User Tag List

Sayfa 4/60 İlkİlk ... 234561454 ... SonSon
1128 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Esnaflar İşleriniz Nasıl?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkene katmadeğer katan, dünyaya marka ve teknoloji üreten/satan bir ülke olamadıkça, istikrarlı, sağlam bir ekonomiden bahsedemezsin zaten.
    Dün Tüsiad başkanı enflasyon ve ekonominin kötü gidişatı üzerinden tedirginliklerini belirtmiş okumanızı tavsiye ederim. Yine evvelki gün iktidarın grup başkanvekili halkı bankalara borçlandırdıklarını ve halkın mevcut iktidardan vazgeçemeyeceğini gayet normal bir vakaymış gibi anlattı açın okuyun... Bizim ekonomimiz ne kadar sağlam temellere dayalıki insanlar yarınını bile göremezken 5-10 yıllık kredilere girip mal mülk aldılar? Şimdi o borçlarla cebelleşmekten tüketim yapamıyor, nakitini tutamıyor kimse.
    Belki konudan çok uzaklaştım ama tablo böyleyken hangi sektörlerin şu an daha iyi noktada olduğunu tahmin etmek çok da zor değil. O birkaç sektör dışındakilerin de eminim %90'ı tatsız dönemler yaşıyordur.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi direkt alıntı yapmak istemiyorum ancak konuya işler kötü yazıp daha 1-2 hafta önce aldığı 100.000 TL'lik aracın konusunu açanlar var. İşler iyi olsa Rolls Royce konusu görecektik sanırsam.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekstil sektörünün üretim kısmındayım, gelen siparişler, sektörün farklı alanlarındaki arkadaşlarımdan aldığım duyumlar ve hammadde-yedek parça tedarikçilerle yaptığımız görüşmelerden genel durgunluk olduğu, çoğunluğun bişey almak yada satmak istemediği yönünde, yurtdışından gelen bazı uzmanlarla konuşmalarımızda da aynı şeylerden bahsettiler ''seçimler''
    2015 ilk 2 ay şaşırtıcı derecede düşük geçti, mart iyi nisan eh işte gibi ama hedef revizyonları aşağı yönde. %70-75 avrupa ile çalışıyoruz onların da durumları çok iyi değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel ekonomik durumla ilgili Mahfi hocayı takip etmenizi öneririm. Oldukça doğru tespitleri basit bir dille anlatıyor.

KENDİME YAZILAR - Mahfi Eğilmez yazıları: 2015 Yılı Çok Kötü Başladı

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi direkt alıntı yapmak istemiyorum ancak konuya işler kötü yazıp daha 1-2 hafta önce aldığı 100.000 TL'lik aracın konusunu açanlar var. İşler iyi olsa Rolls Royce konusu görecektik sanırsam.
    Kötü göreceli kavramdır geçen sene 10milyon TL kazanıyordur bu sene 3milyonTL kazanır işler kötü der haklı olarak
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TigeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kötü göreceli kavramdır geçen sene 10milyon TL kazanıyordur bu sene 3milyonTL kazanır işler kötü der haklı olarak
    Tamam da o zaman küçük esnaf şöyle bitti vs yazmanın da bir anlamı yok. Küçük esnafın bütçesi kadar araba almış insan işler kötü diyince samimiyetsiz geliyor.

Kartal3urak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Donundaki Yırtığa Bakmadan Renkli Pantolon Alan Tipler Var.. Sonra Battım Bittim Falan Filan.. Onlar Apayrı Tipler.. Adam Krediyle Araba Alıyo, Benzin Almaya Parası Olmuyo ama Havasından Geçilmiyo..

İşte Sonra Piyasada Nakit Yok..
    Oem Yedek Parça
    Oem Çıkma Parça
    Hondacikmamotor.com

AKINCI GARAGE

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkesin işi kötü ama her hafta araba değişiyor, model yükseltiyor falan. Geçin o işi. Millette hayvan gibi para var. Sadece gıdım gıdım çıkartıyor. Ben kendimi bildim bileli kime sorsam işler çok kötü, boktan vs..

Bence asıl sıkıntı piyasada sıcak para yok. Dönen para yok. Vadeler uzun ve bir şekilde dönüyor.

hondafit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ülke yakında takas yöntemiyle alışveriş yapacak sanırım artık bilişim sektöründeyim bombok durumdayız son 4 aydır geçen seneye oranla yüzde 50 düşüşteyiz.

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30 yıldır bufeciyiz.3 senedir isleri ben devir aldım, Ben bu sene kadar kötü bi sene görmedim kimse de nakit yok. Herkez karttan alışveriş ediyor. 1 paket Sigarayı bile karttan cekiyor,Karttan çekip Komisyonla nakit para ver diyen bile oluyor. Eskiden yiyecek konusun da kimse fiyatlardan şikayet etmezdi bu sene zam yapmamamiza rağmen millete pahali geliyor. hafta sonu eskiden dolar tasardi mekan suan bi tane bile musteri yok
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir ülkede asgari maaş 950 lira.Aynı ülkede 4 kişilik bir ailenin açlık sınır 1301 lira ve yoksulluk sınırı 4238 lira.Bu sırada emekli vekillerin maaşı cumhurbaşkanlığının ödeneği arttırıldığı için 740 lira zamlanıyor ve 7500 lira oluyor.Yani bir milletvekili fiilen görevdeyse ve aynı zamanda emekliyse 22 lira maaş alıyor.Bu sayılar tabi harcırah ve ihalelerin yanında çıtır çerezde kalabilir.Bu bilgileri şunun için verdim.Böyle paralarla oynayan adamlar ne esnafın halini ne emeklinin halini nede işçinin halini bilir. Ülkede bir kesimde para var bu doğru. Ama o kesimin diğer kesime olan oranı nedir bunu araştıran birileri , bir kurum var mı acaba ? Kamu sektöründe çalışanlar , kamu ihalelerinden para kazananlar zaten bu ekonomik krizlerden etkilenmez. Kendi gözlemlediğim kadarıyla şunu diyebilirim. Bir tekstil fabrikasında 2500 asgari ücretli işçi çalışıyorsa 35-40 müdür,şef,koordinatör falan filan oluyor.Şimdi bu fabrikaya gidip arkada servislere binen işçilere değilde , ön kapıdan arabalarıyla çıkan bu 40-45 kişiye bakarsak ve bunları tek başına değerlendirip bu şirket ne güzel para veriyormuş , çalışanlarının altında gıcır gıcır arabalar var diye düşünürsek yanılırız.Ki zaten kaç kişi var acaba asgari ücretle çalışıp şu forumda bilmem kaç liralık araba aldım diye konu açan.Konuya yazan esnaflar bile bir garip esnaf Ben bakkalım,manavım, yufkacıyım diyen çıkmadı daha. O yüzden foruma bakıp veya nişantaşında iki tur atıp ulan ne fakirliği insanlar harbi harbi zengin demek biraz garip geliyor bana
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtiaras Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekstil bitmiş durumda kumaş pazarlama işiyle uğraşıyorum malı satıp ödemesini aldımmı benden mutlusu olmuyor çok şükür batak vermedik diye.krizi kullanan iyi niyetli müşterilerde çıkmıyor değil onların bahane ortada rusyadan ödeme gelmiyor.işim gereği osmanbey çağlayan kağıthane bomanti tekstilcilere kumaş servisi veriyorum kimse mutlu değil bende dahil 1 2 sene devam edicek gibi duruyor tekstildeki sıkıntı Allah hepimizin yardımcısı olsun
    Yakında Çağlayan v.b yerlerden sürgün edilecek tekstil yani fasoncu kalmaz.. Roman gitti balizza gitti dalida v.s var hepsi erki diyar olacak belediye projesi var.. Tabi yer değişimi olumlu ya da olumsuz nasıl etki eder reel olarak görülür artık..

Alıntı Asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ülkene katmadeğer katan, dünyaya marka ve teknoloji üreten/satan bir ülke olamadıkça, istikrarlı, sağlam bir ekonomiden bahsedemezsin zaten.
    Dün Tüsiad başkanı ........
    Olayın aslı bu.. Bir şey eklenmez bu söze.. Marka marka marka! Bizim s*klemediğimiz, önemsemediğimiz çok önemli bir nokta.. Turqualiy gibi saçma sapan projeler değil.. Butik marka bile olsa markalaşmak, kurumsal kimlik v.b Vay babam ben 30 yıllık bu işin içindeyim devri bitti ülke olarak markalaşma trenini de kaçırdık Uluslararası düzeyde..

D.Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=cookies;7809928]Yakında Çağlayan v.b yerlerden sürgün edilecek tekstil yani fasoncu kalmaz.. Roman gitti balizza gitti dalida v.s var hepsi erki diyar olacak belediye projesi var.. Tabi yer değişimi olumlu ya da olumsuz nasıl etki eder reel olarak görülür artık..

çağlayandan tekstilcilerin sürgün edileceği bilgisine nasıl ulaştınız bununla ilgili resmi bir açıklama varmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=D.Demir;7809947]
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakında Çağlayan v.b yerlerden sürgün edilecek tekstil yani fasoncu kalmaz.. Roman gitti balizza gitti dalida v.s var hepsi erki diyar olacak belediye projesi var.. Tabi yer değişimi olumlu ya da olumsuz nasıl etki eder reel olarak görülür artık..

çağlayandan tekstilcilerin sürgün edileceği bilgisine nasıl ulaştınız bununla ilgili resmi bir açıklama varmı?
    Resmi ağızdan dinledim, geçen hafta çağlayan halk meclisi ve Kağıthane Belediye başkanı Fazlı Kılıç'ın katıldığı bir konferans düzenlendi artık yeni yapılan bina altlarına bile dükkan verilmiyor ve imar planı değişiklileri resmiyette var, çok kısa vadede olacağına ihtimal vermiyorum ama tekstil ve makineciler yavaş yavaş çıkıyor Çağlayan'dan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi açımdan söyleyeyim kafe işletiyorum yaptığımız iş ile kazandığımız para çok alakasız günde 15 saat kadar çalışıyoruz.Diğer yandan babamın işler çok kötü iflasın eşiğinde yapılan ihracatlardan dolayı çıkan devlet desteklerinin hiç biri verilmedi hepsi dalavera palavra.Sigortaydı katmadeğerdi elektirikti kiraydı nefes alamıyoruz.
    Bir sürü borcum birikti bankalara onlarla uğraşmaktan başka şeylere kafa yormaya vakit kalmıyor.Ayıca milletin bu kadar lüks arabalara nasıl bindiklerini gerçekten hiç anlamıyorum çalışarak ise bizde çalışıyoruz iki koldan bir tarafta babam bir tarafta ben bindiğimiz arabalar belli millet paso Audi Bmw takılıyor

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O bmw lerin audilerin büyük çoğu krediyle alınıyor ülke olarak marka takinti mız var bir mekana gitsen valeler bile araca göre muamele gösteriyor. Farklı bi statü sahibi olmak için millette o markalara yoneliyor
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

V3li4ht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O bmw lerin audilerin büyük çoğu krediyle alınıyor ülke olarak marka takinti mız var bir mekana gitsen valeler bile araca göre muamele gösteriyor. Farklı bi statü sahibi olmak için millette o markalara yoneliyor
    çok doğru birşey bu insanlara bu zorunluluk gibi gösteriliyor ben işin içine faiz giriyor diye araç almıyorum toplu paramı götürüp arabaya da vermiyorum işime yatırıyorum altımda da spring var üstüm başım düzgün değil dışardan arkadaşlarım bile "ben senin yerinde olsam neler yaparım oluyor" abi para yok değil ama insanlar korkuyor harcamaya yarın ne olacağı belli değil çünkü. ünlü düşünür ne demiş

Ne insanlar gördüm altında araba yok.
    Ne arabalar gördüm, içinde benzin yok.

AyrtonSenna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi sen hangi şirkette çalışıyorsun benim babamda kumaş pazarlama müdürü'de onun için sordum
    Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 2.0Tquattro Manuel B7-Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 1.8Tquattro Manuel B6
    Garanti Otomotiv Bosch Car Service
    Kaporta&Mekanik&2.EL

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30.000 1.4 civic alınıyorsa kimse kusura bakmasın bu ülkede kriz felan yok

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)