User Tag List

Sayfa 1/33 12311 ... SonSon
616 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: ebay, aliexpress gibi sitelerden nasıl alışveriş yapılır nelere dikkat edilir?

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ebay, aliexpress gibi sitelerden nasıl alışveriş yapılır nelere dikkat edilir?

Başlıkta belirtildiği gibi nedir ne değildir benim gibi bilmeyenlere yardımcı olursanız sevinirim

mesela almak istediğim ürün: Paint Coating Thickness Tester Portable Digital Gauge 1 25mm Iron Aluminum Base | eBay

bu da aliexpress de ki aynı ürün: Tahmini Teslimat Zamanı
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

krando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben aliexpressden sürekli alışveriş yapıyorum, belki 30 defa ürün almıştım, sadece 1 kere ürün gelmedi onunda ödemesini iade ettiler.
    Kredi kartı konusunda çekinceniz varsa artık bankaların internet şubelerinden limitini kendi belirlediğiniz sanal kartlar üretilebililyor. Sanal kartın limitini ürün fiyatının az üstünde tutarak ayarlayıp, bu kartın numarasını aliexpresse girebilirsiniz

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    paypal kullanabilirsin. ben aliexpress de normal sanal kredi kartımı kullanıyorum ebayda paypal.. bu verdiğin ilanda ebaydaki türkiyeye yollamıyor ilan sahibiyle görüşmen lazım.. aliexpress deki bedava yolluyor. burda önemli olan heleki eliexpress de satıcıların puanı .. satıcıların dükkan isimlerinin altında puanları olur onlara bak ve onlardan almaya özen göster ebayda trusted seller yani güvenli kulanıcı ibaresi olanlara öncelik ver üç eş kuruş pahalıda olsa ürünün garanti olur.. aliexpress dede kristal muhabbeti var onlara bak yüzde lik alışveriş sayısına ve o alışverişden memnun kalan yüzdelik sayıya bak aslında kolay başladınmı bu dediklerim 1 dakkanı almıyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aliexpress tamamen çin toptancıların dükkanların satış sitesi.
    ebay global ispanyadan satıcıda bulursun amerikadan satıcıda bulursun ingiltere almanyadan satıcılarda bulursun..

özellikle ebayda yeni bir furya türedi çin menşeili hong kongu dabuna katıyorum satıcılardan bazı dolandırıcılıklardan avrupalılar almak istemiyor o yüzdne bazı satıcılar avrupa yada amerikada dükkan adresi gösteriyorlar sanki ordan satış yapıyormuş gibi ama ürün geldimi bir bakıyorsun çinden gelmiş
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

omco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ebay ve aliexpress'ten devamlı ufak tefek alışverişler yapıyorum satıcıların puanlarına bakmanız yeterli, bugüne kadar hiç sorun yaşamadım

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ebay, dx.com, aliexpress ten toplam 30 un üzerinde alışveriş yapmışımdır. Ebayden aldığım 2 klavye tuşu dışında hiç gelmeyen olmadı. O tuşlar da ya kargo da kayboldu ya göndermedi, itiraz için geç kalmıştım. =)

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yolladıgın aliexpres linkindeki ürünü gozun kapalı al,1 ay olmadan gelir,adresı duzgun yaz ,satıcıyada eksiksiz yazmasını söyle hatta,bazen harf hatası yapıyorlar yanlıs adrese gıdıyor,ben kredı kartıyla yapıyorum hıc sorun cıkmadı ve gelmeyen ürün olmadı,uzun suruyor ayrı konu,bu arada senede 5 kargo olayı kalkmıs sanırım 75 euroyu gecmesın kafi.

Agah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu sıra ben de fena sardım aliexpress e . son 3 ayda 2.5 liralık alışverişim oldu. tek seferde 530 liralık siparişim de oldu ve direkt geldi şükür. hiç düşünme al gitsin. pahalı ürünlerde sipariş verirken %20 ekle üstüne öyle düşün. nolur nolmaz..

kimbubye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kargolama ve Gümrük: Gümrük olayında yasal mevzuat işliyor ama aslında yasal mevzuattan daha çok işleyen birşey varsa o da gümrük memurunun keyfi

Aynı şekilde dolar ve euro'lu alışverişlerde üst limiti aşman durumunda ekstra vergi ödemen gerekiyor. Ama tabi memur günündeyse ve keyfi yerindeyse sorunsuz bir şekilde geçtiği de oluyor. Yani gümrüğe takılması tamamen şans.

Ayrıca sana tavsiyem DHL, FedEx, vb. gibi özel şirketlerle gönderi sana daha güvenliymiş gibi gelebilir ama paketini yollayan ülkenin PTT'si (örneğin ABD'nin USPS'i) ile yollanmasını talep et. Seçebiliyorsan seç. Çünkü özel şirketler bazen gümrüğe takılmasına da neden olabiliyor. Türkiye sınırına girdiği anda da seninle iletişime geçip "CÜZİ" bir miktara halledebileceklerini falan söylüyorlar. Yani anlayacağın uzak dur derim. Çok çok çok önemli ve kritik birşey getirtmediğin sürece.

Satıcı: Alışveriş yapma konusunda ise yukarda da bahsedildiği gibi güvenilir, olumlu feedback'i bol, hatta varsa aynı ürünü daha önce bir kaç kişiye daha satmış kişilerle çalışmanı tavsiye ederim.

Aklına takılan her noktayı sor, açık ve net bir şekilde anlatmasını iste. Karanlıkta alan kalmasın yani. Yarın bir gün sıkıntı olunca kanıt diye sunabilesin site yöneticilerine.

Dispute: Tam Türkçesini hatırlayamadım. Bahsettiğin siteler hep alıcıyı koruyan sitelerdir. Özellikle Ebay ve Paypal alışverişleri. Ürün sana ulaşmadı mı?, ya da gelen ürün resimdekinin aynısı değil mi?, istediğin renk ürünü yollamadılar mı?

Birinci adım olarak satıcı ile irtibata geç. Kibar ol sorun çözücü ol. Onlarda negatif geri bildirim almamak için ellerinden geleni yapacaklardır emin ol. (Ya para iadesi ya da yeni ürün yollama)

Ama baktın iş çözülmeyecek önce bir negatif feedback vermekle, dispute açmakla tehdit et. (Bu genelde sorunu çözer )

Yine de olmuyorsa şikayet edebilirsin. Aman dikkat bu şikayetler içinde son süre var, geç kalmaman lazım.

Kargo Takip: Öncelikle sana verilen ürünün kargo takipli olduğunu varsayıyorum. (Her zaman bu şekilde tercih et. Tracking number olmayan postalar bazen kayıt dışı şekilde gidiyor, kaybolma ihtimali var.) Yaklaşık bir hafta sonra ürünü yollanan ülkenin kargo sitesine düşer oradan takip et. Türkiye'ye giriş yaptığı anda PTT yurtdışı takip üzerinden takibe geç. (Tabi yerel posta ile yolladığını varsayıyorum )

AliExpress'ten sipariş verdiysen (standart kargo seçildiğini varsayıyorum) çok acelen olmasın derim Yaklaşık 30 ile 45 gün arasında gelir. Ben 30 günü geçen kargo süresine rastlamadım bugüne kadarki alışverişlerimde.

Zaten tüm sitelerde de alternatif yollama seçenekleri mevcut. Orada da tahmini varış süresi yazıyor.

Son Not: Bazı satıcılar Türkiye'ye satmazlar. (Özellikle Amazon elektronik ürünleri Türkiye'ye yollamaya izin vermiyor) Ama sen bazen satıcıyı ikna edip sana özel gönderi de yapmasını sağlayabilirsin.

Diyelim ki çok çok çok önemli bir parça ve ikna da edemedin satıcıyı. Via Adress gibi cargo forwarder kuruluşlar imdadına yetişir. Bunların görevi de; atıyorum Amerika'da senin için posta adresi açmak ve o adrese gelen gönderileri daha sonra senin asıl Türkiye adresine yönlendirmektir.

Ama ücret olayı biraz var tabi detayına bakman lazım

Aklıma gelen kritik noktaları anlatmaya çalıştım. Sorun olursa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.
    '89 Audi 100 2.0 Turbo Diesel

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ebayi 2006dan beri filan kullanıyorum herhalde 500 civarı alışverişim oldu hiç sıkıntı yaşamadım. paypal ile ödeme yapıyorum. gelmeyen ürün 2 3 defa olmuştur,

open dispute
    OK

1 hafta içinde çözüldü onlar da.

aliexpress işi niyeyse içime sinmedi ama hiç. ufak tefek basit elektronik şeylere kullanan arkadaşım var ama, ben sevemedim. dealextreme o konuda daha rahat geliyor bana
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

elpadre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hazır boyle konu varken bende bı soru soruyum

alısverısı yaptım International Priority Shipping le gelıyor urun ılk defa boyle bır kargo sıstemıyle karsılasıyourm galıba gemiyle gelıyor track number verdı ama alakasız bır numara verdı bu urunu nasıl takıp edıcem ? ve bu International Priority Shipping neyle yollar ?
    cok merak edıyorum ve soruyorum ?

sanal alemın kablosuz delıkanlıları klavyenın hangı tusu ates edıyor ? ?

tuned by : gürsel canpolat (16ec813)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı elpadre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

alısverısı yaptım International Priority Shipping le gelıyor urun ılk defa boyle bır kargo sıstemıyle karsılasıyourm galıba gemiyle gelıyor track number verdı ama alakasız bır numara verdı bu urunu nasıl takıp edıcem ? ve bu International Priority Shipping neyle yollar ?
    HEPS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Priority mail ptt nin aps hizmeti gibi bir şey.. tracking number çin ise ve site aliexpress yada dhgate tarzı bir site ise %90 fake dir.. boşuna aratma derim çinliler genelde bir tracking numberı çakıyorlar 500 tane kargoya arattınmı ürünün mardindede görüle bilinir o yüzden jamaikadada başıma aliexpress de çok geliyor ebayda fazla olmuyor ebay ciddi bir site ve denetimler çok sıkı dükkan sahiplerine o yüzden çinliler şikayet gelmesin diye daha düzgün çalışıyorlar.. ama aliexpress dhgate gibi siteler bu konuda daha gevşek. daha rahatlar.. alanlarda gerçi bunu biliyor ona göre alıyor.

kimbubye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    B16 üyemizin linki ile büyük ihtimalle sorun çözülür. Oradan herşeyi takip edebiliyorsun. Ekstradan satıcınla da iletişime geçmende fayda var. O sana net bir bilgi de verebilir.
    '89 Audi 100 2.0 Turbo Diesel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Priority mail ptt nin aps hizmeti gibi bir şey.. tracking number çin ise ve site aliexpress yada dhgate tarzı bir site ise %90 fake dir.. boşuna aratma derim çinliler genelde bir tracking numberı çakıyorlar 500 tane kargoya arattınmı ürünün mardindede görüle bilinir o yüzden jamaikadada başıma aliexpress de çok geliyor ebayda fazla olmuyor ebay ciddi bir site ve denetimler çok sıkı dükkan sahiplerine o yüzden çinliler şikayet gelmesin diye daha düzgün çalışıyorlar.. ama aliexpress dhgate gibi siteler bu konuda daha gevşek. daha rahatlar.. alanlarda gerçi bunu biliyor ona göre alıyor.
    ebaydan alısverıs yaptım amerıkadan urun satın aldım beklıyoruz bakalım bırgun gelır elbet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aliexpress de jaguar sustalı anahtarlığı sipariş etmişdim. peluş oyuncak maymun gelmişdi..

adama mesaj çekdim resmini çekip yolladım ne yollamışsın bana diye sorry my friend falan filan karıştırdım tekrar yollıycam dedi Allah var şimdi tekrar yolladı o sustalı anahtarda bozuk çıktı.. kesin o oyuncak maymunu isteyenede benim anahtarı yolladı ..

adam artık sevgilisine mi çocuğuna mı hediye aldı kime aldıysa o anahtarı görünce yüz ifadesini merak ediyorum

Neyse bizimkine arkadaş oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kimbubye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B16 üyemizin linki ile büyük ihtimalle sorun çözülür. Oradan herşeyi takip edebiliyorsun. Ekstradan satıcınla da iletişime geçmende fayda var. O sana net bir bilgi de verebilir.
    Good Morning,
    Your order left our warehouse on 6/2/15 via UPS Standard shipping and is out for delivery this morning headed to the "Global Shipping Carrier" located in Kentucky, which is the method you chose your order to ship. From there is will most likely be given another tracking number. If you would like to follow it in transit from there you will need to contact the Global Shipping Program or Ebay. We greatly appreciate your business and hope your product suits you well. Have a great day!

bana boyle bır msj yolladı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ebaydan alısverıs yaptım amerıkadan urun satın aldım beklıyoruz bakalım bırgun gelır elbet
    Amerika ise onlar gerçek tracking number yollar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika ise onlar gerçek tracking number yollar
    Shipping and handling
    Item location: Edwards, Illinois, United States
    Shipping to: Worldwide

alısverısı yaptıgım yer

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)