User Tag List

Sayfa 59 Toplam 60 Sayfadan BirinciBirinci ... 94957585960 SonuncuSonuncu
Toplam 1123 adet sonuctan sayfa basi 1,103 ile 1,121 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ekonomik kriz

tolga_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vakti olan şunu bir izlesin, trafikte gördüğünüz araçlara aldanmayın. Çok güzel hazırlanmış bir video.

istanbul'un bedeli: bolum 2 - mavi yakalı - YouTube
    Bazen diyorum ki; ''ne olacak söyle gitsin''
    Sonra diyorum; ''Söyleyince ne olacak, sus bitsin.'
    ' Hz. Mevlana

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vakti olan şunu bir izlesin, trafikte gördüğünüz araçlara aldanmayın. Çok güzel hazırlanmış bir video.

valla cok doğru anlatmış durumu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GKS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla cok doğru anlatmış durumu
    Çok yalın ve çok net şimdi biz arabayı görüyoruz çünkü gözümüzün önünde ama bu tür insanları görmüyoruz, neticede de insanız görmediğimiz şeyi de reddetme yada kabul etmeme eğilimimiz var.

Böyle tonlarca aile var, asgari ücretle çorba kaynatmaya çalışan milyonlar var. Ben içindeyim konuşuyorum insanlarla, çevreyi görüyorum izliyorum.

Aileden destek vs olmasa şimdiye kadar çoktan isyan çıkardı bu ülkede.
    ' Hz. Mevlana

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

birde beyaz yakalı versiyonu var

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yalın ve çok net şimdi biz arabayı görüyoruz çünkü gözümüzün önünde ama bu tür insanları görmüyoruz, neticede de insanız görmediğimiz şeyi de reddetme yada kabul etmeme eğilimimiz var.

Böyle tonlarca aile var, asgari ücretle çorba kaynatmaya çalışan milyonlar var. Ben içindeyim konuşuyorum insanlarla, çevreyi görüyorum izliyorum.

Aileden destek vs olmasa şimdiye kadar çoktan isyan çıkardı bu ülkede.
    Abi köyeyerleşmeyi düşündüm. Bi dünya tarlamız var ekip biçmeyi kurban için yetiştirmelik büyükbaş hayvan düşündüm. Kaba bir hesap yaptım 100-150 bin lira para tuttu Ki bunun içinde becerememe ihtimalim de vardı.
    Köyüne yerleş mutlu mesut geçin deniliyor da köyde doğup büyümemiş insan geçinemez ki köyde.
    Türk milletinin milliyetçilik vasfını uyandırmalı ve ona Türkçülük imanını aşılamalıyız. [M.K.ATATÜRK]
    106 GTİ

3 Yıl aradan sonra profil fotoğrafını değiştirdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi köyeyerleşmeyi düşündüm. Bi dünya tarlamız var ekip biçmeyi kurban için yetiştirmelik büyükbaş hayvan düşündüm. Kaba bir hesap yaptım 100-150 bin lira para tuttu Ki bunun içinde becerememe ihtimalim de vardı.
    Köyüne yerleş mutlu mesut geçin deniliyor da köyde doğup büyümemiş insan geçinemez ki köyde.
    Ama bir de şu var İstanbul da yaşayıp havadan 3.000 tl gelirim olsa bir yerden (kira vs) bir dakika durmam İstanbul da.
    Türk milletinin milliyetçilik vasfını uyandırmalı ve ona Türkçülük imanını aşılamalıyız. [M.K.ATATÜRK]
    106 GTİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin hesap ta doğru; bir yerde diyor ya doğma büyüme buralı olanlar ne yapsın orada da adam haklı.

En çok çocuğuma vakit ayıramıyorum dediği bir de ona bir poğaça bana bir poğaça alıp ayrı yönlere gidiyoruz dediğinde içim yandı.

Ülkenin gerçeği işte. Burada biraz daha tuzu kuru arkadaşlar var (ben dahil) ama bu gerçeği değiştirmiyor. Üzülüyoruz elden bir şey gelmiyor.

Köye yerleşsen ne olacak ki ? traktör mazot isteyecek, sulama elektrik isteyecek tohum gübre hadi başardın satacam desen üçotuz paraya gidecek.

modern köleliğin nirvanasındayız şuan.
    ' Hz. Mevlana

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çok güzel video. Beyaz yakalı ve mavi yakalı olmak üzere iki bölüm olarak hazırlamışlar. Kanalı geçenlerde keşfettim güzel videoları var.

Gülmek isteyenler için Jet Fadıl videosu var tavsiye ederim

Belgesel: 1987'den Bugüne "Jet Fadıl" - YouTube

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çok güzel video. Beyaz yakalı ve mavi yakalı olmak üzere iki bölüm olarak hazırlamışlar. Kanalı geçenlerde keşfettim güzel videoları var.

Gülmek isteyenler için Jet Fadıl videosu var tavsiye ederim

Belgesel: 1987'den Bugüne "Jet Fadıl" - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siyasete girmeden bir iki şey eklemek istiyorum.
    1)Son yıllarda silah sanayi ihtiyacı bir hayli arttı
    2)Belediyelere verilen ödenekler saçma sapan yere harcanıyor. Bunun En basit örneği heykel abidik gubudik heykel dikiyorlar ne olduğu bile anlaşılmıyor yok 2 başlı kartal, kiraz, elma vs.
    3)Üniversitelere çok gereksiz ödenek veriyorlar
    4)Enerjide dışa bağımlılık
    5)Halkımızin üretmekten vaz geçip gayrimenkul yatırımın yapılması
    6)Teror olayları yüzünden turist çekmiyor olmayışımiz. Antalya bi aralar ne rus, ingiliz çekerdi sokakta Türk ten daha çok yabancı olurdu şimdi herşey yer yerli turist.

Gibi şeyler yüzünden bu haldeyiz. Vikipedia da güya tarım ülkesiyiz Hollanda da muz yetişmez adamlar bizden daha fazla ihraç etmiş.

Şu siktiri boktan projelere harcanan paranın yarısı eğitime doğru bir şekilde harcansa nitelikli insanlar yetistirilse bu gün Türkiye ilk 10 girerdi 15 senede. Nitelikli insan çıkıyor ama az çıkıyor. Çıkana hak ettiği değeri görmüyor y.disina gidiyor.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama bir de şu var İstanbul da yaşayıp havadan 3.000 tl gelirim olsa bir yerden (kira vs) bir dakika durmam İstanbul da.
    arkadaşın kayınvalidesi altıyoldaki evini yaz başı 2250ye kiraya verdi.balıkesir burhaniyede denize 1 sokak uzaklıkta teras katına taşındı.aylık kira 450tl

babam 6 sene önce tası tarağı toplayıp memlekete gitti.yan yana dursak abi kardeşmisiniz diyorlar.
    d3fa 110hp
    d4fb 165hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşın kayınvalidesi altıyoldaki evini yaz başı 2250ye kiraya verdi.balıkesir burhaniyede denize 1 sokak uzaklıkta teras katına taşındı.aylık kira 450tl

babam 6 sene önce tası tarağı toplayıp memlekete gitti.yan yana dursak abi kardeşmisiniz diyorlar.
    Keşke benimde imkanım olsa şu genç yaşımda bir dakika düşünmem terk ederim şehri

İstanbul da duran erken yaşlanıyor bu çok açık.
    benim köyde çıkamadığım patikaları 60 yaşındaki amcam koşar adım çıkıyor.
    Havası suyu diye bir geyik var ya bu gerçekten doğru
    106 GTİ

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok mantıklı, ihtiyacı en aza indirip bu hayatı yaşamak lazım. İhtiyaçları olmayan ve gerçekten hayatta kalmamız için gerekmeyen şeyler için insanlar hayatlarını ipotek altına alıyorlar çok yazık.
    MagicPerformance

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir yere gitmek sorun değil, gittiğiniz yerde ne iş yapacaksınız onu bulmak sorun.
    kira geliriyle yaşam emekliye yaşlıya güzel, genç adam ne yapacaksınız kira geliri yiyip akşama kadar boş mu oturacaksınız...

ayrıca istanbula alıştıktan sonra belli yaşlarda öyle küçük yere göçmek kolay değil, denedik kolay uyum sağlanmıyor haberiniz olsun

ulas79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun
    Son dakika… Yeni MTV oranı açıklandı
    http://bndl.tw/uSdTicD3

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Vatandaşlarının Hocam Ben Daldaki Elmayı Değil Eldeki Elmayı Bakarım Dediği Zaman Belki Olumlu Bir Oluşum Olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke benimde imkanım olsa şu genç yaşımda bir dakika düşünmem terk ederim şehri

İstanbul da duran erken yaşlanıyor bu çok açık.
    benim köyde çıkamadığım patikaları 60 yaşındaki amcam koşar adım çıkıyor.
    Havası suyu diye bir geyik var ya bu gerçekten doğru
    Vallaha bende ne yapacağımı bilmiyorum. babam bana teklif önerdi 15 tane dana alalım besi için bende olumlu baktım onun haricinden kiraz zeytinlik var. Sizce besi işi yürürmü? ben doğma büyüme ankaralıyım köye yerleşmem nasıl olur acaba? alıştık şehire zormudur adapte olmak köye?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallaha bende ne yapacağımı bilmiyorum. babam bana teklif önerdi 15 tane dana alalım besi için bende olumlu baktım onun haricinden kiraz zeytinlik var. Sizce besi işi yürürmü? ben doğma büyüme ankaralıyım köye yerleşmem nasıl olur acaba? alıştık şehire zormudur adapte olmak köye?
    Ailenizin hayvancılık geçmişi, bilgisi varsa eğer para kazanmama kar etmeme gibi bir ihtimalin yok. Adapte olmak alışmak bu kişinin karakteri ile ilgili. Mesela ben doğa ile iç içe olmayı, kendi el becerilerim ile hayatı idame ettirmeyi çok severim.
    Yıllar önce Serdar kılıç videolarını izlemeye başladıktan sonra içimde hep bir doğa ile iç içe yaşama isteği var. Sende aynı duyguları besliyorsan zorluk çekmezsin. Ama tabi ki köy hayatı şehirde yaşadığından daha zor ama en azından yorgunluğunu günün sonunda rahatça atabiliyorsun.
    106 GTİ

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin hesap ta doğru; bir yerde diyor ya doğma büyüme buralı olanlar ne yapsın orada da adam haklı.

En çok çocuğuma vakit ayıramıyorum dediği bir de ona bir poğaça bana bir poğaça alıp ayrı yönlere gidiyoruz dediğinde içim yandı.

Ülkenin gerçeği işte. Burada biraz daha tuzu kuru arkadaşlar var (ben dahil) ama bu gerçeği değiştirmiyor. Üzülüyoruz elden bir şey gelmiyor.

Köye yerleşsen ne olacak ki ? traktör mazot isteyecek, sulama elektrik isteyecek tohum gübre hadi başardın satacam desen üçotuz paraya gidecek.

modern köleliğin nirvanasındayız şuan.
    Ben de bunu anlamıyorum.
    İyi kötü kendini geliştirmiş bi arkadaş videodaki mavi yakalı. Madem bu kadar zorlanıyorsun, kendine zor bakıyorsun, o çocuğun günahı ne. Ne diye çocuk yapıyorsunuz. Evlenmek sosyal bir ihtiyaç olabilir. Ama çocuk yapmak değil. Ailede kardeşleri de olduğuna göre soyunu devam ettirmek için çocuk yapmak zorunda değilmiş yani.

İmkanlar yokken çocuk yapmak bencillikten başka bir şey değil bence. Çocuğu yaptın, hevesini aldın. Annen baban torun gördük diye sevindi. Ama çocuğa asgari yaşam standardı bile sunamadın. Bunun neresi ebeveynlik ki. Yapma daha iyi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)