User Tag List

Sayfa 57/60 İlkİlk ... 7475556575859 ... SonSon
1128 sonuçtan 1.065 ile 1.083 arası

Konu: Esnaflar İşleriniz Nasıl?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ortamda ancak e-haciz yapılabilirdi zaten onun da ne derece gerçekliği olur, asıl mayıstan sonra ne olacak o önemli...
    Zaten bankalara e tebligat olarak yapiliyordu ama simdi icra mudurlukleri anladigim kadariyla talep almayacagindan mevduat haczide olmayacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maas hacizlerindeki kesintide dururmu acaba
    Mevcut hacizler devam eder kanaatimce...

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ihracat kendi firmamda Mart ayında %60 azaldı, nisan ayı daha kötü olur herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Restoranım var.16 Mart kapattık.Açsan ne gelen var ne giden kadıköy de kimseler kalmayınca paket işi de bitti.Sigorta primlerini ödedim maaşları kısa çalışma ödeneği için başvuru yaptık ama öde öde bitmiyor nisan ayının da böyle gideceği söyleniyor.Hakkımızda hayırlısı.Düzelmesi umuduyla bir beklentideyiz ama belirsiz durum.

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    detailing işi yapıyorum, bereket versin kendini döndürüyor, kira fatura ödüyor diyeyim geriye çok bişey bırakmıyor. ancak 10 gündür kapattım ne olur ne olmaz. vatandaşın aracını temizlemek mesele değil de, ya virüs varsa eve getirirsem diye korkuyorum. o yüzden kapattım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gümrük Müşavirliği, ihracat devam özellikle gıda maddeleri. İthalat durma noktasında.

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeri burasımıdır bilmiyorum ama,
    E-ticaret işiyle uğraşıyoruz.İşyerimiz kavacıkta ve eleman ihtiyacımız var.
    Ehliyeti olan ; İst. belli bölgelerindeki tedarikçilerimizden ürün tedariği yapabilecek (Navigasyon kullanmasını bilen)
    Ofiste kaldığı zamanlardada bize yardımcı olabilecek, bilinci - şuuru - algısı - öğrenme isteği açık olması bizim için yeterlidir.
    Riskli dönemde olduğumuz için ulaşımını toplu taşıma ile yapmaması gerekiyor.
    Öm ile iletişime geçebilirseniz sevinirim...

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeri burasımıdır bilmiyorum ama,
    E-ticaret işiyle uğraşıyoruz.İşyerimiz kavacıkta ve eleman ihtiyacımız var.
    Ehliyeti olan ; İst. belli bölgelerindeki tedarikçilerimizden ürün tedariği yapabilecek (Navigasyon kullanmasını bilen)
    Ofiste kaldığı zamanlardada bize yardımcı olabilecek, bilinci - şuuru - algısı - öğrenme isteği açık olması bizim için yeterlidir.
    Riskli dönemde olduğumuz için ulaşımını toplu taşıma ile yapmaması gerekiyor.
    Öm ile iletişime geçebilirseniz sevinirim...
    http://www.techturkey.com/forum/sohb...ml#post7560779

Buraya yaz istersen.

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normalde finans uzerine bir firmada calisiyorum, bizim taraf sakin ama aileden kaynaklı tel sektoruyle ic iceyim. Ciddi hareket var piyasada.

İşi bilen bilmeyen herkes ozellikle maske isi yuzunden dalmıs durumda, sacma sapan paralara kiiloyla tel satıyorlar.

Maske sektorunde olan varsa yardımcı olabilirim ayrıca maske teli konusunda.
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam işleri yoluna sokmaya başladık diyordum bir yerden patlıyor ... ya.

Çok sevgili ortağımın bir kaç haftadır bir şeyler çevirdiğini biliyordum ama bu akşam resmi olarak yan çizmeye başladı. Güvene dayalı sistemde böyle döte geliyor insan. Herkesten duyduğumuz kulağımıza küpe olacak gibi.

Daha öncede çok büyük patlamıştım ama akıllanmayınca akıllanmıyor insan.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok sevgili ortağımın bir kaç haftadır bir şeyler çevirdiğini biliyordum ama bu akşam resmi olarak yan çizmeye başladı. Güvene dayalı sistemde böyle döte geliyor insan. Herkesten duyduğumuz kulağımıza küpe olacak gibi.

ortaktan yediğin kazığı başka kimseden yemezsin, tecrübeye sabit... çok geçmiş olsun zarar çok büyük değildir inşallah?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Geçmiş olsun abi. Amcamın hep dediği şey ortak karıya girerim ortak işe girmem.
    Kendi durumumuz için iş elbisesi imalatı yapıyoruz sezon hızlı akıyor ama kumaş bulmakta zorlanıyoruz bazen dolar arttığı için fiyatlar yükseliyor bu halimize de şükür
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ortaktan yediğin kazığı başka kimseden yemezsin, tecrübeye sabit... çok geçmiş olsun zarar çok büyük değildir inşallah?
    Geçen sefer vadeli ödemeden patlamıştım ve dedim ki nakit akışı düzgün bir iş koluna gireyim. Baktım e-ticaret tam benlik. Tabi ömrünün yarısından fazlasını geçirdiğin arkadaşınla beraber yapma fikri de mantıklı geldi.

O dönem maddi olarak sıfır olduğumdan ortağın şirketten yaptık tüm resmi işleri. Ömrünün yarısından fazlasını geçirmişsin, aileden fazla onu görmüşsün. Toplumsal zaafımız ortaklıklar... Bende işin yazılımsal, teknik, iş organizasyonu... gibi kısımlarını hallettim.

Resmiyette şirkete bağım yok, ay sonu faturalaşıyoruz. Marka tescili, sanal mağazalar, hesaplar... hiç biri bende değil.

Durup dururken masaya yatırdık akşam akşam.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sefer vadeli ödemeden patlamıştım ve dedim ki nakit akışı düzgün bir iş koluna gireyim. Baktım e-ticaret tam benlik. Tabi ömrünün yarısından fazlasını geçirdiğin arkadaşınla beraber yapma fikri de mantıklı geldi.

O dönem maddi olarak sıfır olduğumdan ortağın şirketten yaptık tüm resmi işleri. Ömrünün yarısından fazlasını geçirmişsin, aileden fazla onu görmüşsün. Toplumsal zaafımız ortaklıklar... Bende işin yazılımsal, teknik, iş organizasyonu... gibi kısımlarını hallettim.

Resmiyette şirkete bağım yok, ay sonu faturalaşıyoruz. Marka tescili, sanal mağazalar, hesaplar... hiç biri bende değil.

Durup dururken masaya yatırdık akşam akşam.
    Çok benzer hikayelere sahibiz, paranın yüzü tatlıdır. Ortağını tanımıyorum hakkında da kötü söz etmek istemem amam.

Sistem stabil akmaya başladıysa şu kafaya ulaşmıştır muhtemelen, ulan her şey benim üzerimden dönüyor ben neden parayı paylaşayım.

Arkadaş olmak / abi kardeş olmak falan bunlar ortaklığın sağlıklı ilerlemesini sağlamıyor. Çünkü bu iki durumda da genel olarak ortak çıkarlar etrafında toplanıyoruz,

abi kardeş aile bağı diyelim / arkadaş ile de genelde keyif alıcı şeyler yapılıyor sohbet / muhabbet / hadi maça gidelim, çıkalı arabayla gazlayalım vs.

İşte para pul kısacası çıkar işleri işin içine girince sistem değişiyor. Nacizane batmış biri olarak (peşin verdiğim parayı 36 ay da TL olarak geri alıyorum şuan ) bu durum sana en güzel tecrübeyi verecek, umarım zararın çok olmaz.

Ne yapıyorsan kendin yapacaksın, yapamıyorsan yapmayacaksın ben bunu öğrendim son 2 sene de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok benzer hikayelere sahibiz, paranın yüzü tatlıdır. Ortağını tanımıyorum hakkında da kötü söz etmek istemem amam.

Sistem stabil akmaya başladıysa şu kafaya ulaşmıştır muhtemelen, ulan her şey benim üzerimden dönüyor ben neden parayı paylaşayım.

Arkadaş olmak / abi kardeş olmak falan bunlar ortaklığın sağlıklı ilerlemesini sağlamıyor. Çünkü bu iki durumda da genel olarak ortak çıkarlar etrafında toplanıyoruz,

abi kardeş aile bağı diyelim / arkadaş ile de genelde keyif alıcı şeyler yapılıyor sohbet / muhabbet / hadi maça gidelim, çıkalı arabayla gazlayalım vs.

İşte para pul kısacası çıkar işleri işin içine girince sistem değişiyor. Nacizane batmış biri olarak (peşin verdiğim parayı 36 ay da TL olarak geri alıyorum şuan ) bu durum sana en güzel tecrübeyi verecek, umarım zararın çok olmaz.

Ne yapıyorsan kendin yapacaksın, yapamıyorsan yapmayacaksın ben bunu öğrendim son 2 sene de.
    Senin olayı hatırlıyorum yazmıştın burada o dönem.

Bizim sistem stabil dönmeye başladı, durup dururken elindeki gücü kullanıyor şuan. Yoksa buradan gelen para, gelirinin çok küçük bir kısmı. Gücü elinde tuttuğunu ilk kez beyan etmiş oldu.

Dediğin gibi ne yapıyorsan kendin yapacaksın. Yapamıyorsan yapamayacaksın, olmuyorsa kendine söveceksin

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun. yaşın daha genç tekrar başlarsın düzenini kurarsın yakın zamanda. bundan sonra yapacağın işlerde evraksız, sözleşmesiz iş yapmayarak kendini garanti altına alırsın umarım.
    turbocuk istiyoruz

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin olayı hatırlıyorum yazmıştın burada o dönem.

Bizim sistem stabil dönmeye başladı, durup dururken elindeki gücü kullanıyor şuan. Yoksa buradan gelen para, gelirinin çok küçük bir kısmı. Gücü elinde tuttuğunu ilk kez beyan etmiş oldu.

Dediğin gibi ne yapıyorsan kendin yapacaksın. Yapamıyorsan yapamayacaksın, olmuyorsa kendine söveceksin
    Mevzu patlamadan önce sen kendi kendine dönecek sisteme taşımaya başla kendini. Şimdi ilk işaret fişeği daha gerilmedi ortalık.

bir zaman sonra işin rengi değişecek. En çok da para dan ziyade arkadaşını kaybettiğin için üzüleceksin ileride.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel şu zor günlerde esnaflar durumlar nasıl

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı sektörler ***** zorunlu kısıtlamalardan dolayı ölmüş durumda.

İmalat sanayiinde ve bunların etkilediği sektörlerde yoğunluktan kafayı kaldıramaz halde insanlar. Metal sanayi coşmuş durumda. Tanıdığım mobilya-ahşap-mutfak-kapı... gibi imalat sektördeki insanlarda iş almayı geçtim yetiştirmek için telefonlara bakamaz halde şuan.

Kendim e-ticaret, smm ve dijital pazarlama işleri yapıyorum aşırı yoğunum şuanda. Eve gittiğimde çorba kaşığını tutamaz halde oluyorum. Noel zamanının etkisi var ufaktan ama özellikle yurtdışı satışlar 3 yıllık emeğimizin karşılığını 1 aya yakın sürede fazlasıyla verdi.

Bir kaç post önce yazmıştım ortakla sorunlar devam ediyor ama birbirimizi görecek zamanımız olmuyor aynı ofiste.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)