Sizde bir bakın, illa ki vardır. 350 TL sadece projeye verecektim, şimdi o paraya hepsini hallettim.

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam lazım olan yazı oldu valla.
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı clioGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam lazım olan yazı oldu valla.
    İşinizi gördüyse ne mutlu bana. İki yerleri var sanırım ben uzakta olana gitmiştim

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam aradığım bilgiler zaten muayneye girecektim lpg sökümüde aradan çıkar teşekkürler bilgi için ����
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)