User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
132 sonuçtan 115 ile 132 arası

Konu: TOFAŞ'lardaki güvenlik zafiyeti

DoganSuper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fotograftaki araç artık metal yorgunluğunun baska bi boyutuna geçmiş zaten resimden belli ne kadar çürük oldugu %90 da bu kaza yapan aracın taban sacı çürüktür o yüzden bence şaşılacak bi durum yok.. 89 model e30 la bi arkadasım kaza yaptı fazla şiddetli değil oda ikiye bölünmekten beter oldu alman kalitesi ya hani.. burda tofaşı övmüyorum ama bi araba çürükse tofaş olsun mercedes olsun bmw olsun ufak bi kazada bu kareler şaşırtıcı olmamalı.
    Severmisin alev saçan arabayı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DoganSuper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fotograftaki araç artık metal yorgunluğunun baska bi boyutuna geçmiş zaten resimden belli ne kadar çürük oldugu %90 da bu kaza yapan aracın taban sacı çürüktür o yüzden bence şaşılacak bi durum yok.. 89 model e30 la bi arkadasım kaza yaptı fazla şiddetli değil oda ikiye bölünmekten beter oldu alman kalitesi ya hani.. burda tofaşı övmüyorum ama bi araba çürükse tofaş olsun mercedes olsun bmw olsun ufak bi kazada bu kareler şaşırtıcı olmamalı.
    Daha geçen sene bi kaza gördüm şahin mi doğan mı bilmiyorum 2si birbirine benziyor merso 190e le kafa kafaya giriyor şahin bildiğin duvara çarpmışta sonra gelip mersoya dokunmuş gibiydi resmen. Kasa yorgunluğu çürüme demişsiniz belkide 190e o şahinden daha eskiydi. Bu olayın arkadaşlarımla iyi geyiği dönmüştü. Şahin doğana binene laf etmem adamın ona gücü yetmiştir almıştır, bu onun sucu değil şuan altımda olsa bende binerim sıkıntı yok ama hız sırının bi 20 km altında kullanırım,

Sözüm meclisten dışarı Sırf zevk için binenlerde var neymiş Tofaşk mış arkadan itişmiş yan veriyormuş falan fistan bunlar boş şeyler,

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sene 93 , reno 9 spring almistik, sag ayna serviste ek para verilerek takilmisti.

O senelerde ulkedeki yerli uretimin seviyesi belli idi. Zaten daha iyi alternatifler piyasaya sunulunca talep dustu / uretime son verdiler.
    Ben de onu anlatmaya çalışıyorum 88 senesin de babam reno 12 GTS almış zamanin en fullu en donanimlisi donanım da metalik renk klima ile dijital saat ve emniyet kemeri. sağ ayna opsiyonel Springerler de aynı broadwaylar de skoda lar da ladalar da hepsi karanlık 90 yılların araçları parçası ucuz yakıtı az ustası var diye millet almış binmis sanki tek koç bu arabaları piyasaya sürmüş Erbakan'ın getirdiği çarpık bacak skodalar cokmu sağlamdi euro ncap tan kaç aldı ?
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

ronay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de onu anlatmaya çalışıyorum 88 senesin de babam reno 12 GTS almış zamanin en fullu en donanimlisi donanım da metalik renk klima ile dijital saat ve emniyet kemeri. sağ ayna opsiyonel Springerler de aynı broadwaylar de skoda lar da ladalar da hepsi karanlık 90 yılların araçları parçası ucuz yakıtı az ustası var diye millet almış binmis sanki tek koç bu arabaları piyasaya sürmüş Erbakan'ın getirdiği çarpık bacak skodalar cokmu sağlamdi euro ncap tan kaç aldı ?
    Bende diorum skodaya neden hacılar hocalar bu kadar ilgi gösteriyor ( ;
    #Ethanol #Methanol #Toluen #pE100 #Nos

https://instagram.com/fuelronay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kuş serisine *** atmam sonucda türk malı

Bana carpmasin ve yakın ve sevdiklerimden uzak dursun yeter.

Yoksa sikayetci değilim sonucda dunyada bir denge var bozmamak gerek
    Atarım, *** atılacak araçtır.. Türk malıda değildir.. Ülkenin ürettiği bir otomobil değildir mutasyona uğramış regatalardır. Çürüktür *** gibidir öyle kalacaktır.. *** gibi olmasaydı sevdiklerinden neden uzak tutuyorsun.. Ayrıca Koç sömürücüdür! Sabancı'ya bile lobi yapmışlarrdır ToyotaSA muhabbeti için.. v.s flan filan.. Sonuçta *** gibidir bokun içine batmıştır 5sene kullandığımız doğan SLX'te *** gibiydi..

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün akşam optimum alt geçidinde ölümlü kaza olmuş kaza hangi araçta bilmiyorum Allah rahmet eylesin.

(Maksadım konu üzerinden marka kötülemek filan değil yazılanlar üzerine kötü bir tesadüf oldu)
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit geri gelsin

* ölü hangi araçta bilmiyorum.
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

b.ustaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şahini tanıyamadım ilk başta, hb sandım.

Allah rahmet eylesin çok kötü gerçekten
    Bahadır Ustaoğlu

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah rahmet eylesin ne diyelim...
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu foto üzerine çok fazla şey yazılmaz sanırım.
    Allah rahmet eylesin.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olmayan şey nasıl bu kadar tartışılmış anlamadım doğrusu. Bence bu arabalar komple toplatılmalı trafikten , kullananın can güvenliği bir tarafa, trafikteki herkesin hayatını tehlikeye atıyorlar. Fakir edebiyatı yapmaya gerek yok şartlar ortada ama 5 liraya şahin alıp üstüne 10 lira harcayan bir sürü tip var.

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk mesajımda belirttiğim kaza, sabahın erken saatlerinde olmuştu, bende okula gidiyordum geçerken görmüştüm.

İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

ÇALIŞKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes metal yorgunluğu demiş ama otomobil bu, uçak değil. Bir otomobilde metal yorgunluğu denen şey olmaz denebilir, yani o kadar az etkiler ki. Metal yorgunluğu, sürekli olarak esneyen bir metalin artık ilk haline dönememesidir. Şahin doğanın şasisinde metal yorgunluğu olması için o arabalarin 500hp olması sürekli 200+ ile virajlara dalması lazımdı ki şimdiye şasi burulsun, metal kendini bıraksın, yorulsun. Sizin dediğiniz şey çürüme. Çürüme, metalin dayanım kuvvetini neredeyse yok eder, ve böyle sonuçlar çıkabilir. Ama bu sadece çürüme de değil, aracın bir kaza anında oluşan enerjiyi nasil sönümledigi, kabinin etrafindan nasil geriye aktardigi gibi şeyler var. Sadece denildigi gibi ağırlıkla şasi saglamligiyla arac guvenli olsaydi butun pick-uplar guvenli olurdu. Videolarini izleyebilirsiniz oysa ki. Sıfır km araç alınca ölünmeyecek diye bir şey yok, yeni araclar genelde daha guvenli tabi ama gidip de chery almanin tofas almaktan farki yok yani. Kazanin olus bicimi, aracin saga sola ucarak enerjiyi dagitip kendi uzerinden transfer etmesi, bunlar anladigim kadariyla kimse icin onemli degil, araba onemli. Aracin onemi tabi ki var ama guvenli aracta da ölünebilir.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

ÇALIŞKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir tampon nelere bedel

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimse istemez kötü arabaya binmek. Ya da ne bilim çoluğunu çocuğunu icine doldurup seyahat etmek. Güvensiz olduğunu bu araçları kullananların %90 ı biliyor. Maddiyat, geçim şartları insanları bu arabalara itiyor. Keyif için alıp binenleri yada sifirdan restorasyon yapip etiket spec takilanları kastetmiyorum ama geri kalan yüzdenin hepsi zorunluluktan biniyor bu marka araca. Bu dandik aracı ülkede pazarlayıp vurgun yapan aileye kimse birşey demiyor ama zar zor biriktirerek alıp mecburiyetten binen bir aileye gitsin başka araba alsın gözüyle bakılıyor. 10 liranin uzerinde satilan tofaslardan bahsetmiyorum 4-5 liralara satilan ayagimi yerden kessin yeter diyen insanlarin aldigi arabalardan bahsediyorum.
    Ve kahrolsun benim memleketimin vatandaşını bu arabalara mecbur kılan kapitalist sistem ve onun köleleri.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)