User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hasar kayitlari ..

MuzafferKirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hasar kayitlari ..

Arkadaşlar bugün 1.3 Cdti corsa Sport gördüm, piyasasının 4-5 bin lira aşagısında, 26,500 dedi, araçta 4 parça boya var, değişen yok gayet düzgün duruyor hatları tamam dedik,

az önce tramere mesaj attım, araçta 5 adet kaza var .

2009 : Çarpma 7048 Tl

2010 : park halinde çarpma 3150 Tl

2010 : çarpma 1498 Tl

2011 park halinde çarpma 584 Tl

2012 çarpma 890 Tl

Araç orjinal 110k kmde. Sizce bu hasarlar nasıl olabilir 4 parça boyalı araç, kesinlikle değişen yok diyor ? pert kaydı vs. olabilir mi bunlar.
    Slammed Society Corci !

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı servise götür orda baksınlar, ak mı kara mı anlarlar yoksa her değişen yok diyene inanıp sorgulamasaydık ohoo
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ağır hasar kaydı olsa bile sanayiden yapılırsa kayıtlara geçmez, tramere güvenme sadece.
    aracı servise baktırmalısın.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç kaç model 2009 yılında 7 bin tl hasar kaydı serviste yapılmışsa olabilir jant salıncak amortisör v.b parçalar değişmiştir yüksek çkmştr değişe yoktur ama hasar vardır alttan falan benzer bi hasar kaydı arkadaşımın arabasında var çnkü

chatlaxs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    plakayı pmle yarın tramerden bakalım
    Trafik & Kasko Sigorta işleri Yapılır

MuzafferKirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gönderdim
    Slammed Society Corci !

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı beratyuksel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ağır hasar kaydı olsa bile sanayiden yapılırsa kayıtlara geçmez, tramere güvenme sadece.
    aracı servise baktırmalısın.
    Bu büyük bir sıkıntı maalesef,çok kişi ciddi hasarları bile sanayide çıkma veya yan sanayi parçalarla cebinden ucuza maledip yaptırıyor ve haliyle trameri tertemiz çıkıyor aracın ama durum hiç öyle değil tabi..çok iyi ekspertiz yaptırmak lazım

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    büyük rakam yok , dolayısıyla pert kaydı da yoktur. korkmayın. ama pert kaydı yok diye de körü körüne girmeyin işe , belki adam kafası iyi gitti takla attı sanayide yaptırdı vs. bir ton örnek var.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

driftboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hasar kaydına takılma. Git servise baktır için sinerse al.

Hasarlı araç alım satım işi yapıyoruz. Geçen bitane yarım taklalı duster aldık 24 bin küsür hasar kaydı çıkıcak arabada eksper okadar hasar biçtiği için arabayı ağır hasarlıya ayırıp parasını vermiş sahibine , biz sigorta şirketinden çekme belgeli aldık arabayı 3.750 liraya herşeyi bitti. Sigortadan para alma uğruna çok düzenbazlıklar yapılıyor bilgin olsun.
    Marblex Mining & Marble

Harput Yapı İnsaat

Alıntı CasabLanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın önüyle arkası arasında 3 yaş fark var

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hasar kaydına takılma. Git servise baktır için sinerse al.

Hasarlı araç alım satım işi yapıyoruz. Geçen bitane yarım taklalı duster aldık 24 bin küsür hasar kaydı çıkıcak arabada eksper okadar hasar biçtiği için arabayı ağır hasarlıya ayırıp parasını vermiş sahibine , biz sigorta şirketinden çekme belgeli aldık arabayı 3.750 liraya herşeyi bitti. Sigortadan para alma uğruna çok düzenbazlıklar yapılıyor bilgin olsun.
    Madem bu işi yapıyorsunuz benim merak ettiğim bir durum var.
    Hasar kaydı çıkan araç kazada suçluysa ve kaskosu karşı tarafı da yaptırıyorsa karşı tarafın hasar tutarı da suçlu tarafın tramerine ekleniyor mu?

yani biz plakayı sorguladığımızda;
    kendi aracın hasar kaydı 2500 tl
    karşı tarafın 1500 tl ise tramerde 4000 tl mi çıkıyor? Böyle mi anlamalıyız.

Bir de rakam yazmayan tramer sorgulamaları var. Bunları da karşı taraf ödediği için tramerde görünmez diye duymuştum doğru mudur?
    Eğer öyleyse kazanın boyutu hakkında hiçbir fikrimiz olamaz.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı poseidon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hasar kaydı çıkan araç kazada suçluysa ve kaskosu karşı tarafı da yaptırıyorsa karşı tarafın hasar tutarı da suçlu tarafın tramerine ekleniyor mu?

Bir de rakam yazmayan tramer sorgulamaları var. Bunları da karşı taraf ödediği için tramerde görünmez diye duymuştum doğru mudur?
    Geçen bir ilanda gördüm araç type-s 30.xx li rakamlara satılıyor, ve 109 BİN TL hasar kaydı var. Sanırım sizin dediğiniz gibi bir durum var.

Ayrıca iki ay önce geri gelirken bir taksiciye çarptım, benim arka tampon ufacık yamuldu, taksininn de ( auris) krom çıtası çatladı.

Hatalı olduğumu belirten bir tutanak yazdım ve geçen baktığımızda aracıma bu durumdan dolayı hasar işlenmiş. Ben aracımı kasko harici onarım yaptırdım.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kadar düzenbazın oldugu ortamda en güzel bi miktar para verip ekspertize sokucaksın aracı kafan rahat edicek.

Gry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu konu benimde çok merak ettiğim bir husus. İlanlarda sürekli olarak ta yazılır karşı tarafın hasarıdır o yüzden böyle çıkmaktadır vs vs

gerçeklik payı nedir acaba
    Jackson Racing Supercharger Setup / Nardo Fn2 TypeR

_cAgdAsH_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ılk defa boyle bır tramer gordum 280bn tlhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2002-model-bmw-m3-coupe-manuel-laguna-seca-blue-209596909/detay/

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben e46 m3 de smg hasarı gördüm 30.000 tl. Araç alttan kaldırıma çıkıyor ama sadece şansıman kovanına bi zarar geliyor. Sigorta şansıman fiyatı yazmış adamlar kovana alumınyum kaynağı ile punta atmışlar düzlemişler. Hasarına 30.000 tl eklendi. Yani hasar kaydı hiçbirşey. En doğrusu aracı incelemek.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben e46 m3 de smg hasarı gördüm 30.000 tl. Araç alttan kaldırıma çıkıyor ama sadece şansıman kovanına bi zarar geliyor. Sigorta şansıman fiyatı yazmış adamlar kovana alumınyum kaynağı ile punta atmışlar düzlemişler. Hasarına 30.000 tl eklendi. Yani hasar kaydı hiçbirşey. En doğrusu aracı incelemek.
    Bilinçli ve az çok işten anlayan insanlar için öyle ama birde ilana bakıp "hasar" yazısını görüp kapatan kitle var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İki tarafında eklenmiş oluyor, tek tarafında.. Bu ekspere birazda sigorta şirketine bağlı. Bazı kazalarda hatalı tarafa iki hasar birden ekleniyor, bazılarında sadece kendisi ekleniyor, bazılarına hiç eklenmiyor. Bu sigorta şirketinin psikolojisine bağlı. Hatalı olan kazada sadece çarpma yazanıda biliyorum , hatasız olduğu halde 57 bin hasar kaydı yazanıda..

Genel olarak kasko şirketlerii hasar bedelini yazar, yani araçta ne kadar hasar var ise onu. Tabi bunun parasını sigorta şirketi ödediği için meblağ olduğu gibi yazılır. Arabada 35 bin hasar kaydı var diye 35 bin liralık hasar değil araçtaki. O değer ekspertizin tamamen serviste onarımsız değişimlerle sıfır parçalarla yapılacağı tutar. Ki serviste parça fiyatlarını biliyosunuz. Ama 35 bin hasar biçilen aslında 8-10 bin liraya yapılabiliyo dışarda çıkmacılarda ve yedek parçacılardan alınan parçalarla.

Yani demem o ki hasar kayıtlarına takılmayın. Ben özellikle hasar kayıtlı pert kayıtlı yada hasarlı araç alıp satıyorum. Zaten piyasasından çok çok ucuza alıyosunuz, satarkende zarar etmeden aynı paralara hatta normal hasar kayıtsız arabadan kazanabileceğinizden daha fazla karla satabiliyosunuz.

Çünkü örnek veriyorum hatasızı 80 bin olan bi arabanın hasar kayıtlısı 50 küsür bin; aynı konfor aynı araba. Boyası hasar kaydı değişeni çokta önemli değil. Sonuçta 80 bin liralık arabayı alamayıp aynı arabanın 50 bine olanını siz nasıl aldıysanız sizin gibi alacak biri elbet çıkıyor.

Pert kaydı da bi nebze aynı, adam yaptırmak istemiyor. Örneğin araç 80 bin lira. Araçtaki hasar 30 bin lira. Sigorta şirketinin teklifi ister 30 bin lira vereyim arabanı yaptır, istersen 50 bin vereyim arabanı bana ver diyor, Adam hasarlı arabaya bineceğine arabayı alın diyor. Sigorta şirketide arabanın parasını verdiği için pert'e ayırıyor. Ama aslında 30 küsür bine serviste (dışarda 10 bin civarı) yapılabilecek bi araç..

Yani örneğin 80 bin liralık arabada pert kaydıyla 30 bin liralık hasar kaydı bi nevi aynı.

Rakamlar farazi bu arada tamamen örneklemek için yazdım rakamlara takılmayın

Son olarak hasar kayıtlı arabadan korkmayın, DELİKLİ TAŞ YERDE KALMAZ, BİRİ GELİR ONU PARMAKLAR
    Marblex Mining & Marble

Harput Yapı İnsaat

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Detaylı bilgi için teşekkürler. Çakalın çok olduğu bu piyasada bilmemiz gereken şeyler bunlar.
    Yoksa hasar kaydı yok diyip atlamayalım arabaların üstüne.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Detaylı bilgi için teşekkürler. Çakalın çok olduğu bu piyasada bilmemiz gereken şeyler bunlar.
    Yoksa hasar kaydı yok diyip atlamayalım arabaların üstüne.
    Hasar kaydına çok takılmamak lazım , servise sokup baktırdıktan sonra alınabilir her kazalı arabada..

Hasar kaydı olmayıp 8 parça değişenli arabalar da var, pert kayıtlı yarım parça boyalı araçlarda
    Marblex Mining & Marble

Harput Yapı İnsaat

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)