User Tag List

Sayfa 21/60 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon
1128 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: Esnaflar İşleriniz Nasıl?

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AVM, arabayı 10 a alayım 12 ye satayım, şuraya bi bina dikeyim le ne kadar yüreyecek bu ekonomi. Üretmeden nasıl para kazanılıyor arkadaşlar biri bana anlatsın.
    Sen ekonomik kriz nasıl oluru anlattın

ülke şuan kaynağı belirsiz para girişleri ile ayakta o kaynaklar bitince bakalım neler olacak

üreten bir ülke değil aksine tüketen bir ülkeyiz ama sığırların çoğu farkında değil olacakların

almanya nasıl avrupanın kralı hemde savaşı kaybetmiş hitlerden çıkmış bir ülke idi sanayi ve üretime odaklı bir anlayışla şuan kaybettiği avrupa savaşını kazanmış durumda

biz ise kara para akışı bittiği an bir de yabancılar hadi gidiyoruz dediği an bakalım ne halt yiyeceğiz hesabındayız
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AVM, arabayı 10 a alayım 12 ye satayım, şuraya bi bina dikeyim le ne kadar yüreyecek bu ekonomi. Üretmeden nasıl para kazanılıyor arkadaşlar biri bana anlatsın.
    Ve sonunda durumu gercekten en berak, net hali ile yorumladogini dusundugum yorum, sorun geldi. Arkadaslar biz cok ama cok ciddi ve gercekten cok derin bir sorun haline donme riski olan ekonomik bir balonu yasiyoruz Turkiyr olarak ve hatta yabanci ozelliklede ekonomiyi anlayip takip eden mustelerimin beni her gordugunde gundemdeki problemlerden cok konustugu bu konudur. Tuketigimiz 50, degerlendirdigine inandigimiz 1000, uretigimiz 10 sonra birileri hhazinemizden piyasaya senin benim vergimle toplanan parayi, gelecegimizi sursun, mulk olan herseyi ozellestirsin, yabancilara satsin o paraylada ekonomi gayet iyi ceksin. Ayni bu darbenin birgun olacaginin belli oldugu gibi bence ciddi ekonomik sorunlarda daha simden ama yakin ama biraz sonra olacagi herhangi bir mudahale gelmedigi surece cok ama cok net ve acik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen ekonomik kriz nasıl oluru anlattın

ülke şuan kaynağı belirsiz para girişleri ile ayakta o kaynaklar bitince bakalım neler olacak

üreten bir ülke değil aksine tüketen bir ülkeyiz ama sığırların çoğu farkında değil olacakların

almanya nasıl avrupanın kralı hemde savaşı kaybetmiş hitlerden çıkmış bir ülke idi sanayi ve üretime odaklı bir anlayışla şuan kaybettiği avrupa savaşını kazanmış durumda

biz ise kara para akışı bittiği an bir de yabancılar hadi gidiyoruz dediği an bakalım ne halt yiyeceğiz hesabındayız
    Agizina saglik ben yazarken gelmis yorumun adeta seni tekrarlamisim, insallah senin gibi farkinda olan sayisi orani artar yakinda br kardesim yoksa icim yanio gelecegimizi gun ve gun izlerken. Su an resmen bir sonraki adim belli basit 10bin usdlik kaltesiz filmi izler gibiyim. Tek sok oldugum aramizda ammada bu filme guzel film diyen varmisi gormek oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Agizina saglik ben yazarken gelmis yorumun adeta seni tekrarlamisim, insallah senin gibi farkinda olan sayisi orani artar yakinda br kardesim yoksa icim yanio gelecegimizi gun ve gun izlerken. Su an resmen bir sonraki adim belli basit 10bin usdlik kaltesiz filmi izler gibiyim. Tek sok oldugum aramizda ammada bu filme guzel film diyen varmisi gormek oldu

zamanında demiş ama işte neyse abi sinirleniyoruz sonra
    Dr.ECU

Greentiger01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük bir kriz var gibi para dönmüyor, Gidişat hiç iyi değil.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Greentiger01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük bir kriz var gibi para dönmüyor, Gidişat hiç iyi değil.
    İşler inanılmaz kötü, yaz başından belli idi böyle olacağı. Ramazan girdiğinden beri düşük işler. Millet parasını ilk olarak Ramazan'da ve Ramazan Bayramı'nda harcadı, ondan sonra tatil muhabbeti başladı paralar iyice suyunu çekti. Daha sonra darbe patlak verdi, ardından gene millet bir tatil havası içine girdi ve en sonda Kurban Bayram'ı ile okulların açılması milletin parasını tamamiyle bitirdi. Eylül ortası işler açılır dedim ama nanay, bence önümüzdeki Ekim boyunca da hareketlenme olmayacak, yıl sonuna kadar anca düzelir gibime geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kapalı carsıdan örnek vereyim sadece ana cadde üzerinde 20 ye yakın dukkan bosaldı. asıl sıkıntı yılbasında olacak gecen yıl sene basında kiralarını pesin odeyen 100 lerce carsı esnafı eger kiralarda ciddi indirimler yapılmaz ise yılbasında toplu olarak dukkanları bosaltacak. bizim piyasada işler cok kotu turist yok olanlar fakır turistler. biz ihracat yapmasak coktan dukkanı kapatmıstık allahtan amerika ve avrupa piyasasına kendımızı dondurecek kadar ihracat yapbiliyoruz.

memleket olarak allah sonumuzu hayır etsın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    - Kış geldi kiradaki bütün sezonluk araclar döndü, ALLAH'tan yıllıkta araclarımız varda geciniyoruz.

Piyasada hareket var ama boş gibi.
    #KGdetanirlar

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 bayram donemi gecti ve bu donemde genel olarak insanlar para kazanamadi. Yaz donemi ve bayram tatilleri giderleri arttirdi. Darbe mevzusuda insanlari olan paralarini elde tutmaya veya imakni varsa yurtdisi ile ilgili plan yapmaya tesvik etti. Yani bir kesimde zaten para yok. Olanda elinde tutuyor. Ekonomi zaten belliydi tuz biber oluyor bunlarda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler bız gıda sektorunde perakande kahvaltılık yoresel urunler satıyoruz bızım bıle ısler cok canlı degıl hanı gıda olmez falan dıyolar ya hepsı hıkaye vallahı catır catır mıllet dukkan kapatıyo. ısını ıyı takıp eden cok kosturan ayakta kalıyo bakın para kazanıo demıyorum ayakta kalıo. bım bana 5.25 gelısı olan burgu peynırını 5 lıradan satıyo ben bu adamla nasıl bas edeyım ben 7 lıraya satıyorum musterı dıokı sen bızı kazıklıosun bımde 5 lıra para hep donuyo dolasıo bı sekılde zengınde kalıo bızde tırmalayıp duruyoruz
    ]Senin araba bitene kadar ben otomotiv sektörünü bitirir emekli olup planör falan kullanırım, sıkıntı yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şu an emlak araç alım satım hisse senedi
    Organizasyon düğün sünnet kına süsleme işleri
    Satın alma müdürü olarak 5 iş yapıyorum
    Şimdi gündemde catring işi var

Çok şükür bu iğrenç piyasada çark döndürebiliyorum

Dükkan yok sabit eleman yok bu şekilde gemi yürüyor

Yoksa batmışım
    Dr.ECU

SGTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KAMBOZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasada para var ama insanlar temkinli davranıyor
    Kesinlikle.Hic kimse para odemiyor ama parasida var herkes 1 ay sonraya atma pesinde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babam battık ama krediler 20 sene idare eder diyor

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    babamda sıyırdı iyice geçen dükkanda çizgifilm falan izliyordu adam son 2 yılda çöktü

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    berbat durumda , telefonum bile çalmadı bugün. nereye gidecek böyle ? allah sonumuzu hayır etsin.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bende işyerinde işe yaramayan seyleri sattım sezona kadar maaşlı calısıcam beklemekten iyidir

İlker G.

CeSaNCeEm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahçe mobilyası üreticisiyim. Baktığınızda iş çok ama tahsilata gelince çuvallıyorsunuz. Mecburen üretimi küçülttüm iş yapıp paramı alamamaktansa yapmamak şu süreçte daha iyi. Piyasa sahte çek sahte evrak ve sahtekarlarla dolu. Çek yasası yeniden yürülüğe girdi umuyorum bi iyileşme olacak.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6-7 yıl önce bir arkadaşıma 'gel sana işyeri açalım' dedim. Ben girmem öyle işe dedi. Anlayamadım. Benim işim kayıtsız kuyutsuz vergisiz olacak dedi. Kemer - Antalya arası minibüste şöförlük yapıyor. Günlük yevmiye alıyor. 5 günlük yevmiyesiyle sigortasını kendi ödüyor. kalan 25gün ona kalıyor. Yaptığı iş nakit, akşam oldu mu ilk yevmiyesini alıyor.

Ben şimdi anlıyorum onu. Yılda 1,5m ciro yapıyorum 20 istihdam sağlıyorum. hala 100.000 vergi borcum var. Kendi bağkurumun borcu birikiyor.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu Kadıköy Belediyesinin Allah belasını versin. Sülalece CHP'liyiz, ailemde herkes üye, eniştem gençlik kolları başkanı ilçemde. O kadar ruhsatsız otel, apart, günlük kiralık daire var ki. Bunlara millet kimliksiz girip çıkıyor bir iki kere adam öldürdüler hiç umurlarında değil. Kadıköy sokakları *** içinde, eskiden *** kokusu vardı Büyükşehir geldi de düzeltti sağolsun. Bunlara kalsa hergün aynı kokuyu çekecektik. Sırf bu apartlar yüzünden işler kesat, millet 50 liraya stüdyo daire kiralıyor. Ömrüm boyunca bir daha bu vasıfsızlara oy verirsem lanet olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)