User Tag List

Sayfa 10/58 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
1093 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Ekonomik kriz

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 5500 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya bakış açından dolayı tebrik ediyorum seni.
    Alıntı yanlıs olmus hangi konuda tebrik ediyorsun söylede övüneyim madem

ceyhun737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İzzet Göçmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı yanlıs olmus hangi konuda tebrik ediyorsun söylede övüneyim madem
    Çekememezlik böyle bir şey galiba?

Alpero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İzzet Göçmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte bunu bekliyorum piyasada tofastan baska araba kalmaz kalmasında aq, Milletin havasından gecilmiyor
    100 den 10 eksilirse 10dan 1 eksilir

sanma ki seni etkilemez

sende bisikletinle takilirsin ozaman hadi kornanda benden hemde melodili
    2010 Astra 1.6T Sold
    2013 W204 AMG Sold
    ...

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ceyhun737 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çekememezlik böyle bir şey galiba?
    Sükür evimde arabamda var,Ama örnegi cok hiç denk gelmediniz sanırım siz bunlara ?

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bizi bu duruma düşüren kul hakkı yiyen bu hükümete destek veren kul hakkı yemelerine yardımcı olan tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyen bu vatan hainlerine destek veren her kimse allah katında hesap verecek günü keşke benide orada o sahneyi izleme fırsatı olsada keyif yapsam. Cehennemi antalya sıcağı zannedenler var gorucekler bu kadar kul hakkı ne bedeller ödeticek

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #177 İnanmış
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

3 maç kombine kupon yapsa ne olur acaba

serci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaklasık 30 yıllık kurumsal bir firmanın 5 yıla yakındır personeliyim

5 yıldır ilk defa 3 aydır maaşlarımızı 10-15 gün gecikmeli alıyoruz..Ayın bugün 16'sı ve hala ödeme yapılmadı ..Finansman departmanı telefonları açmıyor.Allah sonumuzu hayır etsin

fsunnetci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer bu ekonomi batık durumda ise öncekiler neydi bilmiyorum
    Allah gözünüzü doyursun ne diyiim,durumdan dert yananlar nankörlük yapmasın geçmişi bi düşünsün,bu dolar kuru durumundan fırsatcılık yapanlarda kına yaksın dolar kuru ile ekonomiyi şekillendirmek'te neyin nesi ?

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar doların yükselmesi hükümetin suçu diyenler chpli alakası yok diyenler akpli oldu resmen.

Acıyorum ekonomistlere hiçbiri konuşamıyor şimdi rahat rahat.

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayir onceki hukumetler cokmu iyiydi anlamiyorum bir gecede dolar iki katina cikmisti unutmayin o gunleri bunlar en azindan acik opup yapiyolar zart diye gecirmiyolar
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayir onceki hukumetler cokmu iyiydi anlamiyorum bir gecede dolar iki katina cikmisti unutmayin o gunleri bunlar en azindan acik opup yapiyolar zart diye gecirmiyolar
    Haklısın abi alıştıra alıştıra seviyorlar.. Seveceksen böyle sevecen..
    Tango-1 never dies.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fsunnetci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer bu ekonomi batık durumda ise öncekiler neydi bilmiyorum
    Allah gözünüzü doyursun ne diyiim,durumdan dert yananlar nankörlük yapmasın geçmişi bi düşünsün,bu dolar kuru durumundan fırsatcılık yapanlarda kına yaksın dolar kuru ile ekonomiyi şekillendirmek'te neyin nesi ?
    Doymuyor işte bazılarının gözü yiye yiye bitiremediler. 7 hazirandan İtibarende katlanarak yiyecekler. Hazımsızlık da olmuyor artık maşallah .

Alla alla diyorum bazen eskiden maddi durumu el vermeyen iran Style bayanların altlarında son model jeep birden bire oluveriyor. Demekki ekonomimiz çok iyiymiş yahu geçmişte bomboktu böyle sahnelerle karşılaşmadık .

Demekki ben de desteklesem vw cc almazdım annemin altına bi panemera cekmistik . Akıl yok bizde
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Marmaray var, ona bineriz
    Bu konuya girip, bu mesajı okuyup okuyup gülüyorum

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doymuyor işte bazılarının gözü yiye yiye bitiremediler. 7 hazirandan İtibarende katlanarak yiyecekler. Hazımsızlık da olmuyor artık maşallah .

Alla alla diyorum bazen eskiden maddi durumu el vermeyen iran Style bayanların altlarında son model jeep birden bire oluveriyor. Demekki ekonomimiz çok iyiymiş yahu geçmişte bomboktu böyle sahnelerle karşılaşmadık .

Demekki ben de desteklesem vw cc almazdım annemin altına bi panemera cekmistik . Akıl yok bizde
    Burada aydın edasıyla, oynanan her oyunun farkındaymışcasına yazıyoursunuz, ama boş yazıyorsunuz.

Yaptığınız aynı muhabbeti annem Çanakkale'de öğretmen iken demokrat bir bayan öğretmende yapmıştı. "Her kapalının altında jip var" demişti.

Bu arada belirtmek isterim, annem 27 sene bilfiil Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak vatanına, devletine hizmet etti. 28 Şubat'tan en fazla etkilenenler arasındaydı, köylere sürüldü, maaş kesim cezası aldı, başını açmamak için perukla görev yaptı.

Bahsedilen araçta, babamın emekli ikramiyesi ile aldığı 2004 Model Honda CR-V.

Yazmadan önce laflarınızın nereye gideceğine, kimleri töhmet altına bırakacağına dikkat edin. Mütedeyyin insanlar, sizin deyiminizle iran style insanlar lüks hayat yaşamaz mı? Bir gidin bakın, gerçekten her başı kapalıya jip veriyorlarsa haber edin biz de alalım.

Not: AKP'li değilim, BBP'liyim. Çoğunluktan dolayı, bu seçimde de oyumu MHP'ye vereceğim. Ama eğer rahmetlik Muhsin başkan yaşasaydı, Cumhurbaşkanlığı seçiminde de, genel seçimde de oyumu ona verirdim

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel durumun özeti: Kimse çıkıpta 'kriz var' demiyor çünkü bu günlerin geleceği 7 yıl önceden belliydi. Sadece ne zaman olacağı belirsizdi. Üstelik son 1 yıldır 2015-2016 yıllarında olacağı da belliydi. Peki ama nasıl bu kadar net konuşuyorum???

Hikayeye şöyle başlayayım: 2008 Lehman Brothers kriziyle (Abd deki mortgage krizi) Amerikan-Küresel Ekonomisi krize girdi. Krizden kurtulma planı ise 'Para basıp- Tahvil Alma' yöntemiyle dünya geneline sıcak para akışı sağlatmaktı. Türkçesi; Amerikan tarphaneleri para basacak müttefik ülke ve ekomilerden geneli 10 yıllık 'devlet Tahvili' almak. Aynı zamanda ÜSt düzey amerikan finasal kuruluşlara para verip dünya geneline sıcak para ulaştırmaktı. (Para Amerikan Merkez Bankası > Amerikan Ticari Bankası > Yerel Ticari Banka > Tüketici Kredisi) Amaç dünya ticaretinde sekteye uğratmamak. Bu 7 yıllık sürede bol bol kredi dağıtıldı.

Bu para basma işine 'Parasal Genişleme' (diğer adıyla QE) Geçtiğimiz yıl her ay 15Milyar$*azaltılarak bitirildi. Yani amerikadan gelen sıcak para girişleri bitti. Çoğu banka paraları oradan alıyor. Biz tüketicilere veriyordu. Aynı zamanda devlet tahvilleride topladılar. Ama artık ne hükümette nede piyasadaki bankalarda sıcak para yok. (Akepe hükümetinin en şanslı olduğu konu qe dır)

Peki ya bundan sonra ne olacak: geçtiğimiz 7 senede kullandığımız (devlet, ticari, kurum, tüketici) tüm kredi ve paralar amerikaya dönene kadar EŞEK gibi çalışacağız.

Winter is coming

elpadre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evlenıcektım vaz gectım karıya dedım dolar tavan yaptı seneye goruselım dedım
    cok merak edıyorum ve soruyorum ?

sanal alemın kablosuz delıkanlıları klavyenın hangı tusu ates edıyor ? ?

tuned by : gürsel canpolat (16ec813)

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada aydın edasıyla, oynanan her oyunun farkındaymışcasına yazıyoursunuz, ama boş yazıyorsunuz.

Yaptığınız aynı muhabbeti annem Çanakkale'de öğretmen iken demokrat bir bayan öğretmende yapmıştı. "Her kapalının altında jip var" demişti.

Bu arada belirtmek isterim, annem 27 sene bilfiil Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak vatanına, devletine hizmet etti. 28 Şubat'tan en fazla etkilenenler arasındaydı, köylere sürüldü, maaş kesim cezası aldı, başını açmamak için perukla görev yaptı.

Bahsedilen araçta, babamın emekli ikramiyesi ile aldığı 2004 Model Honda CR-V.

Yazmadan önce laflarınızın nereye gideceğine, kimleri töhmet altına bırakacağına dikkat edin. Mütedeyyin insanlar, sizin deyiminizle iran style insanlar lüks hayat yaşamaz mı? Bir gidin bakın, gerçekten her başı kapalıya jip veriyorlarsa haber edin biz de alalım.

Not: AKP'li değilim, BBP'liyim. Çoğunluktan dolayı, bu seçimde de oyumu MHP'ye vereceğim. Ama eğer rahmetlik Muhsin başkan yaşasaydı, Cumhurbaşkanlığı seçiminde de, genel seçimde de oyumu ona verirdim

Din yapmanın havası olmaz kardeşim benim annemde 5 vakit namaz kılıyor ama başı açık .

İran Style derken kara çarşaf kastettim. Normal baş örtünün herhangi bir sakıncası yok bana göre dinimizin simgesi . Laflarıma dikkat etmem o yüzden . İktidar değiştikten sonra birden bire birilerinin cebine anormal derecede para giyip caka satiyorsa altında başka sebep aranır .
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)