User Tag List

Sayfa 31/60 İlkİlk ... 21293031323341 ... SonSon
1128 sonuçtan 571 ile 589 arası

Konu: Esnaflar İşleriniz Nasıl?

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı kafadayım. Isıtma o soğukta ihtiyaç ve olmalı. Ayrıca LED far sunroof yok ve jantlar en küçüğünden ama o kadar sıfır bir duruşu varki showroomdan yeni çıkmış gibi birader direksiyonu hep eldivenlemi kullandın sıfır ya. 8000 Dolardan inse inse herhalde bir 200 Dolar iner galiba burdaki gibi olmuyor orda işler sanırsam. Burda 8000 Dolara Vectra var uzay kasa CDX olabilir. :)

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu aralar üniversitelerden arıyorlar, bakanlık destekli proje yazıcaz kabul edilirse satın alma olucak diye.

onun dışında özel sektöden hiç haraket yok yatırım yapılmıyor hiç

Birde savunma sanayisine çalışanlarda haraket var.

elektronik ve teknoloji tabanlı çalışan firmalar için bu böyle şuan.

bu sene endişe verici gözüküyor. Euro nun artması çok çok zorluyor şuan.

20 bin euro ya sattığımız cihaz 95 bin TL yapıyor. İnsanlara artık söylerken çekinir oldum.

Malesef dışa bağımlılığımızı döviz kuru yükseldikçe dahada farkediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teminatlı olarak yurtdışı fon kredisi ihtiyacı olan varsa yardımcı olurum. Sicil falan önemli değil. Yalnız en az 15 en fazla 50 milyon dolar veriyorlar. Birkaç milyon dolarlık işlere bakmıyorlar. Yıllık geri ödemeli 5 yıl vadeli faiz oranı basit faiz üzerinden %6. TRdeki bankalar %8den veriyorlar. Proje üzerinede alabiliyorsunuz normal borç yapılandırma diyerekde alabiliyorsunuz. Genel Şartların bulunduğu bir yazı var elimde isteyen olursa gönderebilirim.

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1,5 ay oldu yurtdisindan geleli, is bakiniyorum. Yagmur gibi cv gonderiyorum, 1 yerden donus oldu sadece. Piyasa bitmis.

Deniz, deniz ticaret alaninda is aramaktayim. Avukatim. Ingilterede bu alanda yuksek yaptim.

Varsa o sektorde olan veya ilgili kisilere kontak kurmami saglayacak, isi alirsam ilk maasim kendisinin
    "Korkmadık, savaştık"

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F30 arıyordum yemin ederim arabanın sağlamını bulmak çok zor bulsan ya mpaket değil yada boşline o yüzden f10a yöneldim cidden onun temizi daha rahat bulunuyormuş neden acaba ondada comfort modeller dağılmış mpluslar falan sağlam Yazıma yanlarken patlayanları eklemeyi unutmuşum
    Reis bende sağlam f30 var haberin olsun hemde 3 tane 3üde beyaz biri m plus paket iki tane 40yıl var birtanesi ilanda şuan vereyim sana valla iş olsun ticaret olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @KemalHDH

Abi öncelikle paragrafınla alakalı yorumlarımı ; haksızsam yaşının tecrübesiyle hoş göreceğini düşünerek yazıyorum .

Ayıbı yok bu işlerin ben de gizli saklı konuşmayı veya konuyu saptırmayı sevmem .

Bahsettiğin işin rakamlarını görünce önce güldüm sonra da aklımdakileri bi yazayım dedim vaktim çok nasılsa .

Yurtdışı kredi fonları ile alakalı kendi şirketimizin finans kısmında bir takım tecrübeler edindim , ki bana göre en azından yorum yapabilecek yeterlilikteyim ( yanlış ya da eksik olduğum yerde daha tecrübeli olan abilerimiz , kardeşlerimiz düzeltirse sevinirim ) .

Şimdi öncelikle 15 / 50 milyon dolar gibi rakamları bugün Türkiye şartlarında talep edebilmek için ( dikkatinizi çekerim fon başvurusundan önceki başvurabilir miyim TALEBİ ) ; '' BABAYIM AĞAYIM PAŞAYIM HOLDİNG'IM VAR TEMINATIM VAR '' diyen adam bile önce bizzat Ekonomi Bakanı'ının kendisinden ve en az 2 özel kalem danışmanından belli şartları karşıladığını göstererek DESTUR almak zorunda . ( işleyişin en basite indirgenmiş mahalle ağzı kısmı burası aslında ; konuya en uzak arkadaşımız bile az çok kavrayabilsin diye tek cümle de kaç kişinin yolluk alacağını ve zaten geçmişten süregelen bir ticari aktivite ve önyeterlilik olmadan imkansıza yakın olduğunu anlatmak istedim )

Şimdi abi demişsin ki SİCİL önemsiz , bizde diyelim ki yukaridaki duruma rağmen gaza geldik niyetlendik ? Elindeki yazının içeriği tam olarak nedir bilmiyorum ama yukarıda bahsettiğim Ticari kısmı bir kenara bırakarak TEMİNATLI ŞAHIS üzerinden yürüyorum ve kafamda kurup şuraya bağlıyorum .

1 - 15 milyon kredi için minimum 30 MİLYONLUK TAŞINMAZ VEYA BORSA DEĞER ENDEKSLİ HİSSE SENEDİM MEVCUT ( yurtdışı fonları başka teminat kabul etmiyor )
    2 - Benim bu kadar varlığım varken özellikle YURTDIŞINDAN FON'A İHTİYACIM VAR GOOGLE'DA FORUMLARDA ARIYORUM .

Yukarıdaki kısmı baştan sona okuyunca sence mantıklı mı ? Bence değil

Benimde bütün bunları kafamda birleştirince kafamda 2 ihtimal oluşuyor herkesin affına sığınıyorum haksız da olabilirim ama yazicam

YA SEN YOLUNA ÇIKTIN INCEDEN NE DOLANDIRIRSAM KARDIR DIYE DUSUNUYORSUN
    YA DA HARBIDEN PALM JUMERIAH'IN ASYA/AVRUPA TEMSILCILIGINDE ONEMLI BI CEO'SUN BIZIMLE KAFA BULUYORSUN .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mikail, önemli değil dışarıdan bakan birisi için gayet normal. Olağan yani. Öncelikle alınmadım. Anlattığım şey bize gelmiş bir iş. Ortadoğu temsilcisiyle bizzat görüştük. Fonun TR merkezinde bulunduk daha önceki kredilerini hesaplarını aklınıza ne geliyorsa fizibilitesini yaptık ve sağlamlığını gördük. Yoksa burda çıkıpta şöyle birşey var diye hiçbir işe kefil olamam. Şahsen bizim gücümüz yetmez o miktarlarda teminat yada hisse mümkün değil. Olsa ve yeterli gelse biz zaten girerdik. Sicil olayı şu şekilde, eğer referansınız (vekil olur vs olur) kuvvetliyse problem yok. Benim burdaki çıkarım nedir peki yazdıklarından meselenin asıl göze batan noktası bu onu söyleyim. Kimseden bir şey talep etmiyorum. Ben Ceo yada yetkili değilim sonuçta fonda. Krediye yönlendiririm karşı taraf kredisini alır bende komisyon olarak ne anlaştıysam onu alırım. Herkes istediğini elde etmiş olur. Yeni yeni toparlıyoruz büyük br firmaya bu konuda aracılık etsem elime geçenle çok rahatlarız. Yoksa arkası boş bir işle ne kendimi nede başkasını yormaya gerek yok.

Kimseyle kafa bulmuyorum. : ) Lafım meclisten dışarı kimse salak değil. Kimseyi enayi yerine koyacakta değiliz. Techturkeyde üye arkadaşların üye profillerinin durumları belli zaten varmı burda iş adamı yada trilyoner? Sanmam çevresinde olan varsa diye söyledim zaten. Bizim oğlanın Organizede işini bağladığı bir abisi vardı ahşap farbrikssı var hatta Koçtaşa üretim yapıyor ona sunduk. İnanmadı adamki kendi nezdinde kredimiz ticaretimiz on numaradır bilir bizi ama mantıklı gelmedi. Sonra geçen hafta İstanbul'a geldik beraber aha dedik gördü herşeyi. 3 gün araştırdı etti teminatını hazırladı ama bu rakamlara göre 8 milyon dolar kadar açığı çıktı teminat yetersiz geldi yani. Her neyse bahsettiğim rakamlar 300 500bin olsa dersinki ha bunda bir iş var ama asgari 15 milyon usd diyorum.

Velhasıl kelam düşündüğün gibi değil dostum. Bu forumdan çok dolandırıcı geçti eskiden beridir sadece okuyarak takip ederim postacısı vardı galericisi vardı vs ister istemez negatif düşünmekte haklısınız ona birşey diyemem ama dediğim gibi fikrimiz zikrimiz bozuk olsa böyle birşeyi burdan yapacak değiliz burdan beklenmez yani öyle birşey.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu burada kapatalım yanlış anlaşılma olmasın. Mikail benim bahsettiğim fon ile ilgili seninde bir GPT yapacağını rica ederek (gerekli bilgileri verdikten sonra) konuya pm ile devam edelim ricam bu kardeşim. Rahatsız olurum ben hakkımda yanlış intibadan negatif düşünülmesinden.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilindik bir inşaat firmasının trafo deplase işini yaptım. Tapu da sıkıntı yaşıyoruz diye sözleşmeye tarih koymadılar 9 ay tapu işlerini bekledik, işimizi bitirdik geçici kabul için Ayedaş tedaş vs nin keyfini bekledik. Firmaya 17 şubatta evrakları teslim ettim referandumdan sonra ödeme yapıcaz dediler. Sözleşmede yazan vade 5 Mayıs'a doluyor ödeme nakte döndü anlayacağınız , bugün aradılar gel ödemen hazır diye gittik 20 bin tl gecikme cezası kesip 90-120 günlük 2 çek vermeye kalktılar. Mahkemelik olucaz orası kesin de camiden çıkmayıp boş vakitlerinde umre ziyaretleri eksik olmayan hak yemeye geldi mi en kaymaklısından yiyen ****** çocuklarını ne yapıcaz ? Piyasa kötü ama piyasanın kötülüğünü bahane edip hak yiyenler oldukça fazla.
    O işle ilgili hiç kimseye borcum kalmadı araba alacaktım gelecek parayla vaktim çok faiziyle alırım kaç Yıl geçerse geçsin iş inada bindi
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, memleket benim hayratlarımla doldu, bari ismimi verin diyorum bir anlamı olsun!!!
    Bugün icra işlemlerine başladık cari borç olduğu için bugünden başlayacakmış faiz işlemeye. 'DEMİRLİ' yapının yanına kar kalacak 2 sene sallaması.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün icra işlemlerine başladık cari borç olduğu için bugünden başlayacakmış faiz işlemeye. 'DEMİRLİ' yapının yanına kar kalacak 2 sene sallaması.
    Barter olarak ev isteseydin keşke öncelikle.
    Okumadan imzalamam.....

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kemal forumun başına bir gün iş açacak.

demedi deme ibrahim.
    imzasız..

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim çok iyi vallaa durmadan döşüyozz
    PROSTOCK GARAGE

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Barter olarak ev isteseydin keşke öncelikle.
    bizim sektörde öldüm desen vade 120 gün barter işi pek mantıklı değil o yüzden.

exclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.el araç işimiz berbat 6 yıldır gördüğüm en zayıf dönem. 40 bin liralık 100 bin km deki araç bile satılmıyor. Akaryakıt desen fiyatlar ortada kar oranlarına müdahale edildi. Bu devirde aydan aya bırak kar yapmayı başa baş getiren haline şükretsin

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    40 yıllık sırketımız ılk kez bu sene zarar ıle yılı kapatıcak...
    Bız bu haldeysek,dıgerlerını dusunemıyorum.
    Emegı gecen herkesın allah belasını versın.

exclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40 yıllık sırketımız ılk kez bu sene zarar ıle yılı kapatıcak...
    Bız bu haldeysek,dıgerlerını dusunemıyorum.
    Emegı gecen herkesın allah belasını versın.

Sizin dağıtım firması galiba

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı exclusive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin dağıtım firması galiba
    Firma vermiyeyim

LPG Depolama ve Dolum Tesisileri var kendisinin öyle biliyorum
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun yok,bızım herseyımız acık. Dagıtım,depolama ve dolum.
    Ayrıca naklıye,ıstasyon vs vs.....

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün bir mükellefimizin daha işi bırakma dilekçesini vermiş bulunuyoruz. 70 adetlerden 43 e kadar düştük.

Allah emeği geçen herkesten razı olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)