User Tag List

Sayfa 41/60 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon
1128 sonuçtan 761 ile 779 arası

Konu: Esnaflar İşleriniz Nasıl?

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta havaalanında çalıştığımı söylemiştiö, günlük ciromuz bayram dolayısı ile %25 arttı.​ Memleketin bir kısmı kan ağlarken bir kısmı hala çatır çatır harcayabiliyor çok adaletsiz gelir dağılımı var
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta havaalanında çalıştığımı söylemiştiö, günlük ciromuz bayram dolayısı ile %25 arttı.​ Memleketin bir kısmı kan ağlarken bir kısmı hala çatır çatır harcayabiliyor çok adaletsiz gelir dağılımı var
    Havaalanında neredesiniz bilmiyorum ama bayram öncesi ekonomiyi umursamadan köyüne giden vatandaş krizi henüz hissetmedi. Bugün sakaryadan ankaraya geçtim, inanılmaz bir yoğunluk vardı. Sabah 5ten 10bucuga ancak gelebildim.

Bence döviz ve yakıt direk 10 Tl olsun. Az gelmiş belli ki
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Havaalanında neredesiniz bilmiyorum ama bayram öncesi ekonomiyi umursamadan köyüne giden vatandaş krizi henüz hissetmedi. Bugün sakaryadan ankaraya geçtim, inanılmaz bir yoğunluk vardı. Sabah 5ten 10bucuga ancak gelebildim.

3 küsüratlı rakamlardayken 5 olsun zengin fakir belli olsun diyorduk 5'i geçti 6 oldu 7'ye az kaldı. Trafikte değişen birşey yok.
    İsterse 20 TL olsun birşey değişmeyecek ama kredi kartını ülke'den komple kaldır bak bakalım trafik kalıyor mu?
    Depo fulleyip kredi kartı ile çektiren sonra bunu banka'ya komisyon ödeyerek taksitlendirenler biliyorum

N0M4dh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sektör Özel Üretim Mobilya / %75 i yurtdışı.

E1 belgeli Sunta ve orman ürünleri: döviz
    yasaklı kimsayal olmayan sünger: döviz
    FR ve AB belgeli döşemelik deri / kumaş: döviz
    Sac boru profil (en az 1mm, kaplama ve boyamaya uygun) :döviz

bilenler bilir mobilya sektörünün yarısından fazlası fanatik derecede hükümet yanlısı, şimdi merdiven altı firmaları ve çok büyük firmaları hariç tutarak bizim gibi kobi seviyesinde "kıymetli mal üreten" hangi firma dayanabilir bu şartlar altında? Çok şükür biz yurtdışı odaklıyız ya yurtiçi olsa idik?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayakkabı mağazasında çalışıyorum, millet o air'leri cat'leri nasıl alıyor bi görseniz aklınız durur, hiç kriz varmış da paramın değeri düşmüşte alakası yok gibi nerdeyse
    o nıye öle söylım sana artık bu devırde herkes parasını uste başa arabaya yanı gosterıse harcıo adam alıo 3000 maas 2500 lirasıyla taksıt ödüyo luks arabaya bınıo. ben sarkuterıcıyım kahvaltılık satıs yerımız var. adamın/kadının kılık kıyafet o bıcım gelıyo en ucuz peynır hangısı dıye soruyo catlak ucuz yumurta satıoyomusunuz dıyo. kımse gorundugu gıbı degıl bu mılletın basına ne gelecekse bu sekılcılıkten gelecek bızım carsıda kahvede garsonluk yapan cocuk ıphone x aldı gunluk aldıgı para 70 lıra yövmiye falan
    ]Senin araba bitene kadar ben otomotiv sektörünü bitirir emekli olup planör falan kullanırım, sıkıntı yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sabiha Gökçen iç hatlardayım, anadoluya giden insanlar da geliyor İzmire Muğlaya tatile giden insanlar da geliyor ve iki grup da hunharca harcama yapıyor.​ Tabi yabancı uyruklu insanlar da var ki bunlar zaten ya estetiğe gelen araplar ya da dünya turuna çıkmış insanlar ( ki bunlar bile çok az)
    Onun dışında havaalanı personeli içinde de alım farkı çok net belli oluyor. Pilotlar ve hostesler en özel kahvelerden tercih ederken ground team dedikleri kısım ( ground team ne anlama geliyor bilmiyorum soramadım hiç kimseye de) daha çok çay ve filtre kahve tercih ediyor

otomotiv mühendisi

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabiha Gökçen iç hatlardayım, anadoluya giden insanlar da geliyor İzmire Muğlaya tatile giden insanlar da geliyor ve iki grup da hunharca harcama yapıyor.​ Tabi yabancı uyruklu insanlar da var ki bunlar zaten ya estetiğe gelen araplar ya da dünya turuna çıkmış insanlar ( ki bunlar bile çok az)
    Onun dışında havaalanı personeli içinde de alım farkı çok net belli oluyor. Pilotlar ve hostesler en özel kahvelerden tercih ederken ground team dedikleri kısım ( ground team ne anlama geliyor bilmiyorum soramadım hiç kimseye de) daha çok çay ve filtre kahve tercih ediyor
    Uçmayan kesim olsa gerek işi karada olan.

Dediğim gibi henüz daha hissedilmedi. Bayram sonrası her şey daha net belli olur.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ben dün bi avm ye kuru temizleme işi için gittim yeminle avm nin otoparkında yer bulamadım altan yıkamacısından yukarıdaki her çeşit magaza ve fastfood katı full + full çakılıydı millet çılgın gibi alışveriş yapıyodu dolarmı dolmaz mı onu bilmem ama baya bi doluydu herbi yer
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyasada en azından son satıcıların elinde eski mal eski fiyat var halen.
    kimse mal çekmiyor.
    hafiften korunmak amaçlı zamlar yapıyorlar.
    yeni mal yeni kurlardan girince direk %50 zamlı giriş yapmış olacak. daha bunu kimse hissetmedi.
    2 aya ağlamaya başlar herkes. iyi günlerimiz bunlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendi işimizde kur 6 liranın üstüne fırladığı gibi %25 zamı yansıttım listelere. Kimse kusura bakamsın indirimleride kaldırdık. İşimizin kalitesi ve hızı aynen devam ama bu kurların altında zam kaçınılmaz. Parası olmayan yaptırmasın çünkü fiyat düşünce kazanamıyorum. Kimseyede acımıyorum valla ben oy vermedim oy verenler düşünsün...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arap yağı bol bulunca lafı doğruymuş.

kur fırlayınca bütün araplar pahalı markaları satın alıp durdular. 10-15 bin tl ye çanta alanından tutunda kazağa 5bin tl veren adamlara kadar. yazıklar olsun beee. benim milyonum olsa da o paraları vermem. yani insan alın teri ile kazanıyorsa değerini bilir.

bazen indirimden polodan v.s 25-30 liraya gaza gelip tişört aldığımızda bile ulan acaba hata mı ettik diye düşünelim. milletin parayı kıydığı saçma sapan şeylere bak.

bu araplar nerden kazanıyor bu kolay parayı? hadi dubai filan biliyorum, onların şeyhi vatandaşına parayı saçıyor. 4 karı alsan 4 defa ekstra para, çocuk başına para, herhangi bir yabancı şirket açsa ortak oluyorsun para. adamlar evden çıkmadan 10k kazanıyor.

Peki suudiler filan nereden vuruyor voleyi?
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arap yağı bol bulunca lafı doğruymuş.

kur fırlayınca bütün araplar pahalı markaları satın alıp durdular. 10-15 bin tl ye çanta alanından tutunda kazağa 5bin tl veren adamlara kadar. yazıklar olsun beee. benim milyonum olsa da o paraları vermem. yani insan alın teri ile kazanıyorsa değerini bilir.

bazen indirimden polodan v.s 25-30 liraya gaza gelip tişört aldığımızda bile ulan acaba hata mı ettik diye düşünelim. milletin parayı kıydığı saçma sapan şeylere bak.

bu araplar nerden kazanıyor bu kolay parayı? hadi dubai filan biliyorum, onların şeyhi vatandaşına parayı saçıyor. 4 karı alsan 4 defa ekstra para, çocuk başına para, herhangi bir yabancı şirket açsa ortak oluyorsun para. adamlar evden çıkmadan 10k kazanıyor.

Peki suudiler filan nereden vuruyor voleyi?
    Çoğu din eşyaları satar. Devlet kurumlarında çalışanlar ciddi maaş kazanıyorlar.​ Hediyelik ıvır zıvır da yapıyorlar. Benim trde 100 liraya aldığım casio saati 60 dolara satıyorlar.​

otomotiv mühendisi

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birkac gun once anneme banyo dolabi aldik cuma yada ctesi teslim edilecek diye. Bugun oldu hala yok . Geldim sordum noldu vs diye yok bugun gelecek de de de. Lan bugun arefe yarin bayram, madem gonderemeyeceksiniz niye satiyorsunz. Hepiniz batin insallah uzulenin aq.

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecen hafta bi gitar alim dedim 465 liraydi (yurtdisi icin kütükten hallice denilecek bir gitar) kart limitimden dolayi alamadim ve bir haftada trump krizinden dolayi dolar firlayinca bugun 700 liraya gordum ilanda ve dogal olarak alamadim. Benim gibi düşünenler harcamalarini hep bu sekilde kisiyor. Hayatlarindan odun veriyor. Daha sig yasiyor tatil yapicaksa yapamıyor otel fiyati ucak fiyati yuzunden. Sosyallesecekse dolar kurundan yapamiyor. Ama gel gor ki bu hukumet en cok oyu bi battik bittik diyen insaatcilardan muteahhitlerden ve petrol uctu gitti diyip lpgli arabaya binip ekonomi yaptığını düşünen taksicilerden aliyor... Tuhaf bir milletiz... Değişmeyiz...
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün bi galerici arkadaştan 2016 doblo aldım. Muhabbet arasında dedim bayram üstü bayaa elden araba çıkarmışsındır diye en son bayramdan 1 hafta once araba verdim hepsi duruyor dedi. Geçen sene ben galercilik yaparken bayrama 1 hafta kala kendımızı kasmamıza rağmen en az 5-6 araba satardık
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

catcat
    Misafir
    şu an birikim,tasarruf,kart ya da başka bir şey,para var...mesela bir bankanın genel müdürü ayşe teyzeden başlayıp şartların iyiliğinden bahsederken kurun 7 tl olması konusunda tek bir açıklama dahi yapamıyor .enteresan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bankalar bence guzel seyler bekliyor, vergi indirier vs..

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene önceki Kurban bayramında da nöbetçiydim. fıldır fıldır yerinde destekler çıkardı. Bu sene de nöbetçiyim. bayramın son 2 günü film izledim. iş olmayınca sorun da çıkmıyor doğal olarak.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ulan sabah fabrika yanmadı diye sevindik, az önce dedikodusu yayıldı şirket içinde, gelecek hafta beyaz yaka dahil acil işi olmayanları (süresi belli değil) izine çıkaracaklarmış.

Bu gün netleşecekmiş %99 gönderirler çünkü en büyük müşteri alımı durdurdu, kur dan dolayı hammadde alamıyoruz falan falan.

Hadi bakalım geçmiş olsun, 135 kişinin 100'ü potanın ucunda görünüyor şuan.
    kendime alıntı yapayım, bahsettiğim izin eylül 2018 için ayda 8 gün olarak uygulandı.

Gelecek ay yani ekim ayında toplam 5 gün çalışma olacak kalanı komple izin, 100+ kişi sadece 5 gün çalışacak bu insanlar ne yer ne içer okula giden çocuğu olan var, bebeği olan var var oğlu var.

Kriz yok diyenleri selamlıyorum, gelin bir de bu adamlara sorun.

Bu arada üzüldüğüm adamların yarısından çoğu da kriz yok diyenlerin izinden gidenler.

Üzülmeyim diyorum ama yok olmuyor yine üzülüyorum...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)