User Tag List

Sayfa 12/12 İlkİlk ... 2101112
215 sonuçtan 210 ile 215 arası

Konu: Fiat'ın Yeni Sedanı ''Aegea''

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asmisinsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu olay aegea pek oyle degil gibi diger kazada pek yaşam alanı falan kalmamış
    Abi kac km hizla, kac kilo aracin carptigini bilmiyoruz ki. Hangi arac olsa dumduz olmaz mi denildigi gibi mermer yuklu tir arkadan carpinca ?

Ben bu kazadan gordugumu soyledim, optimum dayanim testleri yanilmiyorsam 45 km/h hizla karsi karsiya(90 km/h ile duvara carpma similasyonu) 60 km/h ile arka-yan vb. yuzeylerden yapilyor diye biliyorum.Rakamlarda 5-10 km yanlis olabilir ama bu kadar dusuk hizlara gore tasarim yapildigini hatirliyorum.

Bir once ki kaza ekstrem kosullari kapsar. Egea degil baska bir aracta olsa benzer sekilde sonuclardi diye tahmin ediyorum.
    Mobil oldugum icin video ekleyemiyorum ancak bursa'da tirin arkadan carptigi sahinden 7 kisi burnu bile kanamadan cikmisti.
    Yani aracin tipi kadar kaza kosullari da cok onemli.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi kac km hizla, kac kilo aracin carptigini bilmiyoruz ki. Hangi arac olsa dumduz olmaz mi denildigi gibi mermer yuklu tir arkadan carpinca ?

Ben bu kazadan gordugumu soyledim, optimum dayanim testleri yanilmiyorsam 45 km/h hizla karsi karsiya(90 km/h ile duvara carpma similasyonu) 60 km/h ile arka-yan vb. yuzeylerden yapilyor diye biliyorum.Rakamlarda 5-10 km yanlis olabilir ama bu kadar dusuk hizlara gore tasarim yapildigini hatirliyorum.

Bir once ki kaza ekstrem kosullari kapsar. Egea degil baska bir aracta olsa benzer sekilde sonuclardi diye tahmin ediyorum.
    Mobil oldugum icin video ekleyemiyorum ancak bursa'da tirin arkadan carptigi sahinden 7 kisi burnu bile kanamadan cikmisti.
    Yani aracin tipi kadar kaza kosullari da cok onemli.
    Kazalı arabanın ilanını buldum
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...81823035/detay

Öndeki Fiorino gayet iyi duruyor. Egea'nın bükülmeyen yeri kalmamış.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    abi yapmayın etmeyin allaşkına az cok bilen eden insalarsınız, arada kalmıs arkadan kim bilir nası vurumuşlar akradanki bagaja kadar girmiş + bide oda öndekinede vurunca arada kalmıs heralde kasacak tavanamı vs,si. yada tank top tüfek falan alın vurun vurun oldugu gibi kalsın
    1881 - 193

ERkut 205 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boş bir bagaj çok rahat içeri bükülebilir. Arkadan vuran arabanın ön kısmında motor var ve metal parça yoğunluğu, ağırlık dağılımı şeklinde öndekine göre daha az içeri darbe almalı.Çünkü öndeki aracın arkası boş bagaj olduğu için daha az dayanımlı dolayısı ile darbe vurduğunda vuran tarafı da ezeceği gibi zayıf tarafı daha çok ezer.

İkinci durum ise öndeki araba seyir halinde olupta arkadan vurmuş olsalar hasar daha az. öndeki araba tam fren yapmıs veya fren yapıp durup arkasındaki çarpmış ise dolayısı ile hasarın büyüklüğü çok çok daha artmış olması normal bir durum.

Bence peugeot 301 - clio symbol sınıfından daha kullanışlı ve ergonomik bir araba gibi.

Fiyatlar aynı ayarda ise neden tercih edilmesin.
    //// PEUGEOT SPORT
    Peugeot 205 Gutmann Mi-16 & LeMans İskandinavian Market

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben kazalarda yaşam kabinine bakarım, artık çoğu araba kaza anında enerjiyi dağıtmak için aracın dağılmasını tercih edip ona göre malzeme kullanıyorlar, kaputmuş bagajmış kaza esnasında istediği kadar bükülsün yeter ki içeridekiler kurtulsun ya da az yara alsınlar...

Egealar kaza yapınca neler oluyor bununla alakalı test bulamadım, lakin buradaki kazalarda içerisi ciddi hasar almış ve de hep yüksek sayıda ölü çıkmış, bende soru işaretleri bıraktı açıkçası ya da bu tarz paylaşımların amacı algı oluşturmak bilemiyorum henüz...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu egea amerikada dodge olarak satılmıyor mu ? Amerikalılar bu dodge'u bir crash test'e tabi tutmamış mı ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)