User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Acil :) Hyundai i20 sorusu bakarmısınız

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Acil :) Hyundai i20 sorusu bakarmısınız

Yakın arkadaşım yarın i20 alıcak... Problem şu ki servise göstermemiş.. Ben herşeye kıllandıgım için tabi aklıma takıldı , sahibi km si dolmadıgı için servise götürmediğini söylemiş.. Araç 2013 model ama 10.000 km de... neredeyse 2 yıl olmuş ama hyundai com dan baktım 15.000 / 12 ay diyor... Yani bu 15.000 olmasa bile 12. ayda gelmek zorunda demek değil mi ? Eğer satıcı gitmediyse bu bakıma , araç garantiden düşmüş olur mu ?

Araç bu

Connecting site...

Birde servise hiç baktırmadan sadece expertize göstermek yeterli olur mu ? Arkadaşın götürdüğü expertiz mersinde araç temiz çıkmış motor da %94 ....
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim hanımın micra henüz 6binde ama senesi doldugu için servise götürdüm.. normalde senesi dolunca gitmesi lazım.
    Tango-1 never dies.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Yılı dolunca çağırıyorlar normalde Hyundai'de diye biliyorum, Burak kardom görürse yazar illa ki.

Bakım periyodu 1 yıl veya 15 bin km -hangisi önce dolarsa- şeklindedir, garantideki 5 yıl/100bin km gibi.. Hangisi önce dolarsa o geçerlidir yani.

Hyundai ye sormak lazım garanti dışı bırakılıp bırakılmayacağını da..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Toyota aracımız varken bizde yapmıştık fazla km yapmadığı için yağ bile değişim gerektirmiyodu çıkan yağ tertemizdi garanti den çıkma bile söz konusu olmamıştı
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yılı dolunca çağırıyorlar normalde Hyundai'de diye biliyorum, Burak kardom görürse yazar illa ki.

Bakım periyodu 1 yıl veya 15 bin km -hangisi önce dolarsa- şeklindedir, garantideki 5 yıl/100bin km gibi.. Hangisi önce dolarsa o geçerlidir yani.

Hyundai ye sormak lazım garanti dışı bırakılıp bırakılmayacağını da..
    evet bu aracında 12 ayı dolmus ama üstüne çok zaman geçmiş... birde uzatmalı 5 yıl garantisi var.. Acaba bu süreyi geçirdi diye bi problem çıkarmasınlar...

Birde bu expertizlerin sonuçları ne kadar güvenlirdir ? boya kaza yok , motorda %94 performans da demişler ?

junicb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağın da, filtrenin de, genel olarak mekaniğin belli bir ömrü var. Çıkan yağ tertemiz olabilir. Gel gelelim işlevini yerine getirmesi mesele zaten temizliği değil. Km yapmış araçlarda temiz yağ da hayra alamet değil. Hyundai'de km gelmese bile; yılı dolunca servise gitmesi gerekiyor aracın. Baktırmasında fayda var diye düşünüyorum.
    Drive to win!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakim periyodu 1 yil veya 15.000km. Hangisi once dolarsa aracin servise girmesi gerekiyor. Uzerinden 2 sene gecmis arac garanti disi.. Birkac ay veya km de sikinti cikarmiyorlar ama bu aracin bakima girme suresi fazlasi ile gecikmis.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis sorun cikarmasa bile aracin biryerinde sorun oldugunda hyundai inceleme yapip duzgun servis gormemis diyip garanti disi islem yapabilir bence bunun teyidini alin derim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence de araç garanti dışı kalmıştır.Doblomuz var.Her 10 000 de bir servise gider.300-500 hatta 1000 kilometreye kadar tölerans gösteriyorlar.Ama üstüne vermiyorlar.Aracın dururken aşınan parçaları var.(Kayış ve kauçuk aksamlar,motor yağının işlevini yitirmesi gibi vs.)

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hyundai yeni i30 umu 6 ay sonra götürdüm bir sıkıntı çıkarmadılar hyundai bu konuda anlayışlı bir firma diğer bakımlarıda orda olursa bi sıkıntı çıkacagını zannetmiyorum ama genede hyundai bayi ni arayıp sorun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hyundai yeni i30 umu 6 ay sonra götürdüm bir sıkıntı çıkarmadılar hyundai bu konuda anlayışlı bir firma diğer bakımlarıda orda olursa bi sıkıntı çıkacagını zannetmiyorum ama genede hyundai bayi ni arayıp sorun
    bunda sanıyorum biraz daha fazla olmuş , umarım sorun çıkarmazlar benim asıl korkum birşey olmaz diyip ilerde bir sorun oldugunda "aaa siz x bakımını şu kadar geciktirmişsiniz bunu garantiye alamayız" demeleri ki denk geldim böyle seylere...

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunda sanıyorum biraz daha fazla olmuş , umarım sorun çıkarmazlar benim asıl korkum birşey olmaz diyip ilerde bir sorun oldugunda "aaa siz x bakımını şu kadar geciktirmişsiniz bunu garantiye alamayız" demeleri ki denk geldim böyle seylere...
    açıkcası benim aklımada ilk o geldi

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servisten evrak talep edebilirsiniz bence verirler garanti icin bi danismakta fayda var

Burak. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın arkadaşım yarın i20 alıcak... Problem şu ki servise göstermemiş.. Ben herşeye kıllandıgım için tabi aklıma takıldı , sahibi km si dolmadıgı için servise götürmediğini söylemiş.. Araç 2013 model ama 10.000 km de... neredeyse 2 yıl olmuş ama hyundai com dan baktım 15.000 / 12 ay diyor... Yani bu 15.000 olmasa bile 12. ayda gelmek zorunda demek değil mi ? Eğer satıcı gitmediyse bu bakıma , araç garantiden düşmüş olur mu ?

Araç bu

Connecting site...

Birde servise hiç baktırmadan sadece expertize göstermek yeterli olur mu ? Arkadaşın götürdüğü expertiz mersinde araç temiz çıkmış motor da %94 ....

bro arac alindiktan 1 yil sonra yada 15bini doldurunca götürüp bakima sokuluyor hyundai sms yada arayarak bildirim yapiyor sahsen bende oyle olmustu. bunlari bi kenara biraksak dahi arac servise sadece lastik basinclarini ayarlatmak icin gitse bile bakarlar efendim kmniz dolmus bakimini yapalim su su fiyata diye derler yani garanti dışı konusuna gelince onu hyundai servisine bi goturun arac sahibi ile oyle alin 5 yil surec bos yere yanmasin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)