User Tag List

Sayfa 5/60 İlkİlk ... 345671555 ... SonSon
1128 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Esnaflar İşleriniz Nasıl?

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam da o zaman küçük esnaf şöyle bitti vs yazmanın da bir anlamı yok. Küçük esnafın bütçesi kadar araba almış insan işler kötü diyince samimiyetsiz geliyor.

Küçük esnafın işi bitti yazdım ve bahsettiğin gibi 100.000 liralık araç var şu anda. Alıntı yapmadığın kişi ben miyim ?
    imzasız..

cusse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben inşaat sektöründeyim,işlerin 2014 ve 2015 sezonunda kötü geçeceğini kestirebilmiştik ve ona göre iş almıştık ancak bu kadar kötü geçeceğini inanın kimse tahmin etmiyordu inanılmaz bir nakit sıkıntısı var ve ayda en az 2-3 evrak yazılıyor,hakediş desen full içerde Allah sonumuzu hayr etsin,devlet emin olun piyasanın kötü olduğundan haberdar çünkü piyasaları kontrol etmekte her geçen gün zorlanıyor ancak sırf rahatım bozulacak oy kaybı...vs.yüzünden halka yansıtmamaya çalışıyor yok şöyle büyüdük böyle ihraccaat yaptık herşey güllük gülüstanlık yok öyle birşey....
    Şöyle söyliyeyim o öyle bentleye binip,ataşehirin göbeğine gökdelen diken firmalar ve niceleri göründüğü gibi değiller,onlarda sövüyor ama çarkı bir şekilde döndürmek zorundalar çünkü çark durursa yükselmesi ne kadar kolaysa düşmeside o kadar kolaydır seçim sonuna kadar beklemek ve uzun vadede borca girmemek en mantıklısı,temkinli olmak ve saldırmak üzücü sonuçlar doğurabilir....

Havalarda bir ısınmadı gitti...

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cusse her gün yeni evler yapılıyor yeni projeler fahiş piyasalar bu piyasalar sence ne zaman batar? yok sa hükümet rahat mı ben bunları yabancılara satarım diye, çünkü anadolu yakası kartal maltepe pendik e5 üzeri binalardan daire alanlar araplar tunuslular felan yatırım yapıyor buraya

cusse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @cusse her gün yeni evler yapılıyor yeni projeler fahiş piyasalar bu piyasalar sence ne zaman batar? yok sa hükümet rahat mı ben bunları yabancılara satarım diye, çünkü anadolu yakası kartal maltepe pendik e5 üzeri binalardan daire alanlar araplar tunuslular felan yatırım yapıyor buraya
    Aynn iç piyasada kredi ile alım gücü düşük ve dış piyasaya yönlendiler genellikle lübnan dubai gibi türkiyeye hayranlık duyan arapların paralarını piyasaya çekmeye çalışıyorlar ve bunun için ne gerekiyorsa yapıyorlar o da bir yere kadar oluyor tabi bu sefer kredi ipotek kredi üçgeninde mallar dönüyor yanlız bu çok ince bir hesap ve korkunç paralar dönüyor,şöyle söyliyeyim sürekli yeni projelerin olması inşaat sektörünün lokomotif sektör olmasından kaynaklanıyor yani herşey inşaatta toplanıp tekrar piyasaya geri dönüyor(şu an dönemiyor),eğer yeni projeler üretmezlerse çark durur. bilindik firmalardan bir örnek veriyim satılan mülk sayısı mesela 1500 yapılan veya teslim olunan daire sayısı 800 gibi düşenebilirsin yani yapıp satmıyorlar önce satıp sonra yapıyorlar ve durdukları an batacaklarını kendileride biliyorlar...

Ben bu sektörden para kazanan biri olarak durumdan memnun değilim çünkü inşaata yapılan yatırımlar ve destek tarıma ve yer altı kaynaklarına yapılsaydı durum çok farklı olurdu Güzel Türkiyem malesef potansiyelini kullanamıyor yada kullandırtmıyorlar,emin olun her yer beton yerine yeşil olsa durum farklı olurdu petrolu dışardan domatesi dışardan almaya devam ettikçe malesef beton pompaları heryerde dolaşmaya ve yeni Türkiyeyi kaçınılmaz bir sona doğru ilerletmeye devam edecekler....

Havalar bir ısınaydı iyiydi...

TheAce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elektrikli ve benzinli el aletleri, bahçe makineleri hırdavat nalburiye satış servis işi ile uğraşıyorum, aralık ayından beri ciddi manada durgunluk var.

işsizlik 10.9 dolar 2.65 lerde 2001 krizinde bile bu kadar yüksek değerler görmemişti bu memleket hakkımızda hayırlısı, şu başbakanların önüne yazar kasa atan esnaflardan lazım anlaşılması için işin boyutunun, şu an yazar kasa postlar var pahalı diye atamıyorlar sanırım
    arka sislerini yakanlara....

Psn: theace85

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa'da Yalova yolunda senelerdir kirada olan bir iş yerimiz vardı. Adam 6 aylık kirayı zamanı geldiğinde çek olarak verir hiç aksatmadan öderdi. Bugüne kadar bir kere bile bizi üzmedi. İnşaat malzemeleri işi yapıyordu. Seramik, vitrifiye falan. Geçen ay aradı ben zor durumdayım burada kalırsam sizi üzerim, çıkayım dedi. 3 müteahhite yüklü mal vermiş sadece birinden para alabilmiş, şimdi batağa doğru gidiyor. Adam çıkalı neredeyse 1 ay oldu. Yalova yolu gibi bir yerde showroom mağaza boş duruyor, soran yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Memlekette o kadar tarım arazisi var ve dışa bağlıyız komedinin kralı

svtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkezin bahsettiği ve bazı yanlı kişilerin evet öyle dediği konulara açıklama getirirsek süper olur. devlet tarıma ve hayvancılığa destek veriyormu... onlara göre veriyor..
    babam 2005 ten bu zamana memlekette hayvancılık yapıyor kendi gücü ile daha sonra devletten destek almak için çifti olduğunu kanıtlamak için bazı baş vurular yaptı tabiki iş çorba olduğu için beni çağırdı oğlum gel bi bak. gerekli başvuru ve evraklar için uğraşırken karşımıza çıkan engeller koşullar o koca koca ihaleleri alıp köşeyi dönen yanlılara olsa belki daha temiz bir ülke olurduk vericekleri para 50 bin tel ki o paraya adam gibi 10 hayvan zor alınıyor. babam önce çiftçi olduğunu emekli olduğunu kanıtladı. ki sanki bilmiorlar. daha sonra hayvanların barınacağı kapalı 1000 m2 kare alan istediler. hayvan ların süreklli kontrolünü yapacak veteriner hekim ve hayvancılık yaptıüımız yerin kontrolünü yapacak mühendis lazımmış. devlet teşviki aldığımız için hayvanları üretip hemen satma gibi bir durum söz konusu değil. geri ödeme için ilk sene boş geçiyor daha sonra peyder pey ara ödemeli bir cetvel çıkıyor karşımıza o ÇOK BİLEN YANLILARIN DEVLET O TEŞVİKE FAİZ ALMIYOR NE ALDIYSAN ONU GERİ ÖDÜYORSUN DİYE BİR GEYİK VARYA... o yok işte 50 bin lira 83.500 gibi rakamla devlete geri ödeniyor ... bu koşollarda o adamlar nasıl çiftçilik hayvancılık yapacak çok doluyuz çok varlık içinde yokluk buna deniyor . o mühendisler ve mekanın hazılranması öyle rakamlar tutuyorki hayattan soğursunuz .. ve babam devletle uğraşmadı gitti kredi çekt 3 5 hayvan kendi damında takılıyo 5 10 litre sütü peyniri vs idare ediyor ...
    low is low

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bana göre şu anda ölü bir adam var ve makineye bağlı yaşıyor.. dışardan makinelerle kalbini çalıştırıp yaşatıyorlar ama beyin ölümü çokdan gerçekleşmiş.. Bana göre türkiye ekonomisi aynen böyle..

Yurtdışından gelen kaynağı belli olmayan paralarla nereye kadar gider bu iş.. Şubat ayında, 4 milyar 282 milyon dolar kaynağı belirsiz para girişi olmuş hani türkçemizde çok güzel bir atasözü var taşıma suyu ile değirmen dönmez diye aynen öyle bana göre ..
    bu kaynağı belirsiz paralarda elbet bir gün kesilicek yada yollıyanlar artık yollamakdan bıkıcak vazgeçicek ..
    o zaman gerçek ekonomi ortaya çıkıcak bana göre..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @svtec ben tekirdağlı olarak tarımsal teşvik ve hibe krediden yararlanamıyorum ama bizim şarköy malkara o bölgelere doğudan çok hayvancılık yatırımına gelenler var çoğuda göstermelik parayı aldı gitti bizde aynısını yapacağız zamanında 500 küçükbaş hayvan sahibiydik babam sağlıklı olduğu sürece sıfırdan başladık bu da ilk yavrumuz.:

emre55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanayide kaporta boya servisimiz var, çok şükür boş kalmıyoruz ama öyle aman aman bi yoğunluk yok bi durgunluk var sanayide
    AKKAYA OTOMOTİV KAPORTA&BOYA SERVİSİ
    İstanbul / Kartal

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    şu anki görüntüye kanmayın kredilere bağımlı yaşıyan bir kesim var altlarındaki arabalar evler ceplerindeki kredi kartları kısaca her şeyleri kredi..

Allah göstermesin büyük bir kriz olursa bu krediyle yaşıyan insanlar aileler patır patır dökülücek altındaki son model bmw'ler mercedesleri bankalar zaten geri alıcak onu bırakın siena ya doğan şahine ihtiyaç duyucak hale gelicekler.. sadece kredisiz kendi yağıyla kavrulanlara bir şey olmıycak benim fikrim..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

bugrahangul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İndoor - Outdoor reklamcılık sektöründe sadece kurumsal firmalar ile çalışan bir firmamız var. 8 aydır kan alıyoruz. Dönen evraklar, vadesinde ödenmeyen cari hesaplar vs. vs.. En büyük dediğimiz firmaların battığını görmek çok üzücü. Evrakların sahteleri bile piyasada artık ne yapacağımızı şaşırmış durumdayım. İş yapmayalım desek yatırımları, kredileri kim ödeyecek? İş yaptın paranı nasıl alacaksın? Artık gülüyoruz ağlanacak halimize.

BurakOzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pvc sektöründe distribütörüm ALLAH'a şükür ediyoruz.

kriz var piyasada ama tv'ler bunu sansürlüyor burası kesin.

ekonomik krizle gelenler,ekonomik krizle gidecekler.
    o yüzden paranızı sağlama alın borçlarınızı ödeyin cirolar düşsün reel piyasayı görün geçmiş cirolar tamamen aldatıcı.

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elektrik sektöründeyim zayıf akımdan orta gerilime kadar malzeme kablo vs toptancılığı yapıyorum, işler bir var bir yok... aslında iş hacmi olarak çok işimiz var ama gerek dolar gerekse seçim havası piyasayı kontripiyede bırakıyor...
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu anki görüntüye kanmayın kredilere bağımlı yaşıyan bir kesim var altlarındaki arabalar evler ceplerindeki kredi kartları kısaca her şeyleri kredi..

Allah göstermesin büyük bir kriz olursa bu krediyle yaşıyan insanlar aileler patır patır dökülücek altındaki son model bmw'ler mercedesleri bankalar zaten geri alıcak onu bırakın siena ya doğan şahine ihtiyaç duyucak hale gelicekler.. sadece kredisiz kendi yağıyla kavrulanlara bir şey olmıycak benim fikrim..
    aynı fikirdeyim abi kredi kartı ve banka kredileri sayesinde olmayan parayla donuyor şuan herşey

bende mesela herşeyi kredi ve kredi kartıyla hallediyorum ama, nakit param kadar, hani ters bir durum olursa kapatırım olmazsada param cebimde kalır parça parça zaten oderim mantığında oldum hep bunu yapabilse herkes sıkıntı olmaz ama oyle olmadığı bariz ortada

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kimsede para yoksa bu evleri arabaları kim alıo yahu? izmir bornovada 1+1daireler bile 200-250binden daha kaba halinde satılıo. eşrefpaşada 90m2 sokak arası ev 200binden daha temelden 3-4 daire satılıo sokakta şahin göremez olduk nerdeyse hep lüx araçlar. eşim ve ben mühendisiz ama ne ev nede sıfır araba alabiliyoruz. kim bu parayı vuranlar? ne iş yapıolar?
    Romeo <3 Giulietta

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AvcI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elektrik sektöründeyim zayıf akımdan orta gerilime kadar malzeme kablo vs toptancılığı yapıyorum, işler bir var bir yok... aslında iş hacmi olarak çok işimiz var ama gerek dolar gerekse seçim havası piyasayı kontripiyede bırakıyor...
    Firmanızın adı nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimsede para yoksa bu evleri arabaları kim alıo yahu? izmir bornovada 1+1daireler bile 200-250binden daha kaba halinde satılıo. eşrefpaşada 90m2 sokak arası ev 200binden daha temelden 3-4 daire satılıo sokakta şahin göremez olduk nerdeyse hep lüx araçlar. eşim ve ben mühendisiz ama ne ev nede sıfır araba alabiliyoruz. kim bu parayı vuranlar? ne iş yapıolar?
    2.El Arabalar ve Sat

2014-2015 model arabalar en babası 20.000 km'de, işte paralar burda. Kredi ile öderiz ayda 1.500 - 1.600 TL gibi diye giriyolar sonra ihtiyaçtan satılık oluyor. Ayağını yorganına göre uzatmıyor ve durum bu.

Ben öğrenciyim baba meslek'i olan Jaguar ile iç içeyim arada yurtdışından parça getiriyorum ve benim öğrenci olduğumu bildiği halde bana 10.000TL'lik kredi kartı verdi banka, sonuç; -40 TL limitteyim. Banka demedi bile 'ya kardeşim sen öğrencisin, sana vermem demedi' ne oldu içime içime girdi iki haneli borç.

Zaten sterlin kurundan patlamış durumdayım sterlin kuru 3.84 millet parça bile almıyor aracına, yatsın anasını satim kenarda bi ara alırız diyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)