User Tag List

Sayfa 60/60 İlkİlk ... 1050585960
1128 sonuçtan 1.122 ile 1.128 arası

Konu: Esnaflar İşleriniz Nasıl?

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ciro genelde evet yüksek.. Satışları online yemek sipariş platfomlarda başarılı olan şubeler satışın %65-70 ini bu kanaldan yaptığından masa müşterisini çok özlemiyorlar..
    Bizim ayakta kalan bayilerimizin ciroları 8-10 bin bandında.. Kar marjı %10- Günlük net karlılıkları 1000-1200 civarı.. 30günün sonunda 30 bin civarı cebine koyuyor.. Hatta dün gelen ciro raporunda İdealtepe şubemiz 15.500 lira ciro yapmıştı..
    Motokuryeler günlük yevmiyeli çalışıyor 20TL saati ve bayiilerin en çok yakındıkları sorunda bu.. Nitekim Dominos'ta benzer kanallardan benzer yöntemlerle satış yaptığından söylenti doğru olabilir..
    Franchise ücretleri yüksek olması normal.. Ama derseniz ki bizde global bir marka kuralım yardımcı oluruz
    Abi 2015 yilinda franchise bedeliniz nekadar idi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Firmayı 2018 Ağustosta kurduk.. 75Bin+KDV isim hakkı (Şuan 50bin) + Kurulum Maliyetleri.. Aylık 2bin TL aidat alınıyor..

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yıla yakın süredir e-ticaretle meşgulüm. İlk seneyi saymıyorum hazırlık süreciyle geçti.Pandemi patladığından beri sürekli rekor kırıyorduk. Kasım ayında 3 yılın toplamı kadar, aralık ayının ilk 20 günü 3 yılın toplamının 2-3 katı kadar satış yaptık. Satışların %90’ına yakını yurtdışı şuanda. Bunca sene yurtiçinde boşa uğraşmışız dedirtti.

Herkes için aynı gitmiyor. Benimle benzer sektörde, çok daha büyük bir firma pandemi başında elemanları çıkarıp, reklamları kapatıp, fiyatları artırıp kendi işini kendisi bozdu.

Ağustosta fiziki mağazadan e-ticarete geçen entegrasyonlarını kurup, reklamlarını ayarladığım bir firma kasım ayında 65 milyon ciro yaptı. Öncesinde ticaretin içinden gelen tedarik sorunu olmayan bir firmaydı. Sadece işini dijitale taşıdık. 2019 cirosunun 5 katından fazlasını 1 ayda yapmış oldu. (Bunun sektörü giyim üzerine)

E-ticaret dışarıdan bakanlar için hiç bir şey yapmadan gelir getiren iş olarak algılanıyor. Pasif gelirciler, finansal özgürlükçüler, dropshippingciler, YouTubecular yüzünden herkeste öyle bir algı var. Kasım ve aralıkta gün içinde yemek yemeye çay içmeye fırsat bulamadığım günler oldu. Akşam eve girdiğimde kaşığı tutamıyordum yorgunluktan
    Selamlar hocam.Ben de e ticaret işi yapan bir firmada çalışıyorum. 6 aydır bu sektördeyim.Özellikle doğru reklamı , tanıtımı yapmakta zorlanıyoruz.Sizden bu konularda tavsiye almak isterim.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar hocam.Ben de e ticaret işi yapan bir firmada çalışıyorum. 6 aydır bu sektördeyim.Özellikle doğru reklamı , tanıtımı yapmakta zorlanıyoruz.Sizden bu konularda tavsiye almak isterim.
    Reklam tavsiyesi vermek çok zor bir şey. İşletmenin stratejisi, ürünler, satış politikası... her şeyi dikkate almak, ciddi manada üzerine kafa yormak lazım. Dikkate almadan, ezbere yapılacak öneri tamamen verimsiz olur ve bütçeyi çöpe atmaktan farkı yok.

Benim ilk etapta fikir alış verişi yaptığım insanlar şuan yaptığım strateji ile uzaktan yakından alakası olmayan stratejiler önerdi. Bunlar sektör profesyonelleri denilen koca koca ajansların yöneticileri sahipleri

Sektörün aşırı derecede önem verdiği google bende %1’den az reklam bütçesine sahip. Sosyal medya instagram ve pinterest en büyük hacme sahip. Bazen pazar yerlerinde reklam veya reklam dışında yaptığım çalışmalar var. Onlarıda reklama dahil edebiliriz.

Bazı işletmelerde tamamen pazaryeri üzerinden hareket ediyoruz, bazen google, bazen youtube, bazen sosyal medya, bazen influencer...

Mesela bir işletmeyle çalışma yaptık gidip adamlara youtube kanalı, instagram, tiktok, pinterest açtık. Adam kendi haftasonu kamp yapıyor kendi ürününü kullanıyor. Video, instagram fotoğrafı reels hikaye, tiktok için video üretip geliyor. Hatrı sayılır bir takipçi kitlesi var şuan. Kendi ürününe link vererek kendi reklamını kendi yapıyor. Kamp ateşinde reels göndermiş 3 milyon kişi izlemiş. Bir gönderiyi 3 milyon kişiye öne çıkarmanın maliyeti gayet büyük bir meblağ.

Bunun benzeri bir çalışmayı Abd’de yaşayan ve Türkiyede yaşayan 2 farklı kişiye yapacağız anlaşabilirsek
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reklam tavsiyesi vermek çok zor bir şey. İşletmenin stratejisi, ürünler, satış politikası... her şeyi dikkate almak, ciddi manada üzerine kafa yormak lazım. Dikkate almadan, ezbere yapılacak öneri tamamen verimsiz olur ve bütçeyi çöpe atmaktan farkı yok.

Benim ilk etapta fikir alış verişi yaptığım insanlar şuan yaptığım strateji ile uzaktan yakından alakası olmayan stratejiler önerdi. Bunlar sektör profesyonelleri denilen koca koca ajansların yöneticileri sahipleri

Sektörün aşırı derecede önem verdiği google bende %1’den az reklam bütçesine sahip. Sosyal medya instagram ve pinterest en büyük hacme sahip. Bazen pazar yerlerinde reklam veya reklam dışında yaptığım çalışmalar var. Onlarıda reklama dahil edebiliriz.

Bazı işletmelerde tamamen pazaryeri üzerinden hareket ediyoruz, bazen google, bazen youtube, bazen sosyal medya, bazen influencer...

Mesela bir işletmeyle çalışma yaptık gidip adamlara youtube kanalı, instagram, tiktok, pinterest açtık. Adam kendi haftasonu kamp yapıyor kendi ürününü kullanıyor. Video, instagram fotoğrafı reels hikaye, tiktok için video üretip geliyor. Hatrı sayılır bir takipçi kitlesi var şuan. Kendi ürününe link vererek kendi reklamını kendi yapıyor. Kamp ateşinde reels göndermiş 3 milyon kişi izlemiş. Bir gönderiyi 3 milyon kişiye öne çıkarmanın maliyeti gayet büyük bir meblağ.

Bunun benzeri bir çalışmayı Abd’de yaşayan ve Türkiyede yaşayan 2 farklı kişiye yapacağız anlaşabilirsek
    Sorularımın en büyük sebebi kendim bu tarz çalışmaları öğrenmek ve ilerleyen zamanda kazanç elde edebilmek. Halihazırda kendi arkadaşlarım içinde ilk adım olan mağaza açma adımını attık.

Benim çalıştığım firma Çelik Tencere , Çaydanlık ve Alüminyum Döküm ürünler yapıyor. Çok uzatmadan özet geçmem gerekirse Google Ads , İnstagram reklamı ve İnfluencer olarak ele alacak olursak en iyi verimi İnfluencerdan aldık. Fakat bir adım sonra ne yapabiliriz açıkçası bilemiyorum. Sizi de görünce o yüzden danışmak istedim
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorularımın en büyük sebebi kendim bu tarz çalışmaları öğrenmek ve ilerleyen zamanda kazanç elde edebilmek. Halihazırda kendi arkadaşlarım içinde ilk adım olan mağaza açma adımını attık.

Benim çalıştığım firma Çelik Tencere , Çaydanlık ve Alüminyum Döküm ürünler yapıyor. Çok uzatmadan özet geçmem gerekirse Google Ads , İnstagram reklamı ve İnfluencer olarak ele alacak olursak en iyi verimi İnfluencerdan aldık. Fakat bir adım sonra ne yapabiliriz açıkçası bilemiyorum. Sizi de görünce o yüzden danışmak istedim
    İşletmeyi, markayı, ürünü, konumlandırmayı... her şeyi iyi sindirmek gerek. Araştırma ve ufak denemeler. Verimlilik için teknik olsrak destek alınabilir en son aşamada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar yazmışsın, bari sektör, ürün grubu hatta web siten varsa yazsaydın. Belki bize de hitap ediyordur
    Öncelikle forumu reklam veya ticaret alanı olarak görmemem. Çok iyi tanışıklığım olan insanlar var hiç biriyle aramızda ticaret veya para mevzusu geçmedi. Yardım isteyen istediğini sorabilir vaktim veya bilgim yettikçe yardımcı olmaya çalışırım.

Forumda konuşulan konularda insanın hayatını hiçe sayıp iftira atıp bimere, cimere, emniyete yazıp ölsün bitsin diyen bir kitle var. Konuşma özgürlüğümüzü geçtim bu adamlar şirketi bilseler oraya buraya şikayet edip insanın ekmeğine el uzatmaktan çekinmezler.

Bu ihtimali düşününce ticari kaygı olmadan “arkadaşlar bu benim yaptığım iş olumlu olumsuz yorum yapın kedimizi geliştirelim” diye düşünüp bile yazamıyor insan açıkçası.

Forumun geneli iyi niyetli, yardımsever, medeni insanlardan oluşuyor olabilir ama birkaç çürük domates tüm kasayı mahvedebiliyor...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)