User Tag List

Sayfa 57/58 İlkİlk ... 74755565758 SonSon
1093 sonuçtan 1.065 ile 1.083 arası

Konu: Ekonomik kriz

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GKS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kriz bazılarına var bazısına hiç yok
    bu durum gelişmemiş ekonomilerde görünür bir kısım azınlık çok zenginleşirken diğer tarafta çoğunluk çok fakirleşir

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bisikleti geçtim, 2 gün istanbul trafiğinde motosiklet kullanmak bizdeki durumu kavramak açısından yeterli bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu durum gelişmemiş ekonomilerde görünür bir kısım azınlık çok zenginleşirken diğer tarafta çoğunluk çok fakirleşir
    aynen öyle

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben herzaman diyorum bu herifler zengini daha zengin fakiri daha fakir yaptı ve yapmaya devam ediyolar aynı hindistan gibi .

Aradaki fark iyice açılıyo bu hiç iyi değil . Orta segment nerdeyse kalmadı artık eskiden öylemiydi ? Hatırlayın 2000 lerin başını ben yaşımdan dolayı 2004 2005 leri falan anca hatırlıyorum tabi ama o yıllarda ne zengin çok zengindi nede fakirler bu kadar bitik haldeydi .

Ha adam sandığa gidince gene tokmakcısına veriyo tabi oyunu .

Bi şiir vardı küfür edersin kızarlarda s.kersin aldırmazlar diye aynı durum şuan.. 2019 seciminden umutluyum, umut işte .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklı bir konuya temas edicem toplu taşıma ile ilgili ki bunun malesef ben kendimce mantıklı bir sebebini göremedim. Insanımız malesef duş almıyor, deodorant kullanmıyor veya kişisel hijyenine önem göstermiyor. Bayanlar bu konuda elbette daha dikkatlidir ama malesef biz erkekler bu konuda çok gerideyiz. İstanbul'da ne zaman kalabalık bir toplu taşıma aracına binsem resmen ter kokosundan burnum yere düşüyor.

Mevcut hükümetin gavur diye yaftaladığı Batı'da ise insanlar temiz bir şekilde işine gücüne gidiyor, karşısındaki insana gerçekten saygı gösteriyor bu konuda. Müslüman ülkeyiz temizlik imandan gelir diyoruz ama millet suya - sabuna malesef öcü gözüyle bakıyor. Duş alıp , 10 liralık deodarant kullanmak lüks değil mecburiyet ama bu konuda da malesef dar gelirli adam ne yapsın muhabbeti yapılıyor.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayku82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farklı bir konuya temas edicem toplu taşıma ile ilgili ki bunun malesef ben kendimce mantıklı bir sebebini göremedim. Insanımız malesef duş almıyor, deodorant kullanmıyor veya kişisel hijyenine önem göstermiyor. Bayanlar bu konuda elbette daha dikkatlidir ama malesef biz erkekler bu konuda çok gerideyiz. İstanbul'da ne zaman kalabalık bir toplu taşıma aracına binsem resmen ter kokosundan burnum yere düşüyor.

Mevcut hükümetin gavur diye yaftaladığı Batı'da ise insanlar temiz bir şekilde işine gücüne gidiyor, karşısındaki insana gerçekten saygı gösteriyor bu konuda. Müslüman ülkeyiz temizlik imandan gelir diyoruz ama millet suya - sabuna malesef öcü gözüyle bakıyor. Duş alıp , 10 liralık deodarant kullanmak lüks değil mecburiyet ama bu konuda da malesef dar gelirli adam ne yapsın muhabbeti yapılıyor.
    Deodorant caizmi sorusu geldi aklıma.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayatım boyunca çğrenciyken dahi toplu taşımadan nefret ettim hala da öyle. Binmemek için km lerce yürürüm dahi. Ayısı kekosu, çingeni, hırsızı, fordcusu, ibnesi kısacası toplumun zengin dışı hepsi orada olduğuna göre biz araca binmeye devam ederiz kardeşim.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tuv muayne istasyonunda lavaboda cukunu yıkayan birini gormuşlerdi lutfen pis demeyelim insanlarımıza.
    74 model sehpa...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vakti olan şunu bir izlesin, trafikte gördüğünüz araçlara aldanmayın. Çok güzel hazırlanmış bir video.

istanbul'un bedeli: bolum 2 - mavi yakalı - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vakti olan şunu bir izlesin, trafikte gördüğünüz araçlara aldanmayın. Çok güzel hazırlanmış bir video.

valla cok doğru anlatmış durumu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GKS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla cok doğru anlatmış durumu
    Çok yalın ve çok net şimdi biz arabayı görüyoruz çünkü gözümüzün önünde ama bu tür insanları görmüyoruz, neticede de insanız görmediğimiz şeyi de reddetme yada kabul etmeme eğilimimiz var.

Böyle tonlarca aile var, asgari ücretle çorba kaynatmaya çalışan milyonlar var. Ben içindeyim konuşuyorum insanlarla, çevreyi görüyorum izliyorum.

Aileden destek vs olmasa şimdiye kadar çoktan isyan çıkardı bu ülkede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

birde beyaz yakalı versiyonu var

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yalın ve çok net şimdi biz arabayı görüyoruz çünkü gözümüzün önünde ama bu tür insanları görmüyoruz, neticede de insanız görmediğimiz şeyi de reddetme yada kabul etmeme eğilimimiz var.

Böyle tonlarca aile var, asgari ücretle çorba kaynatmaya çalışan milyonlar var. Ben içindeyim konuşuyorum insanlarla, çevreyi görüyorum izliyorum.

Aileden destek vs olmasa şimdiye kadar çoktan isyan çıkardı bu ülkede.
    Abi köyeyerleşmeyi düşündüm. Bi dünya tarlamız var ekip biçmeyi kurban için yetiştirmelik büyükbaş hayvan düşündüm. Kaba bir hesap yaptım 100-150 bin lira para tuttu Ki bunun içinde becerememe ihtimalim de vardı.
    Köyüne yerleş mutlu mesut geçin deniliyor da köyde doğup büyümemiş insan geçinemez ki köyde.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi köyeyerleşmeyi düşündüm. Bi dünya tarlamız var ekip biçmeyi kurban için yetiştirmelik büyükbaş hayvan düşündüm. Kaba bir hesap yaptım 100-150 bin lira para tuttu Ki bunun içinde becerememe ihtimalim de vardı.
    Köyüne yerleş mutlu mesut geçin deniliyor da köyde doğup büyümemiş insan geçinemez ki köyde.
    Ama bir de şu var İstanbul da yaşayıp havadan 3.000 tl gelirim olsa bir yerden (kira vs) bir dakika durmam İstanbul da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin hesap ta doğru; bir yerde diyor ya doğma büyüme buralı olanlar ne yapsın orada da adam haklı.

En çok çocuğuma vakit ayıramıyorum dediği bir de ona bir poğaça bana bir poğaça alıp ayrı yönlere gidiyoruz dediğinde içim yandı.

Ülkenin gerçeği işte. Burada biraz daha tuzu kuru arkadaşlar var (ben dahil) ama bu gerçeği değiştirmiyor. Üzülüyoruz elden bir şey gelmiyor.

Köye yerleşsen ne olacak ki ? traktör mazot isteyecek, sulama elektrik isteyecek tohum gübre hadi başardın satacam desen üçotuz paraya gidecek.

modern köleliğin nirvanasındayız şuan.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çok güzel video. Beyaz yakalı ve mavi yakalı olmak üzere iki bölüm olarak hazırlamışlar. Kanalı geçenlerde keşfettim güzel videoları var.

Gülmek isteyenler için Jet Fadıl videosu var tavsiye ederim

Belgesel: 1987'den Bugüne "Jet Fadıl" - YouTube

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çok güzel video. Beyaz yakalı ve mavi yakalı olmak üzere iki bölüm olarak hazırlamışlar. Kanalı geçenlerde keşfettim güzel videoları var.

Gülmek isteyenler için Jet Fadıl videosu var tavsiye ederim

Belgesel: 1987'den Bugüne "Jet Fadıl" - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siyasete girmeden bir iki şey eklemek istiyorum.
    1)Son yıllarda silah sanayi ihtiyacı bir hayli arttı
    2)Belediyelere verilen ödenekler saçma sapan yere harcanıyor. Bunun En basit örneği heykel abidik gubudik heykel dikiyorlar ne olduğu bile anlaşılmıyor yok 2 başlı kartal, kiraz, elma vs.
    3)Üniversitelere çok gereksiz ödenek veriyorlar
    4)Enerjide dışa bağımlılık
    5)Halkımızin üretmekten vaz geçip gayrimenkul yatırımın yapılması
    6)Teror olayları yüzünden turist çekmiyor olmayışımiz. Antalya bi aralar ne rus, ingiliz çekerdi sokakta Türk ten daha çok yabancı olurdu şimdi herşey yer yerli turist.

Gibi şeyler yüzünden bu haldeyiz. Vikipedia da güya tarım ülkesiyiz Hollanda da muz yetişmez adamlar bizden daha fazla ihraç etmiş.

Şu siktiri boktan projelere harcanan paranın yarısı eğitime doğru bir şekilde harcansa nitelikli insanlar yetistirilse bu gün Türkiye ilk 10 girerdi 15 senede. Nitelikli insan çıkıyor ama az çıkıyor. Çıkana hak ettiği değeri görmüyor y.disina gidiyor.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama bir de şu var İstanbul da yaşayıp havadan 3.000 tl gelirim olsa bir yerden (kira vs) bir dakika durmam İstanbul da.
    arkadaşın kayınvalidesi altıyoldaki evini yaz başı 2250ye kiraya verdi.balıkesir burhaniyede denize 1 sokak uzaklıkta teras katına taşındı.aylık kira 450tl

babam 6 sene önce tası tarağı toplayıp memlekete gitti.yan yana dursak abi kardeşmisiniz diyorlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)