User Tag List

Sayfa 327/1068 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon
20286 sonuçtan 6.195 ile 6.213 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

excellency23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amerikan mahkemelerinin ceza vermedigi sirket kalmadi. volkswagen e 7-8 milyar dolar ceza verdiler. samsunga veriyor fransiz bankalarina veriyor o yüzden abd bizimle ugrasiyor büyük resim falan komik geliyor bana. sen bastan beri bu suriye olayina dahil degilmiydin? kardesim esad dedigin adama amerikanin yaninda cephe almadin mi? bu terör örgütlerine silah yardimi yapilmadi mi?

cin olmadan seytan carpmaya calisti bizimkiler ellerine yüzlerine bulastirdilar. hem iran konusunda hem suriye konusunda. yapilabilecek en kotu hamleler yapildi simdi ceremesi cekiliyor olay bu. rezanin ortagi iran da idam cezasi aldi. o zaman iran da mi amerikanin güdümünde? adamlar ortaya cikacagini anladiklari an paketlediler. halbüki bizzat iran devletinin adamiydi. tamam abd bu dunyanin basina gelmis en kotu sey olabilir, orta doguda ölen milyonlarin sorumlusudur ama adamlara ters gi-de-mez-sin. adamlar topun sahibi, oynatmazlar

bu davadan cikacak en iyi sonuc bankalara 20-30 milyar ceza verilmesi, bizim bu cezayi kabul edip yola devam etmemiz. öldük bittiklik bi durum olmaz. diger her türlü sonucta durum boka sarar. erdogan bu isin kendine dokanacagini anlarsa cezalari kabul etmiyoruz fetö yapti falan der ambargoya giden bi yola gireriz. 3-5 kisinin yaptigi seyler yuzunden milyonlar eziyet ceker.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seçim yaklaşıyor ya Tayyip gene kendini mağdur gösterme peşinde. Eyyy Amerika kahrolsun avrupaya başladı gene.

Gördüğüm kadarıylada inanan tonla mal var sağda solda.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seçim yaklaşıyor ya Tayyip gene kendini mağdur gösterme peşinde. Eyyy Amerika kahrolsun avrupaya başladı gene.

Gördüğüm kadarıylada inanan tonla mal var sağda solda.
    Erken seçim temmuz 2018.
    Ne tesadüf ki 15 Temmuz pazara geliyor 2018de ......
    Okumadan imzalamam.....

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    22.11.2017:

USDTRY kuru dünkü işlemlerde 3.9780 ile rekor kırdı. Mevcut konjonktür kurdaki yükselişin devam edeceğine işaret ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Rusya'da Rus Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile gerçekleştireceği toplantılar yakından takip edilecek.

ABD'de yarınki Şükran tatili öncesinde bugün açıklanacak FED toplantı tutanakları yakından izlenecek.

Küresel mali piyasalar oldukça iyimser bir görünüm kaydederken Türk mali piyasaları negatif mânâda ayrışmayı dün de sürdürdü. Yurtdışında güçlü büyüme ve düşük faizler hisse senedi endekslerini yukarı yönde itmeye devam ediyor. Bu kapsamda Amerikan borsa endeksleri dün yeni rekorlar kırdı.
    Dünya hisse senedi piyasalarındaki aşırı iyimserlik BİST100 endeksini de olumlu anlamda etkiliyor çünkü yatırımcılar borsa performanslarına göreceli olarak baktıklarından dolayı BIST100 endeksinin geride kalmasını alım fırsatı olarak görüyor. Her ne kadar kur ve faizlerdeki sert yükseliş kırılganlık yaratıp volatiliteyi artırsa da dün BİST100 endeksi günü %1.3 oranında yükselişle tamamladı. Ancak, dikkat çeken bir durum var ki, o da kademeler boş ve fiyatlar hem inerken hem de yükselirken düşük işlem hacmi ile hareket ediyor. Bunu kırılganlık sinyali olarak adletmek gerekiyor.

Diplomatik sorunlar, faiz tartışmaları ve bunların sonucu olarak Türkiye algısındaki sert bozulma ile USDTRY kuru dün rekor kırdı. En yüksek 3.9780 seviyesi görüldü. Şu satırları yazdığımız dakikalarda 3.9650'den işlemler geçiyordu. Mevcut piyasa psikolojisi gösteriyor ki yaklaşmakta olan Zarrab davası öncesinde kurda yukarı yönlü hareketin sürme ihtimali oldukça kuvvetli. TCMB'nin dün ikincisini gerçekleştirdiği vadeli döviz satım ihalesi ilkine göre daha makul bir sonuçla gerçekleşti. Hem gerçekleşen fiyatlar göreceli olarak dar bir bantta kaldı hem de teorik vadeli işlemler fiyatına oldukça yakın seviyede oluştu. TCMB ayrıca dün aldığı bir karar ile tüm fonlamanın %12.25 ile geç likidite penceresinden yapılacağını açıkladı ki, bu da ağırlıklı ortalama fonlama maliyetinin yaklaşık 25 baz puan artırıldığı anlamına geliyor. Yani, TCMB elindeki tüm silahları sonuna kadar kullanıyor. Ancak mevcut konjonktürde sorunun çözümü TCMB'nin elinde değil... Piyasa algısı şu aşamada diplomatik gelişmeler ile içeride kurumsal kapasiteye odaklanmış durumda.

Hazine'nin dün düzenlediği 5 yıl tahvil sabit kuponlu tahvil ihracında, son dönemde olduğu üzere talep düşük kaldı. Böylelikle, Hazine, borçlanma miktarı açısından Kasım ayı borçlanma programında belirlediği hedefin altında kaldı. Bu da tahvil piyasasındaki kan kaybını hızlandırdı. 10 yıllık tahvilin bileşik faizi %13.18 ile rekor kırdı. Düşük likidite nedeniyle gösterge niteliğini kaybetmiş olsa da 2 yıllık tahvilin bileşik faizi ise %14.28 ile Lehman Krizi'nden bu yana en yüksek düzeye ulaştı. Son dönemde göreceli olarak kuvvetli kalarak kur ve faiz cephesindeki olumsuzluğa eşlik etmeyen kredi risk göstergesi CDS'ler de kademeli olarak bozulmaya başladı. Dünkü işlemlerde 5 yıllık CDS primi 217 baz puan ile son yedi ayın zirvesinde... CDS piyasasında Türk bankalarının yapılandırılmış işlemlerde CDS satıyor olmaları nedeniyle risk priminin suni olarak bastırılmış olduğunu düşünüyoruz ve bu nedenle de risk göstergesi olarak şu aşamada kaliteli bir bilgi sunmadığı kanaatindeyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye görüşmeleri çerçevesinde bugün Rusya'nın Soçi şehrinde Rus Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile hem ayrı ayrı bir araya gelecek hem de üçlü zirve yapacak. Toplantının ana gündem maddesi Suriye'nin geleceği ve bu kapsamda atılacak adımlara ilişkin yol haritasının belirlenmesi... Ancak, ikili konuların da gündeme gelmesi bekleniyor. Suriye'nin geleceği konusunun sadece üç ülke arasında olmadığını dün Putin ile Trump'ın gerçekleştirdiği telefon görüşmesi, bugün ise S.Arabistan'da düzenlenecek Suriye muhalefeti toplantısı teyit ediyor.

ABD'de yarın Şükran Günü ve Cuma da alışveriş günü... Bu nedenle dünya piyasalarında yarın hacimler sert bir şekilde düşer ve fiyat hareketleri sakinleşir. Tatil öncesinde ABD'de bugün dayanıklı tüketim malı siparişleri, Michigan Universitesi tüketici güveni ve en önemlisi de FED toplantı tutanakları takip edilecek. Türkiye cephesinde ise tüketici güveni takip edilebilir. Mali piyasalardaki olumsuz seyrin ne yazık ki bugün de korunacağını tahmin ediyoruz. Bu nedenle de temkinli ve tedbirli duruşun kuvvetlendirilerek sürdürülmesinde yarar görüyoruz.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabit kur olmaz,

Sabit kur olduğunda örnek diyelim kur 3.50 .. Bir anda 20 Milyar Usd talep geldi ne yapacaksın? Dalgalı kurun amacı kurun piyasa hareketlerine döviz talebine göre yükselerek sigorta görevi görmesi..Yani piyasadan 10 milyar usd çıkınca 3.50 olan kurun 3.8'e gitmesi , dolayısıyla o ülke içinde porföyü bulunan diğer kişi dolar almak isterse yüksek kur sebebi ile gerçekleştirmez veya çıkış yapacaksa 3.8'den alır... Diyelim 3.8'den aldı gitti bu sefer kur oldu 4 - 4.1 ... Sona kalan dona kalır mantığı ile belli bir kesim içeride hapis olur...

Ülkemizde yapılan iş ise zaten yarı dalgalı kur , yani el altından kimi zaten açıktan dövize müdahale ediliyor zaten....

4 Tl çok önemli çünki dövizin 4 tl'yi geçmesi halkta esnafta yabancı yatırımcıda (tefeci) paniğe sebeb olur, kimse harcama yapmaz ve ekonomi çok sert bir şekilde durur ... Artan döviz+faiz tekrar enflasyonu tetikler , fırlayan enflasyon tekrar dövizi ve faizi tetikler ...

Bu saatten sonra ne olur derseniz , şahsi fikrim dava sonrası döviz %7-10 daha gider diye düşünüyorum, Faizler de uçacaktır tabiki .. bence CB. bu olayı kullanıp erken seçime gidecek ... İşin kötü tarafı bu davanın sene sonuna gelmesi , sene sonu artan döviz ihtiyacı ile birleşinde sonuç daha kötü oluyor...

Faizlerin çok yükselecek olması Dövizde fren etkisi yapar diye düşünüyorum, yani 4.4'de de gitse geri gelecektir ... Ben gelecek sene 3.7X'lere geri geleceğini düşünüyorum ama kaç kişi böyle bir ortamda gemisini yüzdürebilir kestirmek zor... Şu anda döviz borcu olup işini gücünü kaybeden tonla insan var.
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beter olalım, rabia yetmez 5 TL olsun aktroller bile hesap yaparken zorlanmaz böylece!

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erken seçim temmuz 2018.
    Ne tesadüf ki 15 Temmuz pazara geliyor 2018de ......
    Her ne kadar 15 temmuzda yapmak onlara oy kazanimi olarak geri donme ihtimali olsa da, ekonomiyi frenleyebileceklerini sanmiyorum. Hem ekonomik hem de siyasal acidan palazlanan yeni partilerden dolayi Her gecen gun aleyhlerine isliyor. Sahsi gorusum secimin Temmuz ayina bile kalmayabilecegi. Mart-Nisan gibi beklentim.
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dolar hakkındada şunu diyim kimse heyecan yapmasın işler çığrından çıkarsa merkez bankası serbest kurdan çıkıp sabit kura döner en fazla olur biter..
    R4bia
    Bir belalı başımsın
    R4bia
    Beni farketme sakın
    Omzumda iz bırakma
    Yüküm dünyaya yakın
    R4bia
    Hep aklımda kalacaksın

Abi senle ben sterlinciyiz açıp sterlin kuruna bakmak ister misin?
    1£ = 5,24TL şuan

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    daha iyi durumdayız

ekmek alamayacak hale gelmeli ki millet

o zaman 15 temmuzununda seninde diye sövmesi gerekli

oraya daha var

durmak yok bam bam bammmmm divammm
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Krizle gelen krizle gider! Yeter AKP, 15 senede ülkenin her yerini, yer teşkilatını her kurumunu lağım çukuruna çevirdiniz. Bedeli illa ki çıkacak, er yada geç öyle yada böyle.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    spiker diyorki dolar artıyor bizi etkileyen bir şey yok sokakdaki normal işinde gücünde vatandaşı etkileyen bir şey yok biz ithalat yapmıyoruz ihraç yapmıyoruz neticede diyor bunu bilmediğinden demiyor algı oyunları işte.. anormali normalleştirme..

Bilmeden dese derimki seni etkileyen o kadar çok şey varki ayağındaki ayakkabıdan cebindeki telefona altındaki arabadan evindeki aldığın bozdolabına o buzdolabının içindeki ete peynire kadar hayatının her alanında seni etkiliyor ama bunu oda biliyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    spiker diyorki dolar artıyor bizi etkileyen bir şey yok sokakdaki normal işinde gücünde vatandaşı etkileyen bir şey yok biz ithalat yapmıyoruz ihraç yapmıyoruz neticede diyor bunu bilmediğinden demiyor algı oyunları işte.. anormali normalleştirme..

Bilmeden dese derimki seni etkileyen o kadar çok şey varki ayağındaki ayakkabıdan cebindeki telefona altındaki arabadan evindeki aldığın bozdolabına o buzdolabının içindeki ete peynire kadar hayatının her alanında seni etkiliyor ama bunu oda biliyor..
    Bu ve bunun gibi satılmış onun bunun çocukları yüzünden bu hale geldik zaten.

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merkez bankasının dolarda sabit kura geçmesi için tüm dünyada dolaşımda olan TL nin karşılığı kadar , kendi belirleyeceği kurdan karşılık USD olması gerekir. Yani her elinde TL ile gelen kişinin talebini karşılayacağı kadar USD olması gerekir elinde. Sabit kur bu demektir. E böyle birşey mümkün olamayacağına göre sabit kurda mümkün değil.

Örnek olarak 1 dolar = 3 TL derse , elinde 600 milyar TL olan biri gelip al bu TL yi bana USD ver dediğinde çıkarıp 200 milyar USD verebilmesi gerekir.

Bahsettiğim demokrasi gelen ülkelerinde hiçbirinin kurucusu son idam edilen kişiler değildi diye biliyorum.Yanılıyorsam düzeltin.

Önce güneyimizde intihar ordusunun kurulması,

Sonra bu sarraf davası ile bahanesinin üretilmeye çalışılması (yani dünyaya bakın bunlar terörist , terörizme destek veriyorlar diyebilmek için)

Natoda tayyipin ismi atatürkün resmi işi ( tayyibin kendi tezgahı olabileceğine inanmıyorum ; öyle bunu bile tezgahlayabilecek kadar güçlü değil tayyip)

Son olarak dünyanın en naif ülkelerinden biri diyebileceğiniz kanadanın bile genelkurmay başkanın darbe sonrası fotosunu kullanması

Bana en kötü tabloya yer yapıldığına dair sinyaller veriyor. İnşallah ben yanılırımda dolar zıpladı falan filan ile kalır bu iş.

Dolar zıpladı falan filan tarafından bakarsakda şu an %50 ihtimal. Zengin olacağım diye atlayıp sonra yandım anam demeyin yada zıplayıncada ah keşke alsaydım tüh vah demeyin.

17-25 aralıkta mb nin önce olağan üstü toplantı sonra faiz arttırımı ile neler olduğunu unutmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şehir hastahaneleri kuruluyor ve onlara da devlet kira ödeyip hasta garantisi veriyor.

Hastahane'yi bile yap - kirala modeline uyduruyolar. Bakalım bizim insanımız ne zaman uyanacak bu işlere
    @halilcakir
    Senin bahsettiğin zor olasalık ama ekonomik olarak çökerteceklerini bende düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu anda bloomberg deki mega projeler sempozyumunu izleyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biri bana açıklayabilir mi bu ülke nereye gidiyor? Daha dündü yaa dolar 2 tl idi geçen yıl eylülde euro 3.30 idi ne oluyor? Kimse dolar-euro yükseliyor demesin pariteye baksınlar farklı para birimlerini kontrol etsinler, istanbul kadar nüfusu olmayan Macaristan forintine karşı bile ne kadar değer kaybetmiş TL. Sonu nedir bunun euro 11 TL,dolar 10 TL olsun o zaman bırakalım her şeyi tüm dünya işçi gücünü bizden sağlasın.3. sınıfız diyordum ama sanırım 5. sınıf dünya ülkesiyiz. Ülkemi sevmediğimden değil,haline üzüldüğümden içim kan ağladığından yazıyorum bunları.Saygılarımla.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merkez bankasının dolarda sabit kura geçmesi için tüm dünyada dolaşımda olan TL nin karşılığı kadar , kendi belirleyeceği kurdan karşılık USD olması gerekir. Yani her elinde TL ile gelen kişinin talebini karşılayacağı kadar USD olması gerekir elinde. Sabit kur bu demektir. E böyle birşey mümkün olamayacağına göre sabit kurda mümkün değil.

Örnek olarak 1 dolar = 3 TL derse , elinde 600 milyar TL olan biri gelip al bu TL yi bana USD ver dediğinde çıkarıp 200 milyar USD verebilmesi gerekir.

Bahsettiğim demokrasi gelen ülkelerinde hiçbirinin kurucusu son idam edilen kişiler değildi diye biliyorum.Yanılıyorsam düzeltin.

Önce güneyimizde intihar ordusunun kurulması,

Sonra bu sarraf davası ile bahanesinin üretilmeye çalışılması (yani dünyaya bakın bunlar terörist , terörizme destek veriyorlar diyebilmek için)

Natoda tayyipin ismi atatürkün resmi işi ( tayyibin kendi tezgahı olabileceğine inanmıyorum ; öyle bunu bile tezgahlayabilecek kadar güçlü değil tayyip)

Son olarak dünyanın en naif ülkelerinden biri diyebileceğiniz kanadanın bile genelkurmay başkanın darbe sonrası fotosunu kullanması

Bana en kötü tabloya yer yapıldığına dair sinyaller veriyor. İnşallah ben yanılırımda dolar zıpladı falan filan ile kalır bu iş.

Dolar zıpladı falan filan tarafından bakarsakda şu an %50 ihtimal. Zengin olacağım diye atlayıp sonra yandım anam demeyin yada zıplayıncada ah keşke alsaydım tüh vah demeyin.

17-25 aralıkta mb nin önce olağan üstü toplantı sonra faiz arttırımı ile neler olduğunu unutmayın.
    Önce Atatürk hedef gösterilmiş sonra RTE hedef gösterilmiş ama Atatürk hedef gösterildiğinde ses eden olmamış.
    Reza veya Rıza, zaten hayır sever iş adamının teki değilmiydi, cari açığı kapatmıştı falan filan, o zaman ses etmesinlerde yaptığı hayırlı işleri anlatsın.
    Merakımdan soruyorum, faize müdahale etmek merkez bankası müdürüne bağırmakla mı oluyor. 1 seneden fazla ohal ve khk'lar ile ülkeyi yönetiyorlar ise, o zaman çıkarsınlar bir KHK faize müdahale etsinler olmuyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @imprezaWRC bumu ekonomik bakış açın konuya ? Ben hiçbir zaman şahıslara kıymet vermedim sonuçlara ve kurumlara önem veririm yoksa tayyibinde rızasının ....

Hep söylerim sadece doğru olana doğru yanlışa yanlış demek lazım doğruyu sevmediğim yada yanlışı sevdiğim biri yapsada

Ben benim yaptığım çıkarımı yazıyorum. Umarım yanılırım. That's all

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @imprezaWRC bumu ekonomik bakış açın konuya ? Ben hiçbir zaman şahıslara kıymet vermedim sonuçlara ve kurumlara önem veririm yoksa tayyibinde rızasının ....

Hep söylerim sadece doğru olana doğru yanlışa yanlış demek lazım doğruyu sevmediğim yada yanlışı sevdiğim biri yapsada

Ben benim yaptığım çıkarımı yazıyorum. Umarım yanılırım. That's all
    Bakış açım nasıl diye sormadım ki, soruya bir daha bakabilirsen, KHK ile faize müdahale edilip edilemeyeceğini sordum. Neye kıymet verdiğini de sormadım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler