User Tag List

Sayfa 31/33 İlkİlk ... 212930313233 SonSon
616 sonuçtan 571 ile 589 arası

Konu: ebay, aliexpress gibi sitelerden nasıl alışveriş yapılır nelere dikkat edilir?

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanslıymışsınız dün 200 liralık ayna kapağı almıştım o geldi 50 lira ödedim.Kafalarına göre kendileri bakmış en üstteki rakamı örnek almışlar üzerinde 19 dolar yazıyordu halbuki.
    Damat bey sağolsun. ben toplamın ya da sadece ürünün %20'si kadar bir vergi beklerken bunun gelmesi beni mutlu etti açıkçası.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanka ben 25 haziranda almışım hala ülkeden çıktı diyo sadece sonrası güncellenmiyo. muhtemelen gelmicek zaten bakalım
    yakın zamanda kullanmaya başladım, toplam 3 siparişimin ikisi 33 diğeri 35 günde geldiler. 35 günde geleni ptt'den aldım bu gümrük bedeli mevzuatı sonrası.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakın zamanda kullanmaya başladım, toplam 3 siparişimin ikisi 33 diğeri 35 günde geldiler. 35 günde geleni ptt'den aldım bu gümrük bedeli mevzuatı sonrası.
    bende akşam ptt şubeye gidicem belki ordadır diye ama bakalım diğer ürünüm 45 gün falan oldu sonra itiraz açtım geri ödeme aldım. bunlarda öyle olcak gibi duruyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende akşam ptt şubeye gidicem belki ordadır diye ama bakalım diğer ürünüm 45 gün falan oldu sonra itiraz açtım geri ödeme aldım. bunlarda öyle olcak gibi duruyo
    kargo takip no yoksa şüpheli ama alırken detaylarda belirtiyor genelde kargo takip no olup olmayacağını

var yazıyodu da numara vermedilerse hala direk dispute aç zaten, müstehak

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kargo takip no yoksa şüpheli ama alırken detaylarda belirtiyor genelde kargo takip no olup olmayacağını

var yazıyodu da numara vermedilerse hala direk dispute aç zaten, müstehak
    takip no olanları istiyorumda onların ülkeden çıktıktan sonra bizim ülkede hiç hareket olmuyo yada gerçekten gelmiyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takip no olanları istiyorumda onların ülkeden çıktıktan sonra bizim ülkede hiç hareket olmuyo yada gerçekten gelmiyo
    o süreç çok uzun ya senin ilk kargon da değilmiş ama ben ilk 2 siparişi aynı gün geçmiştim, Çin'den çıktı deyince TR'gelmesi zaten 33 günün 28 günü falan o boşluk unut gitsin haftada bir bakarsın sisteme

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o süreç çok uzun ya senin ilk kargon da değilmiş ama ben ilk 2 siparişi aynı gün geçmiştim, Çin'den çıktı deyince TR'gelmesi zaten 33 günün 28 günü falan o boşluk unut gitsin haftada bir bakarsın sisteme
    Valla Çinden 18 Temmuz'da verdiğim sipariş dün (24 Temmuz) İstanbul'a geldi . 6 günde ve gümrük kontrol ve gümrük bedelini aynı gün hesaplayıp bugün torbayı kapatmışlar. Tahmini pazartesiye de kargoyu bekliyorum Antalya'ya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blow07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla Çinden 18 Temmuz'da verdiğim sipariş dün (24 Temmuz) İstanbul'a geldi . 6 günde ve gümrük kontrol ve gümrük bedelini aynı gün hesaplayıp bugün torbayı kapatmışlar. Tahmini pazartesiye de kargoyu bekliyorum Antalya'ya.
    Modelden bahsediyosan $50 kargo ödediğin için öyle olabilir o

320Si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 hafta önce aliexpressten golf için alarm sireni kablosu siparişi vermiştim . Kargo bügün geldi 8 dolarlık ürüne 16 tl kargo verdim . Ayna kapağıda sipariş vermiştim kargocuya ne kadar vergi gelir diye sordum aynı miktarda gelir dedi. 1-2 haftaya kapaklarda gelir güncelleme yaparım .

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 320Si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 hafta önce aliexpressten golf için alarm sireni kablosu siparişi vermiştim . Kargo bügün geldi 8 dolarlık ürüne 16 tl kargo verdim . Ayna kapağıda sipariş vermiştim kargocuya ne kadar vergi gelir diye sordum aynı miktarda gelir dedi. 1-2 haftaya kapaklarda gelir güncelleme yaparım .
    Alarm sireni kablosunu bende aldım benim 1 ayı geçti ödemeyi de iade aldık hatta ama ürün henüz gelmedi.Ebayden aldığım bir ürünümde gümrüğe takıldı 1600 lira civarındaydı gidip benim teslim almam gerekiyormuş vergisini ödeyip.Ürün 1450 lira kargo 125 liraydı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada 200 liralık ayna kapağına 50 lira vergi ödedim bilginiz olsun.Üzerinde 19 dolar yazıyor gerçekte 218 lira ama kendileri fiyat belirlemişler.500 liralık ürün aldığımda 16 lira ödedim ne ödeyeceğimiz belli değil kafalarına göre yazıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alarm sireni kablosunu bende aldım benim 1 ayı geçti ödemeyi de iade aldık hatta ama ürün henüz gelmedi.Ebayden aldığım bir ürünümde gümrüğe takıldı 1600 lira civarındaydı gidip benim teslim almam gerekiyormuş vergisini ödeyip.Ürün 1450 lira kargo 125 liraydı.
    Takipsiz olan ürünlerde kaybolma olabiliyor. Geçen sene kargocu hata yapıp başkasının siparişlerini bana getirmişti 1 ay kadar apartmanın girişinde durdu . Ondan sonra alıp sahibine götürdü . Yurtdışından çok alışveriş yaptığım için kargocuyla aram iyi takipsiz kargoları ben olmasam bile siteye girip apartmana bırakıyor .

Gümrüğe takıldığında arayıp bilgi veriyorlar diye biliyorum arama falan yapmadılar mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada 200 liralık ayna kapağına 50 lira vergi ödedim bilginiz olsun.Üzerinde 19 dolar yazıyor gerçekte 218 lira ama kendileri fiyat belirlemişler.500 liralık ürün aldığımda 16 lira ödedim ne ödeyeceğimiz belli değil kafalarına göre yazıyorlar.

Büyük ihtimalle aynı ürünü almışızdır . Bakalım bana ne kadar vergi çıkacak dediğiniz gibi 50 tlde çıkabilir 16 tl de çıkabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurtdışından gelen ürünlerin bir kısmı halen gümrükte bekletiliyormuş,
    Türkiye'ye gelen fakat nereden vergilendireceklerini bilemedikleri için göndermedikleri ürünler mevcutmuş,
    İstanbul PTT bilgi konusunda yetersiz, direk Ankara'yı arayın,
    2 ay oldu ürün gümrükte bekliyor, gel al diyende, gönderdik diyende yok, nereden nasıl öpeceklerine karar verememişler hala...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takipsiz olan ürünlerde kaybolma olabiliyor. Geçen sene kargocu hata yapıp başkasının siparişlerini bana getirmişti 1 ay kadar apartmanın girişinde durdu . Ondan sonra alıp sahibine götürdü . Yurtdışından çok alışveriş yaptığım için kargocuyla aram iyi takipsiz kargoları ben olmasam bile siteye girip apartmana bırakıyor .

Gümrüğe takıldığında arayıp bilgi veriyorlar diye biliyorum arama falan yapmadılar mı ?
    Ürün zaten bugün gümrüğe takıldı bende aradım teyit ettiler mail adresi verdiler ödeme dekontlarımı attım.Bakalım bekliyorum eğer çözülmezse mail ile kendim gidip almam lzımmış vergisini ödeyip.Zaten vergi vermeyi göze almıştım onda sıkıntı yok sorunsuz kapıya kadar getirselerdi iyiydi.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ederinden çok düşük gösterdiniz bir ürün fark edildiğinde muayene memurunun belirleyeceği rakamı ödersiniz vergi olarak.

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün uğradım ptt ye ( ikitelli merkez dağıtım) havalimanı taşındığı için biraz geç geliyormuş benim 2 ay önce verdiklerim daha gelmedi vergi olayını da aldığım ürünün fiyatına bkıyorlarmış aliexpresten ona göre vergi koyuyorlarmış

Orhun1907fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çinden ürünü 2 ay bekledik şubeye gelip geri dönmüş. Ptt dağıtıma çıkarmadan geri yollamış. Her zaman böylemi yapıyor bu ptt , sürekli takip etmekmi gerek kargo durumunu?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)