User Tag List

Sayfa 19/60 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
1128 sonuçtan 343 ile 361 arası

Konu: Esnaflar İşleriniz Nasıl?

prodorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GC8 GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim burda bi MaviBahce AVM acıldı. sanırım tek etkilenmeyenler sıra sıra TIKLIM TIKLIM kahve dükkanları. yani aklınıza gelen tüm kahveciler işte sırayla. self servis bide 2 kahve 1 pastadan 30-35 tl alıyorlar, sıra bekliyoruz hafta içi gündüz akşam farketmiyor hep fulll
    Kuzenim mavi bahçede optik mağazası açtı her ay 100.000 tl zarar ediyor kapatıyor bu ay mağazayı sadece yemek bölümü para kazanıyor...
    PROJE DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE SATILIKTIR

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 yıldır ticaretin, esnaflığın içindeyim, daha bir kez birisinin işlerim güzel/çok güzel dediğini duymadım.

İş yok diyipte ertesi hafta BMW, Mercedes çeken çook gördüm altına.

Şuna eminim ki bu dünya üzerinde en ağlak millet bizizdir.

Birde şu var neye göre güzel denir ki işlere ? Herkes cirosunu katlamanın peşinde, bir de öyle bir ekonomi var ki ayda 10K Tl para kazanmayan esnaf beğenmiyor gelirini. Hoş o 10K'yı kazansa ertesi ay 13-14K isteyecek Ayda 30 bin kazanıpta işlerini beğenmeyen kişiler tanıyorum. Dert etmeyin zengin memleketiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı prodorian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuzenim mavi bahçede optik mağazası açtı her ay 100.000 tl zarar ediyor kapatıyor bu ay mağazayı sadece yemek bölümü para kazanıyor...
    Her ay 100.000 Tl zarar ?

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli esnaf abilerim güzel bi yerde kuruyemiş dükkanı güzel gelir getirir mi Ankara da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her ay 100.000 Tl zarar ?

MAVİBAHce kiralar aylık 10-30 bin dolar arasında.. büyük bi yer ise olabilir
    Arabacı Ağır japon..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 yıldır ticaretin, esnaflığın içindeyim, daha bir kez birisinin işlerim güzel/çok güzel dediğini duymadım.

İş yok diyipte ertesi hafta BMW, Mercedes çeken çook gördüm altına.

Şuna eminim ki bu dünya üzerinde en ağlak millet bizizdir.

Birde şu var neye göre güzel denir ki işlere ? Herkes cirosunu katlamanın peşinde, bir de öyle bir ekonomi var ki ayda 10K Tl para kazanmayan esnaf beğenmiyor gelirini. Hoş o 10K'yı kazansa ertesi ay 13-14K isteyecek Ayda 30 bin kazanıpta işlerini beğenmeyen kişiler tanıyorum. Dert etmeyin zengin memleketiz.
    en çok karşılaştığım ve en tav olduğum olay..

Yan komşum yaz başından beri 2 kere mykanos 1 kere santorini yaptı ama gelip ağlamaları bitmek bilmez sorsan hep zarar külli zarar Yılbaşından beride cepten yiyiyormuş işler çok kötüymüş..

Yau bir kere Allah bereket versin de be adam..

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en çok karşılaştığım ve en tav olduğum olay..

Yan komşum yaz başından beri 2 kere mykanos 1 kere santorini yaptı ama gelip ağlamaları bitmek bilmez sorsan hep zarar külli zarar Yılbaşından beride cepten yiyiyormuş işler çok kötüymüş..

Yau bir kere Allah bereket versin de be adam..
    ne cep varmış demek lazım.

Şu çok şükür lafını duymak piyasa esnafından neredeyse mumkun değil. sanırım borç isteyecek gözüyle bakıp bu savunma taktiğini geliştirmişler.
    TR - B13

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İş var ama para veren yok. Borçlular paralarını verse uçucazda şuan sürünmeye devam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim ayda 30.000 $ kira ne demek ya, yuh...

100.000 Tl kira mı olur, yılda 1.2 Milyon yapıyor. Ne yani bu adamlar 3 ayda bir yaklaşık 100K Tl stopaj mı ödüyor ? Ne satılacak ki ayda bu para çıksın ? Masquerade'in kirası bu kadar yok ne yaptınız yav.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim insanın işinden, hayatından, dünyadan memnun olduğunu görmedim hiç, hep memnuniyetsizlik hep şikayet, bardağın dolu tarafına bakıp ŞÜKÜR Bunu bulamayanlarda var diyen çook azınlıkta..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes aç, kimse evine ekmek götüremiyor, ama gel gör ki milletin altında 525 BMW ler, milyonluk evler vs.
    Tamam Allah kimseye yokluğu yaşatmasın da, 2 yaşındaki arabayı yenileyemiyorum diye de ağlama birader.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    inşaat yan kolları bitik durumda, taşeronlar bitik durumda... bu artık bir zihniyet haline geldi, işi yaptır parayı ya ödeme ya da uzat uzatabildiğin kadar... ben çok sıkıldım artık devamlı para kaybetmekten, yıllardır inşaat sektörünün sanal saadet zincirinden çıkmaya çalışıyorum, para gelir düzeldi zannedersin mutlu olursun gerisi ödenmeyince piyasaya borçları kapatayım diye elindekilerden de olursun, dünya üzerinde başka iş var mıdır acaba birinin inşaatını bitirmek için maddi manevi her şeyi yapıp sonrasında parayı kurtarabilmek için yüzlerce takla atmak, kavga etmek, mahkemelik olmak, huzurundan ve hayatından ödün vermek ...

ben son 10 yılda hiç çalışmayıp sadece kira faiz vs gelirleriyle yaşasaydım, senede 8-10 araba alıp satsaydım şu anki durumumdan daha fazla şeye sahiptim ama en önemlisi ne sinirlerirm harap olurdu ne de huzurum kaçmış olurdu...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her sektorde ciddi bi sessizlik varda kimse yiğitliğe *** surmuyor nedense
    mart ayında yazmışım , o zamandan bu zamana ciddi bi gerileme soz konusu ozellikle geçen ayın 2. haftası itibari ile bildiğin durduk sesizlik hakim

bayramdan sonra birazda olsa hareketlenme bekliyorum ben

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ister muhalif olun ister yandaş ister candaş... şu anda süren temizlik operasyonuna kesinlikle destek vermek lazım, sonrasında ise bunun türevi bir yapının oluşmasına da karşı çıkmalıyız, içeri alınanların el konulanların hiç biri benim için sürpriz değil, şu ana kadar el konulanlar 100 milyar doları aştı, düne kadar baklava börek satan düğünlere davetiye basanlar milyar dolarlık adamlar oldular, ülkede normal bir ticaret düzeni kalmadı... ülkede bir k.çında don olmadan destekleyenler vardı bir de ülkeyi bölüşüp parasal anlamda sömürenler, madenlere bedava konanlar, koca koca araziler bağışlananlar vs vs... inşallah bu düzen yıkılınca yerine sadece isimlerin değiştiği yeni bir yapılanma gelmez, tek endişem budur...

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inşaat yan kolları bitik durumda, taşeronlar bitik durumda... bu artık bir zihniyet haline geldi, işi yaptır parayı ya ödeme ya da uzat uzatabildiğin kadar....
    Abi zaten işi alana kadarki kısım ayrı vaka sektör hep kendi ayağına kurşun sıkmanın,günü kurtarmanın derdinde para kazanma maksatlı iş yapmak imkansız hale geldi .Delinin biri olmayacak fiyat veriyor kendide batıyor başkasının para kazanmasınada mani oluyor bu sefer psikolojik olarak bari masraflar çıksın çark dönsün diye iş alınıyor sonrası belli işte para yarın öbür gün işim vardı çişim vardı çekler mezara vade..
    Sektör sadece ama sadece emekçinin sırtından para kazanmak üstüne kurulu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abicim yanlış anlama ama ayda sadece kirası 30bin usd olan yere birde kdv, personel,yemek gibi giderler koydunmu muhtemelen aylık 120bintl den söz ediyoruz.

hangi akla hizmet bu arkadaş para kazanacağını başta düşündüki? %100 kar ile çalışsa günlük 8000tl ciro yapması lazımki günlük karı 4000tlx30= 120,000tl sadece sıfıra sıfır çıksın.

üstelik Optikçide? yani kusura bakmada bunun sonunu göremediyse ticaret zaten onun alanı değil Mike! adamın 30bin tl ayda para kaldırması için günlük 10,000 ciro yapması lazım yani mantıktan baya uzak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abicim yanlış anlama ama ayda sadece kirası 30bin usd olan yere birde kdv, personel,yemek gibi giderler koydunmu muhtemelen aylık 120bintl den söz ediyoruz.

hangi akla hizmet bu arkadaş para kazanacağını başta düşündüki? %100 kar ile çalışsa günlük 8000tl ciro yapması lazımki günlük karı 4000tlx30= 120,000tl sadece sıfıra sıfır çıksın.

üstelik Optikçide? yani kusura bakmada bunun sonunu göremediyse ticaret zaten onun alanı değil Mike! adamın 30bin tl ayda para kaldırması için günlük 10,000 ciro yapması lazım yani mantıktan baya uzak
    10 bin ila 30 bin usd dediysem en ufak dükkandan en büyük dükkana kadar diyelim..

mavibahcedeki optikcilerin metrekaresi ufak oldugundan 10 bin dolar dan başlıyordur.
    onun haricinde unuttugum bişey var.. 10 bin dolar + ciro'dan %10 istiyor mavibahce.
    yani bişey araştırdıgımızda böyle bi bilgi gelmişti önümüze
    Arabacı Ağır japon..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 bin ila 30 bin usd dediysem en ufak dükkandan en büyük dükkana kadar diyelim..

mavibahcedeki optikcilerin metrekaresi ufak oldugundan 10 bin dolar dan başlıyordur.
    onun haricinde unuttugum bişey var.. 10 bin dolar + ciro'dan %10 istiyor mavibahce.
    yani bişey araştırdıgımızda böyle bi bilgi gelmişti önümüze
    Metrekare fiyatı 150$'mış buldum ben.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    AVM işletmeciliği çok güzel iş, batan ya da çıkanın yerine hemen elinde tuzlukla bekleyenler var... hem teminatları nakte çeviriyor hem de hemen müşteri bulabiliyorlar boşalan dükkana...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)