User Tag List

Sayfa 306/1068 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon
20286 sonuçtan 5.796 ile 5.814 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alim satim icin sayfayi okuyun arkadaslar. Inanin ayni seyleri yazmak sikinti veriyor....

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okuyoruz zaten abi kimse tabiki net bişey söylemez.

Yükselmesi beklenirken düşüyor, düşecek derken yükseliyor vs ama yinede tavsiyesi olan olur. Tahmin yürüttüğü birşeyler olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar yanlıs tahmın yapan yerlerı takıp etmeyın. Yanı yukselır derken dusen,dusucek derken yukselen...
    Tahmınden ote elle tutulur ıslerı takıp edın.
    Buyuk yatırımcı olmayanlar lutfen trendı takıp etsın.(amerıkayla yumusama sınyallerı var,bır mıktar tl deger kazanır)
    Yada bak soyle dıyım,hayatta yanılmam;bence haftaya dolar %50 ıhtımalle dusucek....

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abd'nin Türk bankalarına keseceği cezalar ile ilgili haberler çıkmaya başladı.. Beklenilen birşey olmasına rağmen piyasayı epey sıkıntıya sokar ki, Siyasiler akabinde açıklamalarda bulunur faizler yukarı çılar tl aşağı gider.. Burası Türkiye , Ortadoğudaki en önemli ülke bu yüzden bize rahat yok..
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.70+'ya hazırmıyız?

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3.70+'ya hazırmıyız?
    Pozisyon aldik bekliyoruz

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok tl de bekliyordum

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    23.10.2017:

ABD Doları vergi reformu beklentisi ile küresel bazda değerleniyor. Bu haftanın dışarıda en önemli gündem maddeleri ECB faiz toplantısı ile ABD büyüme verileri olacak.

Hazine'nin bugün ve yarın düzenleyeceği toplam 6 tahvil ihracının sonucu piyasalar açısından önemli olabilir.

ABD'de Başkan Trump'ın seçim döneminde kuvvetle savunduğu ve esas itibariyle kurumlar vergi oranında indirimi öngören vergi reformunda önemli adımların atılması Cuma günü ABD Doları'nda (USD) değerlenmeye neden olmuştu. Haftaya başlarken bu eğilimin koruduğunu ve USD'nin küresel bazda değerlenme yönünde bir eğilim kaydettiğini gözlemliyoruz. USD endeksi 93.7 seviyesi ile son on günün zirvesinde. Bunun döviz ikilileri kapsamındaki yansımalarına baktığımızda USD'nin Euro, İngiliz Poundu ve Japon Yeni gibi para birimleri karşısında değerlendiğini gözlemliyoruz. Bu eğilimin arkasındaki temel unsur vergi reformunun neden olacağı büyüme ve yüksek bütçe açığı nedeniyle Amerikan tahvil faizlerinin yükseleceği endişesi...
    Bu kapsamda Amerikan 10 yıllık tahvil faizi ise %2.39 ile son üç ayın en yüksek seviyelerinde işlem görüyor. 10 yıllık tahvil faizi için %2.42 seviyesi teknik olarak çok önemli zira bu seviye Mart ayından bu yana birkaç kez denenmesine rağmen hiç kırılamadı. Biz hem USD'deki değerlenmenin hem de Amarikan tahvil faizlerindeki yükselişin bu hafta içerisinde devam edeceğini tahmin ediyoruz. Gözler ABD'de vergi reformu üzerinde olacakken FED'in yeni başkanının kim olacağı (ya da Yellen'in görev süresinin devam edeceği) ve ABD'de Cuma günü üçüncü çeyrek büyümesi yakından takip edilecek.

USDTRY kuru USD'nin vergi reformu haberleriyle küresel bazda değerlenmesinin ardından Cuma günü 3.67'lere yükselmiş ve haftayı da bu rakamlardan tamamlamıştı. TL haftaya zayıf bir görünüm ile başlıyor.
    USDTRY kuru günün ilk saatlerinde 3.71'li rakamlardan işlem gördü. Şu satırları yazdığımız dakikalarda 3.6900 civarından işlem görüyordu. Teknik olarak USDTRY kurunun görünümünde herhangi bir değişiklik yok: Aşağıda 3.64'lü rakamların kısa vadeli dip oluşturduğunu düşünmeyi sürdürüyoruz.
    Yukarıda ise 3.73-3.75 seviyesinin önemli bir direnç olduğunu düşünüyoruz.

Japonya'da Başbakan Abe seçimleri kolay bir şekilde kazandı. Bu sonuç ile Japonya'da süper gevşek para politikasının süreceği inancı kuvvetli.
    Abenomics ifadesi ile adlandırılan bu politikalar nedeniyle Japon Yeni haftaya gevşeyerek başlıyor: USDJPY kuru 114 seviyesi ile Temmuz ayı ortasından bu yana en yüksek düzeyinde... Konunun bizi ilgilendiren boyutu Japon hisse senedi piyasası üzerindeki etkisi. Japon borsası şu dakikalarda son 21 yılın en yüksek seviyelerinden işlem görüyor. Japon hisselerindeki bu olumlu tablo küresel bazda hisse senedi endekslerine hakim olan iyimserliği daha da pekiştirebilir.

Bu haftanın en önemli gündem maddesi Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Perşembe günkü faiz toplantısı olacak. Banka'nın para politikası kapsamında artık somut mânâda aksiyon alması bekleniyor. Bu kapsamda aylık tahvil alım miktarının en az 30 milyar Euro azaltması ancak programın açık uçlu şekilde uzatılması bekleniyor. Piyasa beklentileri bu paralelde... Bu nedenle de bu düzlemde atılacak bir adımın piyasa yansıması nötr olur. Ancak, daha sert bir azaltım (tapering) Euro'da değerlenmeye; daha yumuşak bir adım ise Euro'da değer kaybına neden olur. EURUSD paritesi teknik olarak
    1.1720-1.1860 aralığına sıkıştı. Bu aralığın dışında bir kapanış yapılmadığı sürece EURUSD paritesi için bir yön belirtmemiz pek de mümkün olmayacak. Bizim tahminimiz aşağı yönlü bir hareketin daha olası olduğu yönünde...

Türkiye cephesinde bu hafta Hazine Müsteşarlığı'nın düzenleyeceği tahvil ihaleleri takip edilecek. Hazine toplam 12.7 milyar TL'lik iç borç geri ödemesi öncesinde bugün ve yarın toplamda 6 ayrı tahvil ihracı gerçekleştirecek. Bugunkü ihaleler 1 yıl vadeli iskontolu tahvil; 5 yıl vadeli sabit kuponlu tahvil; 10 yıl vadeli TÜFE'ye endeksli tahvil ihraçları olacak. İhalelere gelecek talep ve sonuçta oluşacak faiz seviyesi Türk mali piyasalarının seyri açısından önemli olacak zira son haftalarda tahvil piyasasında sert bir satış baskısı var. 10 yıllık tahvilin bileşik faizini %11.4 ile son dönemin en yüksek seviyesine iten bu eğilimin geleceği açısından bu haftaki ihaleler çok önemli olacak.

Mali piyasaların gündemi yukarıda da özetlemeye çalıştığımız üzere oldukça yoğun. Her ne kadar bugün gündemde önemli bir veri yer almasa da piyasa seyrini etkileyebilecek çok fazla değişken olduğunu söyleyebiliriz. Bu tablonun ışığı altında yatırımcıların temkinli ve tedbirli davranmaları gerektiğini ve likidite riskine odaklanmalarında yarar olduğuna inanıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abd turk bankalarına ceza kesıcek soylentısıne dıkkat....

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.70+'ya hazırmıyız?
    3.70 i gorduk ne kadara kadar bekliyoruz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3.70 i gorduk ne kadara kadar bekliyoruz ?
    3,75

YTD

Geliyor yılan oğlu

Sterlin 5 olacak en sonunda 4,64 , 4,80 ile çarpmanın zorluğundan kurtuluyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abd turk bankalarına ceza kesıcek soylentısıne dıkkat....
    bunu ben de okudum da, anlayamadığım abd türk bankalarına nasıl ceza kesiyor? yani bunun hukuki altyapısı nedir? yaptırımı nedir? mesela biz türkiye olarak başka ülke bankalarına ceza kesme hakkına sahip miyiz?

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kara para aklama başta olmak üzere bizim dahil olduğumuz ve imzaladığımız birçok uluslararası antlaşma var. Buradaki yaptırımlara uymadığınız zaman size pek ala ceza kesebilir buradaki komiteler. İran'a uluslararası ambargo yıllarca devam ederken elin oğlu senin devlet bankan üzerinden kara para aklamanın kralını yapmış, milyar dolarlık meblağlarda hem de. Ortağını İran astı zaten, bu Amerika'ya kaçtı kendini tuttuklattı, gebertmesinler diye.. Bekleyip görelim bakalım zaman ne gösterecek...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TorqueTuning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kara para aklama başta olmak üzere bizim dahil olduğumuz ve imzaladığımız birçok uluslararası antlaşma var. Buradaki yaptırımlara uymadığınız zaman size pek ala ceza kesebilir buradaki komiteler. İran'a uluslararası ambargo yıllarca devam ederken elin oğlu senin devlet bankan üzerinden kara para aklamanın kralını yapmış, milyar dolarlık meblağlarda hem de. Ortağını İran astı zaten, bu Amerika'ya kaçtı kendini tuttuklattı, gebertmesinler diye.. Bekleyip görelim bakalım zaman ne gösterecek...
    kara para vs ile ilgili uluslararası antlaşmalara devletler imza atar, o zaman ilgili kurum veya komiteler bu cezaları devlete kesebilir, daha doğrusu kesebiliyor olması lazım. sonra devlet de gidip onu bankaya rücu eder, bankanın suçu olduğu için, o ayrı; ama bankaya direk nasıl ceza kesebiliyorlar ben hala anlamadım. acaba burda bi kavram yanılgısı mı var? bankalar yüzünden devlete ceza kesecekler de onu yanlış aktarıp bankalara ceza kesilecek diye mi söyleniyor?

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetgurlek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kara para vs ile ilgili uluslararası antlaşmalara devletler imza atar, o zaman ilgili kurum veya komiteler bu cezaları devlete kesebilir, daha doğrusu kesebiliyor olması lazım. sonra devlet de gidip onu bankaya rücu eder, bankanın suçu olduğu için, o ayrı; ama bankaya direk nasıl ceza kesebiliyorlar ben hala anlamadım. acaba burda bi kavram yanılgısı mı var? bankalar yüzünden devlete ceza kesecekler de onu yanlış aktarıp bankalara ceza kesilecek diye mi söyleniyor?
    Sanıyorum global anlamda bankalar arasındaki para transferi ve fon , tahvil bono, vs alım satımına olanak veren abd nin kurduğu bir sistem var. Bunla alakalı suistimal edildiği için öyle bir hakları var. Tam detayına hakim değilim ama bilen biri mutlaka vardır.
    Everyday I ** çapuling...

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada bugün borsada adı geçen bankaların hisselerinde yabancı çok ciddi satış yaptı. Hayra alamet değil.
    Everyday I ** çapuling...

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3.77 den yüklü dolar aldım 5 ay önce sonra 3.5 a düştü baya bir para kaybettim.2 hafta önce dolar 3.5 iken ulan alayım mı yine yüklü dolar , artar mı diye düşündüm , boşver yaa almayayım dedim şimdi dolar 3.7 oldu.Sokam böle işe.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 3.77 den yüklü dolar aldım 5 ay önce sonra 3.5 a düştü baya bir para kaybettim.2 hafta önce dolar 3.5 iken ulan alayım mı yine yüklü dolar , artar mı diye düşündüm , boşver yaa almayayım dedim şimdi dolar 3.7 oldu.Sokam böle işe.
    Ya iste bizde boyle bir durum var.

Ornek olarak 3.70 den 3.45 e dusmus ve daha da dusukce dendiginde kimse almiyor daha cok korkup satiyor dahada dusecek diye.

Sonra 3.45 den 3.50 3.55 3.60 oluyor alayim mi diye soruluyor.
    Zaten yukselmeye baslamis tren kacmis

Valla ben sunu gordum kendimce en dip gordugum bir hedef belirledim ornek 3.50 gordugum an aldim.

3.45 de uzuldum tabi. Sonra dedim 3.75 gorunce saticam goremedim kacirdim.Ama dusuyor diyede satmadim

Birazda sans sanirim
    Seat IBIZA FR

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cik ulan biraz daha da kurtulalim senden. Piyasa kapandimi cikiyor acildimi dusuyor. Gece birileri iyi kazaniyor yine.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler