User Tag List

Sayfa 30/60 İlkİlk ... 20282930313240 ... SonSon
1128 sonuçtan 552 ile 570 arası

Konu: Esnaflar İşleriniz Nasıl?

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cebinde 30lirası olan alırda kaç ay binebilir onuda hesaba katmak lazım
    Nolucak kullanmıcak arabayı bakım yaptırmıcak haftada bir lüks mekanda fotoğraf o hafta devamlı fotoğraf çekilir sosyal medyalara koyulur al sana zengin adam modeli şuan piyasadaki çoğu tip böyle. Bir sene binse yeter bir senede tbt olarak yükler fotoğrafları al sana iki senelik sükse
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Kadir Salim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nolucak kullanmıcak arabayı bakım yaptırmıcak haftada bir lüks mekanda fotoğraf o hafta devamlı fotoğraf çekilir sosyal medyalara koyulur al sana zengin adam modeli şuan piyasadaki çoğu tip böyle. Bir sene binse yeter bir senede tbt olarak yükler fotoğrafları al sana iki senelik sükse
    Özellikle göze hoş gelen tüm arabalar bundan dolayı dökülmedi mi ?
    Ayranı yok içmeye tahterevalli ile gidiyor mıçmaya hesabı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Kadir Salim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özellikle göze hoş gelen tüm arabalar bundan dolayı dökülmedi mi ?
    Ayranı yok içmeye tahterevalli ile gidiyor mıçmaya hesabı
    F30 arıyordum yemin ederim arabanın sağlamını bulmak çok zor bulsan ya mpaket değil yada boşline o yüzden f10a yöneldim cidden onun temizi daha rahat bulunuyormuş neden acaba ondada comfort modeller dağılmış mpluslar falan sağlam Yazıma yanlarken patlayanları eklemeyi unutmuşum
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

prodorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gayrimenkul işiyle ugraısyorum ben hisse toplayıp tam tapuya dönüp yer satıyorum. İstanbul kocaeli balıkesir çanakkale calısıyorum. istanbul kocaeli işler neredeyse 0 a yakın balıkesir canakkale ucuz diye yer satılıyor yoksa piyasa bizim işlerde baya bozuk
    Can çanakkaleye geldiğinde görüşelim mutlaka
    PROJE DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE SATILIKTIR

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her taraf lüx araç dolu evet ama bu bizim milletin genlerinde var.. Yemez içmez en lüxünü alır aslında görmemişlikten gelir

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz çeyizlik iç giyim sektöründeyiz bizim piyasa için konuşuyorum, perakendeci toptancıya 12,13,14,15 ay çek vererek dükkanını dolduruyor dükkanın sirkülasyonu hızlı olduğu için ilk verdiği çek tarihi gelene kadar zaten hem aynı toptancıdan hemde farklı yerlerden mal çekiyor güzelce

malı sattı cebine parasını koydu o parayla abimiz evini arabasını aldı veya arabasının modelini yükseltti mekanlarda yedi çek tarihi geldiğinde zaten toptancıdan 3 belki 4 kere daha mal çektiği için son çektiği mallardan sattığı nakitle çekleri ödedi ama toptancı zaten parayı alana kadar 150-200 bin liralık mal verdi hala verdiği son 3 sevkiyatın çeklerini bekliyor bu böyle devam ediyor perakendeciler toptancıya toptancılar imalatçıya imalatçı yapabilirse ki bu çok zor kumaşçıya dantelciye çalıştığı atölyeye diye gidiyor zincirin en son halkası kimse onda patlıyor,

ticaret ahlakımız yok bizim iyi esnafların hepsi ya komple ticareti bırakıyor yada yatırım yapıp emekli oluyor

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vallahi bıkmadınız şu iftira atma olayından.

arkadaş devlet yalan mı söylüyor? istanbulda araç sayısı 3.8 milyon bunun %53ü otomobil, yani 2milyon otomobil var istanbulda gerisi kamyonet ve motosiklet.

istanbulun Nüfusu 20milyon civarında şuan ve yani nüfusun %10 u kadar otomobil var istanbulda hadi bunun bikaç yüzbini lüks araç olsun.

sanki 20 milyonun hepsi zenginmiş gibi atıp tutmaya devam ediyorsunuz. diyorum size tamamen sizin takıldığınız çevre ile alakalı.

bu dünyada nüfus sayının üstünde otomobil sayısına sahip ülkeler var ve siz nüfusunun %10u kadar otomobile sahip bir il de hala herkesin altında bmw ayakları yapıyorsunuz.

şunuda not edeyim, bmw nin lükslük göstergesi olduğunu düşünen kimseye de saygım yok bilin. bmw dediğiniz çöp araba bir çok ülkede birkaç maaşla alınabilen bilen bir hurda.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkede herkes Oscar Wilde olmuş sonradan görmelik zirve yaptı lüksler ihtiyaçlardan daha elzem oldu götünde ayı bağırıyor hala borç harç alıştı millet borçlu yaşamaya. Kapitalizim wins.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani o trafiğin araç sayısından değil, yolların ve şehir planlamasının b.ktanlığından olduğunu da anlayın artık...
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani o trafiğin araç sayısından değil, yolların ve şehir planlamasının b.ktanlığından olduğunu da anlayın artık...
    Kesinlikle katılıyorum izmitte trafik sıkıntısı yokken tek e5 i iki şerit yapıp sağ tarafada otobüs durakları koyunca her sabah iş ve çıkış saatimde trafik çekiyorum. Gerçekten yol planlaması çok saçma ülkemizde. Eskiden 3 şerit git gel e5 varken trafiğin t sini bilmezdik ancak kaza olduğunda kapanırdı yol.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her taraf lüx araç dolu evet ama bu bizim milletin genlerinde var.. Yemez içmez en lüxünü alır aslında görmemişlikten gelir
    Süpriz sonlu olmuş
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Almancı bir arkadaşım almanyada bizleri tanımak çok kolay demişti niçin dedim bir arabanın en lüksünü en dolusunu alıyorsa biri %80 Türktür demişti Almanlar genelde orta sınıf boş arabalara binermiş

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almancı bir arkadaşım almanyada bizleri tanımak çok kolay demişti niçin dedim bir arabanın en lüksünü en dolusunu alıyorsa biri %80 Türktür demişti Almanlar genelde orta sınıf boş arabalara binermiş
    Orda uzun yıllar yaşamış türk bi amca da boşline e220 ile gelmişti
    Sorduğum soru da bedava aldın herhalde olmuştu

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanlar genel olarak kullanmayacakları donanımlara para vermezler. Kumaş koltuklu manuel klimalı çok E39 W211 görmüşümdür eskisen yaz aylarında. Onlar aracın alt yapısına para verirler. Donanım ihtiyaçtan ibarettir. Bizde ise koltuklarda elektrikli bel ve baldır desteği + masaj + ısıtma + soğutma ve 4 bölge klima olmazsa olmaz ayıp olur yoksa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanlar genel olarak kullanmayacakları donanımlara para vermezler. Kumaş koltuklu manuel klimalı çok E39 W211 görmüşümdür eskisen yaz aylarında. Onlar aracın alt yapısına para verirler. Donanım ihtiyaçtan ibarettir. Bizde ise koltuklarda elektrikli bel ve baldır desteği + masaj + ısıtma + soğutma ve 4 bölge klima olmazsa olmaz ayıp olur yoksa.
    ben onu şöyle düşünüyorum, örneğin kia rio 8bin küsür euro sıfırı bazı ülkelerde, şimdi ek paketlerle aracı zenginleştireyim desen araç 15bin euro oluyor, yani iki katına çıkıyor fiyat. adamda sanroofu g.tmemi sokucam niye ki katı para ödiyim ki diyip arabıyı baz fiyattan alıp eskitip hatta çöpe atıyor işi bitince.

aynı araç bizde 100 bin tl ama dolusu en fazla 120 bin olunca aradaki fark %20 bile olmayınca 100ü veren 115i 120yide verir diyip alıyor.

halbuki insanımız farkında değil, bizim dolu ile boş aracın arasındaki fiyat farkına millet yurtdışında araba alıyor. nerden mi biliyorum?

ben aşağıdaki araca 7bin dolar teklif ettim adam ısrarla 8bin dolarda anlaşalım diyor da

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A4ün içindeki sıfır duruşa diriliğe hasta oldum. Karın kışın içinde bile nasıl düzgün duruyor bayılıyorum arkadaş. Bizde yıkayıp cilalasan böyle diri fotoğraf çıkmıyor. Makyajsız kasa birde. Bu arada araçta hız sabitleme ve fonksiyonel direksiyon yok. Boş ama göz alıcı temizlikte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    makyaja fonksiyona 1000 1500 dolar vermek istemiyorum bende alman olmasam da aynı kafadayım. 4 sene sonra 4bi dolara zor satacağım araca niye ekstra fazla para ödiyim. iki koltukta da ısıtma var daha ne olsun soğuk memlekette.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)