User Tag List

Sayfa 56/60 İlkİlk ... 6465455565758 ... SonSon
1128 sonuçtan 1.046 ile 1.064 arası

Konu: Esnaflar İşleriniz Nasıl?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurt dışı bir forex aracı kurumunda yöneticiyim finansal piyasalardaki dalgalanmaların, hareketlerin çok büyük olması sebebiyle 2 aydır inanılmaz iş oluyor. Çalışma hayatımın rekor primlerini alıcam şubat ve mart için ama her alandan olan yatırımcıların halini hatırını, işlerini sorduğumuzda sıkıntı yaşamayan yok.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sene sadece 1 adet teklif verdim, son 6 ayda ise 3... eskiden teklif vermediğimde müşteri bozulurdu, 2018 deki krizden sonra zaten inşaat sektörü uzatmaları oynuyordu şu anda tamamen bitik... iş almayacağım bir müddet tam farklı sektörlere bakınırken bir anda bu virüs çıktı bir de, dünya şu anda şok ekonomisi uyguluyor ama süreç uzarsa sadece zengin ülkeler bu ekonomiyi sürdürebilir, Almanya Fransa İngiltere hariç bütün Avrupa çöker, ABD ve Kanada haricinde kimse ayakta kalamaz, şimdiden aşı için rüşvetler başladı ABD 1 milyar teklif etmiş Almanya'ya... şu an bir süre evde oturmakta fayda var zaten yapacak bir şey de yok...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eşim ve ben esnafız, sabit gelir yok haliyle... ama giderler sabit!
    son zamanlarda zaten hissedilir bir düşüş vardı ama idare ediyorduk, son 15 gündür dükkanlar kapalı, borçlar ve ödemeler birikmeye başladı... bizim gibi olan bir çok arkadaşımız var etrafımızda, yatırım yapan, sezon bekleyen, umutlarını eken...

umarım düzelir, daha doğrusu umarım düzelinceye kadar dayanabiliriz... umutlarımız giderek azalıyor
    her zafer acı ister...!

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Floridanin en prestijli otellerinin birinde calisiyorum, galiba uc bes gune otel kapaniyor.
    Houstonun yukselen yildizi zora motors kepenk indirecek
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evde kal Turkiye !!
    Simdi bir cogumuz bi kac zamandir secim yapmanin stresinde evde kalip maddi olarak yok olmak mi yoksa ise giderek hastalik kapip yok olmak mi
    Senelerdir bir cok yerde soylendik durduk ama hep vatan haini olduk ama devlet kavrami yanimizda yok hic bir zaman olmadi her daim almanin derdinde idi hic bir zaman veren el olmadi bu durum zor zamanda iyice ortaya cikti
    Dukkanlari kapatin peki kapattik
    Evden cikmayin peki cikmayalim
    Iyide sonrasi ?
    Sonrasi yok iste arkadaslar bunun sebebide belli " Ak akce kara gun icindir " demisler bosuna degil
    Sen merkez bankasinin kefen parasini yedin
    Fon kurdun icine milyarlar akti onuda yedin
    Calisanin maasinin her ay yarisini aldin onuda yedin
    Millet bi araba kendine bi araba sana aldi onuda yedin
    Fabrikalari sattin arsalari sattin onuda yedin
    Yedin yedin bitiremedin dedik ya evet sonunda bitirdin
    Ama bizide bitirdin.
    Simdi yardim edecek vaat edilecek para da kalmadi
    Kirasi elektrigi calisanin maasi sgk si vergisi ne olacak tik yok
    Evde coluk cocuk ac kalacak tas mi yiycez tik yok
    Daha da zor gunler cok yakin marti bi sekil kapaticaz ama nisan dan sonrasi karanlik cok karanlik..

Ozgu_Akcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aile şirketi olarak kozmetik ve gıda takviyesi üretiyoruz. yaklaşık 1 yıldır iç piyasa zaten bitik genel olarak ihracaat ağırlıklı çalışıyorduk zaten şuan elimizdeki siparişleri gönderemiyoruz depolarımız şişti haliyle paramızıda alamıyoruz. son çare olarak dezanfektan ürettik dezanfektan çeviricek bizi gibi görünüyor. muhtemelen haftayada şirketi kapatıcaz sanırım bu coronadan dolayı allahım hepimize güç kuvvet versin sonumuzu hayır etsin inşallah
    [img width=300 height=250]http://img202.imageshack.us/img202/9708/ria.jpg[/img]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evde kal Turkiye !!
    Simdi bir cogumuz bi kac zamandir secim yapmanin stresinde evde kalip maddi olarak yok olmak mi yoksa ise giderek hastalik kapip yok olmak mi
    Senelerdir bir cok yerde soylendik durduk ama hep vatan haini olduk ama devlet kavrami yanimizda yok hic bir zaman olmadi her daim almanin derdinde idi hic bir zaman veren el olmadi bu durum zor zamanda iyice ortaya cikti
    Iyide sonrasi ?
    Sonrasi yok iste arkadaslar bunun sebebide belli " Ak akce kara gun icindir " demisler bosuna degil
    Ama bizide bitirdin.
    Daha da zor gunler cok yakin marti bi sekil kapaticaz ama nisan dan sonrasi karanlik cok karanlik..
    yıllardır bunu anlatamadık işte, ABD ve AB ülkeleri ekonomik paket açıklarken vatandaşına en az %80 ücret garantisi diyor... bizde vatandaşla alakalı 1 tane cümle geçmiyor, konut peşinatı %10, işverene kredi kolaylığı (yani ben sana kredi vereyim ödeyemediğinde ben sana çökeyim!), vergiler vs 3 ay öteleme (yine af yok çalışılmayan dönemin de vergisinden vaz geçmiyor!), SGK öteleme (yahu iş yerim kapalı, adamları işten çıkartmamak için direniyorum bari SGK sını sen öde, YOK!'...

corona sonrası hem dünya hem de TR çok değişik olaylara gebe maalesef, sefilliğe doğru gideceğiz ama bu halka müstehak, yandaşlar bugün bakanlar ve reis hakkında güzellemelere devam ediyor...

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su durum gosterıyokı ınsanın kendı yarattıgı devlet ve hukumet kavramına aslında ıhtıyacı olmaması. Bukadar ınsan calısıp cabalayıp vergı verıp bırılerı zırhlı araclarla gezsın dıyemıydı? Bu zor gunde devlet cıkıp 2 3ay dogalgaz bızden sogukta kalmayın dıyemıyosa evınızde kalın gerekenı bız yaparız dıyemıyosa benım devlete ıhtıyacım yok buda benım beka meselem.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evde kal Turkiye !!
    Iyide sonrasi ?
    Ama bizide bitirdin.
    Bu tarz cümleleri söylediğin de ise,durumu senden benden kötü olan adam ''sus lan vatan haini'' diyecek .
    imzasız..

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her seyi sen ben biz dusunuyoruz, onlar dusunmuyor.. Din en buyuk morfindir demisler ya hakkaten dogru, cikti allahin izniyle bunu atlatacagiz dua ile dedi ese dosta kiyagini gecti kolonyayi ikram etti hadi eyvallah.. Gectigimiz yil buyuk uzuntu ile is yerimi devretmistim simdi iyiki devretmisim diyorum, Zaten batacakmisim esnafi ipleyen yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşaat sektöründe çalışıyorum elimizde 2 iş kaldı, onlarıda teslim edince yani 1 ay kadar sonra önümüz boş. Biryanda da şantiyede çalışmanın riski, hanım hamile, ailede tek genç ben kaldım izmir'de yaşlılara da ben koşuyorum... Hem yorucu, hem dikkat gerektiren zamanlar... Ne yapacağımı şaşırdım...

cess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bira fabrikasında lojistik bölümündeyim. Tırlar ve fabrika dezenfekte edilip sevkiyatlar devam ediyor. Fiziken evden çalışma imkanımız yok. Bir yandan şirket izin versede işe gitmesem diyorum, bir yandan da şirketin işleri kötüleşirse bizim sonumuz ne olur diye düşünmeden edemiyorum. İki ucu *** değnek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oto yedek parça ithalat ihracat.İşlerde azalma suanlık yok.Çalışmaya devam kıyamet kopmasını beklıyolar evden calısmamız ıcın

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekspertiz işi yapıyorum saat 14 siftah olmadı. Günlük min 30 bakıyordum. Tanıdık galerilerde 45 gün içinde 3 4 araba ancak satan esnaf ta var.

axcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turizm bölgelerinde durum çok daha vahim büyük ölçekli birçok otel açmama kararı aldı eğer bu süreç mayıs ayına kadar uzar ve geçerse tatil beldelerindeki çalışan yada işveren aklınıza gelebilecek tüm sektördeki esnaflara Allah rahmet eylesin..

SCfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lojistik firmasinda çalışıyorum. İthalat,ihracat gonderileri taşıyoruz. İhracatta azalma var sektorlerde özellikle Dezenfektan ve ilaç sektörü Hava yuklerinde hep yer kapliyor. İthalat asyadan yeni yeni düzeliyor musterilerimde ama işler kesiyor yavaştan Allah sonumuzu hayir etsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30 Nisana kadar nafaka alacakları hariç yeni icra takibi başlatılamayacak. Fakat kararnamede anlayamadığım birşey var. Taraf ve takip işlemleri de yapılmayacak diyor. Heralde daha önceden açılmış icra takiplerinde de işlem yapılmayacak.

Borcu harcı olan vatandaş ve esnaf en azından mayıs ayına kadar haciz tehdidinden kurtuldu.

Fakat bu sefer herkes gibi avukatlar da sıkıntıya düşecek. İcra takibi olmazsa sıcak para dönmez malesef...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan308 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 Nisana kadar nafaka alacakları hariç yeni icra takibi başlatılamayacak. Fakat kararnamede anlayamadığım birşey var. Taraf ve takip işlemleri de yapılmayacak diyor. Heralde daha önceden açılmış icra takiplerinde de işlem yapılmayacak.

Borcu harcı olan vatandaş ve esnaf en azından mayıs ayına kadar haciz tehdidinden kurtuldu.

Fakat bu sefer herkes gibi avukatlar da sıkıntıya düşecek. İcra takibi olmazsa sıcak para dönmez malesef...
    bu ortamda ancak e-haciz yapılabilirdi zaten onun da ne derece gerçekliği olur, asıl mayıstan sonra ne olacak o önemli...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ortamda ancak e-haciz yapılabilirdi zaten onun da ne derece gerçekliği olur, asıl mayıstan sonra ne olacak o önemli...
    Maas hacizlerindeki kesintide dururmu acaba

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)