User Tag List

Sayfa 48/60 İlkİlk ... 38464748495058 ... SonSon
1128 sonuçtan 894 ile 912 arası

Konu: Esnaflar İşleriniz Nasıl?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en fazla rötar yiyen havaalanı idi yetmiyordu ama bu kadar büyüğüne gerek var mıydı onu ben de bilmiyorum.
    bugunun yatırımı olarak düşünmeyin nasıl 20 sene önce yapılanlar şimdi yetmiyorsa mevcut olanda yetmicek o yüzden bu kadar büyük yatırım yapıldı
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en fazla rötar yiyen havaalanı idi yetmiyordu ama bu kadar büyüğüne gerek var mıydı onu ben de bilmiyorum.
    Bende bilmediğimden soruyorum. İzmir ADB vs havalimanlarına aktarmalı uçuşlar için kullanılsa rahatlamaz mıydı acaba Atatürk Havalimanı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani havalimanında esas eleştiri konusu yapım süreci ve yapım şekli
    arazinin belirlenmesinden itibaren hep bir nemalanma durumu söz konusu yoksa ihtiyaçtır yapılır
    ama son dönemlerin büyük projeleri hep birilerine devlet bütçesinin aktarılma şekli
    ha şu an devlet o ödenekleri ödemekte de güçlük çekiyor daha havaalanı inşaatı tam bitmemişken garanti para ile çalışan firmalar kaçma yolunu arıyorlar
    çünkü para gelmiyor bir sürü borca girdiler
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ahl iç hatlara

Yeni havalimanı dış hatlar kargo

Olmalıydı.

Gelen turistlerden daha çok para almalıydik

Ahl bugün sifirdan yapsak milyar dolarlar gidecekken kapatmak saçmalık.

3. Havalimanı lafı saçmalık.

Şu tasinma olayindan sebep bizimde işler karışık

Ahl de tavdan otopark kiralamasi yapiyorduk

Ay başı güya tasinacakti

Yine turşu olduk
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atatürk Havalimanı yetmiyor. Yalandan bir Sabiha Gökçen yapıldı. Şu an o da yetmiyor. Tek pisti var o da patlak. Tamiri için limanın 6 ay 1 yıl kapatılması gerekiyor.

Ayrıca tüm dünyada güvenlik ve trafik gibi nedenlerden ötürü şehir içi havalimanları giderek şehir dışına alınıyor.

ISL'ye gelen en büyük eleştiri coğrafi olarak konumu. Liman açıkçası şehirleşmenin az ve ormanlaşmanın yüksek olduğu bölgeye yapıldı. 20 milyon nüfusa sahip bir şehirde, dünyanın neresinde olursa olsun, böyle devasa bir liman yaparsanız, oranın etrafı şehirleşir ticarileşir. Bunun önünü alamasınız. Esasen alınmaya dair bir çaba da yok. İnsanlar biraz buna kızıyor. Trakya'ya doğru yapılabilirdi mesela.

İkincisi, havalimanlarına insanlar gider. Bizde her zaman olduğugibi yine önce saha sonra yol çalışması yapılıyor. Halbuki önce otobanı, metrosu, otobüsü vs halledilmeliydi. Açıldığında büyük curcuna yaşanacak.

Ve gelelim en büyük soru işaretine.... Maliyeti... Çin'de benzer büyüklükte bir havalimanı yarı fiyatından daha aza mal oluyor. Diyeceksiniz ki parasını vermedik... Vermedik ama garanti verdik. Bugün atatürk 40 milyonla uçuyor. ISL'ye 80-120 milyon garanti verildi. Yalnızca TR den uçanlarla bu sayıyı tutturmak mümkün değil. Amsterdam, Frankfurt ve Londra trafiğini üzerinize çekmelisiniz. Avrupalı gözünden bakarsam tek bir şey söyleyebilirim: "İMKANSIZ".... Dubai'yi elemeniz de mümkün değil inanılmaz zengin bir şehir... Ayrıca gelişen teknolojiyle uçak menzilleri artıyor. Uçakların aktarma ihtiyaçları da azalacak. Bu durumda parası çıkmayınca hazine cepten verecek...

Şimdilerde ortaklar hisselerini satıyor. THY'nin %40'ını alacağı söyleniyor. Bir 10 yıl artık THY gelirleri hazine bonosu alınarak devlete aktarılır, oradan da hazine limanı öder. Kısacası dünyanın en iyi hava yollarından biri olan THY limanı yapacak gibi duruyor....

enesakkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cahilliğime bağışlarsanız bilenler şu soruyu cevaplar mı ?

Bu yeni yapılan hava limanına gerçekten ihtiyaç var mıydı ?

Mevcut olan havalimanı ihtiyacı karşılamıyor muydu ya da genişletme ve revizyon yapılıp kapasitesi arttırılamıyor muydu ?
    belki evet belki hayır. birine sorarsın gerekiyordu Atatürk yetmiyordu der, birine sorarsın Atatürk yetiyordu üzerine bir de sabiha vardı der. Burada oturduğunuz lokasyon, uçak biletine ayıracağınız para, havalimanının merkezi yerde olup olmayışı gibi etkenler barındırıyor. Ha ama eğer ki gerçekten gerekiyorsa bile, o kadar saçma bir yerde yapılmasının hiçbir anlamı yoktu. Adamlar bi havalimanı yaptı, herkese uzak. Ne anladım ben bu işten?
    Thor Performance

DOB 208 THP156 Allure Stage3
    Istanbul Park: 2:40:901 (2:37 virtual) - (2:43:25 w/ semi slicks on wet)
    Korfez: 1:05:469 (w/ semi slicks on wet)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Delta Elektrikte ihracat pazarlaması yapıyoruz bu arada UPS (Kesintisiz güç kaynağı) & AVR (Otomatik voltaj regülatörü) ihtiyacınız olursa iletişime geçin, yardımcı olurum. İç pazar veya ihracat fark etmez
    Thor Performance

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Dünyanın her yerinde artık havaaalanları uzak bu konuda hem fikiriz. Şehirden uzakta olması kadar doğal bir durum yok, kimse bunu yadırgamasın ANCAK;

Bütün dünyada bu havaalanları şehirden çok uzağa da olsa yapılır iken yolcuların ulaşım sorunu yoktur. Mutlaka raylı sistem, metro, özel otoyollar vs alternatifli şekilde yapılır ve o şekilde hizmete girer. Bizde eksik bu.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesakkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Delta Elektrikte ihracat pazarlaması yapıyoruz bu arada UPS (Kesintisiz güç kaynağı) & AVR (Otomatik voltaj regülatörü) ihtiyacınız olursa iletişime geçin, yardımcı olurum. İç pazar veya ihracat fark etmez
    toplu alım mı perakende mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    toplu alım mı perakende mi?
    bizde hepsi var, toptan veya perakende ne lazımsa yardımcı olurum hocam
    Thor Performance

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İç Mimarlık ve Dekorasyon ofisim var İstanbul'da, kime fiyat versek 1-2 ay sonra geri dönüyor, bu seferde aynı fiyatı veremiyoruz ve iş kaçıyor.
    Genel olarak insanlarda para yok olanda harcamıyor.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    künefeciye gidiyorsun ıslak kek satıyor
    kafeye gidiyorsun katmer satıyor

2 sene dükkan çalıştırdım 8 kişi sulu yemek kebap ızgara döner pide hepsi vardı aylık 10 bin lira zarar yazdım hep
    son 3 ayda kapattım her şeyi sadece ekmek arası tavuk-et döner sattım 3 kişi ile kar ettim

birde ben işletme mezunuyum derslerini aldım bu işlerin ama teori ile pratik çok farklı
    simple is the best !!
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesakkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde hepsi var, toptan veya perakende ne lazımsa yardımcı olurum hocam
    pm attım hocam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İç Mimarlık ve Dekorasyon ofisim var İstanbul'da, kime fiyat versek 1-2 ay sonra geri dönüyor, bu seferde aynı fiyatı veremiyoruz ve iş kaçıyor.
    Aynı sektördeyiz bende Çorlu'da taahhüt işleri yapıyorum.2018 Ekimde bir iş için anlaştık işe başladık. Şuan iş bitmek üzere her ne kadar piyasayı ön görerek fiyatları yüksek tutsamda bazı ürünlere gelen zamlardan gol yedim ve kafa kafaya çıksam şükür diyorum şuan.

Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    künefeciye gidiyorsun ıslak kek satıyor
    kafeye gidiyorsun katmer satıyor

2 sene dükkan çalıştırdım 8 kişi sulu yemek kebap ızgara döner pide hepsi vardı aylık 10 bin lira zarar yazdım hep
    son 3 ayda kapattım her şeyi sadece ekmek arası tavuk-et döner sattım 3 kişi ile kar ettim

birde ben işletme mezunuyum derslerini aldım bu işlerin ama teori ile pratik çok farklı
    simple is the best !!
    Millet ucuz ne varsa yiyor çiğköfte,döner yemek sektörünün yıldızı oldu resmen

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bir heves haziran 2018 de böyle bir işe ortak oldum.

Sorsan işletme okuduk, muhasebe denetim yüksek lisansı yaptık yetmedi mali müşavir olduk.

Gel gelelim ortağın maliyetleri yanlış hesaplaması benim de güvenip kontrol etmediğim için 100K zarar ettik.

Şimdi zararı kapatıp kar etmeye çalışıyoruz, şirketi ayakta tutalım diye ne var ne yok sattık resmen.

İşler toparlansın hissleri satıp çıkacağım, geleceği parlak bir iş ama çok yıprattı beni 8 ayda.

Havalardan sanırım biraz hareketlenme var 4-5 proje aldık şükür.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni havalimanı projesi daha gündemde yokken o bölgedeki arsaları bedava paraya alıp kenara çekilenler şuan evli mutlu çocuklu

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Google Earth güzel program. Açıp bakıyorsun , Avrupa yemyeşil. Sonra güzel ülkeme bakıyorsun , karadeniz sınırında çizgi halinde yeşiliz. Batıda biraz var , güney sahillerimiz görece yeşiliz. Orta kısımlar ve doğu , güneydoğu maalesef. Yani ülkenin büyük çoğunluğu yeşil değil. Tabii ki coğrafi sebeper söz konusu , bir Almanya gibi silme yeşil göremiyoruz.

Sonra İstanbul'a yaklaşarak bakıyorsun , o da ne ? Zaten az biraz yeşil şerit var ( o kadar kalmış yani) karadeniz sınırında , orada da uzaydan görülecek şekilde dev bir hava alanı. 1 milyon ağaç kesildi , geçen sene meclise taşındı bu konu. Bir milyon diyorum bak. Yukarıda bir arkadaşın da gayet doğru tespiti var, hava alanı dediğin zaman etrafı dolar. Ref Sabiha gökçen.

Ulaşıma ve şehir merkezine olan mesafeye bakıyorsun, uzak. Metro - raylı sistem bir defa şart, olmazsa olmaz. Bunu sadece yolcu için değil , hava kargo işleri , gelen giden yüklerin taşınması , nakliyesi , gümrükçüsü vs derken korkunç bir zaman ve maddi kayıp var.

Yapılış maliyetine söyleyecek sözüm yok. Herşey açık ortada. Tabi bu yatırımların 10 sene 20 sene sonraki kullanım durumuna bakmak lazım ama örneğin köprü verilen taahhütlerin TL karşılığı olmadığı göz önüne alınınca değişen bir şey olmaz , daha doğrusu olur da daha beter olur. İstanbul İzmir otoyolu bugünkü hesapla bitse dahi 250-280 TL falan olacak fiyatı. O da sübvanse edilmiş hali. Normalde sadece köprü bugünün parası 220 TL olması lazım.

Yani yatırım yapılsın dev projeler tabi güzel bir şey de ,tanzim satış noktaları önünde kuyrukların olduğu bir ülkede bilmem kaç milyar dolarlık yatırımları taahhütle yaptırmak ne kadar mantıklı ? Halkın kullanamayacağı kadar pahalı olduktan sonra durduğu yerde temiz temiz çürür bunlar.

Acı gerçek ise bu kararlar verildi , bu yatırımlar yapıldı artık , muhtemelen karar vericiler çoktan bu hayattan göçmüş olacak bizler ve çocuklarımız borçlarını öderken .

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence dertlenmeyin bu kadar. Açın A Haber izleyin. Bir süredir A haber dışında hiç bir kanalı izlemiyorum. Yemin ediyorum psikolojim düzeldi, vatan sevgime sevgi kattım. osmanlı sevdalısı oldum. hatta padişahlık gelsin artık diye bekliyorum.

sizde izleyin mutlu olun. ciddi ciddi işe yarıyor. 1 ay izledim denedim. az daha facebook profil fotomu ampül yapıyordum ki, dedim napıyorum ben. artık hergün yerine haftada 1 saat/doz izliyorum. böylece hem bağımlı olmuyorum hem de moralim bozulmuyor.

her şey çok iyimiş memlekette boşverin. hak ettiğimiz şekilde yönetiliyoruz işte, ne 1 fazla, ne de 1 eksik.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen A haberde soğansız yemek tarifleri, soğanın aslında vücuda zararları vs konulu bir haber vardı.. Baya haber yapmışlar gümbür gümbür yayınladılar..
    Aklıma ben çocukken "et yemeyin, et yerine mercimek yiyin, mercimekteki protein vitamin, mineral, ve daha sayamadığım bi sürü şey in hiç birisi ette yok valla bak" konulu programlar yapılırdı.. her ama her akşam.. teyzenin birisi takıktı mercimeğe.. insanlar da kuzu gibi evet yahu mercimek kraldır kafasına girmişti.. Özal zamanı olabilir.. Ya da Çiller zamanı, tam hatırlayamadım.
    Benim yaşıma yakın kişiler hatırlar belki programları..
    Bu soğansız yemek programı ile karşılaştığımda o aklıma geldi direkt..
    O zamanlarda Et yemeyin, mercimek yiyin deniyordu,
    Şimdi soğan yemeyin, yerine de bişey yemeyin ne gerek var deniyor.. Fark.. Süper..
    Soğan yerine mesela nohut koy dese kalbimi fethedecek de, yapmıyor işte..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)