User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
65 sonuçtan 58 ile 65 arası

Konu: Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen günlerde yıllardır tırcılık yapan bi amcayla muhabbet etdik bitane orjinal brodwayi var neyse konu trafikden açıldı emniyet kemerini hayatta takmam ben diyo neymiş efenim kazada takla atsa emniyet kemeri varsa nası çıkacakmış bilmemneymiş yahu takmazsan arabadan fırlarsın zaten amca dedim yok ille takmam diyo kaderimizde ölmek varsa ölürüz zaten diyo bu adam yıllardır tırcılık yapan birisi düşünün artık yollarda kimlerle muhattap oluyoruz

işin özeti bazı kişilerin kafası başına gelmeden anlamıyolar bi kaza yapsa emniyet kemersiz geberip gidecek illa yaşaması lazım bizim milletin bazı şeyleri

önceden hayatta emniyet kemeri takmazdım ama son 2 senedir takmadan cıkmıyorum renonun gıcık emniyet kemeri sesinin de etkisi büyük oldu teşekkürler reno

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla 50 metreye bile kemer takıyorum yanımdakinede taktırıyorum... kemer takmadan marşa basmıyorum ki gerçekten hayat kurtarır sevdiklerinize bağlar...
    Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bide kazasız saçmalığı var, ''Aracımızda kaza yok 3 parça değişen 6 parça boya var '' soktugumun arabası zaten 10 parça. keyifnden mi değiştin 3 parçayı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haberi görünce güncelleme yapayım dedim..

emniyet kemerini kendiniz ve sevdikleriniz için takın - taktırın...

ecel v.s. denebilir ama eminim amcanın yakınları keşke cekiyor şuan kemer takılı olaydı diye ah vah ediyorlar... arkamızda kalanlara keşke dedirtmemek adına emniyet kemerini takmayı ihmal etmeyin.

Camdan fırlayıp öldü - DHA Doğan Haber Ajansı
    arabada o kadar büyük bi hasar yok aslında emniyet kemerleri takılı olsa burunları bile kanamazdı belki bu arada bunu yeni gördüm

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah'a şükür başımıza bi şey gelmeden hem babama hem de kendime emniyet kemeri alışkanlığını kazandırdım.
    Emniyet kemerinden sonra koltuk kafalıklarını da düzgün ayarlamak çok önemli, özellikle arkadan çarpmalarda boyun zedelenme riski çok yüksek.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

ERY98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende çevremden bikaç tane canlı örnek gördükten sonra bakkala giderken bile takar ve taktırır oldum.. Nedir ki yani, 2 saniyemi almamakla birlikte bana daha çok güven hissi veriyor..
    ig: erayender

Faruk'S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sayemde birçok kişi kemer kullanımına alıştı.halkın tamamıyla bilinçlenmesi gerek.

antalya autoshow da emniyet kemeri için bi standa katılmıştım.birkez daha ne kadar sağlam oldugunu teyit ettim..
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

BERKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 yakından tanıdığım kişiyi ayrı ayrı kazalarda kaybettim,oyüzden kendim biner binmez arabaya takarım arabaya binen herkesede zorla olsada taktırırım..

b.ustaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Serencebey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir Airbag in acılması saatte 200km/h hızladır. Eger kemeriniz takılı degil ise 100km sabıt hızla carptıgınızda basıt bır matematık ve vektorel hesap sonucu saatte 300km hızla airbage kafa atarsınız.

Renault markasınınkınden emınım baska markalarda kullanıyormu bılmıoyorum ama Renaulr firmasinin Airbagleri emniyet kemeri takılmadıgı zaman deaktif posizyondadir.
    yanlış bilgilendirme olmasın ama renaultta emniyet kemeri ile hava yastığı arasında bi ilişki yok. kemer takılı değilkende ön iki hava yastığı açılıyor.

yeni modellerde durum değişti ise bilmiyorum yalnız... benim bahsettiğim araç 2002 model clio hb

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)